» »

Katere zvočnike naj kupim?

Katere zvočnike naj kupim?

Jinx ::

Pozdravljeni!

Rada bi kupila nove zvočnike. Trenutno si lastim Geniusove za 2 tisočaka in mislim, da je že skrajni čas, da jih zamenjam. Niti ne sanja pa se mi katere...

Za njih sem pripravljena odšteti nekje do 20/25 tisočakov.

Kaj mi predlagate?
Za morebitne odgovore se že v naprej zahvaljujem.:)

Vaša,
Jinx
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

strictom ::

2.1, 5.1, 2.0, 4.1, 7.1,...?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Jinx ::

Um, ok, you can call me stupid, ampak STRiCtom, kaj si mislil s tem? Se resnično ne spoznam na te zadevice... ampak vseeno bi rada kakovosten zvok etc. ... :|
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

mtosev ::

Praša te koliko zvočnikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boštjan ::

2.1 je sistem 3 zvočnikov(enega basa in dveh visokotoncev),če poslušaš predvsem glasbo je tak sistem najvolj primeren.Vse kar je nad 2.1 pa se tretira kot surround sistem,ki je zelo primeren ob gledanju filmov in ob igranju iger.Dobre 2.1 zvočnike že dobiš za 10k.Priporočam obisk BOFa ali bigbanga in naj ti jih razkažejo in jih poslušaj
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Jinx ::

*blush* Aha. Hm, kaj pa vem, mogoče 4.1. Iskreno povedano ne vem kakšna je razlika, kaj se bolj splača.

Dejstvo je pač, da vse kar počnem (filmi, glasba, itd.) počnem na računalniku in ostalih zadev praktično ne potrebujem, so called multi-center.

EDIT:
boštjan... si me prehitel... No ja, filmi in igre takisto, se pravi, da bi bilo pametno si umisliti surround sistemček.
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinx ()

perci ::

Lej, odločt se morš, al hočeš stereo al surround, tuki ti mi ne mormo pomagat. Če hočeš stereo, si kupi kak 2.1 sistem, recimo Logitech Z3, če hočeš pa surround pa najbolj, da Genius 5.1 vzameš, ker vidim, da neki posebnih zahtev nimaš, hočeš samo da v redu špila.

Aja, seveda, če nimaš 5.1 zvočne kartice posebnega smisla kupovat 5.1 sistem ni.

boštjan ::

no 4.1 boš bolj težko še dobla,najbolj se prodaja 5.1 in 2.1 sistem. za 5.1 ti priporočam tele,jih mam sam in so eni najbolj prodajnih 5.1 sistemov,za 2.1 pa recimo tote.Vse pa je odvisno kolko keša misliš zapravit in seveda kako ti je všeč zvok.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Jinx ::

Najlepša hvala vsem. Zdaj mi je bolj jasno kakšne so razlike. :) Mislim pa, da si bom kupila kar 5.1.
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

jest10 ::

boštjan: Pa ne no takih 2.1 Ne vidim nobenega srednjetonca, tisti visokotonci pa 100% ne igrajo kvalitetno 150-400Hz. Tako da je luknja v zvoku.

ReBi ::

Ej, pejd u merkatorja... Majo ene 5.1 za 25k. Tud sateliti so v ohišju, ki zgleda lesen, so črni, ojačevalc je v wooferju (ki dela presenetljivo dobro- glede na ceno), pa še dalinčka maš zravn :))
Se mi zdi d se ti splača, če jih sevede iščeš za tako ceno. če pa hočš bolše, si pa kup Marantzov reciver, ene Dali zvočnike... :D
je pa še ena, in najbolša rešitev: naredi si sam. pr men se zdej v sobi nahaja 5.1sistem, k je ratu za mal dnarja (govorim o prib. 50k), zvok je pa za moje potrebe še predober, vsaj kar se basov tiče- za to poskrbita dve 40cm bas membrani

ReBi ::

drugač so pa tisti Genius fajn, ja. jih ma en moj frend in so že pred predelavo delal zadovoljivo dobr...

Jinx ::

ReBi: Huh, ja bi si jih naredila sama, če bi bila vsaj malce tehnično podkovana. Zaenkrat se bom morala poslužiti kar že narejenih. ;) In spet, hvala za predloge, aj aprisiejt. :)
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

strictom ::

Tisti 5.1 od Geniusa ki je boštjan dal link so carski. Lepo špilajo pa še šopajo kar dokaj zelo spljoh močno :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

boštjan ::

danes sem glih v bofu bil in jih majo za 28k,na enaa pa 25k in če nisi slučajno blizu avtere doma te PTT kar hudo drapnejo,če se seveda zvočniki pokvarijo.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

perci ::

Enaa je od gambita, ne od avtere. Sicer pa pošto plača spletna trgovina. Vsaj pri meni je bilo tako, ko sem menjal kompjuter od punce.

veteran ::

Ko sem zadnjič kupoval na enaa, je bila pri nakupih nad 15kSIT dostava zastonj.

perci ::

veteran: On misli za pošiljanje nazaj, če se zadeva pokvari in jo je treba reklamirat.

boštjan ::

perci,vem da avtera ni od gambita,blo je mišljeno,da pač direkt odneseš k dobavitlju,v tem primeru avtera. Kar pa se tiče pošiljanja sem točno to mislo,kot perci pravi.meni recimo mimovrste ni povrno stroškov,ko sem jim HDD poslal nazaj,samo itak HDD ni tako težki.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

perci ::

jst sem kar dostavni službi rekel, da je z štacuno zmenjeno in da oni plačajo poštnino ;)

strictom ::

In so nasedli?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

Itak je bilo res zmenjeno - blo je pa to podjetje Teal iz Laškega. Sicer ne razumem zakaj nekdo iz LJ (mat od moje punce) kupi računalnik v štacuni v Laškem ampak pustmo podrobnosti. Računalo se jim je pokvarlo, sem poklical na Teal in so mi rekli, da naj pošljem prek GP na njihove stroške. In so res prišli in odpeljali.

boris22 ::

Za ceno do 27 k sit so res geniusi 5.1 najboljši nakup.Kupi in ne boš zgrešila nič.Pa še daljinec imajo in če se ne motim jih lahko priklopiš tudi na druge komponente pleg pc-ja (dvd) če ne greš v kakšno trgovino pogledat v big bangu jih imajo sigurno invprašaš za dodatne informacije.Igrajo pa vredu še posebej za tak denar.Edino kar moreš še imet je zvočno ki podpira 5.1 sistem in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926626 (10712) Hrenowsky
»

Zvočniki (Teac PowerMax 950 5.1 vs Genius SW-5.1 home Theater)

Oddelek: Kaj kupiti
172443 (2231) bajsibajsi
»

5.1 sistem

Oddelek: Kaj kupiti
151378 (947) jurcy
»

Kupil zvočnike - kako pa jih priklopim?!

Oddelek: Zvok in slika
71405 (1206) _jackson_
»

Zvočniki: 5.1 ali stolp?

Oddelek: Kaj kupiti
222699 (2124) xabre

Več podobnih tem