» »

Mal pomoči pri računanju.

Mal pomoči pri računanju.

Apyon ::

V avtu v vtičnico (12V) za vžigalnik vtaknem žarnico 50W. Koliko časa max. bo normalen akumulator napajal tako žarnico?

Bye

singular ::

Če vzamemo da je normalen akumulator recimo 55Ah, potem bo žarnica gorela okrog 13 ur.

Apyon ::

QL! JSt sm vzel 60Ah pa dubu 15h. Close enough!

TNX! BYE!

ivo- ::

I= 50/12 = 5A
v eni uri porabi cca. 5Ah
v desetih 50Ah
v desetih urah ti torej pihne en povprečen akumolator.
5 ur in je treba končat.

TEDY ::

^^
50/12=4.2 ;)

Azrael ::

Vsi ti izračuni na žalost ne drži najbolje.V teoriji vse štima, samo v praksi žal ni čisto tako:

1. Kapaciteta akumulatorja je velikokrat podana za praznjenje v roku 20h. Če se akumulator prazni hitreje, se kapaciteta zmanjšuje.

2. Avtomobilski akumulator s starostjo zelo izgublja kapaciteto. To sicer običajno ni problem dokler se uporablja samo za zagon motorja (ogromni tokovi nekaj sekund, potem se spet polni), problem predstavlja zgoraj omenjeno praznjenje z žarnico ali avtomobilskim hladilnikom.

Več kot dve leti star (včasih še mlajši) akumulator lahko v takem primeru omaga zelo hitro. Preden se gre v kaj takega je potrebno meriti napetost akumulatorja in izklopiti, ko napetost pade pod 11.5V če se želi še startati motor, oziroma ne prazniti pod 10.8V.
Nekoč je bil Slo-tech.

Apyon ::

Hm.. torej Azrael-po tvojem mnenju:koliko časa za 50W?

Azrael ::

Pojma nimam, čisto odvisno v kakšnem stanju je dotični akumulator. Lahko manj kot 1h, lahko tudi več kot 5h. Ne boš vedel dokler ne preizkusiš akumulator, ki bi ga rad uporabil za ta namen. Rabiš še nek voltmeter, da boš ugotovil kdaj je akumulator prazen (pri 10.8V) in polnilec s katerim boš potem akumulator napolnil, ker ne sme stati prazen.
Nekoč je bil Slo-tech.

mkonci ::

No bom se jst neki napisu, ko smo bli se mali in meli obletnice valete kr na enem samotnem travniku sredi gozda, sem bil jaz zadolzen za musko.
Mel smo en stolp, kolk W se ne spomnim, vem pa da sem ga prklopu zadi, kakor da bi dal not baterije, mel sem 55Ah akumulator zraven pa je se vsake tolk casa bla przgana vzvratna luc od stoenke. To je blo na akumulatorju gor, in nam je vedno zdrzal od 18h do nekje 8h zjutraj.

Pred tem sem seveda akumulator napolnil.:D

Ne vem če ti to kej pomaga, sam sem vseen napisu.>:D

Apyon ::

Pa nisi v teh 14urah k ste musko poslušal nč pržgal avta?

mkonci ::

ni blo avta, sam akumulator :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614749 (3805) Assass1n
»

Akumulator - pravilna izbira

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144630 (3851) lovro535v2
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508940 (7840) RejZoR
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173640 (2990) Azrael
»

Polnilec za akumulator iz računalniškega napajalnika?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65605 (5438) Brane2

Več podobnih tem