» »

web camera v temi

web camera v temi

Istrian ::

Rad bi si kupil poceni kamero za na pc.
Tako da gre na usb in nujno da se vidi v TEMI.
Rad bi opazoval otroka v drugi sobi ko spi.

Hvala

neoto ::

Za to, da boš sploh videl v temi, moraš temo osvetlit :D :D
To najmanj moteče narediš z IR LED reflektorjem, saj je večina kamer občutljiva tudi na IR svetlobo (to lahko preveriš tako, da v trgovini pred kamero postaviš en daljinec, pa pritisneš tipko).

Istrian ::

Pa je pametno da otroka osvetljujem z tem reflektorjem in kje ta reflektor dobim.

Hvala

neoto ::

O tem, če je to pametno ali ne, ti ne bi znal povedat, kupiš ga pa lahko v Conradu (mogoče tudi kje drugje, če se ti gre za ceno).
Sicer opcija je, da to narediš brez IR reflektorja, sam potem boš rabil kamero, ki zaznava toploto, ta pa ni ravno tako poceni, da bi jo imel za domačo uporabo.

antonija ::

Tele fantje se bavijo z IR luckami, pa pise da je za slo zastopnik Avtera...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

aVToV|S|On ::

cena tele kamerce k dela podneu pa ponoč pa znaša ... pozor!!! celih 293 000 SIT ;( :'(
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

antonija ::

Kamero si sam nardis... vsi webcami zaznavajo tud IR spekter, sam majo filter vgrajen. Sam filter mors zamenjat za IR filter pa si zmagu. Lucke lahk pa tud IR ledice kupis pa je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Alec999 ::

Istrian >> sicer sem jst gledu web camere cist za drugo rabo ampak sem prsu do teh podatkov, da v temi < 1 lux najbolje delajo:
Phillips ToUcam Pro (ToUcam 740)
Phillips ToUcam Pro PCVC 840K
3COM HomeConnect USB (Vista Imaging ViCam USB )
Logitech Quickcam 4000

Zdej ce se prou spomnem ce hoces tud IR spekter moras na nekaterih mislim da ne na vseh ... samo s CCD-ja dol folijo potegnt in to je to,
ni treba nobene druge folije cez limat.

Lp,
Alec999

antonija ::

Za IR kamero je treba dat pred senzor IR filter. Za kamero ki vidi v temi tega filtra ni treba, se pac vidi IR in vidni spekter (kolikor ga pac je ponoci).
Filtri, ki so ze v kamerah so v vecih oblikah: Eni so nalimani (folija) na leco ali senzor, eni pa so postavljeni pred/za leco. Vsi te filtri so za vidno obmocje (filtrirajo IR), zato jih je treba odstraniti (in dodat IR filter ce hoces samo IR spekter gledat).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Alec999 ::

Ja to je res ce hoces samo IR spekter gledat potem je treba dati filter cez.

Sam v tem primeru mislem, da bi Istrian-u web kamera prisla prav tudi podnevi pa ceprav bi z odstranitvijo filtra na web kameri dobil popacene/napacne barve.

neoto ::

Danes sem videl v Eduscho trgovini v nakupovalnem centru v Grazu komplet video kamera z mikrofonom in brezžični sprejemnik za 90 EUR. Kamera ima tudi IR diode, in je namenjena ravno za to, kar ti iščeš.

Jan987 ::

jest bi pa kupu eno cist navadno kamerco (web) ki ni treba da se vidiv temi!

Katero mi najbolj priporočate?

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

iskra ::

Ko že vidim, da je tu nekaj ekspertov iz IR spektra svetlobe: kmalu dobim Sony DSC V1 fotoaparat, ki ponuja tudi Night shot funkcijo. Uporabljal bi ga rad tudi na kaj večjem dosegu kot ponujajo vgrajene diode (~2m) recimo do vsaj 5m.

Kako močne IR diode oz. žarnice (če obstajajo sploh) moram nabaviti za kaj takega? Takšno luč bi nosil v roki ali jo nekako montiral na sam aparat (vijak za tripod recimo). Po možnosti iščem prodajalca v Sloveniji :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

antonija ::

Take lucke pa niso poceni... Na googlu poisci IR floodlight (za osvetlitev celotnih posnetkov) al pa IR flashlight za rocno izvedbo ir luck...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iskra ::

No, našel sem nekaj dokaj primernega: tole in tole. Opazil sem tudi, da ponujajo dve valovni dolžini: 940 in 880nm.

Tule sem izbrskal še informacijo, na katero valovno dolžino bolj "pade" CCD tipalo in sklepam, da bom vzel 940nm varianto.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413488 (11737) VolkD
»

potenciometer,tranzistor

Oddelek: Kaj kupiti
101210 (1104) gumby
»

lcd ekrancek

Oddelek: Kaj kupiti
51056 (958) neoto
»

Peltierjev element

Oddelek: Kaj kupiti
71405 (1279) kurjač
»

Kje kupiti USB in Firewire porte za sprednjo stran računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
61071 (1019) Koma

Več podobnih tem