» »

Zamenjava Led diode v mišaku

Zamenjava Led diode v mišaku

«
1
2

Myth ::

Imam Logitech USB Wheel Mouse Optical in bi rad zamenjal rdećo ledico z plavo.

Na slo-techu sem preiskal vse, tudi slo-comp sem preveril, pogooglal sem malo in se kam sem sel, da bi nasel, kaj iscem. Pa brez uspeha. Našel sem samo modifikacijo, kar pa ni isto. >:D

Enkrat sem zasledil tudi link o neki nemški strani z modi, pa je trenutno tudi nisem našel, zato vam to sploh pišem. :D

Torej. Kako to naredim? Miško sem že tudi odprl, ampak kaj konkretnega še nisem počel. Raje prej vprašam, kakor da stvar uničim. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Phoebus ::

1. miš ne bo delala več tako dobro z modro barvo
2. če vseeno hočeš naredit, kupiš visokosvetlečo modro led in prelotaš, thats it. Samo ne bo več delala tako dobro!

Trubadur ::

jp brez veze to delat

ps
kaj ste usi tok mahneni na modro?
Berite Thomasa!

Myth ::

Če že mene vprašaš, zakaj na plavo. Ker mi je najlepša barva. :D

Hmm, ja okey. Razumem. Kaj pa če pol spet zamenjam na rdečo, če ne bo dober učinek? Al bo tale mod sfu*** miško za vedno, da ne bo vredu delovala? :\ :\

Pa prosil bi, če ve kdo link od tiste strani, ki ste/so jo na forumu že omenjali (nemška stran o modanju!!???).
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Floyd ::

Oj! Miš nekaterim, ko zamenjajo ledico deluje enako nekaterim pa tudi slabše! Teh, ki jim deluje slabše je manj! Obvezno kupi ultrabright led! Če ti ne bo delovalo lahko brez problema menaš nazaj na rdečo pa bo delalo naprej! (razlika med modro in rdečo je samo v frekvenci svetlobe pol pa odvisno od laserčka kok je dobr oz. toleranten da sprejme drugo barvo (frekvenco))

L.P.

Jaz si bom tudi to naredu samo da dobim cinaparat!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

TESKAn ::

Kaj pa, če bi zamenjal v zeleno:)?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Myth ::

Hvala za odgovor. Na forumu dostikrat pišete, da je to dobro kupit v navadni trgovini z elektro materialom, kot je Obi , Baumax, Merkur. Torej bom pogledal tam, a ne? :\

Ko bom imel ledico, vam sporocim. To pa bo ze jutri po vsej verjetnosti. Takrat se zabava komaj začne. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

DjTonic ::

Si pogledal tale LINK? Drugače pa se kupi material v kakšnem HTE,...

SuperHik ::

Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Phoebus ::

v obi, baumax in merkur ne boš dubu LED diode :D

pingec ::

ja pa dejte povedat se kasno ledico mate not al je to odvisno od misa kako bo delalao?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Trubadur ::

kaj če daš not ultrabright belo led diodo?:))
Berite Thomasa!

romell ::

jaz sem enostavno odspajkal tisto modro ledico, ki utruja v logotu od miške ter jo prispajkal namesto rdeče.
pazi samo na pole ledice.
že kako leto mi odlično dela. čisto nič slabše kot z original rdečo;)
mam pa MouseMan Whell USB

Myth ::

DjTonic, ravno to sem iskal. Hvala.

Mi lahko kdo pove kaj pomeni HTE?!? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

TESKAn ::

HTE je trgovina z elektromaterialom na roški v Ljubljani.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Myth ::

V ljubljani? Jaz pa sem iz bližine Maribora. :D

Kam pa naj grem te kupit to v MB? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Mamaplata ::

Ravno sedaj sem zamenjal LED-ico z rdeče na modro in deluje v redu -za sedaj nisem opazil nobene spremembe v delovanju.Sicer pa sem zmanjšal predupor LED s 68E na 34E ,dodal sem mu vzporedno še en upor 68E (da res SVETI),ker modre ledice delujejo z višjo napetostjo kot rdeče.

Mamaplata ::

Aja sem spregledal : Mr [ ce v mariboru imaš tudi HTE : http://www.hte.si/kje_mb.htm

Myth ::

Hvala. Zaenkrat je dovolj kje dobim. Jutri pa potem nova vprašanja. Kajti na elektroniko se ne spoznam. Ziher bom kaj fuč naredo brez kakšne pomoči. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Floyd ::

Oj! Meni je pa mišak začel zajebavat kar tko! Nism niš "štelal"! Je komu jasno kaj bi lahko blo?
Aja mam pa optično brezžično in če ga pustim na miru al pa včasih tudi umes se mi začne neki trest!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

TESKAn ::

Motnje v povezavi. Možnosti so slabe baterije, preveč ovir med mišakom in sprejemno postajo, motnje iz okolice.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Floyd ::

SLABE BATERIJE: slabe možno ma nikakor ne prazne (a je možno da se poslabšajo?)
PREVČ OVIR: Ni možno
MOTNJE IZ OKOLICE: jo mam že kar nekaj časa pa mi je šele zdej začela srat
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Trubadur ::

a je možno da se poslabšajo?

se ja,mam mx 700 na začetku 2 tedna baterije zdržale, zdj pa samo 2,3 dni
Berite Thomasa!

DjTonic ::

Mr|ce, vse kar se tiče elektronskega materiala in raznih pripomočkov imajo v Čipu na Studencih in tudi v HTE MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Mamaplata ::

Tudi jaz imam optično miš od GENIUS sicer ni brezžična ampak mi na čase ravno tako nekaj miglja.
Včasih se mi dogaja ,da pri zagonu računalnika sploh ni kurzorja od miške. Nimam pojma kaj bi to lahko bilo.

DimmniBurek ::

Če miska skače pomeni da je ena pikca mal večjega praha, alpa kristalček cukra naprimer, in pol ko pride laser gor se enkrat tako odbije, drugič drugače, zato pol mal miglja!:|

Floyd ::

Ma ne, meni to dogaja na vseh podlagah in laserček je 99% čist. Je pa res da ni vedno tako! Včasih ja včasih ne!:\
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

Myth ::

Prijetno ste se razklepetali tukaj. :D

Evo, bil sem v HTE. Kupil ultrasvetlo zeleni ledici (za ziherco pač :D ). V glavnem. Oni članek sem prečital, pa mi kaj extra ni pomagal. Namreč do tega, kako vse ven dat je šlo vse lepo. Samo sedaj ledice ne dobim ven iz one plastike. :\ Aja, pa še ena , meni se je kar odlotala sama s ploščice, ko sem hotel plastiko z nje vzet( bolje rečeno zlomila :( ), tako da imam sedaj še večji problem.

Torej, kako ledico ven dobim? Upam, da nisem kaj narobe naredil, lahko kar stran vržem mišaka?!? :'( :\

edit: Kupil sem zeleni, ker plavih niso meli. Dobijo komaj naslednji mesec. >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Myth ::

Ja0, komaj sem ledico ven dobil. Sem mel nemalo težav pri tem. Samo uspelo mi je. Sedaj pa mi prosim povejte, kako naj prilotam novo Led diodo.

Opazil sem, da je ena zicka iz ledice daljša od druge, kaj lahko ti gledam kot + ali -??
Pa še to, povejte kaj potrebujem za lotanje... Da grem k sosedu po potrebne stvari. Zaenkrat me še čaka, nočem da zaspi prej. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

A noben ne ve?

No ja, jaz grem v postlo. Jutri bom pa kar k njemu sel, samo prej bom prisel pogledat vase odgovore. On bo to znal zlotat, pa še mene bo naučil. :)) Drugače pa, predlogi dobrodošli.

Lahko noč :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

pingec ::

hm jz ne bi gledal dolzino zick kot + pa -
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Mamaplata ::

V LED-ici boš videl dve kovinski ploščici ena je malo večja druga pa je v bistvu palčka
nekako takole ( P I) P je - , I pa je +

Floyd ::

Ja, eno katoda eno pa anoda!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

matias ::

Ja seveda je dolžina pomembna... kratka in dolga/ anoda in katoda.
Sploh pa ne vem o kakih laserčkih vi govorite?! Ste že vidl kdaj laser? V miškah je čisto preprosta visoko svetilna LED dioda.
In ja, brez problema lahko menjaš barvo (valovno dolžino svetlobe) LEDice.. Js sem do sedaj imel default rdečo, 10 Cd rdečo, 8 Cd belo in 5 Cd modro. Vse dela BP. Le dovolj svetilnosti mora imeti (kar še posebej velja za modro).
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Mamaplata ::

No tule si poglej o LED-icah: http://metku.net/index.html?sect=view&n...
Drugače pa imam LED-ico katera ima pole obratno kot normalne LED-ice ,tako da je najbolje uporabit VA meter.

Zgodovina sprememb…

matias ::

Se popolnoma strinjam... načeloma pa velja, da je daljša nogica + (anoda).
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Myth ::

Zaj pa mi povejte kaj potrebujem za lotanje? Pa ce mors pazit zelo pri tem delu? Kr nimam ravno mirnih rok. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

pingec ::

kolk pa je cena dovolj močne blue ledice?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Myth ::

Govorili so da tam nekje do 300 sit. Jaz si jih bom itak šel kupit, ker bom še tipkovnico modificiral. Samo to še ne pride ta mesec v delo. Oz. bom tak videl, kako pa kaj...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

pingec ::

pa dej nej nekdo sporoci ceno kr jest sm vidu ledice tud za 2k8-O
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

3000cd+ modre ledice so 800sit+.tut do 2 jurja. 5mm seveda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Myth ::

Bom jaz točno povprašal v trgovini za cenami. Drugače pa imam nekaj vprašanj.
Tukajle sem našel članek o lotanju. Povprašal sem očeta po orodju in lotancu in pravi, da bi jaz potreboval tanjši lotanec, da navadn "ta debeli" (kakor imenuje on) ni ta pravi za to delo. Pa da bi to zlotal, bi nucal povečevalno steklo, kr je to miniaturno pravi. :\ A je to res? Pa da bi naj pazil, ker to ni lahko delo. A na tisti strani piše, da lahko vsak to prlota... :\

Povejte še vi o tem kaj.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

matias ::

V IC elektroniki stane 4,3 Cd modra približno 600 SIT, če se ne motim... ali celo manj? Ne spomnim se.

Jaz jih naročam tukaj in tukaj.
Cene so bistveno nižje kot pri nas, dobiš pa lahko tudi 750 Cd ledice, za katere sploh nisem vedel, da obstajajo...

Torej 5 Cd modra 5mm je v tujini 0,9 Eur. Niti 300 SIT.
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Dr_M ::

jih mors pa res narocit usaj kilo, da se splaca...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matias ::

Zakaj? Velikrat sem v Nemčiji in takrat pač naročim za približno 30 Eur materiala... poštnine je pribl. 5 Eur.
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

pingec ::

kaj pomeni Cd? kaj je bolse vec al manj?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

matias ::

Cd = enota za svetilnost (kandela ali sveča).
Čim višja je številka, tem bolj sveti (po domače povedan). Soroden ji je lumen, ki pa se od Cd malo razlikuje.
Npr: če imaš svetilko, ki ima pač določeno število lumnov in npr. 10 kandel. Potem pa gor namontiraš lupo ali pa fokus; število lumnov ostane isto, število kandel pa se bistveno poveča (odvisno od povečave oz. koncentracije svetlobe v določeni točki).
Torej dejanska svetilnost se meri v lumnih... to pa je že druga štorija.

Da si lažje predstavljaš, kakšne številke so to; 4,3 Cd modra ledica ali pa 10 Cd rdeča oddajata toliko svetlobe, da ne moreš pogledati direktno v izvor svetlobe. Če lahko, je s tabo nekaj narobe :D Za v tipkovnico bo dovolj kakšna kandela, če govorimo o modri svetlobi. Če bojo ledice premočne, boš imel odsev na stropu, tko kot ga mam js po vseh stenah v sobi :D
Še nekaj: modra svetloba ima nekoliko manjši izkoristek, zato potrebuješ čim močnejšo, da boš dosegel enako svetilnost kot recimo pri 3x manj močni rdeči (ki ima največjega).
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Myth ::

Če ste tako pametni glede cen, bodite tudi pri tej temi.. >:D >:D
Prosim za pomoč tiste, ki ste to že delali, drugih postov tukaj ne potrebujem (glede cen, itd.). >:D
Sedaj pa odscroolajte malo navzgor, pa mi odgovorite, prosim.

En lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

_spirit_ ::

Fantje, jaz sem danes poskušal zamenjat ledico v miški... pa zgleda da je njena svetilnost prešibka da bi miš delala... to se vidi tudi po svetlobi ki jo oddaja pod miško, npr rdeča ki jo imam zdaj noter sveti dosti bolj kot je svetla modra... zanima me, kolko mora bit močna dioda?

Dr_M ::

vsaj 3000cd ali vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška z ir diodo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121780 (1524) jest10
»

Modra LED v miški

Oddelek: Pomoč in nasveti
8998 (855) die_hart
»

optična miš

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71317 (1092) Dr_M
»

Moja osvetlitev kište z led...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291952 (1447) Mitler
»

modra dioda na miski

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201579 (1142) pro2c

Več podobnih tem