» »

napajalnik: Chieftec ATX-410-212

napajalnik: Chieftec ATX-410-212

K & K ::

Kakšen se vam zdi Chieftec ATX-410-212, za katerega hočejo pri Jae 8,900sit?

A mi priporočate kaj drugega?
Plačati sem pripravljen max 15.000.
Rabim pa nekaj tihega, poceni in kakovostnega (v tem vrstnem redu).
Poganjat pa bo moral amd2500+, 1gb rama, 6600gt, cd-rw in 2 diska.

Dr_M ::

definitivno boljsi kot ksn LC.... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

vsekakor dobra cena za tak napajlnik,me pa zanima,če ma not regulator za modanje linij,kot ima to 420W različica
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

me pa zanima,če ma not regulator za modanje linij,kot ima to 420W različica

Kaj je to? :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boštjan ::

NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bond007 ::

Ni bolši kot LC ... dr_m :). Si si lastil mogoče oba, da si tako prepričan? No tole pišem v imenu kolega ki je imel chiefteka 420W z modanimi linijami ( potenciometri v napajalcu zasukani do konca), ki ga je nato prodal, in kupil LC550W. Sicer lahko da je imel defekten model... sam ne verjamem. Uglavnem njegove besede so... LC je tišji(sploh zvezan na 5V), ima močnejše linije(sploh 12V linijo!), in ne piska (chieftek mu je piskal). Ima pa razmeroma požrešno mašino barton@2300 mhz, gf 5900, 512 rama,... Če pogledaš kakšne reviewe na netu, samo potrdijo, kar sem tu napisal.

Dr_M ::

mam chiefteka 420 in nic ne piska, glasen sploh nic (ja ker se en ventilator vrti z 1500 za drugega nevem, ampak verjetno ni nic hitrejsi) in linije ne nihajo niti za 1% (zmerjeno z voltmetrom)
sicer pa je moj ATX2.0, tko da ma 2 12V linije (ampak to mi ne pomaga kej dost, ker se plata napaja iz 5V pr men)
aja, pa se glavna prednost, aktivni PFC, o cemer lahko LC samo sanja (zato tut taka cenena roba) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jan987 ::

a se bl splaca pol tega iz jae al lc 550w

bond007 ::

hehe activni pfc ... to je mel moj 300w chep no name - no firma če te zanima je jin jye :D >:D napajalnik tak 5 let nazaj ... za njega sm dal 5 jurjev. - ta je šele bil pocen :) Kakšen sistem pa imaš dr_m - kakšnega p4 navitga fejst in pa kakšno ultra požrešno grafo a? Ali imaš bol low kost računalnik, ki ga je sposoben napajati vsak generični 300w napajalnik?V tem primeru je debata odveč;)

Se pravi si še ubistvu nisi lastil LC napajalca in ubistvu na pamet govoriš o njem :D Poglej kakšne teste, jih je veliko na netu,

Sicer pa on ima nf7, kjer se procesor napaja iz 12 voltne linije - takšnih je večino plat danes... Btw ... 1500 obratov sploh ni tako malo ... uglavnem on je rekel da ko malce bol obremeniš chiefteka ... začne biti precej glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Dr_M ::

bond007: to ti nekak ne morem verjet. ceneni napajalniki nimajo aktivnega PFCja. majo pa pasivni, sm preprican je to tvoj mel.
drugac pa mam asrock plato, mobilnega bartona 204x12, 1gb rama, radeon 9500pro,audigy2, ata133 kontroler,2 diska, 3 cd/dvd pekaci.... itd.... :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Heh seveda ne govorim na pamet... bom predložil tudi link... kako ima nek no name kitajski proizvajalec napajalnik aktivni PFC :) Brez skrbi ... poznam razliko med aktivnim in pasivnim PFCjem :)

tvoj sistem. - sem prepričan da bi ga moj stari napajalnik, ki ima 300w lahko poganjal ... če gledaš kakšne revieve na netu imajo veliko bol potratne mašine - na kakšni voltaži ga pa furaš?

no še link do mojega odličnega kitajskega napajalca z aktivnim PFcjem - >:D :D klik
sicer so stran prenovili... pa zgleda ne piše več active pfc ... piše samo da ima dobr izkoristek... no sreči mam en test kjer so testiral napajalnik EVO, kjer lepo piše da ima activen PFC.
no

Dr_M ::

tvoj sistem. - sem prepričan da bi ga moj stari napajalnik, ki ima 300w lahko poganjal ...

hja...
sej ga je moj macase 300W poganju....na 2200mhz :)

na kakšni voltaži ga pa furaš?

1.66V.

no, se mi je pa ze precej skuru en atx konektor zaradi preobremenitve.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hokuto ::

Jaz imam tudi Chieftecha, samo ne vec za dolgo, ker je zacel piskat. Vecji del casa bolj tiho, tako da se lahko primerja s kaksnim ne ravno tihim diskom, obcasno pa tako glasno, da niti slucajno ni za zdrzat, ce ga slisis (frekvenca tako visoka, da preverjeno kak starejsi osebek ne slisi nic). Dokler ni piskal sem bil zadovoljen z njim... pc v katerem je, ni ne vem kako pozresen, tako da z mocjo itak nobenih problemov, vent pa tudi cisto tih.

Zdaj je treba nov psu pa bi prosil za kak nasvet.
Zahteve:
- dovolj mocen za A64 sistem, eno graficno (SLI sigurno nikoli), vec diskov in opticnih enot, overclock naceloma nic sploh, sigurno pa ne extremen
- stabilen/zanesljiv
- tih (kot berem Antec torej odpade, Chieftech pa glede na piskajoce izkusnje tudi)
- futureproof
- dobavljiv pri nas (kje)
- primeren za big tower (dolgi kabli)
- cena max okoli 25k (manj je boljse seveda ;))
- izgled popolnoma irelevanten
- modularnost bonus, ce ne vpliva na performanse, ni pa nek velik faktor
doke!

DominusSLO ::

Tudi moj napajalnik nekoč je bil Jou Jye, model JJ-300P in piše na njem active PFC(300W)...Dobil pa sem ga skupaj z ohišjem za manj kot 40 EUR>:D

U glavnem chieftec so kvalitetni napajalniki(tudi zelo tihi), LC 550W pa nudi veliko amperov po linijah za ta denar...

Ne vzet Q-tec in tudi ne Jou Jye-slabe izkušnje. Z drugimi nimam nobenih izkušenj, sam pa sem trenutno zadovoljen uporabnik enermaxa in menim, da za 25k sit ni mogoče dobiti boljšega 480w napajalnika.

mzidy ::

Ka LC550W je dober za OC A642800+@2200Mhz(na DFI)?
Sedaj mam LC350W ma +12linijo 15A:( pa mi kaže Smartguardian +12linijo na 11,71V???
Hvala

Mirč ::

410'W čiftek ma ločene linije in dela dobro ko hudič.
lp



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410372 (6925) kuglvinkl
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605462 (4556) Pyr0Beast
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331370 (949) Pyr0Beast
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711281 (7423) Alec999
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251584 (1316) Keyser Soze

Več podobnih tem