» »

Povezava(Namestitev) Interneta na Slackware PROBLEM !!??

Povezava(Namestitev) Interneta na Slackware PROBLEM !!??

n0name ::

Pozdravljeni

1. Ker sem v Linux-u zacetnik bi prosil ce mi lahko kako pomagate namestit modem oz. VZPOSTAVIT POVEZAVO z netu, ker si ze dva dni glavo _azbijam pa mi nikakor ne rata :)
Imam pa Slackaware distribucijo in 2.6.7 kernel, ter modem "U.S. Robotics 56K Faxmodem Win 1806". Problem se pojavi ze pri driverjih (2975 ali 3528), ker na proizvajalcevi strani nimajo teh gonilnikov za linux.
Sedaj pa ne vem kaj naj, ali lahko uporabim kaksne podobne driverje ali mi jih mogoce sploh ni treba, ker ce izvedem ukaz "lspci -v" mi izpise sledece:

02:06.0 Communication controller: 5610 56K FaxModem WinModem
Subsystem: 5610 56K FaxModem USR 56k Internal WinModem (Models 2975, 3528)
Flags: medium devsel, IRQ 22
Memory at f2118000 (32-bit, prefetchable) [size=64]
Memory at f2100000 (32-bit, prefetchable) [size=64K]
Memory at f2110000 (32-bit, prefetchable) [size=32K]
Capabilities: [40] Power Management version 2

Kaj to pomeni, da mi je prepoznalo modem in da sedaj se samo vzpostavim povezavo, ali kaj?

2.Ce v Modem device v KPPP-ju nastavim na "/dev/ttyS0" mi pri povezavi ko kliknem "connect" izpise "Modem ready." nato pa "Initializing modem..." in to je vse potem pa se samo to pise ves cas.
Ce pa nastavim tam na "/dev/ttyS2" pa mi izpise "Loooking for modem." nato pa "The modem is busy." in spet caka.
V winsih pa imam drugace modem pod COM3.

Aja pa se to. Na netu sem si potegnil dol npr. ta file: http://ftp.surfnet.nl/ftp/pub/os/Linux/... potem pa ko ga razpakiram z "tar -xzvf ppp-2.4.2-i486-2.tgz" mi potem tam v "README.Linux" in pa v "ppp-compile.txt" filu pise naj nato izvedem ukaz "./configure" vendar jaz nimam pojma kaj naj naredim ker v kerem koli direktoriju sem mi izpise:
"-bash: ./configure: no such file or direktory". (Ta configure uporabljamo kadar imamo source, ne?)

Vsem se ze vnaprej zahvaljujem za pomoc. pa sori za tako dolg topic :)
LP, n0name

P.S.: Ce kdo ve za kaksno fajno knjigo za zacetnike v Linux-u (navadno ali v .pdf ali online) bi bil zelo vesel ce bi mi svetovali kaksno.

Jebiveter ::

Zal z dial-up povezavami v Slacku nimam izkusenj (uporabljam Slackware ze skoraj 2 leti), lahko pa ti svetujem, da se obrnes na

http://www.linuxquestions.org/questions/forumdisplay.php?forumid=14

kjer se bo 100% nasel kdo, ki ima enak problem in resitev.

Drugace pa je veliko fajn knjig na www.tldp.org in pa ena boljsih knjig, kar jih poznam.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tecumseh ::

Se glede ./configure: to je preprosto executable fajl, skripta, ki pripravi makefile, tako da so v njem parametri tvojega sistema in zeljenega tipa instalacije. Tisto piko in slash moras pac napisati, da Linux ve, da naj zazene fajl s tem imenom iz trenutnega direktorija. Torej, ti moras najti dir, v katerem je fajl z imenom configure. Pri tarballih je to ponavadi kar root dir tar-a ali pa mogoce direktorij source...

n0name ::

hvala za linke, bom pogledal, pravzaprav ze surfam tja ;)

Glede ./configure pa: Hvala za to pojasnilo! Očitno VSAK README fail opisuje to, neglede na to ali se ta ukaz rabi ali ne (zdaj, če imamo sourece ga uporabimo, drugace pač ne) - Imam prav? Se pravi ce nimamo tega ./configure pa potem opravimo z "make" "make install", ne? Pa se to, kaj je pravzapreav ta make, to je za instalacijo binarnih datotek ali kaj?

LP

Jebiveter ::

Glede ./configure:

Hehe, tle imas ti .tgz fajl, ki je dejansko Slack-ov paket. Torej ga lahko namestis z "installpkg ppp-2.4.2-i486-2.tgz" (kot root, seveda) in zadeva se instalira tam kot je treba.

Na splosno se za tar.gz arhive dejansko uporablja koncnica .tar.gz ali tar.bz2 (v primeru Gzip2). Ce pa je koncnica .tgz je velika verjetnost, da je to ze nek paket. Najlazje vidis ko zadevo odpakiras pa pogledas v dir. Ce ni standardnih configure ipd. skript potem si lahko 100% da je installable paket.

Poleg tega ti to pri tem arhivu izda ze njegovo ime: ppp-2.4.2-i486-2.tgz.
Prvo je ime programa, drugo verzija, tretje arhitektura za katero je program skompajlan, cetrto pa zaporedna stevilka paketa (oz. packet build). Ce imas tako zaporedje v imenu, si lahko 99% siguren da je slack paket.

Se en nasvet ti bom dal... namesti in ustimaj si "slapt-get" ali pa "swaret". Zadevi sta podobni apt-get-u na Debian-based distribucijah. Vsekakor zelo uporabno za hitro namescanje paketov z uradnih Slackware mirrorjev in pa linuxpackages.net.

Ce te se kej zanima, vprasi.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

SasoS ::

Ker je modem softwareski rabiš imet winmodem podporo. Poglej ta sajt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(x) ubuntu internet nehal delat

Oddelek: Operacijski sistemi
91659 (1421) motorc
»

Inštalacija programov v SLACKWARE-u(vodič)

Oddelek: Operacijski sistemi
81419 (1362) Nerdor
»

Linux in modem

Oddelek: Operacijski sistemi
171672 (1433) |_CoBrA_|
»

PPTP + kernel 2.6

Oddelek: Operacijski sistemi
71292 (1215) MUC
»

Linux modem problem

Oddelek: Operacijski sistemi
361363 (1070) kloshar

Več podobnih tem