» »

problemi z mrežo

problemi z mrežo

NemecRok ::

Zdravo!

Imam dva kompa...na obeh sta operacijska sistema XP
Kompa sta povezana s crossover kablom

IP naslove sem pri obeh dveh nastaviv in sem skor siguren, da sem jih pravilno, saj
ko grem pod-->Run-->in napišem ping 192.168.0.1(2) se oba kompa najdeta, tako samega sebe kot en druzga

Ko pa grem pod-->my network places-->view workgroup computers se mi prikažeta oba kompa, vendar ko želim pogledati v drug kopm mi napiše tole--

-->\\Nina is not accessible.You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find if you have access permission.
Logon failure:the user has not been granted the requested logon type at this computer

Upam, da bo kdo izmed vas vedu, kaj bi lahko bilo narobe, saj sam ne vem več kaj še naj poskusim.

Že v naprej se vam prav lepo zahvaljujem

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

NemecRok ::

upsss...šele sedaj sem vidu, da sem to sporočilo objaviv napačno morav ga bi pod pomoč in nasveti :| tak da se opravičujem za napako
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

SasoS ::

Nimaš pravega gesla oz. onemogočen guest account. Če ti ni do pretirane varnosti omogoči guest account.

Stratus ::

Najprej razlozi kaj bi rad počel na drugem računalniku, če potrebuješ sam file sharing da lahko kopiraš podatke z enega na drugega in ti ni pomembna zaščita podatkov potem je vse kar moraš storiti, da v Windows Explorer klikneš na meni TOOLS > FOLDER OPTIONS > zavihek VIEW, scrollaj do dna in daj kljukico na USE SIMPLE FILE SHARING.
Resetiraj računalnik, nato v My Computer desni klik na disk ki ga želiš dostopati z drugega računalnika in izberi Sharing ter omogoči share, nekaj časa bo praskal po disku nato bi ti že moralo delovati. To narediš na obeh računalnikih!
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

NemecRok ::

stratus66...ja to že mam vse nastavlen

Drgač bi pa šeru tud internet ter printer bi mev v skupni rabi...to vse sm že poskusu preko čarovnika nardit pa se mi na konc k sm že vse nastavu ni hotu povezat z drugim kompom

Kaj bi še lahko bilo??..kr po mojem kej velik ne more bit narobe...kakšna klukca kje...
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

PaJo ::

Na obeh kompuh daj kako mapo v skupno rabo in si naredi ista uporabniska imena, ki morat obvezno IMET isto geslo, pa bo delalo vse.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NemecRok ::

PaJo...kje pa lahko spremenim to uporabniško ime ter geslo?...bi mi lahko prosim povedav potek kako naj jst to zrihtam?:\
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

glinik ::

Jaz sem imel podoben problem, zdaj nisem 100% če je to kar jaz mislim ... Meni so se tudi dogajali enaki simptomi. Meni je zadeva začela delovati, ko sem nastavil na "sekundarnem" kompu enak gateway, kot sem imel IP na mrežni. Torej 192.168.0.1 Ne vem če ti bo to kaj pomagalo, moj problem je to rešilo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

PaJo ::

Uporabnika in geslo spremenis v control panelu pod users in to na obeh racunlnikih.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NemecRok ::

Ja sam jst sploh nimam nastavlenga passworda

No drgač mi je pa zdej ratal, da lahk šeram datoteke iz enga kompa na druzga ter da imam printer v skupni rabi...ni mi pa uspel tist kar si najbolj želim, da bi zrihtu internet...enkrat mi je že to vse delal, vendar se trenutn ne spovnem kako sm že jst to nastavu, zato bi vas lepo prosu, da bi mi pomagal rešit ta problem

p.s... Drgač mam pa adsl povezavo na primarnem kompu
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

PaJo ::

Na primarnem kompu daj to adsl povezavo v skupno rabo in ti bo na tej masini dodlilo na mrezi fixni ip 192.168.0.1.
Na drugi masini pa si ip nastavi na roke na 192.168.0.2 in uporabi ip 192.168.0.1 za prehod, pod dns serverju pa vpisi siolove dns serverje in ti mora zadeva 100% delat.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

NemecRok ::

aha...no stvar postaja zanimiva :))

Se prav da dam na primarnem kompu nastavim, da bom šeru to internetno povezavo na tisto mrežno, ki je povezana z drugim kompom a ne??(to klikneš adsl povezavo, daš properties ter greš pod advanced in tam pod internet connection sharing nastavš a ne??)
kaj nardim pa na mrežni,ki je povezana z drugim kopom??...kr natovčem not 192.168.0.1 ter subnet mask in je to to??

Pol na drugem kompu pa nastavm samo IP-je se prav da dam najprej pod ip address 192.168.0.2, potem subnet mask je 255.255.255.0, pod default gateway pa utipkam 192.168.0.1 ....nato pod preferred dns server dam 193.189.160.11,pod tadruzga pa 193.189.160.12 a ne???

No tko nekak mam zdej nastavlen sam mi internet ne šera...nekje sm se neki zmotu..samo kje?
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

PaJo ::

Imas dve mrezni kartici v masini a ne?
Ko das sharat adsl povezavo bi tam moral imet moznost izbrat na katero mrezno kartico se bo to sheralo in tam izberi lokalno mrezno kartico, ne tiste na kateri imas adsl modem, pa bi moralo delat. Ostale nastavitve izgledajo good.
Pa na glavni masini ti bo sam spremenil ip na 192.168.0.1 ce bos naredil ok:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311453 (7123) Tomi
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289457 (6393) bastadu
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401764 (1336) mte
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371775 (1463) nimus
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655074 (4310) Klemenn

Več podobnih tem