» »

Kupoprodajna pogodba

Kupoprodajna pogodba

inferno666 ::

Živjo,

A mi lahko kdo da kaksen primer kupoprodajne pogodbe za avto.
K se mi ne daje denar da mi jo naredijo. Pa nimam pojma kako izgleda.

Hvala

perci ::

Človek, pejt v DZS, pa si jo kupi. Teh 100 tolarjev boš pa že dal.

inferno666 ::

Nism vedu da jih majo tm.

perci ::

no, zdej veš ;)

Vice ::

Je ne rabiš kupit, pejdi do kakšnega posrednika, da ti prepis uredi ker je lahko veliko veliko ceneje (odvisno od cene avtomobila).

cbelica ::

Jah, samo posrednik zaracuna provizijo, on pa noce placat...
Se mi pa zdi (vsaj ne dolgo nazaj je bilo tako) da ce uredis prepis pri posredniku, ni potrebno placati davka... ali takse...whatever:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

hooger ::

če pogodbo napišeš sam (ali to varianto iz knjigarne) plačaš davek državi, ki gre po sistemu

-----------------------------------------------------
Če znaša davčna osnova Stopnja
-----------------------------------------------------
do 1,0 mio SIT -1,0
nad 1,0 mio SIT -do 1,4 mio SIT -1,4
nad 1,4 mio SIT -do 1,8 mio SIT -2,0
nad 1,8 mio SIT -do 2,4 mio SIT -3,5
nad 2,4 mio SIT -do 3,0 mio SIT -5,0
nad 3,0 mio SIT -do 4,0 mio SIT -7,0
nad 4,0 mio SIT -do 5,0 mio SIT -9,0
nad 5,0 mio SIT -do 6,0 mio SIT -11,0
nad 6,0 mio SIT -13,0
-----------------------------------------------------

če pa kupoprodajno pogodbo napišeš pri posredniku pa se lahko zmeniš, da se na pogodbi napiše veliko manjši znesek in zaradi tega plačaše veliko manj.

Yossarian ::

Jaz sem februarja kupil rabljeni avto za 1,350.000 SIT. Na pogodbo smo zapisali polno vrednost avtomobila in sem plačal vse skupaj 10.000 SIT, ker imajo oni to malo drugače urejeno. V vsakem primeru se ti splača it k posredniku, je zagotovo ceneje (posrednika osebno nisem poznal niti jaz niti oni drugi).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

inferno666 ::

Nism su k posredniku, pa mi vseen ni blo treba davka placat, ga je kupec.

wahab ::

Drugač pa tole: http://www.informiran.si//index2.aspx?catID=1000197. Hudo priročna zadeva.

Leko ::

Zanima me, če moram-o kupoprodajno pogodbo za avto že prej napisat? Na netu ali v knigarni dobiš obrazce(kot je tudi že v prejšnih komentarjih omenjeno).
Kolega je namreč povedal iz njegovih izkušenj, da to uredijo vse, če greš nekam kjer urejajo tehnične preglede, oziroma tam oni po podatkih iz prometne-osebne izpolnejo kupoprodajno pogodbo in prodajalec ter kupec tam samo podpišeta, da ni treba prej nič izpolnjevat oziroma pisat pogodb?

zobnik ::

Ja lahko tam, ampak plačaš pogodbo kolk vem 10-20 evrov
Podatke spišeš že doma na DZS pogodbo, ker ma več papirjev pol pa sam še kupec svoje spiše.

Leko ::

Prepis plača prodajalec? Kolk je to približno za vrednost cca 10k.

Likalnik ::

Obrazec pogodbe si lahko piščeš na spletu...prodajalec plača odjavo vozila iz prometa (dobiš nazaj sorazmerni del cestnine in sorazmerni del zavarovanja). Kupec pa plača prijavo vozila + cestnino in zavarovanje.

radmansdorf ::

Leko ::

zobnik je izjavil:

Ja lahko tam, ampak plačaš pogodbo kolk vem 10-20 evrov
Podatke spišeš že doma na DZS pogodbo, ker ma več papirjev pol pa sam še kupec svoje spiše.

Bil ravnokar pri pooblaščencu za tehnične preglede.
Kupoprodajna pogodba tam izpolnjena se ne plača NIČ. Prodajalec (oziroma po dogovoru) plača 19,46 EUR to je pri nas, lahko da je drugje druga cena) za prepis vozila oziroma kot je zgoraj napisal Likalnik: odjavo vozila iz prometa potem pa dobiš nazaj sorazmerni del cestnine in sorazmerni del zavarovanja.
Ostalo potem plača kupec: prijavo vozila, cestnino in zavarovanje.
@radmansdorf
Ne ti men madona no.
Brez zamere, toda ta google si lahko vtakneš nekam. Od mesta do mesta, od poslovalnice do poslovalnice je drugače, kot je razvidno iz odgovorov je najboljše it direktno do najbližjega in tam dobiš info iz prve roke.
Zato pa je tako kot je na tem forumu, ker nobeden ne govori iz lastnih izkušenj temveč vse prekopirajo iz googla zato pa je vse narobe. Zato bolje, da si tiho, kot da vržeš ven neko nepreverjeno informacijo, kot recimo zobnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624785 (8800) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530748 (10465) smacker
»

Finančni začetnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17750200 (38870) Gjurisic
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522914 (17546) K0K0
»

kam vložit denar (1 MIO sit)

Oddelek: Loža
282165 (1167) pirat

Več podobnih tem