» »

Internet prek ruterja dela full pocasi!?

Internet prek ruterja dela full pocasi!?

Racunalnik ::

Internet imam preko amisa kabl in doma imam ruter dlink 704.
Trenutno delam direktno prek modema brez ruterja in zadeva spila z 722.40kbps oziroma 90.3 kilobajtov na sekundo.Tako pravi test http://speed.amis.net.

Ce imam povezavo preko ruterja mi zadeva dela tolk pocas da mi kakrsno koli stran odpira od 20sekund pa do 2 minut.Zdej amisa imam od letos in je preko ruterja delovalo brez problema,zdej se mije pa pojavil ta problem pred 4 dnevi,kolkr jest vem nisem delal na pcju cist nic v tej smeri da bi karkoli stelal po nastavitvah.

Ni mi jasno kako lahko to ruter dela oziroma kako lahko blokira tolk internet.Pc ali od Pcja programje ali nastavitve ocitno ne dela problemov ce trenutno dela normalno,se pravi da je kriv ruter.
Nimam pa pojma zakaj ruter dekla probleme,kolkr jest vem ruter nima nikakrsnih nastavitev za bremzanje internet prometa ali podobno,ima firewall ampak tega lahko izklopis samo ce fixno napises za kater IP in katere porte naj odpre.

Ima kdo kaksne ideje kako bi ruter stestiral ali preveril da je z njem vse vredu?Ali karkoli podobnega?

Windowsi mi recimo nocejo REPAIRat povezavo ce nimam notri vpisanih IPjev in ce dela prek ruterja,sedaj ko sem preklopil direktno na modem so mi winsi sbrez problema REPAIRali povezavo brez vpisanih IPjev.
Mogoce tukaj kje tici problem.

Ruter ima samo forwardirane porte za EMULO,po stevilu prvi PC in to je 192.168.0.2,ostalo je tako kot orginal.Do sedaj je vse delalo zdej pa noce.

Se mi zdi da ima ruter se funkcijo da izklopi firewall za samo en pc oziroma za 192.168.0.2 ce sem prav razumel in lahko probam samo se to.Sam za moje pojme ce nekaj blokira potem ni prometa,pri meni pa je samo cisto po crkjenem postopku kot sem ze zgoraj opisal.

hitcher ::

Crknil router - to je imel sem čisto iste simptome na enem klinčevem d-linku.
Zamenjaj router pa bo - ali si pa kakega sposodi, pa boš videl kako je.

Najbrž (lahko), je pa samo kakšen ethernet port crknil - poizkusi
kabel od računala vtaknit v kakšno drugo ethernet (luknjo :))

v routerju.

lp

Racunalnik ::

Na vseh PCjih so isti simptomi.Cudn se mi zdi da kr naenkrat crkne zadeva.
Mam se en ruter sam ga je treba pogruntat kako se ga nastavi itd.

A je VIGOR 2300 za kej ruter al ni?

Zgodovina sprememb…

mit3k ::

Ni nujno da je ruterl crkno...

Če uporablaš emule omeji povezave ker je čist možno da ti mula zafila ruter.

Za začetek pa probaj net laufat brez mule da vidiš če je res mula kriva.

Racunalnik ::

Vse to do sedaj sem probal brez emule.

Racunalnik ::

No sedaj sem sel spet preko ruterja in zdajle dela normalno ze 3 ure.Bom vidu al morm velik prometa naredit da crkne al kaj.Prizgana sta pa 2 pcja,bom se probal z tremi.

A je mozno da crkuje tudi zaradi tega ker ima sedaj dinamicni IP al pa da ma amis kaksno funkcijo k mede moj ruter,ker na drugem ponudniku je delal normalno in tudi pri amisu 3 mesece do danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329065 (29521) ignats
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191797 (1463) Mitch
»

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Oddelek: Omrežja in internet
111842 (1728) Racunalnik
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413677 (2399) pujsek_
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus

Več podobnih tem