» »

Panasonic NV-GS15 (best buy!)

Panasonic NV-GS15 (best buy!)

1
2
»

DemonLord ::

Heh, trenutno sem na Tenerifih u Spaniji. Tu so cene od nekje 500€ pa dol ... jas sem dobiu vceraj ponudbo za 250€ + torbico free :))

Caligula ::

Vzami jih vec-se ti splaca :D

pivmik ::

Vzami jih več se ti sigurno splača!
Jaz ti kupim eno (po slotech firend) ceni :)
A lahko nabaviš kakšen email, spletno stran ali telefonsko te trgovine?
LP, Gregor GRE^

DemonLord ::

Heh, ni tolko denarja da bi jih vec vzeu. Bom pa vprasau za kaki mejl, samo preko poste ti ne bi priporocau ker je stvar treba najprej videt, potem pa kupit (bi se znalo zgodit da bi ti poslau brez kakih pomembnih stvari ... garancija, baterija, ...)

Tu bom napisau nekaj ponudb ki sem jih dobiu v zadnjih dneh:

1. Panasonic GS-11 + torbica za 250 € :D
2. Sony HC-18E za 320 €
3. Panasonic GS-33 za 399 €
4. Panasonic GS-15 za 350 €
5. JVC GR-D23 za 368 €
6. Hitachi (sem pozabo model - zapisuje direkt na mini disk) za 450 €

Vse razen prve cene so zacetne, samo prvo je zdilana iz 350 € na 250 € :D

pivmik ::

A ma to je bolj na sivo... pol pa res se ne-osebno/ne-fizično nakupovanje ne izplača. Preveč tveganja. A je kamera zapakirana v originalni emabalaži ali si jo dobil bolj tako?
LP, Gregor GRE^

DemonLord ::

Nic se nisem kupo. Kamero dajo iz skatle ven in vse papirje pokazejo in vse, samo od razlicnih prodajalcev slisis razlicene stvari - eni te lahko okoli prenesejo. Samo zdaj je prislo do novega vprasanja. Tip mi je pokazau GS-33, ki je precej manjsi od GS-11 vendar tudi drazji - 399 € (EG oznaka).

Zanima me ce je GS-33 res tolko bolsi od GS-11 da je vreden take razlike v ceni (250 € - 399 €). Zanima me tudi keri od teh dveh modelov je novejsi in pac funkcionalno bolsi.

Ve keri ki je razlika v oznakah EG in EB?

Mi lahko gdo priporoca kako stran da bi si pogledau teste in ocene kamer za lazjo odlocitev :)

Tomay ::

Razlika med EG in EB je v tržišču za katero je izdelana kamera. Mislim da je EG-Germany, in EB Britain ali nekaj podobnega, v bistvu pa gre za isto kamero.

Toliko glej, da ne bo panasonnic namesto panasonic 8-O
Voodoo 4Ever

rfmw ::

Zaradi 24x zooma mi je zelo všeč tale Panasonicova 11/15 kamera. Vendar pa ne poznam drugih detajlov te kamere. Videl sem kvaliteto posnetkov dveh Sonyjevih kamer (1M in 800k točk) in bil zelo navdušen, zato me sedaj zanima direktna primerjava med tem Panasonicom in Sonyjem. Je kdo videl kako direktno primerjavo na netu med Panasonicom 11 ali 15 ter katerokoli novejšo Sonyjevo kamero?

Tnx;)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

pivmik ::

Kakršne koli opise video kamer na internetu ne boš našel.
(novih, aktualnih, evropskih modelov)
No vsaj jaz jih nisem.
LP, Gregor GRE^

rfmw ::

Ne zanimajo me "opisi", kaj kamera omogoča in kakšne parametre ima (ker se med različnimi proizvajalci ne morejo primerjati). Zanima me testna primerjava v kvaliteti slike (število vrstic), kvaliteta stabilizatorja slike, kvaliteta slike ob slabi svetlobi (brez lučke ali tiste black-white/zelene funkcije), .......

En takih testov med štirimi kamerami je na Tomu, vendar Panasonicove kamere ni med njimi. Je pa skoraj v vsakem testu v tem opisu na Tomu zmagala Sonyjeva TRV-22, katere dobro kvaliteto slike sem tudi sam opazil...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Caligula ::

Pozabi na 22,33,...

To so stari modeli.
VZAMI NV-GS11 ali pac, ce ze hoces zapravljat za brezveze NV-GS15 .
Ostalega ne gledaj. Stari modeli po starih dragih cenah.

Skratka- NV-GS11,15 ali pa nic.

pivmik ::

rfmw:
Ton's Hardware je ameriška stran. Zato po moje opisujejo ameriške kamere -NTSC standard.
In pa una Sony kamer stane 4krat več kot ta Panasonic nv-gs11, normalno da bo potem razlika v kvaliteti slike.
In kvaliteta slike ob slabi svetlobi je večinoma odvisna od čipa CCD oz. števila njih ter od števila pikslov.

Dej mi tisti link do Tomovega opisa/primerjave teh štirih kamer.

Edina škoda je pri panasonicovi da nima IR svetilke da bi lahko snemal v popolni temi, brez oslepiti ljudi.
LP, Gregor GRE^

DemonLord ::

Saj nekak sem se odloco za GS-11.
Kak pa je kaj z kamerami z direct DVd pisanjem? Tu sem gledau Hitachi (ne mev ker model) in Panasonic M-50 DVD direct? So te kamere vredu?

pivmik ::

Če ne misliš nadaljno obdelovat posnetke potem je snemanje na DVD v MPEG2 zadovoljivo.
Kvaliteta slike in zvoka je precej slabša od DV formata.
LP, Gregor GRE^

Caligula ::

NE kupuj kamer, ki pisejo na DVD. Slabsa kvaliteta. Pac tak marketinski nateg. Brezveze.
In ne, razlika v ceni v nicemer ne garantira boljse kvalitete slike.

DV kamere so si zelo zelo blizu po kvaliteti slike.

Ta PAnasonic ma odlicne rocne nastavitve in pa velik opricni zoom.
Ne ocenjuj kamer na osnovi cene. Ravno tak folk lovijo na limanice z visokimi cenami.

rfmw ::

evo tistega testa na Tomu, sicer je že malo star - julij 2003:8)

OK, pol 11 ali pa 15. A je kdo od vas, ki imate DV-In sploh že kdaj uporabil to funkcijo? Predvidevam, da je to uporabno le, če kak muvi urediš na PC-ju in da uplodaš nazaj na kamero. Fak, a sploh rabim DV-In, hmmm...

Ali pozna kdo še kako drugo kamero z optičnim zoomom na 15 in tem cenovnemu razredu (do 200-250 k sit)?

tnx;)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Caligula ::

Jaz jih poznam vse. Vse videl, vse sprobal. Kupil NV-GS11 z razlogom 0:)

rfmw ::

Danes sem si pogledal Panasonica NV-GS15 v Harvey Normanu. Vse kul in prav, samo gumbek za zoom je deloval zelo plastično in malo se je zatikal, tako da je bil feeling ob zoomiranju zelo slab;(( . Sony-jev zoom gumbek je deloval odlično in feeling je bil vrhunski, kar pomeni, da si lahko res natančno upravljal z zoomom.:))

Mogoče je bila kamera zdelana, ker jo vsak mulc prime v roke, zato me zanima, če je pri vas, lastnikih NV-GS11/15, občutek in upravljanje z gumbom za zoom kaj boljše?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Phoebus ::

Jaz imam 11 in je občutek čist cool. Seveda je tudi občutljiv na to, kolk ga porineš (hitrost).

Tomay ::

Tudi pri meni ni težav (NV-GS15), gumbek gre gladko kot mora biti.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Dober obcutek. Verjetno ma kaka kamera boljsega smao to je tako kot z sklopkami pri avtih... po parih minutah se navadis na karkoli verjetno.
Meni pa je naceloma tale pri Panasonicu zelo vredu. Sicer pa ma Sony itak toliko manj zooma... >:D

kikirikicinemas ::

Sam sem že nekaj časa tuhtal, kaj kupit in ste me tle dokončno prepričal, da je GS 11 prava izbira. Sem pa zvohal nekaj nemških štacun, ki pošljejo v SLO. Ena je digitalo.de, ena je netonnet.de (sicer še čakam, da ziher potrdijo). Sicer je cena 378 EUR na digitalo in 339!! na netonnet. Samo dostava je pa kar blizu 40EUR.

mam pa še nekaj vprašanj za že obstoječe lastnike. GS 11EG (nemški model) se od 11 EB (angleški) razlikuje po tem, da EG nima nič softwera zraven, EB ga pa ima. Majo ga tud 11 brez oznake (naprodaj pri nas). poleg tega nemški model nima zraven firewire kabla, ostali pa. Aja, pa še navodila naj bi bila menda sam u nemščini. Sprašujem torej, ali ima kdo od vas angleška navodila za skopirat, pa če res ni nobenga softwera pri EG (oz. katerga rajš priporočate za editiranje prenos filma na DVD prek računalnika in DVD pekača??)

Pa še - 22,33,... niso stari modeli, so pa manjši in zato dražji (ne vem pa, koga moti, da dobi zaradi večjega zooma mal večjo kamero cenejš!)

Caligula ::

22,33,... so stari modeli. Navodila se dobi na netu-tukaj nekje jih je imel nekdo celo slovenska,...
Software, ki bi bil prilozen zraven bi takointako zaudarjal.

Programi za uporabljat so:

Studio 9
Moviemaker 2
TMPGencoder 3 express.
....

kikirikicinemas ::

Če maš kje link (za navodila), se priporočam. Sem iskal, pa v poplavi zadetkov nič pametnega...
Sicer pa najnovejša informacija: netonnet definitivno pošlje v Slovenijo z DHL in stane dostava 50 EUR. Na digitalo pa 40 EUR. Torej tud z dostavo fejst cenejš, ko pri nas.

za softwer sem si pa mislu, da je tako....

antonija ::

Navodila za NV-GS11 (in 15 in 8 in vse drge) so na britanski panasonic strani.

1. del

2. del

3. del

LP
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

markospit ::

Tako tudi jaz sem se odločil, v petek grem nabavit NV-GS 11. In grem po njo v graz v pelugo kjer stane 399 eurov.
Problem pa je sledeči...
Pojma nimam kje v grazu je peluga???
Znam priti do metroja pa west centra?
Imam kdo kak link do karte graza?
A je peluga kje blizu Metroja, naprimer da bi avto pustil pri njem pa pol peš mahnil do trgovina...
Vsak nasvet je dobrodošel, časa pa ni dosti!
lp

markospit ::

a res se nobeden ni bil v pelugi

Tomay ::

Od Metroja do Peluge bo kar daleč, sploh peš :)

Pojdi sem

in prvič vtipkaj Weblinger Straße 41, tam je Metro

Potem pa Schlögelgasse 9, tam je Peluga.

Upam, da boš dalje znal sam, če ne pa mamo za pomoč prosi >:D
Voodoo 4Ever

DemonLord ::

Umm, bi mi lahko keri povedau ali pa dau link z natancnimi navodili kak iz kamere dat video na comp?
Hvala.

Tomay ::

Končno sem si nabavil firewire kartico, a ko zalaufam program, ki je bil priložen kameri mi javi, da ni našel kamere in naj pregledam kabel...

Potem sem probal v virtualdub-u pa sem brez težav spravu dol film, le da imam precej dropped frames.

Sprobal sem marsikaj, pa mi DV studio 3 noče delat.

A je kdo spravil to v delovanje?
Sem mogoče pozabil na kaj.

Kateri program priporočate (uporabljate)

(@Caligula vzdrži se movie makerja 2) ;)
Voodoo 4Ever

nodes ::

Ulead

nodes ::

(@Caligula vzdrži se movie makerja 2)

TMPGencoder 3 express zna tudi to in uporablja res odličen softwerski DVD codec

sam veliko časa potrebuje


niso pa redki problemi kompatibilnosti preko standardnih firewire vtičev


pri zajemu...se razume

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

globoko grlo ::

Živjo!
Bom kr tukajle vprašal, a se GS-15 oz. 11 še zmer najbl splača, al bojo hmal kkšni novi modeli vn prišli, oz. kaj priporočate.

Pa kje bi se to pri nas najbolj splačalo kupiti.

tnx

Caligula ::

Se vedno NV-GS11 v MAjdicu za piskavih 350 Evrov, ce prek spleta narocis ali pac tam prbijes,da si na netu videl al kako ze. Lahk jih tudi poklices pa vprasas.

www.majdic.at

globoko grlo ::

ja, sam jest bom to na firmo vzel, pa rabim račun itd, pa me zanima kje jo majo najcenej, jest sm jo najdu za 156 čukov

Caligula ::

Jah a nima firma kake kreditne kartice al pa a se z Avstrijci ne da zment?
Drugac jo majo pa v Harveyu za 120.000 SIT se mi zdi.

odklop ::

Holja!
A mi kdo zna povedat kje v A se še dobijo te kamere (GS 11 -15 ) za cca 350 EUR? Takoj bi jo kupil ce bi jo dobil za taksen denar? Cez vikend sem bil pri Majcicu pa jih nimajo več!
Ce jo kdo proda jo tudi kupim!
Kupil bi tudi NV-GS17EG ki stane cca 320 Eur pri Majdicu vendar ne grem vec gor. Zanjo sem prav tako pripravljen odsteti 350 EUR.

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: odklop ()

pivmik ::

Tuki je ena slovenska trgovina, ki jo prodaja za spodobno ceno:
Panasonic NV-GS11 za 99.000,00 SIT
Panasonic NV-GS 15 EG za 156.244,55 SIT
LP, Gregor GRE^

Tomay ::

Mislim da sem nv-gs15 videl pri bofu ali big bangu za 120.000.
Voodoo 4Ever

odklop ::

Kako snema kaj Panasonic nv17 oz nv21 v temi? Ali je boljši Sony dcr-hc19. Nekako se odlocam med tema dvema. Cez teden grem v Celovec po nakupih in hocem še slišat kako vaše mnenje! LP

globoko grlo ::

PICNIK dej poprav linke, to nč ne dela

pivmik ::

Jaz sm dal prave linke, zgleda da zdej pa ma ta trogivna probleme s strežnikom. Poskusi kasneje.
LP, Gregor GRE^
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero MINI DV KAMERO

Oddelek: Kaj kupiti
352773 (1766) Mr_Globus
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736635 (5028) pivmik
»

imam slovenska navodila za mini Dv kamero Panasonoc NS-GV11

Oddelek: Zvok in slika
101359 (1129) pivmik
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292125 (1727) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636029 (5130) Caligula

Več podobnih tem