» »

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje

1
2
»

Caligula ::

Ne vem. Novejsega modela ni.

Vzami jo v Majdicu kjer je itak najcenejs. 404 Evrov.
Stacune majo poa v Borovljah pa v Celovcu.

roko22 ::

V petek sem šel po eno SD kartico v aroba d.o.o v BTCju, pa sem slučajno gledal še malo kamere in sem po nekaj časa premišljanja kupil tole kamerco. Sicer sem bil najprej malo negotov ker je bila cena nekaj čez 130k, potem mi je pa dal 10% popust in sem jo dobil za 122.000 SIT. Malo me moti, ker ne moreš preko USBja prenašat, vendar mislim v kratkem kupit en laptop, ki bo že mel firewire, in bo ta težava rešena. Če nimate glih časa, si jo lahko greste kupit tut v BTC, namesto da zgubite en dan za Celovec oz. odvisno kako blizu živite.

Drgač pa 9,5/10.

Tomay ::

Se jo da kupit kje drugje bližje Mariboru?
Voodoo 4Ever

Caligula ::

USB 2.0 na nobeni kameri ne omogoca prenosa polnokvalitetnega videea. To je stvar zmogljivosti USBja in ne kamere. Na vsaki digitalni kameri je treba prenasat z firewire, ce hoces polno kvaliteto. USB je samo za webcam pa slike. Roko, koliko so ti dali garancije?

pivmik ::

Neverjetno!
Enega samega sporočila z grajanjem nisem opazil tukaj glede te kamere.
(Edino škoda da nima DV-IN.)
Ta kamera mora biti res zakon.

A kdo pozna kako trgovino v Italiji , ki bi poceni prodajali to kamero?
(Trony mogoče?)
Kako pa je z garancijo če kupiš v Nemčiji, a lahko uveljavljaš garancijo v Sloveniji?
LP, Gregor GRE^

Tomay ::

@PicNiK
NV-GS15 ima tudi dv-in samo je malo dražja. Tudi jaz razmišljam da bi kupil z dv-in, sicer še ne vem točno zakaj, ampak ziher je kul. :D
Voodoo 4Ever

pivmik ::

DV-IN...
-Arhiviranje obrezanih, obdelanih, montiranih video posnetkov nazaj na MiniDV v polni kvaliteti.
-Shranjevanje datotek/podatkov s programom DV Streamer na MiniDV kasete(12GB na eni 60min kaseti).
-Narediš predstavitev, jo posnameš na MiniDV, in preko kamere predvajaš na TVju brez rabe kakšne druge komponente(VCRja, DVD/DivX playerja)
-še kej bi se našlo

Ampak to so finese, ki se jih rabi le parkrat in ne vem če odtehtajo dražjo ceno, vsaj za moje potrebe.


PS še enkrat:
A kdo pozna kako trgovino v Italiji , ki bi poceni prodajali to kamero?
LP, Gregor GRE^

jesenuc ::

Kaj pa canon pa sony a le res tko zanič?

jesenuc ::

Daj povej kako je z zumiranjem, mene pri panasonicu moti gumb za zumiranje, se zatikuje. Povej a se to navadiš?

Caligula ::

Ma kako zatikanje!?!
Clovk moja je ze 3krat po tleh padla-ja jz ne sparam-pac skos jo mam v zepu kot fotoaparat.
Kako zatikanje neki. Lih pred eno uro sm se v arboretumu prbit snemal z ambasadorji pa njihovimi asistentkami>:D pa verjam da se ni nc zatikalo :D

24kraten opticni zoom
Sony ma 10 kratnega.

Najbols da gres po Sonija a?
>:D

Bejz v Normana pa probaj pa je.

Caligula ::

Aja, opazu sm se neki. Ena slabost, ki sem jo pripisal tej kameri, ker sem to pac prebral enkrat se je izkazala za neobstojeco. Skratka tud, ce je na bateriji se jo da prklopit na TV, ker ma spredaj pod mikrofonom se en AV izhod. 0:)

roko22 ::

1 leto.

frosch ::

okej, sem na istem, ker ko sem zadnjic odprl temo, se nisem potem odločil.

zdej je čas da kupim. Se mi se vedno izplača NV-GS11 ali kaj drugega? Sicer nevem, ali Panasonic ali JVC, seveda sem bolj pristaš Panasonicu, ker mam eno starejso kamero v lasti, samo je 97 letnik tko da :)

uglamnem se meni malo pomagajte.

pivmik ::

Preberi si celo temo.
Vidiš lahko, da ni bilo negativnih komentarjev glede kamere, same pohvale.
Jaz če bi kupoval zdaj videokamero bi kupil to.
LP, Gregor GRE^

Caligula ::

Se vedno je ta kamera najboljsi nakup. Saj sem jo ze sam primerjal z vseki najnovejsimi tekmeci.
To je najboljse.

standi79 ::

Včeraj sem kupil panasonic nv-gs 15 v Majdicu v Celovcu. Zanima me, če ima kdo mogoče slovenska navodila za to kamero (lahko tudi od 11 ali pa 18), ker v nemšek jeziku se ne znajdem kaj preveč. Drugače pa se mi zdi kamera kar dobra, sicer še je nisem preveč sprobal. Redna cena te kamere pa je drugje 699€ jaz sem pa dal za njo preko online trgovine 500€. Če ima kdo navodila se mi naj javi prosim, mi jih skopira ter pošlje po povzetju, tako da mu vse lepo plačam.


L.P.

frosch ::

sem prebral. sm tut ugotovu, da jo zlo hvalte. Samo mogoče ni kul da mal mejhn objektiv? nekaj dodatne opreme mam pa se od tastare kamere , jaj treba bo jit pogledat. Zdele mam v testu en JVC, od frenda...

Caligula ::

Objektive oz tisto velikost lec majo zdej vse v tem rangu isto samo kar bi moralo tebe zanimat je opticni zoom. To ti veliko pove o kakovosti optike. Link do navodil v anglescini sem dal nekje v tej temi pa glej da filate baterijo prvic tistih 16 ur..

mazi42 ::

Tukaj pišete, da ni mogoče presneti videa iz kamere na PC preko USB2. To ne drži povsem, res pa je da resolucija posnetka le 320x240 z 15fps, pa še v DV kvaliteti ni. Me pa zanima kakšna je kvaliteta in resolucija posnetka presnetega preko firewire-ja?

Hvala

frudi ::

preko usb lahko deluje le kot webcam, temu primerna je tudi kvaliteta, kot si že sam ugotovil. preko firewire pa se da zajemat v ločljivosti do 720x576, 30 fps (za fps se mi zdi, ne me pa za besedo držat). kar se pa kvalitete tiče - če ne kompresiraš sproti je bitrate 25 Mbps.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Caligula ::

Preko firewire je 720x576, 25 FPS, cca 13 gigabajtov na 1 uro.
To je nekak taka kvaliteta kokr ce gledas TV SLO.

XCT ::

LP

Jaz bom to kamero počasi imel že 1 leto, pa me nekako moti naslednja stvar.

Ne vem kako zajeti video na disk, da bi video vseboval datum in uro posnetka, tako kot da bi predvajal video iz kamere na TV, kjer pa je viden datum in ura.

Uporabljam pinacle in unlead video.

Ali kdo ve kako narest to zadevo?
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Tomay ::

Opazil sem, da movie maker 2 prenese datum in čas posnetka, kako pa to spravit na video pa še nisem ugotovil. Z adobe premiere mi še ni uspelo.
Voodoo 4Ever

pivmik ::

Datum in ura sta itak v DV zapisu. Tako da če si prenesel digitalno na svoj računalnik posnetke bo vsak program tudi prenesel datum in uro.

S programčičem CatDV (napisan v Javi) lahko "ročno" pogledaš datum in čas v DV avi posnetkih, pa tudi veliko drugih lastnosti DV videa.
Drugače je ta program kar dober za DV zbirke, edino malce čuden vmesnik ima.
LP, Gregor GRE^
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918614 (5666) pivmik
»

Katero digitalno video kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
72312 (2173) branko73
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292116 (1718) pivmik
»

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
171434 (1304) Caligula
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636015 (5116) Caligula

Več podobnih tem