» »

termostat ne dela

termostat ne dela

bruderbauc ::

Doma imam en starejši hladilnik. V tem hladilniku je termostat, iz katerega gre ena debelejša žica, ki ima na koncu eno čisto majhno bučo. Ko sem enkrat dal hladilnik odtajat, sem to žico prestavil na eno drugo mesto. Od takrat naprej pa mi hladilnik več noče izklopiti in mi hladi v nedogled. Žico lahko prestavljam kamorkoli hočem, pa vseeno nič ne pomaga. Kolikor sem jaz videl žica ni nikjer poškodovana.
A ima kdo kakšno idejo kaj je narobe z mojim termostatom. Prav tako bi bil vesel razlage o tem, čemu služi žica in kako deluje termostat.

baron21 ::

Lep pozdrav! Žica, ki jo omenjaš ni žica ampak cevka - kapilara v kateri je plin. Kot si napisal, lahko jo daš kamorkoli pa se hladilnik ne izklopi je težava v tem, da si jo ob premikanju poškodoval, plin je izparel in termostat ne dela. Nasvet: smer trgovina! Srečno!
baron21

Pyr0Beast ::

Vzem termostat ven, ga dej na minimum in v drug hladilnik. Prej ga malo segrej v roki pol pa noter dej, če slišš klik je stvar v redu. Najbrž si cevko skupaj stisnil in tako onemogočil pretok tekočine po kapilari. Če maš hladilnik že odtaljen ga lepo vključi in bučko postavi tja kjer najprej zmrzne. Oziroma tam, kjer se kapilra ki gre iz kondenzatorjavpelje notri v uparjalnik
(ti bo kmalu jasno)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Če je slučajno zapekel kontakt, potem se lahko sliši klikanje, samo hladilnik še vedno ves čas dela. Preizkusi, kot je napisal Pyr0Beast in če ne bo pravega uspeha, greš kupit nov termostat za hladilnik in ga zamenjaš. Plan B pa bi bil, da ga odmontiraš s kakšnega hladilnika na odpadu ali kosovnih.

BTW Imam off topic vprašanje. Zakaj zbiralci odpadnih surovin na kosovnih tako zelo radi iz hladilnikov potegnejo ven uiparjalnik, ostale bakrene dele pa pustijo?
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Uparjalnik je najlažje ven potegnt. Pa kontenzator včasih ni iz bakra, pa še odšravfat ga je treba. Pofarban baker je pa malo vreden, ker tusta farba drži še več kot 900°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Aha v tem grmu tiči zajec, hvala za info.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Se priporočamo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929683 (21316) AlesZ
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419376 (13013) steev
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487677 (6967) frenk
»

homemade klima za avto

Oddelek: Loža
305018 (4212) Azrael
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152011 (1645) morphling1

Več podobnih tem