» »

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

mkonci ::

Živjo,

Zamenjal sem ohišje in napajalnik, vse priklopil tako nazaj kot je bilo prej samo sedaj nikakor noče v WINSE. ZAKAJ?
Ko pritisnem gumb start, sistem zalaufa vse se zavrti, sliši se pisk, nato pa napiše sledeče:
PXE-E61: Media test failure, check cable )kakšen kabel anaj bi to bil=
PXE-M0F: Exiting NVIDIA Boot Agent.

Mi lahko kdo prosim pomaga, jutri pride brat, za katerega naj bi to bilo darilo za RD. Če ne bo delalo bo to bol slabo!

Hvala

5er--> ::

1.V BIOS-u load-aj default nastavitve.
2.Kabel naj bi bil od trdega diska/pekača.
3.Izklopi in priklopi nazaj vse podatkovne kable.

Rešitve povzete po tem in tem.

mkonci ::

Izklopil vse, priklopil nazaj pa isto, oziroma ni isto, sedaj piše
remove disks or other media
Press any key to restart.
Notri so 3-je diski, 2 navadna kabel povezava 1 s-ata.

Joj joj, kaj nej naredim da bo to delalo?:'(

5er--> ::

V BIOS-u naštimaj boot priority diska, na katerem je sistem na prvo mesto.
PS: Kako si priklopil "navadna" diska? Ni namreč vseeno kateri del kabla gre na matično ploščo.

mkonci ::

Kateri del kabla pa mora iti na matično?
Katreri gre na master in kateri na slave?
Del kabla ki je najdlje sam imam na plati, nato tisti ki je na sredini imam master in zadnji ki je malo oddaljen od srednjega je slave!
je tako OK?

Hvala za pomoč ze v naprej

5er--> ::

Tisti pobarvan, ki je najdlje je na matični, ja. Za druga dva ni toliko važno. Probaj pa za vsak slučaj izklopi tisti disk, ki je slave in zagnat PC.
PS: Na katerem disku je sistem? Si nastavil pravo boot zaporedje?

mkonci ::

Gledal sem v biosu, nastavljeno je 1. floppy 2. HDD 3.CD-ROM sej je toko prav?

tukaj je še slika slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

dejansan ::

a imaš naštimano, da je en disk master in drugi slave?

probaj samo z enim diskom
dejansan

5er--> ::

V Google vpiši PXE-E61 in boš našel kolege s podobnimi težavami.;)
Nekaj si zamešal, in zdaj sistem ne najde diska s katerega naj se zažene.
Nič kritičnega v glavnem, no... samo mirno kri pa brez panike.

mkonci ::

Problem je ker ne vem točno kateri disk je sistem? (so 3-je)

Kaj pa če je disk ki je na S-ata sistem, kako vidim da ga prepozna? sem gledal v biosu pa mi prikaze samo 2 diska in tu zraven ni tisteda S-ATA, morem kaj posebaj nastavit?

m.i.h.a. ::

moder konektor na ide kablu gre na plato, ostala dva, ki sta skupaj pa priklopiš tako, da je master vedno na koncu kabla, slave pa tist konektor med obema.........pač nastavi sistemski disk na master in ga priklopi na konec kabla, drug disk oz optično enoto nastavi na slave in jo priklopi pod tale disk oz še bolje na drug ide kanal, torej na konec drugega kabla in nastavljen na master

Edit: testiraj vsak disk posebaj:\ .....boš kmalu našel sistemskega in še ostali se ne bodo štulili zraven ob bootu....kombinacija sata in ata je pa itak zgodba zase

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

mkonci ::

Pa ravno to zgodbo imam, kako jo pa rešim?

JOKER ::

Disk z katerega laufa OS morajo biti jumperji na Master ostali pogoni pa Slave (sužnji) .
________________________________________________________
Ka te češ ....

mkonci ::

Ja to vem, mislim pa da je sistem na disku S-ata, ki je priklopljen kot v stari kišti, samo da sedaj ne dela?

Kako nastavim S.ata disk da boota IZ NJEGA?

mkonci ::

lepo prosim za pomoč vse, ki mislite da mi lahko pomagate.
danes ne bom več dosegljiv, ker sem trenutno na netu preko mobilca in bo drugače račun prevelik.

odgovore pogledam takoj zjutraj in upam da se problem reši.

mkonci ::

0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

Macx95 ::

Preberi tole in sledi navodilom: Priklopi vse diske: IDE enote priklopi tako kot ti je napisal m.i.h.a. Preveri sata kabel da je dobro sedel v konektor na matični in na disku. Ne prijemaj S-ATA konektorjev na matični plošči z mastnimi rokami!
V BIOS-u pojdi v menu INTEGRATED PERIPHERALS in poglej če je S-ATA kontroler enabliran. Če je pojdi nato v menu ADVANCED BIOS FEATURES in poišči meni HARD DISK BOOT PRIORITY. Ko ga boš odprl boš v tvojem primeru videl zlistane 3 diske.(če ne bodo si narobe priklapljal) Poskrbi da bo S- ATA disk na prvem mestu. (enote premikaš po pozicijah z tipkama + in - ; gor in dol). Če pa imaš S-ATA kontroler disabliran pa S-ATA diska tu seveda ne boš videl. Nujno ga enabliraj in zapusti BIOS seveda shrani nastavitve. Ponovno pojdi v BIOS in sedaj mor biti S-ATA disk viden na seznamu. Poskrbi da bo na prvem mestu shrani in sistem se ti tako sedaj MORA zagnati z S-ATA diska.

Če se ti ne zažene po teh navodilih je vzrok da ni sistema na tem disku (ugotovi) ali pa da je sistem na tem disku porušen.

mkonci ::

Naredil sem točno tak postopek, priključil vse tako kot je rekel m.i.h.a., naštimal bios,šel v HARD DISK BOOT PRIORITY in mi najde samo 1 disk???
Zakaj tako ne vem, vse je priklopljeno in enejblano, glej slike!
samo en disk found
enejblano
slika priklopa

KAj bi lahko bilo vzrok?

mkonci ::

Kaj ce bi ponovno instaliral Windovs, ali bi potem deloval??
Seistem je na SATA disku, ki ga ne zazna. Kaj moram storiti da ga bo zaznalo??





lp

m.i.h.a. ::

si resetiral bios?
izklopi vse diske in testiraj zagon posamično z vsakim posebaj in glej če ti jih normalno prikaže v biosu
Kaj imaš nastavljeno pod standard cmos features? Koliko naprav ti tukaj najde, če imaš vse priklopljene? Nastavi vse na auto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Gwanaroth ::

Naredil sem točno tak postopek, priključil vse tako kot je rekel m.i.h.a., naštimal bios,šel v HARD DISK BOOT PRIORITY in mi najde samo 1 disk???


Poglej malo bolj spodaj, da nimaš seznama "Excluded from boot". Če ga imaš, moraš s tipko + "prenesti" željeni disk na prvo mesto.

Najprej se pa seveda prepričaj, da so jumperji pravilno nastavljeni in seveda diski pravilno povezani.
Lights often keep secret hypnosis..

mkonci ::

Bios sem resetiral, izklopil vse diske in jih nato priklapljlal nazaj posamično. UGOTOVITEV (SATA diska ne zazna, IDE pa je zaznalo). Kaj točno kaže v standart CMOS sedaj ne vem (služba) bom napisal kasneje.

Diski so pravilno povezani, jumperji so na IDE nastavljeni eden na master drugi na slave, na SATA disku jumperja itak ni.
Poglej malo bolj spodaj, da nimaš seznama "Excluded from boot". Če ga imaš, moraš s tipko + "prenesti" željeni disk na prvo mesto.
Kje to najdem?

Hvala,

m.i.h.a. ::

poglej kako je raid konfiguriran.....v knjigici z navodili in ob post-u ti napiše katero kombinacijo tipk moraš pritisniti za dostop do raid conf. utility-a (npr. Ctrl+G, Ctrl-S, F4,...)
Če je imel brat konfigurirano raid polje, ga boš moral ponovno nastavit....in v najslabšem primeru še namestit win.
Lahko pa da se je samo plati malo zmešalo in je namenilo sata diske raid-u in bo treba zato raid izklopit.

Sicer se sliši čudno, ampak to se mi je že zgodilo.;(

Edit: mogoče pomaga že če daš na Disabled opcijo IDE/SATA Raid function

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

5er--> ::

Počakaj brata, ki ve kako ima vse naštimano in bo stvar rešil v minutki. (upam vsaj) :)

dzinks63 ::

:)) Je pa tudi možno , da se je kateri kabel poškodoval pri premontaži in sedaj ti kaka žica ne deluje, seveda ti tega na videz ne opaziš in se ti zdi , da je vse v redu. Probaj dobit druge kable (nove ali sposojene) in še enkrat poiskusi sestavit in zalaufat.

Macx95 ::

Ja IDE kabel je ok saj mu zazna en IDE disk?

Glede na te nastavitve v BIOS-u disabliraj SATA RAID na tistem kanalu kjer si priklopil S-ATA disk (verjetno SATA1 primary) Preklopi mode iz sata raid na IDE! ostalo pusti je Ok.

Nato priklopi oba IDE diska vsakega na svoj IDE kanal z svojim kablom.Tako se ne boš rabil ubadati s tem kateri je master kateri pa slave (optične enote zaenkrat ne priklapljaj). Sedaj ti MORA sistem zagnati. Upam da ti bo delalo.

mkonci ::

OJLA :))

Sej vem, ponavadi je najbolj butasta stvar možna in ravno to vidiš zadnjo! :|
SATA disk ni prepoznalo, ker ni imel naštiman boot, ko sem to odpravil se je pojavil problem stalnega resetiranja (ni prišlo v win). Nato sem ponovno posnel winse in sistem je zalaufal.
Disk katerega mi ni prepoznalo je bil nastavljen na master (isto kot 2 IDE tudi master) LOL JST, no tudi to sem odpravil, tako da sem stvar z vašo pomočjo pred prihodom brata rešil, samo sistem je samo win. Si bo že posnel svoje nazaj.

HVALA VSEM ZA POMOČ, STE CARJI!!!!!!:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261876 (1313) pegaso
»

OS Boot na ATA/SATA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81212 (1072) MrStein
»

Težave z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151466 (1275) OldSkul
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122683 (2560) jELKO
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453173 (2197) Blind

Več podobnih tem