» »

zamenjava led v miski

zamenjava led v miski

fuzbaler ::

ker mi gre una rdeca led dioda na jetra jo mislim zamenjat za modro, sam kako morm nabavt? visoko svetilni al navadno?

strictom ::

Visoko svetilno. Ofneš miško odrežeš staro in prlotaš novo :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Eddy ::

Če igraš kašne igrce z miško ti odsvetujem, ker boš poslabšal odziv miške.
www.ekwaterblocks.com

Matek ::

Kot je rekel Eddy, optični senzor v miški je različno občutljiv na različne tipe svetlobe. Na modro, ki jo nameravaš ti uporabiti, je slabše občutljiv, tako da kupi čimbolj svetilno diodo, da ne boš imel problemov z odzivnostjo. Lahko pa vgradiš tudi infrardečo diodo, s katero naj bi bila miška bolj odzivna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Nejc Pintar ::

MediaPlay miške imajo IR diodo, in je kul ko se ti miš ne sveti nič :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

fuzbaler ::

grrrrrrr, ma na jetra mi gre ta rdeca farba, zato pa al da modro sveti al pa nec:))

Nejc Pintar ::

bols ce ti ne sveti nic, boljsa obcutljivost :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

TEDY ::

Kaj pa če bi dal 2 diode?
Eno modro, da lepo zgleda in eno IR za senzor?

strictom ::

Svetlobo od modre bi moral zelo dobro ločit od senzorja pa IR luči.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

nikonezna ::

sam mal....kako to deluje sploh....a ni navadna svetloba malce drugačna od ir....0:)
sam...vprašam ker ne vem točno kako je narejeno
brez podpisa

A. Smith ::

Vsaka svetloba ja elektromagnetno valovanje - tudi IR, samo glede na vidno ima malce drugačno valovno dolžino. Sicer boš pa to najbrž srečal pri fiziki v višjem letniku srednje šole.
Senzor pa itak zaznava širši spekter, v katerem se nahaja tudi IR.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nikonezna ::

študiram fiziko.....tako da mi kar bolj podrobno povej :) ker kot vem je za ir taka fotodioda....za navadno svetlečo drugačna....
brez podpisa

antonija ::

Dragi student fizike: ob krajsi uporabi googla se ti utegne zgoditi da najdes sem ter tja kaksno stran kjer imajo IR ledice. Se bolj presenetljivo pa je, da lahko taisti student fizike najde celo tehnicne podatke o takem cudu in ne postavlja *********** vprasanj.

LP, student kemije
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nikonezna ::

antonija....rofl :))))) pač tema je o zamenjavi ledic v miški in jaz sem vprašal če lahko menjaš navadno z ir...če bo senzor...kakšen koli pač je...to je blo tudi eno iz med mojih vprašanj...zaznal navadno svetlobo oziroma ir...razumeš zdej?
sej ni težko...
ker me je pač to vprašanje sam prešinilo in ne mislim delat ledic doma, se nisem tolko poglobil in zgubljal ure in ure na googlu in iskal sebi odgovore...če bi kdo mi ga lahko ponudil pač...normalno bi ga bil vesel, neki se norčevat pa se mi zdi smešno...
sorry moderator...vem da je za privat sam vseen se mal tiče teme...:P
brez podpisa

antonija ::

Dragi student fizike: Citat posta nad tvojim g. A. Smitha:

"Vsaka svetloba ja elektromagnetno valovanje - tudi IR, samo glede na vidno ima malce drugačno valovno dolžino. Sicer boš pa to najbrž srečal pri fiziki v višjem letniku srednje šole.
Senzor pa itak zaznava širši spekter, v katerem se nahaja tudi IR."

V njem lepo pise da senzor zaznava elektromagnetno valovanje na sirsem spektru ki vlkjucuje tudi IR podrocje... Svetloba je pa svetloba, sam valovna dolzina se mal spremeni... Modra je visje od rdece, rdeca je na sredi, IR je pa pod rdeco... Zdej pa poglej srednjesolske knjige pa bo!8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bevcan ::

Draga študenta fizike in kemije.

Študent fizike:
Kot ti je odgovoril že študent kemije ti je zgoraj že en ogovoril zakaj senzor zaznava IR svetlobo, kar se pa tiče googla sem da sem našel nekaj o ir ledicah in štacuno kjer to prodajajo kakih 10 sek za štacuno in 30 sek za tehnologijo. Pa še to za študenta fizike bi morala biti IR svetloba navadna svetloba.

Študent kemije:
Ti si torej eden tistih ki vsakemu svetujejo google. Samo toliko na googlu se najde odgovor na vse na kar dobiš odgovor na tem forumu. Če bi vsi uporabniki spoštovali tvoj in naset mnogih drugih "najprej pol ure goglaj pol vprašaj" pol forum nebi imel smisla niti ne uporabnikov. Pa še to dostikrat ko sem googlal oziroma iskal na najdi.si sem dobil odgovor ravno no slo-tech forumu. Z odgovori na forumu se internet enciklopedija polni in tistim ki jim gre na živce da eni postavljajo vprašanja drugi pa na njih odgovarjajo je zaviralec širjenja interneta in predvsem uporabnih podatkov na njem.

Grafični oblikovalec
Govoril sem.

antonija ::

Za vecino stvari se na googlu najde odgovor veliko hitreje kot na forumih. Za druge stvari je pa treba vprasat na forumih. Informacije o tehnologijah so navadno lahko in hitro dostopne preko googla. Informacija o odnosu prodajalcev v tej-in-tej stacuni pa bo najlazje dostopna na forumih. Malo razsodnosti o uporabnosti obeh metod pa bo!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nobelova nagrada za fiziko 2014

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
237765 (6492) jype
»

EM sevanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
213806 (3245) gzibret
»

Miška z ir diodo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121769 (1513) jest10
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152256 (1713) iskra
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644786 (3693) profii

Več podobnih tem