» »

Nakup kolesa

Nakup kolesa

Roadkill ::

Ker so mi ukradli že vsa kolesa (4) bo potrebno nabavit novega.

V kolo ne mislim vložit 200k, ker sem bolj lene narave n se mi ne splača preveč vlagati, ker možno, da ne bom niti 100km na leto naredil. Vseeno pa rabim kolo.

Budžet je tako 70-100k in rabim nek splošen bajk za furanje po mestu/cestah/makadamu a nočem vzmetenja. Kakršnegakoli. Navajen sem na to da "čutim cesto" in se mi je zelo nenavadno/neprijetno furat z sprednim vzmetenjem.

Tako da bi denar, ki ga iam na voljo rad porabil le za čim boljše prestavne mehanizme, pa me zanima, kaj se sploh dobi v tem cenovnem rangu. Na sploh rabim čimblj minimalistično opremljen bajk z v-braki in čimbolj konkretno konstrukcijo.

Imel sem nekega Treka za 70k, pa sem bl noro zadovoljen z njim. Le gume so bile malo preveč "gozdarske" in se je pri višjih hitrostih čudno obnašal.

Anyhow zanimajo me predvsem prestave in pa kak predlog glede štarcune v okolici kamnik-ljubljana.

Hvala za nfo.

karafeka ::

http://tabla.xenya.si

Tu lahko zveš vse kar te zanima o peckilih - oprema, prodajalci, kolesarske ture......

(čeprav se tam bolj kot ne pogovarjajo o peciklih nad 200.000 :))

Sami ::

Kam pa spravljaš kolesa, da ti vse ukradejo???

Priporočam ti kakšnega Author-ja prejšnje sezone, ki je skoraj enak model kot novi in najmanj 30% cenejši. Tako sem mojega Kinetic-a SX predlani dobil za 105k, bil pa je 170k.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Alexius Heristalski ::

Nekaj sem slišal, da se splača kupovati ameriška kolesa, ker je dolar nizek, je to res?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OwcA ::

Poglej si Elane, imajo dokaj hude akcije, Tempter bi bil ravno pravšnji, je pa res, da ima vzmeteno vilico, čeprav slednjo lahko zamenjaš.
Če se boš odločil za nevzmeteno kolo, si ti splača vzeti kaj iz železa (CrMo), ker je precej bolj prijeten za vozit kot aluminij.

@Alexius Heristalski: pri nas se ne pozna kaj dosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Taras_Bulba ::

mhm, mam Tempterja. Za ta majhen denar (popust) dobiš dost kolesa, k se ga zelo fino vozi.

gkovac ::

No da še jest sem pristavim svoj lonček :D

Tut jaz kupujem kolo... vložil bi recimo od 200 do 250 k in ogledal sem si Cult Basic z Triagra Shimano opremo. Sem rekreativen kolesar in sem imel lani okol 2000 km v nogah. Kaj pravite na mojo izbiro in ali imate kakšen boljši predlog.

Hvala
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Roadkill ::

*bump*

OK. Zdej sem se dejansko spravil k temu, da kolo kupim in me zanima, če se vam zdi kul izbira:
Elan Native. Alu 7005 okvir, SR maotizer, skor komplet Deore oprema razen zadnjega menjalnika ki je XT. Za 120k sit?
Link

Glede na to, da je Elan nehal proizvajati kolesa me zanima, kako je s kvaliteto izdelave in pa eno glede na opremo.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

hooger ::

če ga dobiš za 120k ga vsekakor vzemi, ker ima dokaj dobro opremo.

- vilice so kr dobre, predvsem zaradi lock outa
- oprema deore je čist zadost dobra za povprečnega kolesarja
- zadnji XT je gor samo zaradi takih ljudi, ki se ne spoznajo na kolesa, da vidjo da je
- ostala oprema predvsem truvativ, kar je zlata sredina
- edino feltne se mi zdijo mal sumljive....;((

drugače pa vsekakor vreden svojega denarja

OwcA ::

Elan še dela kolesa, samo blagovna znamga se je preimenovala nazaj v Rog. Pri XC kolesih ne bi smelo biti razlik.

Še malo samoreklame. Prodajam Elan Jesterja (narejen še v zlatih časih Elana, prva serija Jesterjev sploh), vožen eno sezono. Cena bi bila okoli 120k, pred predajo ga bi peljal na temelit servis (v Funsports, po želji lahko tudi kam drugam), tako da bo vse sveže podmazano, zavore odzračene, verižniki in veriga po potrebi zamenjana.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215079 (4260) cresh
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013601 (11916) K0K0
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778440 (7086) mile
»

Elan kolesa, ima kdo izkušnje

Oddelek: Šport
269050 (8325) zile
»

Kolesarjenje

Oddelek: Šport
352709 (1954) ali3n

Več podobnih tem