» »

A64 X2 vs. Pentium EE 840

A64 X2 vs. Pentium EE 840

PC World - Očitno so se začeli pojavljati prvi testi in primerjave med dvojedrnimi procesorskimi rešitvami podjetij AMD in Intel. Tako so pri reviji PC World testirali procesorja obeh proizvajalcev in nato rezultate primerjave prijazno objavili na svoji spletni strani.

V bitko sta se spustila AMD-jev Athlon 64 X2 4800+, ki deluje pri frekvenci 2,4 GHz in uporablja 1 Mb L2 predpomnilnika za vsako od dveh jeder. Nasprotnik iz Intelovega tabora sliši na ime Pentium Extreme Edition 840, deluje pri taktu 3,2 GHz in vsakemu jedru prav tako namenja po 1 Mb L2 predpomnilnika. Intelova rešitev ponuja še dodaten bonbonček in sicer že dobro znan Hyper Threading, ki vsakemu jedru doda še en navidezen procesor - tako da operacijski sistem "vidi" kar štiri procesorje.

In kakšni se procesorja obneseta? Glede na objavljene rezultate AMD-jeva rešitev gladko premaga tekmeca iz nasprotnega tabora, katerega test je prav tako na voljo. Za podrobnejša pojasnila pripročam branje člankov, ki se skrivajo za povezavami.

49 komentarjev

Boeing ::

Realno gledano, smo sploh pričakovali kaj drugega ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

gabl136 ::

Jest nisem pričakoval nič drugega, sem pa vseeno od Intela pričakoval ''malo več'':D :\

Poldi112 ::

Jaz zdaj pricakujem par komentarjev da se AMD bolj greje in je manj stabilen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sajmonmofo ::

AMD se bolj greje in je manj stabilen. :D :D

nurmaln ::

AMD je itaq ena leva firma k bo v roku enga leta propadla, živi itaq samo zato ker se Intel še ni odloču in jo povozu.:D :D

Bistri007 ::

Ti Dualkorniki so fajn, posebej za workstation / media server, ki bi strimal satelitsko tv in filme po hiši. Poraba elektrike je zame ključnega pomena, saj je razlika med dvema in štirimi jurji na mesec (24/7) kar velika. Samo malo bi se lahko pocenili, preden si kupim enega.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PrimozR ::

Sam res, 840EE je bil v multitasking testu v Worldbench 5 samo 42 sekund hitrejši od povprečja dveh FX-55 sistemov, medtem ko je bil 4800+ 3 minute hitrejši od Intla. TO je IMHO res porazno.

MrStein ::

- hitrejši
- cenejši (na www.alternate.de)
- manj porabi/greje
- ne rabiš nove plate

Need I say more ? 8-)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yimi ::

sajmonmofo: AMD se bolj greje in je manj stabilen. :D

AMD je itaq ena leva firma k bo v roku enga leta propadla, živi itaq samo zato ker se Intel še ni odloču in jo povozu.

WTF!

sajmonmofo, ti še nisi imel očitno amdja v roki...še en iz intelovega tabora, katerega osnovnošolska glava je kot kamen, ki mu poskušaš nekaj dopovedati naj se vrže v vodo.

sicer je pa za nestabilnost compa najverjetnje krivo vse druga kot procesor.

V službi imam intel 3Ghz na intel plati, ki se mi je do sedaj (v roku 1 tedna) 2 krat kar brezveze resetiral...uporablam samo text editorje

Doma delam na amdju in mam kljub vsem torentim, mulam, špilom po 1 teden uptime doker ga seveda ne ugasnem, totaly stable.

No, o toploti in intelovih box hladilnikih na prescotih, ki so bližje letalskim motorjem kot pa ventilatorjem pa raje nebi diskutirali.

Živel AMD!

gfighter ::

yimi: Očitno ti ironija ni ravno znan pojem.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

yimi ::

Oh, seveda mi je. Znano pa mi je tudi da je večina potrošniškega folka debilna. Če bo videl soseda v schumacherjevih čevljih in reklamo na televiziji za šumaherja kako strastno dirka v formuli, bo v trgovini kupil schumaherja in ne peka ali pa alpine, kljub višji ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

OldSkul ::

Se sušlja, da bo Pentium M vstopil na serverski trg. P4 je jajc.

B_U_R_I ::

@yimi

huh ?

globoko grlo ::

yimi kaj teb ni jasn?


a mi lohka en pove kot stane en tak amd, al pa malček počasnejši, pa kako plato bi za to rabu met

tnx

PrimozR ::

yimi to je blo vse sarkastično, joj. Drgač plata je obična s939, NF3 Ultra (AGP) al pa NF4 (PCIe), cena za 4800+ je 1000$ (mal več) za 1000 kosov. Torej pr ns 300k, mogoč mal mn. Naj bi bil pa vstopni model (4200+ IIRC; a je še kšn počasnejši?) pol cenejši, tko da tm, 100-150k.

Grey ::

Ta test je premalo natančen, da bi lahko kaj konkretnega ugotovili. Oni so testirali Intelov procesor pri vključenem HT(kolikor sem jaz videl po raznih testih, teče Intel bolje brez vključenega HT). Menim, da bi morali še enkrat testirati.


Čeprav me tole tudi ne preseneča tako, ker je realno gledano pri clock-to-clock primerjavi, AMD hitrejši.
Intel je butnil ob steno...

Jaffa ::

~550€ je v Avstriji AMD Athlon 64 X2 4200+ Sockel-939 boxed, 2.20GHz, 512kB...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Moonman ::

Izšel bo še X2 3800+, 2Ghz, 512Kb.
Cena primerljiva z 3800+ Venice.


sajmonmofo ::

yimi da si neos kaj naredo :>

Jaffa ::

Sej je prav povedal.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

yimi ::

sajmonmofo, da si neboš slučajno ti kej. eeemmm recimo Intela kupu >:D

sajmonmofo ::

aja sem pozabo da je ta forum prevec leet za sarkazem

hokuto ::

Drgač plata je obična s939, NF3 Ultra (AGP) al pa NF4 (PCIe)

Katera NF3 Ultra plata v tem trenutku dejansko (to da naj bi teoreticno vse 939 plate vem) podpira X2 cpu-je?
doke!

MrStein ::

Pogledaš BIOS update in če piše "Added dual core CPU support" potem si na dobri poti.
Abit AV8 recimo ima to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rand ::

Gigabyte K8NS-939, link do biosa.

lukaz ::

yimi:
Poldi112: Jaz zdaj pricakujem par komentarjev da se AMD bolj greje in je manj stabilen.
sajmonmofo: AMD se bolj greje in je manj stabilen.

Ti je zdj kej bl jasn?

Jumping Jack ::

Bojda se bodo s prvim avgustom pocenili na $345.

Vir: X-bit labs

nodes ::

sam pismo tole pa ni več pocen...tega pa od AMDja res nismo navajen

aja, cena ne laže :D .... samo potem tile XPčki res niso bli kaj prida;((

Ch4N93 ::

kakšna pa je sploh velikost jedra tega 64-bitnika?

v času XP-jev je AMD večkrat poudaril, da je njihov "sweet spot" glede velikosti jedra cca. 100mm^2, kar je tudi botrovalo nizkim cenam XP-jev
že Bartoni so imeli malce večje jedro (zaradi večjega cache-a), vendar se cene kaj dosti niso spremenile
s prihodom novih tehnologij, večjih jeder... pa tudi AMD pridobiva na ceni, vendar zaenkrat lahko rečemo upravičeno (glede na price/performance proti Intel-u)
Ni nam lahko...

ferdo ::

Ch4N93, jaz tudi tako mislim, trenutno pa mislim, da Intel še igra na stare karte, kolko se le da. So pa tik pred zdajci da udarijo z glavo ob zid, če ne bodo ponudili nekaj občutno drugega kot pa P4 in njegovi "izboljšani?" derivati...

Aggressor ::

Pravzaprav je bilo že pojasneno, da so AMDjevi dvojedrniki tako dragi zato, ker AMD nima zadostnih proizvodnih kapacitet za širok naval na trg.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

MrStein ::

Kako to mislite "tako dragi" ?
Zgoraj sem napisal : cenejši je, pa še hitrejši (od Intelove ponudbe)
A kdo temu oporeka ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

To da je Intel drazji in pocasnejsi se ne pomeni da je AMD poceni. Dalec od tega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ferdo ::

AMD je cenejši.

Poldi112, pridi na dolenjsko, če nisi dolenjc, na kak liter-dva cvička, pa ti bomo nalili čistega vina. In boš pogledal resnici v oči.

Če pa misliš, da si ga ne moreš privoščit čeprav je cenejši od Intelovega P4žnj modela, si pa kupi nekaj, kar bo primerno debelini tvoje denarnice.

Aggressor ::

Intelovi dvojedrniki (mislim na Pentiume D) so v velikih količinah cenejši. Torej gre za to, v kateri zmogljivostni razred ciljamo oz. ali hočemo res dvojedrnika sedaj.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

sej je sam reku, da ni pocen, je pa cejenši kot P4ee

Daedalus ::

Sej tu obstaja možnost za Intel, da (spet) ukrade del prednosti AMD-ju. Pentium D so precej poceni dualcore proci. In če ne bo AMD sledil - ga bojo spet namlatli.

Recimo tole. Kje je X2 za tako ceno? Ga ni sploh...

Je pa res, da je AMD prehitel Intel pri serverskih dualcore procesorjih...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Glej ferdo, bistvo je v tem da ima AMD prednost in to se mocno pozna pri njegovih cenah. Vcasih je bil top amd procesor posteno cenejsi. In s tega stalisca bi zelo rad videl da bi Intel naredil kaj pametnega.
Ker jaz za proc ne dam vec kot 30k. Kupil sem mobilnega bartona za 20k. To je bila dobra cena. ne pa zdaj ko so cene navite da glava pece.
In dualcore bi imel. Ampak takega, value. Ne en highend ki bo cez 1 leto padel na 20% trenutne cene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ferdo ::

se razume.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

CCfly ::

Ne vem če bodo dvoglavi procesorji tako hitro prišli v nižji cenovni razred. Prej bi stavil na to, da se bodo cene vrtele nekje okoli 50-60 kSIT, v srednjem in nižjem cenovnem razredu pa bomo še vedno kupovali enoglave pečke.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

ronaldo ::

ce se jaz dobro spomnem so bili prvi testi na voljo ze pred 1 mescom...

je ze res da ima Intel cenejse procesorje, vendar za pc se ne kupi sam procesor ampak tudi osnovna plosca in ta je pri Intelu draga, pol se graficna ki mora biti PCI-E...to vse skupaj nanese na dosti vecji znesek kot si mnogi predstavljajo..

pa 1.avgusta bo Amd predstavil cenejso verzijo X2 za 350usd...

tle je se nekaj testov:

http://www.gamepc.com/labs/view_content...

http://www.lostcircuits.com/cpu/p4_840/

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

Tilen ::

Kolk pa kaj pokuri ta A64 X2?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vasquez ::

Po testih sodeč pokuri manj kot enojederni A64. 4800+ porabi v idle 126 W, pri maksimalni obremenitvi pa 201 W.
Pentium Extreme 840 pa seže tudi prek 300 W.

Jaffa ::

No no. Hitro popravi.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

CCfly ::

Mogoče cel sistem ne pa procesor.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

vasquez ::

Res je. Gre za cel sistem-

LittleDevil ::

Bojda se bodo s prvim avgustom pocenili na $345.


Kaj pa v EU se bojo cene kaj spustile?

LP

Zheegec ::

Kmalu bodo prišli cenejši dual-core s 512KB L2 na core (sedaj 1MB na core), kar bo sw33t!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

4000+ je 512.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel in Microsoft bosta predstavila naprave z XP Media Center Edition

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82537 (2017) kiFni
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911562 (8809) marhyo
»

AMD izziva - Intel se umika

Oddelek: Novice / Procesorji
214068 (2834) Zheegec
»

Nova tehnologija gorivnih celic

Oddelek: Novice / Ostale najave
73063 (3063) OwcA
»

Največji televizor predstavljen

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
52890 (2890) nikonezna

Več podobnih tem