» »

Kaj bi vi storili??

Kaj bi vi storili??

TechFreak ::

Prodajni zastopnik podjetja za prodajo računalnikov, ki se srečuje z ostro konkurenco, ima možnost skleniti posel za več milijonov USD za informacijski sistem, ki naj bi ga uvedli v naslednjih dveh letih. Računalnike za prvo fazo imajo v skladišču, za drugo fazo pa bi jih morali naročiti pri proizvajalcu, ki pa težko dohaja povpraševanje po popularnem modelu. Zato zastopnik ne ve, ali bo lahko dobavil računalnike v pogodbenem roku. Vsaka zamuda v prehodu na nov sistem bi pomenila velik strošek za kupca, seveda pa bi se lahko izgovarjali na proizvajalca. Naj prodajni zastopnik sklene posel, ne da bi obvestil kupca o tem problemu?

Kaj menite vi? Gre za simulacijo sprejemanja poslovnih odločitev.

LP, Matjaž

Sfinga ::

Naj sklene pogodbo s proizvajalcem -penale na prekoračitev roka dobave. Kupčeve stroške bo pokrila odškodniva v primeru zamude. :\

TechFreak ::

Če sklene pogodbo direktno z proizvajalcem, jaz izgubim vlogo posrednika in velike $$$...

Sfinga ::

TechFreak! TI alias zastopnik nej sklene pogodbo s proizvajalcem.

Če sklepaš pogodbo s kupcem in si vezan na dobavitelja, skleni pogodbo tudi z dobaviteljem, da se izogneš posledicam zamude (torej da kritje morebitnih stroškov ne gre iz tvojega proračuna) v kolikor jih ne moreš preprečiti v samem začetku. (trenutno pa stanje za obdobje 2 let naprej tudi lahko le predvidevaš.... kajti verjetnost da se med tem časom naval povpraševanja na dobavitelja umiri, oz. se dobavitelj prilagodi temu povpraševanju)

Daedalus ::

A ti hodiš na ekonomsko gimnazijo? Smo meli isto foro pri podjetništvu.... Ti se kr dogovori s kupcem, dobavitelja pa pogodbeno zaveži, da bo tebi dobavljal želeno količino računal, pa bojo vsi srečni, ti pa bogat:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TechFreak ::

He he. Na ktero ekn. gimn. pa hodiš oz. si hodil (jst sm Cele)?

jeti ::

TechFreak: pol te je pa mogoče moja teta učila. ;)Zabuka jo kličejo.:D

He, he, he...
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Daedalus ::

Jst sem tud v Cele hodu! Pa jeti, tvoja teta je bla moja razredničarka:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

MATR NAKLADATE - čist po šolsko, pojma nimate o biznisu. V žepu nimate niti tisoč tolarjev govorite pa o milijonih dolarjev. Tega denarja nima R Slovenija ne pa kdo drug ccccccc. Pejte mal na tla fantje, živimo v banana sloveniji hehe:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Daedalus ::

Pol nam pa ti napiši predavanje o maljonih pa biznisu>:D
Bi ga prav rad prebral:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

vpraš BILIJA - pri nas ni tazga nažalost. V Sloveniji se samo uničujejo in kradejo firme. Ne mešat BIZNISA s KRAJO. Kot ste opazli naši časopisi kriminalce, dilerje in podobno golazen imenujejo PODJETNIKI - da popizdiš, no comment.:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Daedalus ::

Medved, že spet dokazuješ, da si popoln bedak. Kje je zdaj predavanje? Daj vsaj enkrat dokaži, da maš možgane. Če prav jih po moje nimaš:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jeti ::

Daedalus: čak a pol si ti sošolc od unga hekerja al kaj je bil, ki je izginil in ga še zdaj iščejo?:)
Glede Medveda pa: on itak vedno provocira in dela zgago. Najbolj ga zajebeš, če ga ignoriraš.;)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Daedalus ::

Če misliš Jureta, pol prav misliš, je bil moj sošolc. Mededa pa nameravam itaq ignorirat.
Aja, na kero šolo hodiš/si hodu?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tomi ::

Še malo provociraj, pa se bo kaj zgodilo, Medo>:D
Daedalus: če se ne bo oglasil jeti, ti lahko jaz povem.. Včasih Gimb, sedaj pa si lahko misliš kaj:D.. Jeti je namreč za razliko od tete Ljubljančan..
metrodusa.blogspot.com

Daedalus ::

OK, hvala za odgovor Tomi. Sicer pa se jaz tud selim v Lj oktobra:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jeti ::

daedalus: ja, kokr je tomi povedal, včasih gim. Bežigrad, zdej grem pa v 2. letnik FRI-UNI.
Aja, pa še ena off-topic zgodbica: teta je sestavljala pole za maturo in ker ni tako vešča Worda, sme jaz to za njo tipkal. Vmes, ko je šla na WC, sem še malo pobrskal po tistih njenih disketah in si prekoprial na disk celotno jesensko maturo iz ekonomije - z rešitvami vred, hehe.

No, pol sem pa zbrisal, ker s tme nisme mel kaj početi, pa še ilegalno bi bilo, če bi to prodajal naokoli.:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Medved ::

V Sloveniji gospodarstvo PROPADA to je dejstvo, če niste vedli. Samo trgovine obstajajo (BTC, LeClerce itd itd). Dolg slovenije zaradi uvoza je na prebivalca že presegu bivšo JUGO - kr pozanimite se mal in ne nakladite posebi nek osebek dedalus (že sam nik je idiotski kaj šele druzga hahaha). Bejbo umir se mal in ne napadi osebno, če ne preneseš DRUGAČNIH mnenj bod rajš tiho. Vsak ima pravico govorit kar mu paše, če nisi vedu tega. A misliš da si ti najpametnejši na svetu???, a te motijo taki, ki ne mislijo kot TI al kaj???? A misliš če je človek po tvoje ''NOR'', da nima pravice govorit???. Kaj je s TABO??? A maš motnjo, si rasist, nedemokratičen, netoleranten???, vse te moti??? hahahaha. Pejt spat bejbo.
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Tomi ::

Razen ekonomskega dela bi lahko vse veljalo tudi in predvsem zate.
metrodusa.blogspot.com

Daedalus ::

He, he Medved, resnica boli, a ne?:D

Kar se pa tiče gospodarstva v Slo-valda propada, samo od kod pol BDP na prebivalca večji od Portugalske, ki je v EU že od leta 1981? Od kod je pol Slovenija najuspešnejša država od vseh, ki so trenutno v tranziciji? Sej bi še našteval, pa nimam časa.
Bah, Medved, pejd rajš spat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

Kakšna RESNICA??? - A TVOJA RESNICA???, a to da maš meglo v glavi Dedalus hahaha????:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Daedalus ::

Res, boga moja megla, prej sem se udaril, pa mi je skor ven pobegnila. Sam rajši megla, ko pa nič, ne medo:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

Saj veš kako Jezus pravi - blagor blagor - mal čiti biblijo ne bo ti škodovalo - mogoče boš odpravu motnjo, ki jo imaš a ne
Medved že spet tuki in me natrguje odozad


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639312 (14837) Furbo
»

Provizija - ustrezna oblika pogodbe

Oddelek: Loža
241751 (1218) Smurf
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314273 (11910) BigWhale
»

Projektni vodja

Oddelek: Loža
142240 (1866) _IKE_

Več podobnih tem