» »

Različno prikazovanje spletnih strani pri različnih brskalnikih

Različno prikazovanje spletnih strani pri različnih brskalnikih

bochow89 ::

Pozdravljeni,
zanima me kako se naj izognem različnemu prikazovanju spletnih strani? Največ uporabljam Firefox in kdaj tudi Internet Explorer. Ali se da temu napačnemu prikazovanju kako izogniti (naj uporabljam tabele ali kovirje? zdaj uporabljam tabele). Problem se pojavi, ko se mi celotna tabela ali celica zamakne. Kodo sem preveril z Validatorjem W3C ampak ni našla problemov. Zakaj ne poenotijo brskalnikov, da bi vsi prikazovali enako vsebino?!
lp!:))
Let's get computin'

R33D3M33R ::

To bo večni problem, tudi jaz včasih preklinjam to nerazumevanje med brskalniki. Eden interpretira kodo tako drugi tako. Zamik je najlažje popraviti tako da: nastaviš širine za vse stolpce, uporabljaš 1x1 px velik spacer image, v css nastaviš margin na 0px; ter velikosti vseh elementov v px;.
To je recimo pri meni že dostikrat rešilo situacijo. Ponavadi je tako da se pri meni v Mozilli pokaže vse perfektno, v IE so napake včasih pa ga tudi opera biksa, četudi je vse valid. Preveč se na to itak ne smeš zanašati.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ill_nino ::

Lahko tudi narediš dva .css-ja enega za mozillo in enega za ie.
Are you crazy?
Yes sir!

zenith1 ::

To je pa še meni nekaj novega. Kako ga pa deklariraš?

ill_nino ::

npr:

@import url(_CSS/ie_style.css);

To bo prebral le IE. Definiraš pa v glavi v style.
Are you crazy?
Yes sir!

R33D3M33R ::

Ali pa tudi to:

<!--[if IE]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="datoteke/iehack.css">
<![endif]-->
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

zenith1 ::

Seveda, if IE haklc.

Thanx ;)

njok ::

Seznam.

Za sestavljanje strani, ki bodo izgledale povsod enako, je nemalokrat potrebno poseci po kakem hacku iz zgornjega seznama. Velikokrat se jim lahko izognemo, ce dobro sestavimo markup in razne lastnosti in atribute uporabljamo za kar so namenjeni, hkrati pa se izogibamo nestandardnim funkcijam. Za zacetek.

Ko opazujemo renderiranje tako sestavljenih strani na nam hibe raznih khm IE khm brskalnikov postanejo jasne. Clankov na to temo nikoli ne manjka, pa tudi z w3c referencami si lahko veliko pomagamo.

Nazadnje razlike v prikazovanju odpravimo. :)

hunter01 ::

Mene pa zanima zakaj mi včasih nekatere strani kar zaprejo Firefoxa? Ko pogledam isto stran v IE pa ne?

PS: upam da ne kradem teme :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298342254 (1391) sunniegoldie
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1443581 (4491) FitnessBoy
»

Čuden margin v IEju

Oddelek: Izdelava spletišč
81114 (1001) Ziga Dolhar
»

Firesux - manjkajoče stvari

Oddelek: Izdelava spletišč
121587 (1371) AndrejS
»

izgled strani v IE6 in Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
565355 (4566) gregy

Več podobnih tem