» »

Digitalna kamera

Digitalna kamera

«
1
2

frosch ::

pozdrav, nevem, a sem se prav napotil ali ne...

zanimam me, kaj priporocate od sony-jevih digitalnih kamer in canonovih, kaj se bolj splaca za malo vec kot amatersko rabo?

pripravljen sem plunit 350k

LP FroscH

AlienGT ::

Sam sem nabavil Panasonic NV-GS70 (v tujini je 1.000 EUR), pri nas pa okoli 350k. Ima 3CCD čipe in je za ta denar ena boljših. Sem gledal prej predvsem Sony, samo je ta glede na karakteristike/ceno po moji oceni trenutno top. Kvaliteta slike je opazno boljša kot pri ostalih, sploh kakšen JVC, čeprav tudi tiste na pogled zgledajo kar ok. Moje mnenje pač.

Caligula ::

Zelo na kratko. Za 350k se kamere ravno ne splacajo.
Ker razen, ce res vzames kako s 3 CCDji, kar se celo res malo pozna predvsem pa se pozna v slabsih svetlobnih razmerah, dobis samo goro popolnoma neuporabnih funkcij, ki jih pac stulijo nevednezem ,da jih bolje oberejo.

Kar se same kvalitete slike tice je ze pri osnovnih digitalnih kamerah slika odlicna. Zelo tezko kaj pridobis in se s 3 CCDji je razlika zelo majhna. Canona ti odsvetujem, ker so zelo slabe cim svetloba ni optimalna.

Res odlicno sliko ima kak tak JVC kot je ta v Enaa za 119.000 SIT, je majhna in ima vgrajeno luc kar je zelo uporabna zadeva.

Kar se tice kvalitete slike si ne razbijaj glave, ker v praksi ti ne bos locil med kamero ki stane 100.000 SIT in kako, ki stane 500.000 SIT, ce se drzis Sonyja, Panasonica in JVCja. Razen, ce ze res vzames 3 CCDje samo spet, ti razlkike verjetno tudi opazil nebi.

Pojdi v Harveya in se malo poigraj tud s Panasonicom NV-DS 60, kjer ga lahko probas. Makjhne kamere so fajn, ker gre v zep in jo mas tko celo res skos s sabo lahko.

Ne pa probat na silo zapravit cimvec denarja. Res ne bos dobil nic koristnega na kameri, ce bos sel nad 130.000 SIT.

Jaz sem bil vedno bolj kot nad Sonyem navdusen nad JVCjevo sliko. PA Panasonic je tudi res odlicen.

Digitalne kamere majo tako dobro sliko, da so avtomatsko primerne tudi za vec kot amatersko rabo. S kakim JVCjem mas sliko, ki je primerljiva s tisto, ki jo gledas na TV SLO.

Pa Panasonic NV-DS60 zdrzi z baterijo skoraj uro in pol. Od JVCja lahko pricakujes pol toliko. To velja ob odprtem zaslonu.

Canona pa pozabi.

Sony NV-GS70 je na nekem tstu na netu dobil 7 od 10 zvezdic kar ni slabo ni pa spektakularno dobro. Mozno, da je bil takrat tudi kaj posebno drag. Skratka ne spomnem se tocno. Ampak digitalne kamere imajo ze tako odlicno sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frosch ::

hvala za obsezen odgovor.

sedaj kolebam le se med Panasonicom GS70 in med Sonyjem DCR-TRV75.

dejansko ima sony vec megapixlov, in cel kup nekih nacinov snemanja in dodatnih efektov itd.

zeljo mam naredit tut ksno fotko skos kamero. tko da...

kaj se torej bolj splaca? Vsekakor se bom sprehodil tut do harveya preden kupim... pa se neki, kolk kosta ta panasonic, ker stran od panasonica slovenija je zanic.

trenutno mam eno panasonic kamero analogno, letnik 1998 in jo dajem v pokoj...


LP FroscH

Climber ::

Jaz sem si lansko leto novembra nabavil Sony DCR DVD300 , ki snema na ta male DVD-je in je odlična, prinesel mi jo je frend iz Amerike. Morm rečt da je zelo enostavno posnetke prenest na računalnik in še na času prišparaš. DVD daš samo v enoto in gledaš. Men je to odlično. Te kamere imajo že tud pri nas v Avstriji pa sigurno.

Vesoljc ::

čist btw:
en kolega ma eno panasonic 50 (?) kamerco in ma eno težavco, namreč firewire-a mu ne uspe usposobit... kaka ideja ali referenca?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frosch ::

ja frend ma tut panasonica, in ma neke tezavice z firewirom, sej zato pa , a sony al panasonic???

Vesoljc ::

mogoče panasonyc? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Caligula ::

Hmm.

OK, povzetek kakih boljsih testov in izkusenj je:

Ne kupuj megapikselnih kamer. Verjetno ti mislis, da majo boljso sliko, a za zajem videa uporabljajo le tistih 800.000 pik.
Megapiksli se nanasajo samo na fotografiranje. In ne, slike niso dobre ampak slabe ali slabo povprecje.

Ce hoces delat slike bodo za mailanje dobre tudi tiste z kake Panasonic NV-DS 65, ki stane v BOFu 139.000 SIT.

Skratka ne kupuj kamere zaradi fotografiranja, ker potem pades v klaso ljudi, ki se jih marketinsko nateguje.
Fotografije lahko delas z vsemi digitalnimi kamerami. Tiste res minimalne izboljsave v kvaliteti slike, ki je se vedno slaba tako placas preko 100.000 SIT. Ze za 23.000 SIT dobis majhen fotoaparat Benq 2300, ki dela odlicne slike. Vem, ker ga imam.

In ko bos enkrat snemal bos videl, da ne bos tako kot naivno mislis zdaj, snemal slik ampak samo video, ce ti bo pa kaj ze pasalo bos pa na racunalniku delal screenshote videa, ki so dobri.

In ne kupuj kamere zaradi efektov. Vse kamere jih imajo. Samo ti jih ne bos uporabljal. Nihce jih ne. PA se tako se jih dodaja na racunalniku.

Kar se tice kamer na DVD in dragih kamer. Nihjce ne bo rekel, da so slabe. Sploh tisti, ki so jih ze kupili. Problem je, da niso boljse od cenejsih.

DVD kamera pri testerjih ni v cislih, ker ze sama kompresira sliko in ta tako izgublja kvaliteto, ker tista kompresija ni optimalna.
Prav tako se se najbolj splaca posnetke pretvarjati v format ki se mu rece KDVD in na en DVD spravis 6 ur videa s kvaliteto DVDja.

Upam, da lastnik Panasonica GS 70 ne bo zameril ampak nakup te kamere se ne izplaca.

Stvari, ki jih res rabis samo da se ne ves so sledece:
Da baterija dolgo zdrzi
Da ima kamera luc
Da je majhna in jo bos tako celo uporabljal

Samo to steje.
Sliko majo dobro vse.
Luc je NUJNA! Brez tega je kamera 50% manj uporabna.

V Harveyu si dobro oglej Panasonica NV-DS 60 in 65.
Moras vedet da kerokoli kamero bos kupil bo cez mesec ali dva najmanj 10-20% cenejsa. Najmanj. To pa zaradi vstopa v EU in pac nizanja cen, ki se ravno te dni zacenja. Ce lahko malo pocakas, pocakaj.

Pa da bos vedel, prodajalec ti ponavadi poskusa prodat dodatne funkcije,... drazjo kamero,... preprosto zato, ker imajo z njimi vec zasluzka. Tako kot proizvajalec. Tebe morajo oni pomolzt. :D

Pa se kak test:

Panasonic NV GS70

Pa dam ti ameriski link zanekaj kar je verjetno naslednik NV-DS60 in bo verjetno v roku meseca tudi pri nas in ceneje. Dober je, ker ima 20kratni opticni zoom in luc in je majhen:
Tukaj

Pa se zadeva, ki je v bistvu ta JVC pri Enaa za 119.000 SIT
Tukaj

Klikni gor in si jo obracaj, da vidis kako zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frosch ::

ja, odlocitev je padla... sigurno panasonic , sigurno z lucjo... ,


zanima me se sam neki, kaj je razlika med vecjim in manjsim objektivom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frosch ()

Vesoljc ::

sprobaj firewire pa poročaj :P ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Caligula ::

Firewire na Panasonicu dela brez problema. Vprasanje je, ce ste vi gumpci namestili Panasonicov DV kodek, ki je nujen. :D Pogooglajte malo pa si ga namestite.

Odlocil si se pravilno. Sploh luc je zakon. Velikost objektiva je malo pomembna. Vecja kot je luknja, boljse je obicajno snemanje v slabi svetlobi, ker notri pride vec svetlobe. Samo saj pravim, vsak cas bi moral priti tisti panaconic z 20kratnim opticnim zoomom.

Drugace pa smo vceraj spet pri kolegu gledali posnetke od prejsnjega tedna (Panasonic NV DS 60) ko so nazgani v hosti dobili Blair Witch project popadke :D Luc je vse! Slika pa je odlicna, se ko skompresiras video z Windows movie makerjem,...

JVC ma fajn optiko-k ma 16 kratni opticni zoom sam je pozresen pr baterijah. Panasonic vedno zdrzi precej vec kokr kaseta pusti. In to je zlo dobr.

Zdej pa pejt mal v BOFa, Harveya,.. da vids kako te stvari v zivo zgledajo.

Malner ::

nabav zard mene panasonika sm ne nvds65, k smrdi;(

Caligula ::

Malner, tak post nima nobenega smisla. Razpisi se zakaj, kako, v kakih situacijah, tvoje izkusnje,...

Malner ::

Caligula, sm vidu kako se ti razpises. A res nimas drucga dela.

Ta post je napisal moj prjatu na racunalniku od Froscha k smo bli na rojstnem dnevu njegovga brata.

Caligula ::

Pa poglej, bistvo dajanja postov je, da so informativni in ne da smetijo. Tvoj tip posta smeti, ker je neka vrednostna sodba na osnovi cesa!?!
NV-DS65 je odlicna kamera-videno, preverjeno, pa se na netu zelo hvaljena pa se v neki nemski reviji je bla prva.

In ti prides(oz kolega), da smrdi.

Jz si cas vzamem. Ti bo pa vsak dober ekonomist povedal, da ce casa nimas, ne pomeni, da si zaposlen ampak nesposoben, ker tistega kar delas ne znas narest v spodobnem casu. Meni forum ni delo ampak zabava.

Ali napisi cloveku zakaj menis, da je kamera slaba ali pa iz tvojega posta lahko sklepam, da je na firewire ne znas priklopit in zato piskas, da je slaba. Ni je stvari , ki bi bila za nesposobneza dovolj dobra. :D

Ce pa je post napisal kdo drug pa nima pojma pa to drugic sam napisi, da ne bo clovek dobival napacnih informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

markospit ::

Pozdravljeni!
Caligula zate imam vprašanje!

Pred kratkim sem si kupil JVC gr-d20... Sedaj mi je nekoliko žal da si nisem kupil GR-d23 (ki ima lučko). A misliš da je možno da na kak način na mojo gr-d20 namestim luč.

V prejšnjih postih si povsem pravilno napisal kako prodajalci "navijajo" za dražjo kamero. Razlika med gr-d20 in gr-d70 je v tem da ima gr-d70 funkcijo fotoaparata, dv in,... razlika v ceni pa je 50.000 sit. Za ta denar dobiš pa kar dober fotoaparat.

Sedaj pa še nekaj:
Digital Coulor NightScope ---> Ta zadeva je povsem neuporabna! Slika na displayu in na tv(preko AV kabla). Slika zaostaja za zvokom in vse je razmazano... ali misliš da bo na računalniku kaj boljša? Kolega ma Sony trv14e in tam je IR lučka in vse snema v zeleni barvi... To je dosti bolj uporobno!
Kaj meniš?

Caligula ::

Najboljsa stvar je luc. Poptem je Sonyeva zadeva z IR, ki je odlicna ampak na zalost zelena. Se najboljsea bi bila kombinacija luci in pa se moznost IR snemanja ampak na zalost majo to sam Sonyeve navadne al pa digital 8 kamere, ki pa niso ravno aktualne.

Kar ti lahko svetujem je samo, da si kupi v 200 SIT sopu kako mini svetilko na eno ali dve AA bateriji in jo probaj pritrdit na kamero.
Za tega JVCja mislim, da ni mozno kupit original luci, ker nima nastavka. Locena luc pritrjena na kamero tudi ni slaba zadeva, ker ti ne odzira baterije na kameri.

In res je, luc je zlata vredna. Kamera brez luci je k skrbavc pred dobro zalozeno mizo. Vse bi rad pa nc ne more :'(
Color night scope je se vedno boljse kot nic ampak je pac se vedno bolj sranje.

Lahko das kamer tudi na bolho in ce dobis kakih 110k,.. hitro vzami denar in doplacaj za GR-D23,..

Ali pa si pri svercerju naroci PAnasonica NV-DS 60, ki bi ga moral tako dobit za kakih dobrih 90.000 SIT z garancijo v Pelugi v Gradcu.

Aja, lahko pa probas v kakem Conradu(ali raje v kaki cenejsi stacuni) kupit naglavno svetilko-s trakcem in jo probas pritrdit na kamero. Al pa jo met kar na glavi :D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Malner ::

Ta moj prjatu ma pac NV-DS65 in je malce razocaran. Malce si je sam kriv, ker ima originalne baterije, ki imajo premajhno kapaciteto, se posebej ce je hladno. Nove baterije so drage kot hudic, se posebej ce hoces take z vecjo kapaciteto. DV so totalka zajebali s tem, da so posnetki prepleteni (interlaced). Dokler gledas na televiziji je vse OK, ko pa preneses na racunalnik se ti strga zaradi vodoravnih crt pri prehitrem premikanju kamere ali objektov. Kolikor vem obstajajo ze kamere ki snemajo v VGA nacinu 640x480@25 neprepleteno, pa nimajo nobenih problemov z bandwithom. Luc ti pomaga samo na blizu, to je malo primerov, ce snemas na primer skejtanje je poresibka svetloba.

To ne krivim samo NV-DS65, ampak vse mini DV kamere.

P.S. Z priklopom na firewire ni imel nobenih problemov. Tisto k je Frosch napisu se ni nanasal na njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

Caligula ::

1. Baterija na tem Panasonicu zdrzi v povprecju 30% dlje kot na ostalih DV kamerah.
2.Luc na diode ima doseg par metrov, kar je bistveno za snemanje folka (vecina primerov). Diode so, ker vse drugo se hitreje ubije baterijo.

Ce pa bi fant rad odlicno osvetlitev bo moral pa tako kot televizijci s seboj nostit akumulatorje in reflektorje. Ker alternative na zalost NI.

Tisto prepletanje je napaka. In to je napaka na PCju-pozabil ze kje v nastavitvah. Vcasih se to pojavi kar tako. Resetiras racunalnik in potem probas in izgine. Cuden pojav ampak sem ga ze opazil pri sebi, pri kolegih in to na sistemih AMD in Intel.

Kamera posname pravilno. To nima veze s kamero. Pri prenosu na racunalnik se zaserje in to nima veze s kamero. To je meni pocel ze JVC vcasih in kolegu Panasonic parkrat. Vedno je blo treba resetirat comp,.. ali pa probat cez kak dan,.. .skratka stvar racunalniskih duhov, ker nastavitve niso pomagale.

V mrazu vse baterije hitreje pobira.

Tvoj kolega ma hudo neuravnotezena priakovanja.

Rad bi reflektor, akumulator, ki bi vse to poganjal, velikost digitalnega fotoaparata, ceno digitalnega fotoaparata pa racunalnik brez bugov.

Mogoce bi moral bit majckeno bolj realen
:D

NV-DS 65 je odlicna kamera-ceprav je pri nas samo 15 cukov drazja od NV-DS 60 bi jaz se vedno raje vzel NV-DS 60, ker nebi dal niti 15 cukov za slot za SD kartice in Video in.

Ce pa bi clovek to dvoje rad pa se splaca.

Baterije so pri vseh kamerah drage, ker probajo tam prodajalci sluzit. Tko kot proizvajalci printerjev s kartusami.
Sam ta Panasonic je varcen.

Caligula ::

No, pa je zunaj ta novejsi Panasonicov model.

Cena naj bi bila nekako enaka:

Predvsem je pohvalen 24krate opticni zoom kar je glede na velikost izjemno veliko.


Tukaj

waters ::

Odgovor glede firewire. Meni je pri Sonyu zajebaval firewire na plati, dodal sem en star PCI firewire in dela že nekaj časa ko šus.

LP

BlackHole ::

Nekaj, kar me že dolgo zanima pri digitalnih kamerah. Vem, da je digitalni zoom pri fotoaparatih bolj komercilani nateg, kot kaj uporabnega, ampak recimo da sega v neke meje normale. Pri DV pa segajo številke digitalne povečave v vesolje. Mislim, recimo da nova Panasonic NV-GS 11 ima 800 x digitalno povečavo. Jaz si tega ne znam predstavljat. Mi lahko nek uporabnik opiše, kako zgleda recimo slika pri 500x digitalnem zoom-u. Da ne omenim povečave, ki nastane če združimo 24x optično in 800x digitalno. Ali pa je dig. zoom pri DV-jih drugače tretiran.:8)

Caligula ::

Recimo na JVCju je obicajno digitalni zoom uporaben tam do 150 krat in to je res veliko in dobro.

KAr je cez je neuporabno. Gre seveda za komercialni nateg. Opticni zoom pa je zakon. Pa tiste, ki majo vec opticnega majo tudi digitalnega boljsega,.. in naceloma bolj zmogljivo optiko,..

Skratka digitalni zoom je marketing in malo prakse.

Olajuwon ::

Jaz sem v Trstu kupil Panasonic NV GS 10 za 600 EUR. Pri nas (harvey norman) pa stane 175 čukov... Tko, da mislim, da kar se tiče digitalnih kamer je simpatično, če se jih kupuje v tujini (vsaj dokler nismo v evropi0:) ) S kamero sm ful zadovoljen, odlično se poveže z firewireom, slika je več kot dobra,original baterija traja cca 1,5 urein zelo je komaktna (manjša od nv ds 65)... ja no edino eno lučko bi si moral ubost>:D
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

No, no, bodi priden. Ni manjsa od DS 65. Nekak enaki sta samo da je tvoja mal bolj buckasta tista ma pa majcken v visino vec :D
Sej je v bistvu enaka zadeva to k DS 60 sam prepakirana pa na zalost lucka manka. To je pa hudic :'(

No, mal se pocakat, da pride ta naslednik vn- NV-GS11 k tole ma pa vse kar si normaln clovk lahk zeli pa pocen bi mogla bit.

V tujini je z MWSTjem od 424 Evrov navzgor. Pa je se manjsa pa ma 24kratn opticni zoom!! Ko pride vzamem. Ce bo pr nas draga pa uzuni. :D

Caligula ::

No pa sem izvedel, da NV-GS 11 pride k nam jutri oz od jutri naj bi bila v trgovinah.

Cena okoli 150.000 SIT kar je prevec glede na cene po Evropi, kjer se dobi od 400 Evrov dalje z MWSTjem.

Drugace pa je kamera ze zmagovalka v nemskem Video-Magazin 04/04.

Bo treba zgleda na zalost cez mejo eno ugodnejso varianto najt, ker 50 jurjev preplacat zadevo je prehuda.
Pa pol se pri nas se vedno bolj splaca JVC GR-D23 za 119.000 SIT pri Enaa, kjer dajo zraven se torbico pa tri kasete.

Pa se ena stran z par testi raznih kamer TUKAJ

Mimogrede, Panasonic NV DS 60 je v ZDA PV 103, NV-DS 65 je PV 203, JVC, GR-D 23 je GR-D33.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

antonija ::

A pol je zdej NV-GS 11 tanajtabols? Sam nikjer nism lucke vidu...

Drugace pa sirina objektiva ne vpliva kej dost na kvaliteto slike. Vsja dolker je sirina v nekih razumnih mejah. Itak noben objektiv ne uporablja cele prednje lece za sliko, ker je prevelika in ma prevec napak. Bolj je vazna vrednost zalonke (iris/apperture), ker ti pove kolk velik lece kamera uporablja (vsaj posredno...).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

NV GS 11 ma lucko. Mislim, da ma koncno tudi celo spredaj pri objektivu rocno za fokus stimat, kar bi blo hudo dobr.
Sam nism ziher.

Drgac majo pa Panasonici velik opcij za rocno nastavlanje kar je tud zlo dobr.

Drugac je pa tud tist JVC GR-D23 dobra zadeva.

Obe sta nekak enak velki. CCa 6*9*12 cm

Tolk da mas se nekak skos s sabo lahk, ce si mal freaka k jst npr :D

antonija ::

Juj, pa res. Vse ma:

Manueller Focus Ja
Videoleuchte Ja

A pol e to trenutno best buy? V tujini seveda:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Jp, bestbuy. V tujini. Pa sej bomo vidli kako hitro bodo cene kej padale. Jz mislim, da sem dobil suggested retail price, ker sem vprasal uvoznika. Bi blo pa lepo, ce bi bla cena v rangu NV-DS 60. Pol pa sam v trgovino laufat.

Majhna, najvecji opticni zoom, luc, majhna poraba energije,..
Sam pri nas bo ocitno JVC GR-D 23 se en cas najboljsa varianta pa NV-DS 60, ce bo res 150 cukov cena za NV GS 11 :|

volk_57 ::

Ne vem zakaj ste vsi tko hitr odpisal Sony-a. P ceprov nima luci ne mors rect, da je kamera 50% manj uporabna, ker je osnovni namne kamere snemnje podnevi in v v kakšnih ekstremnih pogojih.

O JVC pa sam tolk v primerjvi Sony vs. JVC pa sm sam preizkusu v višjem rangu kamer, lahko povem, da se JVC nima pogojev ko gre slika enkrat v rac in na zaj na DVD. sony ima sliko neprimerljivo boljso.

Ne vem ce si preizkusu lahko reces :)

antonija ::

Kaj pa sony pa panasonic? Al pa rajs tkole: Kera nej bi pa mela najlepso sliko (ko gre enkrat v racunalnik in ven na DVD)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

JAz sem gledal v tej klasi-JVC ma mogoce clo najboljso sliko.
Pr Sonyju se ponavadi malo barve prelivajo cez robove sam to je brezveze po firmah govort, ker je od kamere do kamere to drugace.

Jz sm pr seb ugotavlu, da sm vedno vec v slabih svetlobnih pogojih snemu. Ker takrat pnavad druzbo snemas,.. in to je edino zanimivo gledat. Scene se pa snema v zlo kratkih kadrih, ker drugace noben ne gleeda tega. Skratka ko enkrat gledas to kje bi vsi samo ljudu gledali in ne tolko scene in zato se hmal naucis vecinoma folk snemat :D

Ponavad je pa najbol zabavno zvecer.

Jz Sony izpuscam, ker je drazji in to brez osnove. Tista leca ni v praksi nic boljsa. To kako slika zgleda, ko das enkrat na DVD je zgodba o tem kdo je to daju na DVD, kako, s kakimi nastavitvami,.. Skratka jz gledam ko kar si posnel predvajas na TVju. JVC je bil vedno odlicen. Panasonic tudi, Sony pa tudi :D

Panasonic ma 24kraten ZOOM. Sony ma se v novih modelih DRC-HC spet samo 10kratnega. Opticni zoom ti pove nekaj o kakovosti optike.
Sonyjev night shot-azelen je dobra stvar. Skoda k nimajo vse kamere in tega in luci.

Sam Sonyja jaz preprosto gladko izpustim.

Panasonic ima odlicno sliko-sploh dnevno. Ima pa najboljsi zvok. Celo dalec najboljsi. Pa se microfon zoom ima, ki dejansko deluje v praksi. Ko zumiras, zumira tudi mikrofon. Skratka Panasonic je dober.

Podnevi majo odlicno sliko vse. Panasonic ma izjemno lepe barve pa se dalec najvec manualnih nastavitev na voljo kar pomeni, da lahko dejansko tud sliko nastimas najboljso, ker se vedno se da manuelno najboljse nastavit. Sam to se posebi prav pride v slabi svetlobi.

Pa sej pride to tud h nam v stacune cez neki dni. To mors it probat kako v roke sede pa takoj vidis kaj je fajn.

In sem opazil, da je v Majdicu NV-GS11 samo 413 Evrov z MWSTjem. Sem ze odlocen, da svercam >:D

tico ::

Odločil sem se da bom nabavil digitalno kamero
prebral sem celo temo, pa se vseeno ne morem odlocit katero.

Kamera se bo uporabljala za snemanje tekmovanj in treningov (slaba svetloba). vazno je da baterija zdrzi cim dlje pa da bodo posnetki cim boljsi seveda. Nekih posebnih dodatnih stvari ne rabim.
Cena do 450 EUR.

Sem gledal panasonic NV-GS11 pri majdicu za 427eurov, samo mi je malo dalec se za peljat. Ma kdo izkusnje pri njih glede garancije?

Drugace pa majo v Grazu pri pelugi JVC GRD 22 za 400eur (ja vem da nima lucke).

hvala

Caligula ::

Kaj naj ti recem, svetloba je zafrknjena zadeva, ce bi rad tekme snemal. Ta Panasonic je dalec najboljsi nakup. Dalec. Samo se vedno, se kako svetilko met s sabo za razsvetlit malo bolje podrocje, ki bi ga snemal.

Ni kamere pod 3.000 Evrov, ki bi ze brez dobre razsvetljave vsaj spodobno barvno snemala malo sirse temno podrocje. Ce pa lahko toleriras pri tem zeleno sliko, pa je Sony z night shotom bolj primerna izbira, ker nekaj metrov pokrje z IR svetlobo.

Skratka moj nasvet je NV-GS 11 pa da se kak kolega z svetilko razsvetljuje prostor kjer bos snemal, ce bi rad mel sirse obmocje pokrito.

Nikakor pa ne kakega Canona, ker boste jokali ob sami temi. :'(

Lucka, ki je na panasonicu nese do recmo 4 m dobro in je pac za folk snemat. Ce bi pa ti rad neko podrocje-pas parih kvadratnih metrov pokrival pa bos rabil dodatno sovetljevanje.

Tako je to.

Za kaksen sport pa gre?

tico ::

panasonic NV-GS11 it is.

Naročil bom in šel iskat na pošto. Upam da bodo priložili formular za MWST.
Je že kdo naročil pri majdiču pošno ležeče? dajo zraven formular za MWST, ali jih moram posebaj opozorit na to?

Caligula ::

Vedno raj preveckrat opozori kot nikoli al pa premalkrat. Skratka lepo ze na svoji strani naredi vse, da bo zadeva cimbolj gladko tekla.

Se enkrat o svetlobi. Ponoci bos moral dodatno osvetljevat s cim mocnejsim dogajanje.

Kamere, ki imajo 1/6 lece, kar so zdaj vse te, ki niso stokilske :D pac rabijo svetlobo. Skratka low light okoliscine so za njih pac izziv.
Na zalost kaj takega resi sele nakup v klasi nad pol milijona pa se takrat ni nic garantirano.

Bos pa sam videl, da je zadeva zelo vredu, za to ceno pa itak, da dalec najboljsi nakup.

Caligula ::

Drugac pa poglejte se mal kok se majo Americani fajn.

Oni ze za 67.000 SIT dobijo takole zadevco

Oz v kaki drugi stacuni clo sam za 60.000 SIT. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

antonija ::

Ce je to evropski GR-D23, pol sploh ni tko drag pr nas... Sej je cenejsi kot panasonic (tist k ma 11 na konc).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Jp, za nase razmere je glede na ostalo ponudbo GR-D23 ugoden.

Panasonic se vprasanje kake bodo res cene pri nas v trgovinah ampak 150 jurjev je butasto prevec.

Pr Majdicu je 80 jurjev brez MWST.

tico ::

Sem klical v trgovino Majdic in formularja za MWST ne prilozijo ce posljejo paket postno lezece, damn. Za peljat se pa mi je predalec.

Pri pelugi v Grazu pa tudi nimajo nic pametnega.
pozna se kdo kako trgovino v grazu kjer bi lahko meli kakega panasonica NV-DS60 ?

Caligula ::

JAz sem ravno narocil onemu na www.dinodj.com NV-GS11 iz majdica.

Rekel sem mu, da mu dam toliko Evrov kolikor pride brez MWSTja in mu dam zraven se 10.000 SIT, da jo pripelje sem.
Predlagam ,da storis enako.

To je se vedno samo dobrih 90.000 SIT.

BlackHole ::

Caligula, jaz si ne znam predstavljat, kako je lahko 150x dig. zoom še uporaben8-O . Če bi to bilo res, potem bi tudi na digitalnih fotoaparatih dodajali večje digitalne zoome. Pa menda ja nimajo kamere toliko boljšega algortima?! Se da kje videt primerjavo videa ali pa slike brez dig, zooma in z, recimo, 150x digitalnim zoom-om vklopljenim?

antonija ::

Jst osebno bi reku da je digitalni zoom zmeri neumnost, ce je le moznost opticnega. Pa NV-GS11 ma kar neki opticnega zooma, ceprav jo mal jebe zaslonka pri tele zoomu. Upam da je tista lucka gor dost dobra da to kompenzira...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

JAz se sicer ne spomnim, da bi v tej temi enkrat omenil digitalni zoom ampak OK.
Ta kamera je odlicna, ker ima 24kraten opticni zoom! Medtem, ko ima konkurenca 10kratnega in kaksen se 16kratnega. Opticni je vazen. Pol je pa tudi digitalni se malo dlje uporaben, ce ga ze uporabljas. Moram rect, da na prejsnjem JVCju je bil se 160kraten digitalni glih za glih, ce sem se kaj rabil videt res na dalec. Sam kaliteta je ol zlo boga. To bolj za ekstremne razmere, ce hoces kej ujet, pa kvaliteta ni prioriteta.

Sploh tiste stevilke do 800krat,.. pozabi. To je samo marketinski crap. Nad 100 je vse ze fajn kracasto.
Je pa tako, da vec, ko je opticnega, dlje je digitalni uporaben, ker ima pac boljso opticno osnovo na kateri dela. Se pravi kamera z 20kratnim opticnim zoomom ma tudi bolj uporaben digitalni zoom kot tista z 10kratnim opticnim zoomom.

Vcasih digitalni pride prav, ce rabis kaj res na dalec vsaj priblizno posnet. Samo slika pac degradira.

Ko pa kamero kupujes, digitalni zoom oz podatek o njem ignoriraj. Steje samo opticni zoom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Medtem, ko cakam na mojo NV-GS11 lahk se kak test pogledate:
Slovaki Tukaj

TUKAJ

Vidi se tudi kako sliko daje digitalni ZOOM,..

BlackHole ::

Tam sicer so neke "slike" od digitalnega zooma, ampak tam se čisto NIČ ne vidi. V čem je fora, pa kolikšna povečava je tisto? Pa kje za boga si našel slovaške teste?:P

antonija ::

Caligula, ko dobis kamero mal povej kak sede v roko pa ce je res tolk uporabna kot pise v tehnicnih podatkih...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Sej ze zdej vem-od kolega k jo je na Kitajskem kupu! American.

Prav da je ful lahka pa ful sede v roko, da je nasploh ful fajn pa da je zvok svinjsko dobr, da je slika v slabih svetlobnih pogojih mal grainy kar je standardno za vse take kamere ampak, da lucka pa seka in a folk se ful dobr snema :D

Jz se cakam in komi cakam :O

Tisti digitalni zoomi so do konca recmo-to tok da vidis, da je useless.
Sam tam do 100krat oz 200krat pa se kdaj kaj prav pride.

Na JVCju sem lahko z 160kratnim na ful dlaec lahko lih za glih se razbral registrsko tablico z avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero MINI DV KAMERO

Oddelek: Kaj kupiti
352767 (1760) Mr_Globus
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736624 (5017) pivmik
»

Canon MVX 200

Oddelek: Kaj kupiti
161363 (1224) Caligula
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292115 (1717) pivmik
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291921 (1575) Caligula

Več podobnih tem