» »

R520 in njegovi derivati

R520 in njegovi derivati

««
3 / 12
»»

Dr_M ::

zelo zanimiv dvoboj x1600XT vs. 6600GT >:D

x1600xt za ceno 6800GT, preformance za 6600 nongt >:D >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

3d mark navite da ne boste dol padl tuki uporabla sam 256 mb ker driverji še ne podpirajo 512 mb bojo pa hmal zuni!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cole-22 ::

Rovtar kakšen test je to??? 1 slika kaže test, ki je 7800GTX na naslednjih slikah pa samo 7800GT, te rezultati so sumlivi do konca imam 7800GTX in dosega dosti višje rezultate! COD2, 3DM03 da ne omenjam kolk so na tem testu slabi. Na koncu primerjajo AA in AF na DOOMu med X1800XT in X850XT namesto da bi z 7800GTX ki bi itaq pometla z ATIjem

igor0203 ::

he he, rovtar pa bojevito bran ATI, kljub temu da kartice niso to kar so obljubljali na papirju... :D

cole-22 ::

Hehe Rovtarja majo tut povhn K...C ATIjevci na Guru3D... Enostavno on bi umru za ATIja ;)

PrimozR ::

Dr_M WTF?? Resno??? OMFG!!! Blamaža! Sej na enmu forumu sem prebral, da je sam X1300 tist, kar bi mogu res bit, da je očitna pohitritev.

PrimozR ::

A mu damo X1800XT če se z mosta vrže? Bohvet a bi vzel :>

cole-22 ::

No pa mal tukaj pogledaš in vidši da se X1800XT niti v "svojem" HL2 ne prehiti NV oz je počasnejši!
LINK

Jan987 ::

samo eno 7800gtx prehiti samo v sli je 7800gtx bol!

cole-22 ::

In kje prehiti samo eno GTX???



Dr_M ::

konec koncev je cena tista, ki nakoncu zmaga :) v 98% primerih :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sid911 ::

ja, prav maš. zato pa ne najbol zanimajo trenutno predvsem x1600 kartice...predvsem kako so sposobne glede na mojo x800xl, počakal bom na bolj zanesljive teste, ker sedaj je tolko različnih testov da boh pomahaj
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

PrimozR ::

Sam da je pa X1800PRO počasnejši od X850XT...

mtosev ::

Toti testi katere je dal cole. Naj bi bili ponarejeni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cole-22 ::

Toti testi katere je dal cole. Naj bi bili ponarejeni.ž

Dokaz???
In seveda si lastnik ATIja ;)

Dr_M ::

sid911: x1600 nima kej dost sans proti x800xl... v najboljsem primeru je enako hiter. ampak cena...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

@cole-22

ATI Radeon X1800 XT Test Results Faked by Hardware Analysis?

Glej tvojo prvo sliko in novico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sid911 ::

ja Dr_M, glih to sem špekuliral da moja x800xl bo še nekaj časa poganjala igre na zadovoljivih detajlih, tako da bom kar lepo počakal ko bom čez dve leti kupoval nov sistem ( ali tri leta, odvisno) bom najverjetneje kupil kako dx10grafo če bojo obstajale seveda, vsekakor pa nameravam izpustiti 7xxx in x1xxx serijo....zaenkrat obe moji ( in 9800pro in x800xl) lepo opravljata svoje delo.

glede testov članov x1xxx družine: katerim je za najbolj verjet? sam zdaj nekaj časa nisem spremljal te scene in nevem več kdo je najbolj zanesljiv.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Good Guy ::

pa kaj vi bluzite no kr ene fejk teste dajete gor jst sm dau go test od modela k je to res naredu preizkusu navil ...., pa si mal poglejte tam teste
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

rovtar: A za slovenscino si ze kdaj slisu? Pa vejice? To je tale , znak :)
Pa nevem zakaj se tok obremenjujes tok z enim testom. Sej ostali kazejo zelo podobno. R520 ni nic posebnega. Face it.


Tok enga dima okol ene sibice...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Moonman ::

A vam ni škoda tipkovnice za toliko brezplodnih postov. Vsak bo za svoj denar kupil kar mu bo všeč, če se je pa zajebal pa si je sam kriv.>:D :D


mtosev ::

@Moonman

Ultra-D/3700+/OCZ VX/X800GT + Neo2/3000+/'old skul' BH-5 /9800pro
P4GD1 / P-M 740 / 'old skul' BH-5 / ??? + NF7-S/2500+/ G2MX

Kateri je main sistem?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

Bogi Dr_M :> Men se smil :>

Moonman ::

P4GD1 / P-M 740 / 'old skul' BH-5 / ??? Dothan seka. :)


PrimozR ::

I guess Ultra-D.

igor0203 ::

Osebno najbl zaupam Anandtechu.

Se pa strinjam z Moonmanom.

DrAndy ::

Cole, a tukaj na slo-techu tudi objavljaš te sfejkane teste, ki so bili spacani že pred več kot 14. dnevi? :\
Ne upaš pogledati uradnih testov, ker je nova ATI-jeva kartica odvzela hitrostno krono tvojemu ljubljenemu 7800GTX in se zato tolažiš s tistimi ponarejenimi grafi? :D

Seznam uradnih testov je objavljen tukaj in to je trenutno edino, kar je uradno in upam, da vsaj kolikor toliko verodostojno.
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrAndy ()

Dr_M ::

uredu strani so anandtech, [H]ardOCP, beyond3d, guru3d...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Moonman ::

True, ture.


EvilDare ::

Testi so res zanimivi. Še najbolj mi je uni na Guru3D. Testirali so samo 7800GT in x1800XL od najmočnejših kartic. Še napisal je da bo test kasneje dopolnjen, ampak pri nobenem testu jaz ne vidim X1800XT. Pri vseh testih iger je Nvidia boljša, ampak na koncu napiše da je X1800XT najboljša kartica. Jaz ne vem ali sem kaj spregledal ampak na nobenem testu nisem videl X1800XT.

LittleDevil ::

Mal se umirte pa počakite da jo kdo kupi/dobi, potem pa presojajte katera je boljša.

LP

Good Guy ::

jst jo kupim takoj ko pride tko da kr na dan z info če mogče kdo ve kdaj pride v evropo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

Kaka evropa, naroči iz usa. Kakšen 1 ali 2 procenta daš botru pa jo imaš.;)


zbogi ::

jst vem za eno kartico, ki pride bojda naslednji teden v slo :D, sam menda je že prodana.

EvilDare ::

Nisem si še vseh testov pogledal in me zanima če kdo ve kje so prikazali kvaliteto slike in primerjavo med Nvidio. Ker vidim da so kartice tako podobno da bo na koncu odločala cena in kvaliteta slike, vsaj pri meni.

MasterMiG ::

http://www.driverheaven.net/reviews/r52...
Mogoče pa stvari niso tako črne kot zgledajo. :D Če najdem še kkšn enako spodbuden test, bom takoj zamenu. Me pa zanima, en je prejle omenjou naročanje iz Amerike, a kdo pozna kkšno štacuno ki pošilja izdelke v slovenijo?
Go go ATI8-)
There is nothing to fear but the fear itself.

Good Guy ::

ma dej nej en pove eno štacuno v ameriki da dons naročim >:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

USA štacune ne pošiljajo v Slovenijo. Poštnina, naša carina, ...

Realno se lahko te kartice pri nas pričakuje čez kaka 2 meseca. Prve pošiljke si itak že razprodane, tiste dobavljive pa bodo stale 'an arm and a leg'.:|


MasterMiG ::

http://www.extremetech.com/article2/0,1...
Očitno so bli uni pre-testi sfejkani. Ker kot kaže, je 7800GTX končno izgubila krono. Sicer častno, ampak sej tle se gre itak sam za tistih prestižnih par procentov:D
Go Go ATi!:))
There is nothing to fear but the fear itself.

igor0203 ::

no ja, za tistih par pik kokr je ATI bolši se ne splača x1800xt nabavt. sicer pa je pa napredek viden le pri x1300 seriji, pri ostalih je bl tko tko, usaj zame. Kokr je blo govora da bojo povozil nVidio se to ni glih zgodil... Itak pa kmal pride G72.. >:D

cole-22 ::

@DrAndy

Sfejkane teste???
HAHA
Kaj pa driverheaven totalno izmišljeni testi! Se vidi, da ima ATI prste umes. Vsi testi so v ATIjevih slikah, vse utripa od ATIja. Še na prejšnjih testih, ko so jih na tej strani testirali, je bil vedno ATI "prvi", ni važno kater test! V vseh testih je XT počasnejši v DOOMu od GTXa na driverheaven je pa kar enak oziroma nekje celo hitrejši :\ Ja to bo to! CSS test čist mim. Sem šel takoj stestirat... dobim 134.7 FPSja na DEFAULT grafični 1600×1200 4×AA 8×AF (in nisem nič restartal...prižgani so programi internetne strani... Samo grafo sem dal na default in test...če kdo ne vrjame lahko dam screenshot ali posnamem muvi)! FEAR sploh nebom omenju...

Da ne govorim o anandtechu! XT od 9 testov na HIGH itaq zaostaja na petih, da ne omenjam, da na nekaterih testih sploh ni XTja ampak samo XL...hmmm zakaj že (DOD, Everquest 2)??? najbrš se jim ni dal :\...in da na dveh testih prehiti GTXja za manj kot 1 FPS. Ali pa, da na 2048×1536 dobi GTX 43.3FPSjev, na 1600×1200 pa 40.8FPSjev pri enakem špilu (hmmm logika) :\ Da je na anandtechu GTX dobil 40.8FPSja na Guru3D pa 54FPSjev v Splinter Cellu. Hmmm nekje so fejkal! Kje že?:\
In kdo je potem zmagovalec?
GTX seveda

NV
1. v VSAJ pol testih je bolši GTX (pa tud če samo za 1 FPS, če se greste na nož)
2. SLI trga
3. cenejši je
4. kupiš ga lahko kjer koli

ATI
1. ni to kar se je govorilo. V polovici testev slabši (pa če za 1 FPS pa za 1!)
2. CF zaenkrat ni to kar so napovedovali + moraš kupit CF edition ker vsi XTji ne gredo v CF!
3. dražji je
4. kartice pridejo šele če mesec ali dva... Najmoćnejša verzija v zelo majhnem številu!

Ti še kaj ni jasno?

Boli me K.... kdo je zmagavalec, samo na K.... mi gresta pa TI in Rovtar, ki branita ATI do groba! Sprijaznita se, da TO NI TO kar se je govorilo in pisalo! Skoraj pol leta kasnejo so izdali kartico in je v večini testov XT "slabši" v parih pa "vodi". Rovtar bi kupu ATIja pa, če bi bil v vsakem špilu za 20FPSjev slabši... Pa saj zarad mene naj kupuje kar hoče, samo ne da na vseh forumih smeti z neumnostimi! Včeraj sem se ob 2 zjutraj nasmejal, ko sem na guru3d na ATIjevi strani videl kako imajo povhn K.... Rovtarja, ki take strela!

Sam imam GTXa in sem na njemu stestiral že vse kar je bilo možno in vem kaj dejansko zmore!


DrAndy & Rovtar itaq pričakujem nazaj napad, samo DEJSTVO JE, DA JE ATI PUŠNU!!!

mtosev ::

fastest cards we've yet tested :D :D :D :D

DEJSTVO JE, DA JE ATI PUŠNU!!!

NOPE!
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DrAndy ::

Bom še tukaj napisal, kar sem že na mn3njalniku:
X1800XT me ni razočaral. Nekateri pozabljate, da ta kartica ni mišljena kot next-gen glede na 7800GTX, ampak kot njen neposreden tekmec in kot tak se odreže zelo dobro. Edina škoda je, da na trg ni uspela priti ob prvotno načrtovanem času, se pravi malo prej kot G70. Takrat bi na vse skupaj gledali drugače.
Iz grafov se da razbrati, da sta X1800XT in 7800GTX približno izenačena - v enih igrah vodi 7800GTX, v drugih X1800XT. X1800XT vodi predvsem v Direct3D aplikacijah, medtem ko 7800GTX še vedno kraljuje v OpenGL-ju. Vendar pa je z vklopljenim AA in AF padec v performancu pri X1800XT manjši in tukaj ATI vodi. In kdo bo igral brez AA in AF, ko enkrat odšteje toliko denarja za grafično kartico? Nadalje se zdi ATI-jevo novo jedro funkcionalno bogatejše in obljublja boljšo kakovost izrisane slike.
Čeprav so izidi tesni, je X1800XT skupno vzeto vendarle izšel kot zmagovalec, saj vodi v večini testov in prepričan sem, da bo ATI z novejšimi verzijami gonilnikov iz te nove generacije iztisnil še več moči, tako kot je to storila Nvidia s svojimi najnovejšimi driverji serije 80 (upam, da ne zopet na račun slabše kakovosti slike).
Edini problem znata biti cena in dobavljivost. X1800XT bojda na trg pride šele čez 1 mesec, pa tudi cena bo višja od tiste, kolikor zahtevajo za 7800GTX.

Lahko pa rečem, da sem razočaran nad X1800XL, saj se zadeva v večini primerov odreže slabše od 7800GT.
Glede na to, da bo X1800XL zgleda dražji, se mi to zdi nesprejemljivo. ATI bi tukaj zagotovo moral spustiti ceno.

Cole, ti se pa pomiri, ker se obnašaš kot 3-letni otrok, ko mu vzameš njegovo najljubšo igračko... Samo grafične kartice so, za božjo voljo... :\
7800GTX je izjemna kartica in bodi srečen, če jo poseduješ, ampak dejstvo pač je, da pod črto gledano ni več najhitrejša in da bo zato čez kakšen mesec dobila dobro konkurenco.
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrAndy ()

cole-22 ::

Ja sem pomirjen ;) jaz ne trdim, da je GTX ali XT najhitrjša in najbolša in podobno (Rovtar :\ )!
Je pa v dostih testi GTX hitrejša in za skoraj pol leta staro grafično + kaj vse se je pisalo o ATI karticah je GTX zmagovalec! Kar bo ATi čez mesec ali dva naredil, oziroma dal nove driverje in podobno...Kaj a NV bo pa spala? Nove kartice naj bi bile že na poti + tudi NV bo izdala nove oz. boljše driverje!

cole-22 ::

No pa spet mal neumnih testov :\
LINK

1.DOOM zelo zelo slabi rezultati glede na drugot + XT spet bolši na 1600 resoluciji hehe to pa ja :\ .
2.FEAR X1800XT dobi na 1280×960 brez AA in AF 101 max. FPS, na 1280×960 4×AA in 8×AF dobi pa kar 120 max. FPS :\

In to naj bi bili "URADNI" testi to pa ja!

RC14 ::

to je pa res full glupo, zdej sploh ne moremo več vedet katera se kako obnese v resnici, če pa so tko različni testi.
Komu zdej verjeti??? To je eno samo podkupovanje in zavajanje kupcev . Brezveze.;((



Lp

Mr.B ::

Počakati bo treba še kak teden, ter še kakšno novo verzijo gonilnikov. Kolikor kaže, neke težave še vedno imajo, zato pa sklepam, da nekaj ni v redu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

igor0203 ::

@cole-22, rovtar, Dr.Andy,... : obe kartici sta hitri in dobri, zato se je pomoje brezveze kregat kera je bolša itd. A ni bolš enostavno rečt, da sta obe ful dobri in se ne obremenjevat kera je za 1FPS hitrejša?
z rovtarjem se je pa itak brezveze kregat, k bo on trdil da je x1800xt bolša tud če bi dosegla 20FPSjev manj k GTX.

Dr_M ::

x1800xl nej bi bla v zda na voljo v kratkem, x1800xt pa sele konec novembra, pa se takrat v omejenih kolicinah.
glede cen je pa tko...1800xl je drazji od 7800gtx, preformance je pa.... :) xt je pa za1x samo sample zelo navite in solidno hitre graficne. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

@Dr_M

X1800 XT pride 5. novembra.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7800GTX 512 rama že čez dober teden? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087915 (4710) Good Guy
»

ATI R580 = X1900?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323984 (3101) simnov
»

Nvidia z GeForce 7800 GTX 512 spet na vrhu

Oddelek: Novice / Grafične kartice
445355 (4003) AngelOfDeath
»

Test ATI grafičnih kartic družine X1000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
213372 (2891) Senitel
»

ATI predstavil novo generacijo grafičnih kartic - družino X1000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123810 (3279) ČIP 008

Več podobnih tem