» »

XP-ji ne zaznajo diska

XP-ji ne zaznajo diska

BCSman ::

Imam Maxtor 120GB, kjer je OS nastavljen na master in Maxtor 40GB na slave. BIOS zazna oba, prav tako tudi pri instalaciji XP-jev sta oba na seznamu. Ko pa windowse zaženem, ta 40gigabajtnega ni nikjer. Ne pod "My computer", ne pod disc utility, niti Partition Magic ga ne zazna. Vem, da če bi vse skupaj sformatiral in na novo vse naložil, bi delovalo kot je treba, ampak ni mislim tega delat. Kako bi urihtal, da bi xpji zaznali tudi drugi disk?

zee ::

si 40GB disk poskusil priključiti kot sekondary master?

si pogledal pod Start->Settings->Control panel->System->Device manager, ce ne gre mogoce za napako v gonilniku za IDE?

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BCSman ::

Ja, problem je bil v tem, da pri IDE0, je bilo Device0 "None". Zdej dela bp. :))

Maxter<rp ::

imam disk SATA 160 GB (Maxtor) z 7200rpm.
nov računalniksploh še nisem inštaliral Windowsow ker mi ne moren najti diska. grem u bios>main> primary master pa mi sploh ne more najti diska!!!sem mislil da ni SATA kabla toda je, in sedaj nevem kaj ej narobe, help
:O

OldSkul ::

Če nimaš Nforce 4 čipovja (tega tu ni treba delati) moraš gonilnike za SATA diske naložiti ob Windows inštalaciji!
Aha, zdele sem šele opazil, da ti ga niti v BIOSU ne zazna. Čudno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

zee ::

Pri SATA diskih pojma primary/secondary master/slave nimata pomena. Pri SATA diskih tega namreč ni.

V biosu poglej pod nastavitve SATA ali kaj podobnega (najbolj verjetno nekje pod Third/Fourth Disk ali kaj podobnega) in trdi disk vklopi (Enable). Po ponovnem zagonu (Ctrl+Alt+Delete) bi moral bios najti tvoj trdi disk.

Še prej pa poglej, če si trdi disk priklopil na elektriko. Če si, prisluhni, če se sploh vrti (bo težko, ker so Samsungi relativno tihi). Če se disk ne vrti, je zelo verjetno disk fuč.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

BCSman ::

kako bi pa v windowsih naštelal da bi ta disk (ima samo eno particijo) videl samo administrator in noben drug uporabnik?

zee ::

V Raziskovalcu izbereš particijo, desna tipka na mišaku, izbereš Properties in pogledaš, če obstaja listek Security in tam nastaviš dostop samo za
Administratorja (izbrišeš Everyone in dodaš Administratorja).

pišem na pamet, ker nimam Windwsov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BCSman ::

ni lih tako, ampak tam je polje za obkljukat "make this folder private, only you will have access", samo problem je, da tega ni možno obkljukat :|

zee ::

To z zasebnimi folderji deluje samo znotraj tvojih map (C:\Documents and Settings\(uporabnik), kjer je (porabnik) tvoje uporabniško ime. Zdi se mi pa da lahko omejiš dostop tudi preko policiev (Run: gpedit.msc), kjer lahko omejiš dostop do nekega pogona/diska. Te možnosti sicer še nisem uporabil, ker so me takrat zanimale druge stvari.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ziga Dolhar ::

Tools -> FOlder Options -> čisto spodaj odstrani kljukico pri "Use simple file sharing", in dobil boš "security" zavihek. Grrr.
https://dolhar.si/

BCSman ::

In kako se tukaj uštima da ostali uporabniki ne vidijo particije?

Ziga Dolhar ::

Je dovolj, če jim le preprečiš, da je ne morejo brat?

(Userju everyone prepoveš [deny], nekemu svojemu pa dovoliš [allow].)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201003 (687) Icematxyz
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261885 (1322) pegaso
»

Težave s hdd-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725 (669) solatko
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind

Več podobnih tem