» »

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje

«
1
2

Caligula ::

Pred kratkim sem jo kupil-cena 95.000 SIT z postnino (DHL) iz Nemcije pri www.dnet24.de
Narocil 2 dni pred 1 majem in dobil ceno brez MWSTja in bila poslana po 1. maju in prisla sem in ni blo treba vec carine placat

Skratka nakup 1A.
Zdaj bi bla pac tistih 16 jurjev drazja kar je se vedno zastonj glede na to, da so v Harveyu hotli cez 170.000 SIT za enako ceprav bo cena zagotovo padla.

Kamera je Z A K O N!!!
Vse kar sem pricakoval je uresnicila:

1.Je ful majhna in jo imam skos s sabo v zepu.
2.Zelo kvalitetna izdelava!
3.24 kraten opticni zoom! Se celo 800 kraten digitalni omogoca razpoznavanje obraza kar je fenomenalen dosezek, ker je digitalni zoom itak crap ponavadi. Do 160 krat pa je se soliden. Do 60 krat je odlicen in z minimalnim upadom kvalitete.
4.Presenecen nad kvaliteto digitalnega stabilizatoja. V nekem testu so ga malo okrcali. Mene pa je pozitivno presenetil.
5.Zvok je odlicen!
6.Slika je odlicna.
7.Najboljsi del pri teh Panasonicih je, da omogoca veliko rocnih nastavitev in je tako celo brez luci v slabih pogojih slika zelo svetla. Presenecen!
8.Ima lucko. Zadosca za posnetke folka kar je bistveno.
9.Fotografije so take kot na najcenejsih digitalcih ampak presenetljivo dovolj vredu za po mailu posiljat.
10.Baterija (prilozena) zadosca za vec kot eno kaseto kar je redkost. Pri JVCju lahko o tem samo sanjas npr.
11.Kamera zacne snemat ze dobro sekundo po tem ko jo prizges. Res hitra.
12.Zaslon je dober in kontrasten in relativno dobro viden tudi na soncu. Blesti pa pri tem ne.
13.Mokrofon ima ZOOM funkcijo, ki dejansko deluje. Skratka z zoomom zacne loviti tudi cedalje bolj oddaljene zvoke.
14.Zvoka motorckov se na posnetkih ne slisi. Vsaj jaz se nisem.
15.USB webcam in zajemanje slik delujeta brezhibno preko prilozenega kabla.
16.Oba prilozena daljinca sta odlicna in dobre izdelave.
17. V ZDA se da narocit trikrat mocnejso (enkrat vecjo) baterijo za 6000 SIT + postnina.
18.Funkcije ma resnicno vse samo najbolj pomembno je, da je ful majhna, ma najvecji opticni zoom v klasi in luc.

Vido IN odklep ni mogoc(sam ga ne rabim) tako, da tisti, ki brez tega nebi mogli ziveti morate vzet NV-GS15.
SD kartice tudi ne rabim in software sliko s kasete vzame dol enako...

Skratka ne vidim razloga za nakup NV-GS 15.

V rokah in vklopljene sem imel tudi nove JVCje GR-D23 in 33 in pa nove Sonyeve modele DCR-HC serije.
Panasonic je bolje opremljen, zelo uravnotezen in ima veliko vecji opticni zoom. JVC sicer ima lucko a vse stvari delujejo bolj slampasto, opticni zoom je manjsi, zadeva je manj elegantna in baterija zdrzi najmanj pol manj. Sony je tradicionalno precenjen, oskubljen in z samo 10 kratnim opticnim zoomom. Skratka kamena doba.

Ce koga zanima se kaj... SLIKA
  • spremenil: Caligula ()

||_^_|| ::

zanimiva zadevca, pa cena tut:)
me zanima kok bo men baterija zdrzala (sharp VL Z 5 S)

Caligula ::

Pr temu sharpu se mi zdi, da je glavna pomanjkljivost, da ni luci. To zlo fajn prou pride.

||_^_|| ::

Ja, res ni lucke. Pa se neki sm bil kr mal presenecen, namrec ne najdem night vision snemanja, sej ves tista zelena zadeva:)) vglavnem mislu sm da majo to vec al manj dons vse kamere.

Caligula ::

Tisto ma samo Sony. Je uporabno sam je zeleno vse. Cist tanove majo se mal bolj dodelan to sam se vedno-lucka je zakon.

Mas pa zihr kak nightscope,.. k zmanjsa stevilo framov, da pride vec svetlobe notr. Sicer ni tekoca slika pol sam vid pa se vsaj malo bolj pol.
Sam jz brez lucke kamere sploh nabavljal nebi. Sicer pa lahk prodas Sharpa pa si za enak denar ali se manj narocis takega Panasonica :D

||_^_|| ::

Ves da je prodajat drage rabljene zadeve v Sloveniji zelo zelo tezko. Folk nima nobenga zaupanja.
En night mode sicer je ampak je bolj brezveze kot ne. Mal prej sm sel po firewire kabl. Madona sploh nism vedu da obstaja tok razlicnih firewire konektorjev, clovk se marsikej sproti nauci>:D Sm komi najdu tapravga zase:)

Caligula ::

Upam, da si vzel pravega za kamero in ne pravega zase :D
Ah, ziher dobis vec zanjo kot bi dal za takega novega Panasonica. Vsaj po mojem.

Sm lih spet ze novo kaseto dol potegnu. Kok to seka :D
Pa lih tolk je velka kokr moj nekdanji HP Photosmart 720.
Digitalc.

Tehnologija suva! 0:)

OldSkul ::

Recimo jaz imam JVC GR DVL557 in glede na to da je stara 2 leti(takrat je bila 300 tisoč sit) je še zmeraj dobra.Če pogledam nove modele ni kakšnega velikega napredka tako da je men tale kamerca čist dobra.Ima velik 3.5" zaslon, lučko... sam problem pa je res baterija, ki je zanič in sem moral takoj kupit novo močnejšo in seveda ne v Slo ker tle te oberejo do amena.

Caligula ::

Sej jz sm mel pred casom JVC GR-DVL 120. Je mela 16kraten opticni zoom.
JVCji podnevi snemajo res dobro pa v kvaliteti slike pri digitalnihkamerah z enim CCDjem nima vec kej bit pretiranih razlik v zajemu videa, ker je slika ze odlicna. Sam cedalje manjse, bolj varcne in v malenkostih bolj izpopolnjene so.

Meni je glavno, da je majhna za v zep, ma dobero opticni zoom in da ma lucko.

V glavnem se s folkom snemamo pa to pride ful prav.

OldSkul ::

Ja res je da je malo velika v primerjavi z današnjimi sam nimaš kaj-tudi jaz bi rad videl da bi bila manjša.

freserovski ::

frend ima tudi gs-11, sem mel malo sposojeno pa je res ok zadevica, za tak denar se boljšega ne da dobit. En mesec že presnemane vse čage in vragolije, ki smo jih delali >:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Tomay ::

@Caligula.

Sam si nameravam nabavit gs-11 ali 15, katere kasete priporočaš (uporabljaš)?

Na netu sem še videl neke ponudbe kjer dobiš poleg kamere še torbico, pa kasete pa ... za okoli 500?. A se to splača ali je boljše golo kamero kupit? Kaj vse si dobil v kompletu?
Voodoo 4Ever

OldSkul ::

TDK kasete so še najboljše jih imam tudi jaz, vsekakor pa prste stran od Sony kasetk.

Caligula ::

Jp, TDK o poceni pa kul. Pa OSTANITE PRI ENI ZNAMKI KASET!!!!
ZAKAJ? Ker majo DV kasete mazivo in se med sabo ta maziva ne stekajo in se zapacajov nulo, ce se mesajo. Skratka ostanite na eni firmi.
Pa ta firma naj ne bo Sony. Sony kasete so drek do najdrazjih. Tiste so sele na nvoju najcenejsih TDKjev...

Skratka bejzte od Sonyja.

kar se tice NV-GS 11 al pa 15, absolutno 11 vzet.
Pa se to najbols kr iz Nemcije dokler ne bo pr nas v uiber hiduh akcijah.

Za zurke snemat je pa itak zakon >:D

Tko da tuki smo taki k vemo zakaj se te zadeve sploh ma :D
Da drug dan vemo kaj smo pocel.... >:D

Pa kupi se golo-nago kamero.
V kompletu je kamera, USB kabel, software za slike,. dva daljinca, trakovi pa slika od Arnolda Schwarzeneggerja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

BlackHole ::

Da vas malo zmotim. Kako dolgo je npr. potrebno, da se presname 2 uri videa iz kasete (DV kamere) na računalnik in seveda s katero vrsto prenosa (USB, firewire, ...)? Ali je res potrebno čakat 2 uri ali so kaki drugi postopki pri presnemavanju?

OldSkul ::

Seveda rabiš 2 uri čakat da dobiš ves video na računalnik.2 uri videa pa bi zasedlo tam nekje 25-28 Gb pa ne me držat za besedo.Pa seveda da rabiš firewire priključek.Kako pa misliš ti prenesti video preko USB-ja?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Caligula ::

Pa se to-kako ti je ratalo 2 uri spravt na DV kaseto? :D
Ja ja, dve kaseti.. Tko kot je Sadarj79 povedal.


Zelo priporocljivo je recmo, da uporabis Moviemaker 2(zastonj) od Microsofta in pol lepo porezes vse in spet posnames v polni DV kaseti obrezan file. Sam kdaj se mu mal zmesa pa kej noce narest. Men recimo, ce sam zajame video noce posnet obrezanga fila v polni DV kaseti se enkrat. Ce pa zajamem video z Pinnacle Studio 9 pa pol uvozim v Moviemakerja pa normalno dela. Svasta.

Pol na kakem P2P al pa z neta snames KVCD in KDVD templates.

Instaliras TMPGencoder in vstavis te templates v templates folder v TMPGencoderjevemu instalacijskemu folderju v My programs.
Pol pa recmo nardis KDVD. Z zlo vredu kvaliteto dobis skor 6 ur videa na end navaden DVD medij in ga standalone komponente predvajajo kot, da bi bil navaden kupljen film na DVDju.

Sam mors pred peko v Nerotu se prav nastimat, da prav posname.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

BlackHole ::

NE, jaz ne bom nič prenašal (nimam kamere), samo zanima me. Preko USB-ja sploh ne gre videa prenašat ali kak je to? Pa kaj ni USB 2.0 dovolj hiter za prenos videa?

OldSkul ::

A ni možno toliko posnet če daš na LP pz. long play? Bo treba preveriti.
Sicer pa je Firewire postal standar za prenos videa in zazdaj ne vem da bi kdo od proizvajalcev kamer ponujal prenos videa prek USB 2.0-če se sploh to da.

Caligula ::

Ne ne da se. USB 2.0 nima potrebnega bandwidtha. Firewire pa ja.

||_^_|| ::

tale MS movie maker je pa skor tok bugast kot nokia PC suite>:D

Caligula ::

Jp. Skdda, ker je drugac presenetljivo user friendly za Microsoft. Skoda, da ga ne updatajo mal bolj redno oz vsaj kak patch za buge bi lahk izpljunili od casa do casa.

:|

Je pa Pinnacle Studio 9 precej podoben, za odtenek manj prirocen ampak dela brezhibno. Je pa zanimivo, da tudi pri limanju nekompresiranega videa kjer naj bi delal v bistvu samo disk, ful dela procesor, pri Moviemakerju pa dejansko takrat skoraj samo disk dela.

freserovski ::

Jp pinnacle 9 je res kolko tolko uporaben. Meni osebno je boljši abode premiere, ampak osebno nočem nobenega grajat, ker nimam $$$, da bi kupil enega ali drugega, zato se raje vzdržim takih komentarjev :D
Za pretvarjat je pa absolutni zmagovalec Cinema Craft Encoder, naredi delo kot se šika.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Caligula ::

Men se je Premiere zdel ful kompliciran. Pac tak-kompliciran. Pa se me ni prijel pol

BlackHole ::

Ne ne da se. USB 2.0 nima potrebnega bandwidtha. Firewire pa ja

Kaj pa naj rečem sodelavcu, ki me je vprašal, zakaj preko USB-ja ne more presnet več kot kake 3 minute videa na disk. Itak, da sem mu predlagal firewire, samo kak je on posnel 3 minute (in če jih sploh je), če se sploh ne da. Ali v praksi to gre? :D

OldSkul ::

Imam Studio 9 z najnovejšimi popravki in sem si dal dol video iz kamere za 16 GB in sem naredil tako da bi naredil nov film samo iz enih delov iz celotnega videa toda pojavi se problem da mi program teži da ni dovolj prostora za auxiliary file čeprav imam prostora 8 Gb video bi pa zasedel samo 6 Gb.Isto se zgodi tudi če je vido velik samo 500 Mb.
Dajte pomagat!

Caligula ::

Pod settings mors tud Auxilliary file prestavit na D, ker je po defaultu v My documents se mi zdi.
Ce pa ni to problem je pa mozno ,da rab tud ta file ful velik narest in da mas pac zarad tega res premal placa. Sam po mojem mas se na Cju ta file pa zato piska.

OldSkul ::

Kje to naštimam?
Ker pod Settings tega ne najdem al pa sem slep.

Sem že najdu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Tomay ::

Mislim da je nv-gs11 res boljša odločitev, za razliko do nv-gs15 si lahko še en poceni fotoaparat nabavim, če bo sila.

@ Caligula
A ima nv-gs11 s-video vhod? To sprašujem zato, ker bi ga potem lahko uporabljal kot VCR.

Pa še nasvet katero FireWire kartico naj kupim?
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Firewire kartice so standarden crap in vzami cenejso.

NV-GS11 nima S-VHS in. Tudi Video IN nima in se ga ne da odklenit.
Video IN ma NV-GS15 sam men to ni bas neki uporabnega. Za S-VHS IN pa ne vem.

Ma pa ta Panasonic en design flaw-S-VHS kabla se ne da prklopit gor, ce je baterija gor. Ker ga zakriva. Skratka more bit na stromu, ce hoces prklapljat na S-VHS.

Tomay, kje ,islis nabavit?
Si kje v SLO ze videl kake spodobne cene?

Drugace pa na Dnet24.de racunaj 424 Evrov + 40 Evrov ali manj za postnino in handlanje. To je 110 jurjev.
Majo pa tud v Majdicu za 413 Evrov.

Tomay ::

Bom kar po isti poti, kot ti. Moram še na geizhals.at pogledat, sam so cene bolj ali manj iste. Če bi jo kje v gracu dobil za ta denar bi takoj gor letu.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Sej v Gradcu mas Majdic stacuno kjer te stane borih 413 Evrov. Sam jih prej poklici, ce majo na zalogi. Govorijo anglesko tko da ni problema.

Pa se neki. Dons sem za stos mel skos cel vecer zaslon odprt in lucko prizgano.

Nism mogu verjet. Okol ene ure zdrzi tko pr ful snemanja pa zumiranja,... Skratka se najmanj pozre, ce je skos przgana. Ce jo przigas pa ugasas velik vec pozre pa tud kaka previjanja pa gledanje se najvec pokurta. Zgleda, da so LCD pa diodice ful varcne.
Skratka zakon. Se dlje zdrzi kokr sm mislu-pa sej kolegov NV-DS60 isto.

Pa z rocnimi nastavitvami ful dobr snema v slabih svetlobnih razmerah. Ful dobr. Ne v temi prou ampak tko dost temno zvecer v sobi kjer je sam kaka svoh lampa v kakem vogalu-skratka tko k se filme ponavad gleda...

BlackHole ::

A bi še kdo malo pokomentiral moj zadnji post, ker sem malo radoveden?:D

||_^_|| ::

BlackHole: nimam pojma

p.s. A kdo ve kje bi lahko dobil dodatno baterijo za mojo kamerco? oznaka baterije je BT-L226.

jype ::

A je kdo tako kamero ze montiral v leteci model?

Zanima me, ker bom v kratkem tudi jaz kupoval DV kamero, pa seveda sem ocitno dovolj nor, da bi rad delal aerofoto posnetke :)

Ce ima kdo s tem izkusnje, na dan z njimi.

Caligula ::

Jah racunaj, da tehta z baterijo mislim da 480 gramov.
Tam nekje. Ne vem koliko tvoje letece skropucalo lahko ponese v visave je pa pol pametno vklopit program za snemanje videa med gibanjem.
Izkusenj pa s kamikazi kamerami nimam :D

antonija ::

A kdo ve kje bi se dal dobit angleska navodila za tole kamero? Ameriskega ekvivalenta ne najdem, britanci pa niso se nic dal na net...;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Sem se jaz tud najprej malo pomatral, ker sem dobilv vseh jezikih sam angleskem ne-sam itak ne rabim navodil,..

Nasel sem pa le: Sicer je za ameriske ekvivalente sam sej se bos znasel. Glej kar za 15ko sam brez SD kartice pa DV IN. Ostalo je isto.

TUKAJ

Aja, Black Hole:
On je verjetno s cem na silo zajel video v Webcam kvaliteti.
V polni kvaliteti to preko USB ja ni mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Tomay ::

Sem pobrskal po www.majdic.at pa nisem našel da bi imeli filialo v gracu.
A ve kdo če je in kje je?
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Aja sej res. My bad. Oni majo sam v Borovljah pa Celovcu. Mal sm zabluziu. :8)

Tomay ::

Zanima me, kaj je bolje:
1) da posnetek preko firewire dam v računalnik, ga obdelam in nato spet preko firewire nazaj v kamero, potem pa kamero priklopim na VCR in presnamem na videokaseto ali

2) da ko imam film v računalniku posnamem na dvd in nato z dvd-ja na videokaseto?

Kaj je bolje.
Sem mislil da bi lahko kar z tv-out na VCR posnel pa so mi kolegi odsvetovali ker je baje slika grozna.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Pa ce ze mas opcijo 1 je pac boljsem ker gre direkt iz DV formata na VHS.
Pr DVDju je pa vmes encoding,..

Skratka bolj cista je prva varianta.

Alexis ::

Zivio!

Sam mal vas zmotim!
Najprej res najlepsa hvala za podatke! Zahvala gre predvsem Caligulu (i)
upam da je prov napisan!
Res je tale kamera super sam ne morem je vec bajti na netu za 95.000 SIT
ne rata mi. Tako da te lepo prosim ce mi pomagas, ker tole zadevo se pa res splaca kupit, se posebej meni ki imam tolk "super" prihodke, tako da res seka!

Hvala se enkrat! Uzivejte naprej!
lp
Alexis;)

Alexis ::

Hoj se enkrat!

Em jaz zeloooo nerazumljivo pisem se mi zdi!
tisti bajti ali kar koli je bilo misljeno najti!
:)
tako da... skratka ne najdem je ze takšno ceno.
No sedaj pa vas zapuscam!
Lepo se imjte in soncu se smejte pa seveda se enkrat hvala!
lp
Alexis
live life and when it ends...enjoy in death

Caligula ::

Zdravo, tistih 95 jurjev je prisla mene, ker sem uspel narocit se pred 1.majem in sm tko se dubu ceno brez MWSTja in pa poslali so jo po prvem maju in ni blo vec carine. SO pa zdej cene padle se tistih par Evrov.Skratka sem prisparal tudi na nacin na katerega ni vec mozno. Zdaj te pa pride kakih 5-10 jurjev drazje kar pa spet ni nico je pa to se zmeraj blazno ugodno. Pri nas ma pa itak debilno ceno, ce malo pogledas po trgovinah. Sej bo ziher v kakih akcijah samo je v Majdicu se vedno najceneje (413 Evrov) in se ti splaca zapelat na izlet do Celovca ali Borovelj kjer imajo trgovino samo jih prej poklici na telefon pa vprasaj, ce majo na zalogi (www.majdic.at). Drugace pa je podobna cena na www.dnet24.de in pol dodas se 40 Evrov ali mogoce zdaj ze manj za postnino (DHL majo) in te pride cca 450 Evrov tko pa jo lepo na dom dobis kot sem jo jaz..

V Majdicu je tko cca 99.000 SIT.

Dean2 ::

Zdravo!

Ne vem ce pase moja tema tukaj notri vendar vseeno. Zanima me nakup dig. videokamere in sem se odlocil za PV-GS200, namrec kolega mi jo bo pripeljal iz Amerike, tu pri nas se imenuje NV-GS200. Razlika naj bi bila predvsem PAL ali NTSC system. Ali zna to predstavljat velik problem tukaj pri nas v Sloveniji ali ne?

Druga stvar me se zanima, cena kamere bo prisla cca 1000$, ali se da za omenjeno ceno dobit kaj vec in kaj bi po Vasem mnjenju raje nabavil za isti denar?

Nasvete potrebujem čimprej!!!

Hvala in lep pozdrav!

Dejan

Caligula ::

Aja, Dean, pri NV-GS11 se nauci uporabljat manual nastavitve. Se pravi rocne. Ker se da za razliko od ostalih kamer v tem rangu pr tem Panasonicu ful stvari stelat in sploh pr slabi svetlobi se da cudeze dosezt v primerjavi z auto nastavitvami. Skratka ta del si se posebnopoglej v navodilih pa pol v praksi sprobavaj.

Dean2 ::

Hvala za nasvete, navodila ki sem jih dobil so žal v nemscini in me zanima ce je kdo nasel za taisti aparat angleska navodila. Kolikor sem brskal po spletu ne obstajo, so pa za PVGS9, etc..

Caligula ::

Uporabi TALE NAVODILA

Edina razlika je, da ma PVS15 SD kartico in DV IN. Pac to ignoriras.

XCT ::

LP

tudi sam se zanimam za nakup Panasonic NV-GS11 kamere, pogledal sem na www.dnet24.de, pa je ni več v prodaji.
A so jo nehali prodajat, če ja kater model jo je zamenjal?
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918628 (5680) pivmik
»

Katero digitalno video kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
72316 (2177) branko73
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292125 (1727) pivmik
»

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
171437 (1307) Caligula
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636030 (5131) Caligula

Več podobnih tem