» »

+393 klici wtf?

+393 klici wtf?

Bolf3nk ::

Vsaki dan dobivam te klice ob večerah. Samo nekaj krat zazvoni pol pa vrže dol.

Od kje so te cifre, na netu ne najdem nič?
Kaj sploh je to??

WamPIRe- ::

0039 je klicna za Italijo.

tutti fruti ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zheegec ::

Najbrž te pokliče iz neke posebne cifre in če dvigneš plačaš lepe denarce. Ali če kličeš nazaj? Sem že pozabil :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Najbrž te pokliče iz neke posebne cifre in če dvigneš plačaš lepe denarce. Ali če kličeš nazaj? Sem že pozabil :)


Če te kličejo ne plačaš nič. Če kličeš nazaj pa ti operater pobere cekine.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Zheegec ::

Seveda morajo za to imeti kakšno posebno "090" cifro ali kaj podobnega, ki ima še rahlo bolj posebno tarifo. Tega pač ne počne operater, ampak nekdo drug.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Seveda morajo za to imeti kakšno posebno "090" cifro ali kaj podobnega, ki ima še rahlo bolj posebno tarifo. Tega pač ne počne operater, ampak nekdo drug.


Lahko to počne tudi Jesus, račun ti izstavi tvoje operater.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zheegec ::

Ampak operater te ne gre klicati na tvoj telefon pa ti odloži avtomatsko ko se oglasiš. Nekdo, ki ima "090" cifro in si želi, da ga pokličeš nazaj in ti potem predvaja neumnosti da ne odložiš takoj - pa to počne, ker ima od tega zaslužek.

Račun pa dobiš od operaterja, seveda. Vsak mesec celo. Pa tudi znesek v € je gor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bolf3nk ::

Ne nisn klical nič nazaj. Saj nisn nor da bi klical nekam v tujino lol.

ABX ::

Ampak operater te ne gre klicati na tvoj telefon pa ti odloži avtomatsko ko se oglasiš. Nekdo, ki ima "090" cifro in si želi, da ga pokličeš nazaj in ti potem predvaja neumnosti da ne odložiš takoj - pa to počne, ker ima od tega zaslužek.

Račun pa dobiš od operaterja, seveda. Vsak mesec celo. Pa tudi znesek v € je gor.


Samo pa znaš zakomplicirat, če te kličejo je zastonj, če ti kličeš plačaš. Bolj je sumljiva cifra, bolj bo sumljiva položnica.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tilen ::

Če bi prekinil po tem ko bi se oglasil ne vem če bi toliko klical v tujino.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ZaOstali ::

Mojega brata so tudi klicali iz Italije pa še iz x držav

blackbfm ::

Mene so tut že večkrat klical..na predplačniško številko. Optimisti:))

hojnikb ::

Blokiri to števliko pa bo
#brezpodpisa

;-) ::

kak blokiraš

Vanadium ::

To je spam kakor sem jaz zasledil na netu in špilajo na to foro, da jih boš poklical nazaj, baje pa plačaš 5+€ če kličeš nazaj :|

win64 ::

sicer dobra rešitev je,da se oglasiš pa nič ne praviš in samo pustiš zvezo teči.
Ko sem jim enkrat tako naredil me niso več klicali..

Plačal pa nisem nič...

Vanadium ::

ja saj po cca 3 sek dol vrže oni računajo, da boš nazaj klicu kao na foro da te nekdo poznan kliče pa pokličeš kaj je hotu :|

stuff ::

o tem je bilo na internetnih straneh kar nekaj govora, kot se jst spomnem imajo prevezavo na neko 090 cifro, računajo pa nenermalno veliko...100€ min, takšnih številk se izogibite ali pošljite sms ter se pozanimajte zakaj se gre.. pri sms-u plačaš bore malo v primerjavi z klicem....

Bolf3nk ::

AndrejS ::

Kak znate zakomplicirat navadne zadeve. Je kdo pomislil da je ta "italjanček" recimo pri nas na morju in hoče poklicati kolega v italijo. Žal pa nima kolega shranjenega kot +393xxxxxxxx ampak kot 0xxxxxxxx in ker je v sloveniji pač tebe pokliče ker imaš isto cifro kot negov kolega ali jeba***a.

win64 ::

ja saj po cca 3 sek dol vrže oni računajo, da boš nazaj klicu kao na foro da te nekdo poznan kliče pa pokličeš kaj je hotu :|

v mojem primeru so bli na linji približno 3 minute, lahko več :)
Pa klicali so me iz dveh zaporednih številk tako, da odpade možnost za neko pomoto.

blackbfm ::

Ravno zdaj sem dubu nek klic na stacionarni telefon.. Ženska pravi da je iz tokia in krneki naklada, če je dobila to in to firmo (imamo manjšo firmo ja in poslujemo samo v SLO), me začne spraševat za podatke, ime priimek, si neki izmislm, potem pa jo vprašam zakaj kliče in vrže dol. Verjetno hoče da jo nazaj kličem. Kok nizko se spuščajo svinje nategovalske.

ABX ::

Kak znate zakomplicirat navadne zadeve. Je kdo pomislil da je ta "italjanček" recimo pri nas na morju in hoče poklicati kolega v italijo. Žal pa nima kolega shranjenega kot +393xxxxxxxx ampak kot 0xxxxxxxx in ker je v sloveniji pač tebe pokliče ker imaš isto cifro kot negov kolega ali jeba***a.


Zelo pogosto se dogaja, ja.

Se še spomnim kako sem na hrvaški klical kolega ob 05:00 brez +386. Malo sem bil nažgan pa sem večkrat forsiral, ne vem kdo je bil na drugi strani a razumem zakaj sovraži Slovence. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JebatGa ::

Si bom sposodu temo. Zadne cajte dobivam klice, ki so pod skrito številko in ko se oglasim, na drugi strani nek glas, ki govori v angleščini in ve moj priimek in mi hoče prodat, da se njihovo internacionalno podjetje širi v slovenijo in hoče partnerja, kateremu bodo nakazali denar, da bo ta denar razporedil naprej, samo najprej rabijo moj bančni račun, davčno itn. Zanima me kako za vraga so dobili številko mojega mobitela in moj priimek. Ali mi lahko kdo pove. Pa še to nikoli nisem vpisoval svoje številke na internetu, ni v nobenem imeniku, vsaj jaz ne vem da bi bila v katerem in številke ne talam kar naokoli vsakemu ki ga srečam.

ABX ::

Si že komu povedal tvoje osebne podatke in je prišlo do zlorabe.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

AndrejS ::

Pa si zmisli podatke pa se naj j****

Steinkauz ::

No glih ni težko neke random cifre poklicat ane...

JebatGa ::

No glih ni težko neke random cifre poklicat ane...

Ja če bi bila samo ena random številka. Kako pa so vedeli moj ime in priimek? Sumim da so mojo številko dobili, ko sem za eno kolegico izpolnjeval anketo in sem ji moral dati mojo številko in ime in priimek za preverjanje. Nisem prepričan, toda trenutno se samo to spomnim.

Steinkauz ::

Aja ime, priimek sm spregledal. Hm to pa je že mal bl tko ja.

Gost ::

Če se javiš na dohodni na klic iz kjerkoli na svetu iz katerekoli številke, te ne bo stal nič. V nobenem primeru.

Bolf3nk ::

Če imaš številko v imeniku je ni težko dobit :)

gokky ::

Če se javiš na dohodni na klic iz kjerkoli na svetu iz katerekoli številke, te ne bo stal nič. V nobenem primeru.


A res? Kaj pa če se javim na (sicer slovensko številko) GSM, ko sem recimo v Rusiji?

Gost ::

Če se javiš na dohodni na klic iz kjerkoli na svetu iz katerekoli številke, te ne bo stal nič. V nobenem primeru.


A res? Kaj pa če se javim na (sicer slovensko številko) GSM, ko sem recimo v Rusiji?


Dobro je seveda uporabiti ZKP. Govoril sem torej za Slovenijo.

lexios ::

Hja, tole je očitno še vedno aktualno...

Če še kdo prejema (sumljive) klice neznanih oseb (ki se predstavljajo kot VIP in imate srečo, da so za klic izbrali ravno vas, še večjo pa, da so vas sploh poklicali - ker navadno za takšne zadeve sploh ne kličejo naokoli in kar je še več, na sestanek z njimi bi v nasprotnem primeru lahko čakali tudi mesece...) s +3932718XXXXX naj kar poroča!

Če gre za nategancijo natvezijo navadno nekaj v zvezi z zanimanjem za nakup/prodajo podjetja, nepremičnin, investicijami, iskanjem poslovnih partnerjev, zadetkom na lotu (ko nisi niti vplačal srečke)... $$$ "merjeni v kilah in tonah" pa so jim drobiž!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Malajlo ::

Čak, moja je dobila klic od +88880006. Te klicne številke (+88 ali pa +888) nismo nijker našli. Tudi na Mobitelu so lahko samo z rameni skomignili. Zayeb katerega od operaterjev?

Ziga Dolhar ::

Z Wikipedie: +888 Telecommunications for Disaster Relief by OCHA.
https://dolhar.si/

Malajlo ::

Neverjetno! Iz UN so jo klicali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574472795 (539) predi
»

Telefonska stevilka

Oddelek: Loža
374575 (1496) BuDi79
»

Telefonski klici neznancev iz tujine

Oddelek: Loža
288423 (5687) St235
»

Številka +111122

Oddelek: Mobilne tehnologije
192074 (1175) kunigunda
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613531 (10996) dottor

Več podobnih tem