» »

Digitalna kamera

Digitalna kamera

1
2
»

BlackHole ::

Mi lahko približno rečeš na kolikšno razdaljo si snemal tisto tablico s 160x zoomom, da dobim boljšo predstavo tega zooma. Ker to mi je tako velika številka, da še vedno ne morem verjet da bi bila lahko vsaj malo uporabna. Imel sem digitalca z 10x optičnim zoomom in se mi je zdelo da kar precej približa, ampak 160x digitalni zoom.8-O

Caligula ::

Uffff. To je pa tezko rect.
Jah tok dalec, da se z 16 opticnim tud slucajno se ni al razbrat.
Dalec skratka.

Pa JVC je mel dober stabilizer k je lepo drzu eno sliko dokler jo je lahk pa pol preskocu, ce se je prevec zatresl-ja vem, da je tezko razumet kaj ti hocem povedat :D

Ampak tam je bil 160kraten se zlo vredu. Seveda slabsi ampak se cist uporaben. Sam kar je pa pr kamerah cez je pa res ze brezveze.
Je pa digitalen zoom neki kar zlo prav od casa do casa pride. Sam je treba tud kamero pol cist na miru drzat. Sploh pa take majhne.

V bistvu sm zdejle se enkrat pogledu en video pa je ful dobra slika tud na 160 kratnem zoomu.
A ti poslem kam na mail vzorc?
Tam kake pol mega velik?
Al pa screenshot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

antonija ::

kolk pa je reslucija ce snemas z 800.000 pikami?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Digitalni video ma tam okoli 520 horizontalnih linij. Skratka vec kakor lahko prikaze tvoj TV.
Pa nasploh je slika z ze povsem povprecne DV kamere primerljiva s tisto, ki jo mas recimo na TV SLO ampak v dobrih svetlobnih pogojih.

Ce pa si mislil na fotografije pa je to samo 640*480 pa pol recmo pr Panasonicu kao z interpolacijo 1.3 Mp sam to je bolj crap vse skupi. kamere niso za fotografirat.

antonija ::

Sej ubistvu me je sam to zanimal a je primerljivo z zdajsnjo TV al je kej slabse. Ce je vsaj enako dobra slika pol je tale kamerca cez glavo dost dobra.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Itak. Tvoj TV ji ne more sledit. Racuni, da DVDji kazeko tam 500 horizontalnih linij.
Skratka to je itak tista meja. Digitalne kamere so zato zakon. Pocen, majhne, odlicna slika,..

tico ::

danes sem kupil panasonic nv-ds60 za 400eurov.
kul kamera majhna, lahka, poceni.
Samo me zanima kak je s priklopom na racunalnik, sem dobil zraven prospekt z "accesories" pa je gor neki komplet vw-dta30 za priklop na racunalnik, ma pa en tak cuden kabel in usb vtic.
naj nabavim ta komplet, in kje?
kje lahko kupim kabl za povezavo z compom?

hvala!

Matev ::

digitalni zoom lahko stestirate v fotošopu

lepo se vidi kakšna je bila roška cesta nekoč
ali pa kakšen je svet človeka z ekstremno dioprijo ko izgubi očala

Caligula ::

Tico, niti razmisljat se mi ne da kaj v prospektu pise.
Edini omembe vreden priklop je firewire.

Kero plato mas v PCju oz kaksen sistem mas?
Pa ne kupuj nic preden vprasas, da te vzgojno ne premlatimo :D

Skratka najprej opisi svoj sistem pa ti bom tocno povedal kaj pa kako.
Lih pred pol ure sem "nazgan >:D >:D snemal s to kamero" in ti bom povedal kako pa kaj.

Ma tvoja plata firewire?

LP

Tomay ::

@ Caligula
Sem prebral cel post in moram priznat da bom tudi sam probal NV-GS11 nabavit, tako da ko jo dobiš MORAŠ napisat kako stvar deluje in če je res BestBuy.

Do sedaj sem imel web-kamero sposojeno od kolega, pa sem najprej mislil logitechovo 4000pro za 27.000 kupit. (še dobro, da se hitro ne odločam, ker bi se zaj jokal ):'(

Zanima pa me če je velika razlika med usb in firewire, ko film v rač spravljaš in glede na to da ima usb2.0 to ne bi smel biti problem.

Druga stvar pa je kako je s kasetami. Ne bi bilo boljše na kako 512MB spominsko kartico snemat?
Kako dolgo zdržijo kasete?

Kako pa kaj takega
http://www.mustek.com/html/prod_camra/d...
Na 256MB kartico bi spravu od 1 - 1,5 ure filma, samo pojma nimam kakšna je kakovost.
Z dv4000 lahko tudi mp3-je predvajaš 8-O (ziher je kul)

Ne vem sicer kaka je cena in če bi zaupal musteku.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Caligula ::

1. USB 2.0 je na video kameri namenjen IZKLJKUCNO webcam funkciji in DLjanju fotografij, ki so itak povprecne.
ajemanje dejanskega videa na polni kvaliteti je mogoce samo preko firewire. Skratka USB ni za "tapravi" video.

2. Kot webcam je ta kamera preko USBja in je pac povprecen webcam.

3. Bodi VESEL, da nisi kupil tistega webcama ja 0:)

4. Ta kamera je itak bestbuy. Ze NV-DS 60 je veselje, ta pa je se boljsa.
Za ta denar pa sploh. Sam jih je zmanjkalo pa cakam na novo zalogo. Je pa tipicna slabost vseh teh kamer obcutljivost na sibko svetlobo sam je pa tista luc vredna nogo pa roko, ko se zafrkavas s folkom-kok jz pred pol ure-kolega je se zdej vs ganjen ker sm ga prisidku da jo je kupu namest digitalnega fotoaparata za isti denar. >:D

5. Pozabi na snemajne na kartice. To je slika kvalitete webcam. Skratka brezveze. Neuporaben crap. Raj normalen video z Moviemakerjem stisnes na pocket pc format za po mailu. Bos sam videl kaj mislim. Brezveze to zdej razlagat, ker bos itak videl pol.

6. Kasete so poceni. Jurja ena. Pri digitalnih je je pri LPju (90 minut namesto 60) izguba kvalitete zanemarljiva. Ampak slika je res odlicna-skratka podnevi primerljiva s tistim kar gledas na TV SLO npr. Skratka kasete so kul.

7. DRZI se ene blagovne znamke kaset in to naj NE bo SONY. DV kasete imajo nekatere vlazno mazilo (Sony). Druge spet drugacnega. Med sabo ce se mesajo se spacajo k hudic in ti zagiftajo glavo. Sony je drag in sele pri 3 jurjih na kaseto ponuja kakovost, ki jo TDK recimo za jurja. Skratka Sony ni slab samo bedno prodajno politiko majo. Moras preplacat. Za normalno ceno pa dobis poden od podna. Sony Premium recimo je za bruhat.

TDK kasete so dobre in poceni in se jih drzi. Ne mesat znamk med sabo. Lahko ful zapacas mehanizem in glavo. To je malo redkeje omenjeno a je res. Drzi se tega!

Ce bi rad mel MP3j3 kupi CD MP3 player. So poceni in dobri. Kamero pa kupi tako in ne probaj je met za zamenjavo fotoaparata, MP3 playerja,... ker je to pac namenski izdelek, in imas lahko dobro eno stvar (video) ali pa beden kompromis vsega.

Se sam bi tega Panasonica z veseljem vzel v SLO pri kakem BOFu ampak na zalost je ocitno slovenski uvoznik gnil in bodo cene previsoke.

V Avstriji jih je vsaj v Majdicu zmanjkalo ampak naj bi dobili v petek ali naslednji teden.

Za ta denar boljsega ni. Se za precej vec denarja boljsega ni.
Se enkrat pa pravim ,da je skoraj najpomembnejse, da je majhna. Ker jo pol dejanski imas s sabo. Kaj ti pomaga nevemkok huda kamera, ce je doma na polici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

antonija ::

Na netu pise da ma majdic spet na zalogi kamero... Jst sm mu ze pisu nej mi eno prspara pa jo pridem iskat.:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tico ::

plata je MSI k7t turbo via kt 133A cipset.
mi je jasno da bom moral nabavit firewire kartico in kabl.
kje lahko to nabavim najbolj poceni?

Caligula ::

Kaksn bigbang. Mislm, da je kakih 5 cukov in mogoce clo s kablom.
Skratka Bigbang, HArvey,..

Kabl posamezno, ce ni zraven je pa v Harveyu 1.300 SIT ce mi zdi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero MINI DV KAMERO

Oddelek: Kaj kupiti
352768 (1761) Mr_Globus
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736630 (5023) pivmik
»

Canon MVX 200

Oddelek: Kaj kupiti
161364 (1225) Caligula
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292118 (1720) pivmik
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291921 (1575) Caligula

Več podobnih tem