» »

Apache + PHP + IIS + ASP.net

Apache + PHP + IIS + ASP.net

SloDave ::

Sicer so bli podobne teme že na forumu sam nikol pa ni blo govora o asp.net ampak samo o asp.
Zanima me kako izbrat server ali apache al iis. Ali apachee sploh podpira asp.net?? So kakšne težave če programiraš v phpju (pa IIS) pa ga pol na serverju na apachee laufaš. Kako je z MYSQLjem??

Trubadur ::

PHP lavfa na IIS, ASP.net pa na Apacheju ne laufa
Berite Thomasa!

destiny ::

asp.net lahko povežeš z mysql-om preko mysql .net connectorja.

MasterBlaster ::

ASP.Net lahko deluje tudi na apache-ju in to na unix sistemih, s pomočjo mono-ta Edini problem so še performance, kjer je IIS bolj optimiziran in s tem hitrejši.
Tk je pa pika .

Nerdor ::

Problem ni "performance", ampak pomanjkanje implementacije ŽE definiranih razredov in njihovih metod za asp.net v linux okolju! Po domače: moraj dopolniti funkcijonalnost metod razredom, da se bo obnašal (asp.net) v linuxu s apachijem kot v windowsih s iis. :)
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

MasterBlaster ::

Ne bom trdil, da sem ekpert za .Net, samo eno simpl aplikacijo razvito v Visual Studio.Net, sem skopiral na linux in je delala iz prve. Skopiral sem pa kar dll , se pravi, da se aplikacija ni ponovno kompajlala. Drugače se je pa tudi aplikacija na linux-u lepo prevedla sama. V stress testu se pa je na linuxu obnesla precej slabše kot v IIS (~150 requests/s proti 400+ requests/s v IIS). Šlo je pa za zelo preprosto stran, ki je dinamično zgradila dve tabeli in izpisala nekaj teksta. Če bu uporabil še bazo, bi bila razlika verjetno manjša.

Iz dokumentacije je za razbrati, da je ASP.Net v monotu "feachure complete", kar pomeni da je implementiran celotni standard v1.1 .
Tk je pa pika .

Nerdor ::

Katera mono verzija !? Jest sm testiral na Mono 1.0.6, 3 mesece nazaj. Pa ni bilo še vse complete. Šifriranje https še ni bilo integrirano.

Ko bo čas, se bom spravil na mono 1.1.x verziej pogledat, kako kaj stvari stojijo.

Me zanima, če bo mono teamu uspelo integrirati asp.net 2.0 standard!?
... for lifetime!

MasterBlaster ::

Testiral sem mono 1.1.6. Ne bom trdil, da je vse že implementirano, samo moja aplikacija je delovala iz prve.
Tk je pa pika .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313011 (10366) Spura
»

Pol milijona pohekanih spletnih strežnikov - med njimi tudi slovenski!

Oddelek: Novice / Varnost
395770 (3701) poweroff
»

ASP.net in Visual Studio 2003 .net

Oddelek: Programiranje
202194 (1815) alesrosina
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710100 (8744) Nerdor
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443133 (2497) frenk

Več podobnih tem