» »

Izklop interneta

Izklop interneta

milica ::

Mojemu kolegu so izklopl internet ker je baje viruse okol pošilu.8-O. Kako lahko nekomu to naredijo? Sploh pa človeku ki se je spustil v računalniški svet še ne tako dolgo nazaj, ne zna niti približno Angleško. Sedaj je pa ta glaven virusopošiljalec???

SavoS ::

Kolker lahko razberem tudi ti nisi bokve kaj razgledana glede virusov in ostalih zadev.....:D
to je to, ker pač kupi računalnik, naložen je Win xp, verjetno z sp1, brez antivirusnika, brez firewala, za surfanje uporablja Internet Explorer, komp je nonstop prižgan in prhaklan na internet, ter laufa kazza, emula itd..........pa saj tudi ti pri takšnih pogojih nebi vedela ali ti računalnik samodejno pošilja viruse ali ne, oz ali bi sploh vedela da imaš virus....... oz ali ti pošilja spam pošto ali ne??

Najprej je treba temeljito zaščititi računalnik z antivirusom, nato firewallom, zraven uoporbljat še kakšen spyware program, naložiti vse popravke in uporabljat kakšen drug brskalnik in ne Internet explorer, .....potem pa lahko rečeš, da ti nisi pošiljatelj virusov.......pa še vedno nisi 100% zaščiten......seveda je treba tudi vedeti kakšne linke klikaš in predvsem katere priponke v poštnem odjemalcu lahko klikneš in kater je treba takoj zbrisati.......8-)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

MadMax ::

Zaradi takšnih primerkov bi bilo treba uvest izpit/dovoljenje za upravljanje računalnika ter redne tehnične preglede računalnikov, povezanih na net.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

milica ::

Saj res ne vem če mi sedaj računalnik ne pošilja virusov. Kako pa naj to ugotovim?
LP!

SavoS ::

Če bi dobro prebrala moj post, bi že lahko razbrala kaj sem napisal......
Za vse še enkrat:
1. Naloži antivirusni program - NOD32, AVAST, BIT DEFENDER, KASPERSY.....ITD
2. Windows update in prenesi vse popravke vključno z SP2
3. Namesti kakšen anti syware program - Windows Antisypware beta, AD-AWARE, SPYBOT S&D, XSOFTSPY....ITD
4. Namesti firewall - ZONE ALARM, KASPERSKY PERSONAL FIREWAL,......ITD
5. Uporabljal bilo kateri drug brskalnik namesto INTERNET EXPLORER - FIREFOX, OPERA, MAXTHON, ........ITD
6. Ne klikaj na čisto vse linke in na čisto vse priponke v poštnem odjemalcu!!!

P.S. Če samo naložiš programe samo po sebi še ni dovolj.....treba jih je tudi uporabiti in seveda pravilno nastaviti......sistem je treba najprej spucat svinjarije, nato pa te bodo ti programi zaščitili......seveda ne 100%, ker na koncu je le uporabnik tisti, ki bo določil kaj gre lahko v PC ali iz njega, in kaj ne!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

McMallar ::

Po mojih izkušnjah je zelo priporočljivo in zaželjeno, da je računalnik "čist" preden nameščaš popravke. Pri tem mislim tako viruse kot spyware, drugače pride lahko do zelo neprijetnih dogodkov. Zgodilo se je, da sem po inštalaciji SP2 dobil po rebootu samo še črn zaslon. Ni pomagalo niti popravljanje inštalacije z inštalacijskega CD-ja. Tako da... previdno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

milica ::

SavoS
Saj jaz imam
1.naložen antivirusni program
2. Windows update in vse popravke vključno z SP2
3. Nameščen anti syware program
4. Nameščen firewall
5. Uporabljam pa internet explorer, ker so mi tega namestili.
6. Ne klikam na čisto vse linke in na čisto vse priponke v poštnem odjemalcu.

Wox ::

Vzemi na znanje še:
1. antivirusni program moraš tudi redno posodabljat
2. OK
3. Spyware program posodabljaj in ga vsaj enkrat tedensko tudi zaženi
4. OK, verjetno je tudi zagnan
5. Raje FireFox
6. OK
Commodore 64

Tilen ::

Tudi mojemu kolegu so pri AMIS-u izklopili net, ker je bojda posiljal virus. Je pa tut bol tko-tko za raucnali. Izklopili so ga pa brez vsakega obvestila in vsega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matri[X] ::

Jaz sem tud za uvedbo racunalniskih dovoljenj. Pa da se mulcem na daje administratorskega accounta, in je ta namenjen le osebi z najvisjim dovoljenjem v hisi (dovoljenje bi moralo imet vec stopenj).

Tilen ::

Ponavadi je tko, da tamali ve vec od "starih".

Da jaz moja 2 spustim gor... uff. me prav zanima kak dolgo bi delalo vse skupaj. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spc ::

Mojemu kolegu so izklopl internet ker je baje viruse okol pošilu.. Kako lahko nekomu to naredijo? Sploh pa človeku ki se je spustil v računalniški svet še ne tako dolgo nazaj, ne zna niti približno Angleško. Sedaj je pa ta glaven virusopošiljalec???

To je podobno kot, da bi si nekdo kupil avto in povzročil nesrečo.
Potem pa bi rekel, da ne zna voziti.
:|

Taki uporabniki računalnikov so ponavadi takšni, ki so dobili računalnik za birmo in ga imajo v kotu, da lepo izgleda ali pa se sploh ne razumejo na kaj delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSN virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
81237 (1126) particle
»

Problem z dvd-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5921 (784) urko99
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246125 (19802) R33D3M33R
»

Kako naj odstranim Trojanca?

Oddelek: Programska oprema
122213 (2025) knesz
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566284 (6240) OmegaBlue

Več podobnih tem