» »

digitalna kamera

digitalna kamera

bama ::

Kako digitalno kamero se zdej splača kupit. Stane pa naj ne več kot 150000SIT.

cvetko666 ::

Ravnokar sem nameraval odpreti novo temo, ampak bom kar tukaj vprašal!

Nameravam kupiti novo kamero in je kar precejšnja zmeda, kar sem gledal na eBay-u se pojavlja kar nekaj formatov:

-Digital 8
-DV
-DVD
-Hi 8
-MicroMV
-MiniDV
-Webcams
-3CCD
-Sonstige

Zanima me ali je boljše kamera ki snema na spominske kartice, miniDVD CD-je ali tiste ki snemajo na majhne kasete?
Kamera naj bi imela vsaj 0.8Mpix ali več, okrog 20x zoom, funkcija slikanja z flashom in po možnosti funkcija za snemanje ponoči!
Zelo pa tudi pride v poštev majhnost in velik zaslon!
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Caligula ::

Zdej se kr splaca pri nas v Merkurju vzeti Sonyja HC17.
Mini DV format je edina prava izbira. Pozabi vse ostalo. Sploh pa DVD kamere...

Ta Sony je v akciji zelo ugoden in ima vse uporabnejse funkcije.

Oz se bolj se splaca tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

HeiJack ::

Nikoli, ampak nikoli ne kupit DV kamere brez DV-in!
Tud, če sedaj ne rabiš opcije DV-in, še kako prav pride,
ko boš obdeloval video v Premiere-u, ...

Caligula ::

No ja, to je spet ena tistih povsem osebnih preferenc. Jaz te funkcije NIKOLI nisem pogresal niti za sekundo :D
Pojma nimam zakaj bi kaj nazaj na kaseto snemal. Sploh v dobi DVDjev,..

Pa tudi Premiera ne uporabljam. Je Pinnacle studio 9 preprostejsi in zelo vredu... Premiere pa se mi je takoj uprl.

waters ::

DV in res pride upraben samo občasno. Meni se je ena dvakrat zgodilo, da se mi je vmes snemalo cca. 10 min v ruzaku. Pa sem importiral na disk in potem poslal nazaj na kamero in osvobodil kaseto 20 minutne teme.

Večino kamer se da odklenit, tako da imajo DV in četudi so uradno zaklenjene.

LP

waters ::

Caligula in ostali kakšne so vaše izkušnje z kamerami ki imajo več kot 800.000. Se splača?

Aja tudi jaz prefereram Pinnacle studio.

LP

Caligula ::

Ze neki casa nisem nekih testov spremljal samo nazadnje je bilo tako, da niso odtehtale razlike v ceni glede na razliko v kvaliteti. DV je ze tako zelo kvaliteten, 3CCDji so nekaj v kar gres, ce se gres ze bolj profi zadeve. Za civilno uporabo pa nima smisla. Kaj sele, ce se kaj kompresiras pol,..

cvetko666 ::

Sedaj sem na eBay-u gledal kamero Canon MV750i in me zanima če ma keri izkušnje z njo? Tale kamera se mi zdi kar vredu stvarca
povezava:
http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php...
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Caligula ::

Obvezno kupi samo kamero z garancijo, ker ce gre karkoli narobe je predrago za servisirat.
Ta Canon naj sploh nebi bil slab samo nima luci, Canoni pa so sploh pri slabsih svetlobnih pogojih sibki pa se ta kamera je prevelika-preokorna.

Precej bolj svetujem Panasonice NV-GS11,15,17,21,35.. ali Sony HC19 pri Enaa.

Manjse, boljsa avtonomija baterije, manjse in lazje,...

Shkorc ::

Precej časa je že minilo od zadnejga posta tukaj... pa me zanima če so trenutno še zmeraj "bestbuy" tile panasonici, oz. sony glede na "starost" aparatov?

Malce sem gledal specifikacije sonya hc19, pa sem nekje zasledil, da ima učinkovitih samo 400.000 točk ccd... koliko imajo panasonici?

Zanimivo, da je zelo težko priti do konkretnih odgovorov glede digitalnih kamer... za fotoaparate na drugi strani pa brez problema :\

Shkorc ::

Mogoče, če že ni konkretnih odgovorov, da bi me kdo usmeril na kak drug forum oz. spletno stran? :)

Shkorc ::

Res nobeden ne ve, ce so se zmeri te kamere bestbuy? :'( :'( :'(

cvetko666 ::

Jaz sem sedaj nabavil pred kratki kamero Panasonic NV-GS15 in sem z njo res več kot zadovoljen.
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Caligula ::

ronaldo ::

v bigbang majo Panasonic NVGS17 za 79.900

http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...

roscha ::

@škorc:

Tisto o pixlih zna bit res. Imam Canon-a MVX-330i z 1.3Mpixla. Za video uporablja "le" 860.000 pixlov, za fotke pa 1,230.000. Televizija jih pa tako ali tako zna pokazat samo nekaj čez 480.000.


PŠT. Podatek o digitalnem zoomu je navadna neumnost (=povsem neuporabna reč), edino kar je pametno gledat je OPTIČNI zoom. Tudi vsi digitalni efekti so navlaka, saj jih dodaš na računalniku ko obdeluješ video.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Digitalna kamera za 150.000?

Oddelek: Kaj kupiti
182156 (1783) Calligula
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736636 (5029) pivmik
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918627 (5679) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636029 (5130) Caligula

Več podobnih tem