» »

Miška z ir diodo

Miška z ir diodo

Pimoz ::

Hi!
Doma imam miško Logitech (čist navadna)...no in moti me rdeča svetloba okol miške k jo povzroča ena in edina rdeča led dioda pri senzorju...
Zdj bi pa rd to diodo zamenjov za IR diodo...a bi blo to sploh uredu? kaksno IR diodo bi si mogu zbrat???

lp primoz

muzičar ::

H3h3h bi blo fajn ce bi lahko dal nevemkatero diodo in imel nevemkatero svetlobo, ampak temu ni tako. Skratka optika v miši je narejena tako da beleži premike pixlov samo pod rdečo svetlobo, in načeloma se to neda spreminjat. Lahko pa probaš:D

MadMax ::

Jaz sem zadevo rešil tako, da sem mišona razdrl in spodnji (prosojni) del od znotraj popipsal s črno barvo 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Nejc Pintar ::

rock, lažeš.

Svoje čase so bili popularni modi mik, ko so ljudje menjavali rdeče z modrimi. Danes pa tudi kar nekaj mišk dela na IR svetlobo. Lahko zamenjaš z IR diodo čimvečje svetilnosti.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pimoz ::

Aha...torej naj rdečo led zamenjam z srednje močno IR led in bo stvar delovala...???

Hvala!:D

PARTyZAN ::

Menjave ne priporocam.

Mimogrede, obstajajo miske, ki imajo vgrajeno IR diodo ze po defaultu.

muzičar ::

Nejc Pintar: rekel sem načeloma, zdej če gledamo po goli logiki vemo da IR nima niti približno enake svetilnosti (vidne) kot ledica. A misliš da bo miš z IR-om še vedno tako natančna kot z ledico... nebo, nažalost ne ker kamerca k je not rab določeno svetlobo da lahko z določeno natančnostjo "snemajo" površino po kateri se mš premika.

Primoz: če že res hočeš potem ti svetujem največjo svetilnost ne srednjo. Izgubil boš natančnost... sicer ne nevemkoliko ampak vseeno, če rabiš miš veliko potem ti odsvetujem

jest10 ::

Nejc Pintar: Ne laže ravno zelo. Senzor je najbolj občutljiv na rdečo svetlobo. Če daš modro diodo mora biti ta močnejša, da miška normalno deluje.

Matek ::

muzičar, nehaj nekaj na pamet govorit

Za razliko od modre svetlobe, na katero je senzor manj občutljiv kot na običajno rdečo, je IR celo bolj primerna za uporabo v miški. Downloadajte si kak datasheet od senzorjev, notr mate krivulje občutljivosti glede na valovno dolžino in IR gladko poseka vse ostale. Omenjen podatek je bil naveden tudi v par člankih, ki sem jih prebral na to temo ( primer), tako da lahko miš modificiraš brez skrbi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pimoz ::

hja sej jst sm tud najprej od sošolcev slišu da je bolša ir od rdeče...mod sigurno bo...mogoče clo moj prvi članek:D

muzičar ::

Se oproščam. Res sem na pamet govoril, sem si pogledal krivulje in vidim da je res. Edino kar je je to da je kolega to nekoč naredil z malo svetilno IR-ko in se je miši usake tolko cajta "strgal". Tko da mod na lastno odgovornost.

Nejc Pintar ::

Pozabil si tudi na dejstvo da je IR v spektru bliže rdeči kot modra, pa je z modrimi delalo. Poleg tega, katera IR ledica ima vidno svetilnost? Sem mislil da IR svetloba ni v vidnem spektru, kar ne pomeni da ni v vidnem spektru kamere.
Lahko je biti prvi, če si edini!

jest10 ::

No ja, pri večini IR diod se vidi nežno redčo svetlobo, če ne drugače pa v temnem prostoru. Ker se večinoma uporablja bližnja IR svetloba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

modanje miške

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101097 (944) ;-)
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152252 (1709) iskra
»

zamenjava led v miski

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162071 (1703) antonija
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644771 (3678) profii
»

modra dioda na miski

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201568 (1131) pro2c

Več podobnih tem