» »

kx, asio driverji

kx, asio driverji

_Nick_ ::

v čem je sploh poanta teh driverjev, a nadgradijo creativove in izboljšajo delovanje?
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

Dr_M ::

glih zdele sm zmontiru augigy 2 zs in glede na creativove driverje, je vsaka alternativa dobra :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tsatthoggua ::

Kar dolgo sem jih uporabljal. Razlika...ne vem niti nisem opazil neke hude. Ne podpirajo EAX, folk ki ima AMD ima probleme da vcasih zacne nemarno piskat namesto zvoka in moras potem ene parkrat play pa stop prtisnit (recimo v winampu) da zvok nazaj dobis. Drugace imas pa velik opcij da skonfiguriras zvok kot ti najbolje ustreza (od raznih filtrov, efektov,...)

V drugem postu sem opisal svoj problem zaradi katerega sem jih tudi probal + na creativu sem imel zamenjane sprednje in zadnje zvocnike in sem slisal da imas v KX opcijo za popravit to.

Toliko od mene, zdej se bo pa mogoce kak audiofil najdu in ti malo bolj tehnicno napisal kje je uporabnost in razlika.

_Nick_ ::

js sn zdej ravno namestil obojne (kx in asio) in se mi zdi da je zvok čistejši (ja no, lahk da se mi res sam zdi:\ )
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

kokoon ::

predvsem so kx drajverji zanimivi/obvezni za glasbenike in zvokologe, ker se z njimi lahko "programira" dsp na zelo enostaven nacin (podobno kot reaktor od native instruments. sam sem zaradi kx projecta kupil 3 sb live karte (cheap) in mam supr veckanalni recording studio doma. asio omogoca minimalno latenco.

zakon so tudi hardverski efekti (tecejo na dsp procesorju na zvocni kartici), ne obremenjujeno racunalnikovega cpuja in da se jih vezati kakor hoces, tako kot reaktor. res super.

priporocam vsakomur, ki ga zanimajo te stvari okoli zvoka. razen za igre. tam pa pomoje ni lih najbolsa izbira.
[kokoon]

_Nick_ ::

zakaj pa ni vredu za igre?
DFI NF4 Ultra-D, A64 Venice 3000+@2700mhz, 2x512mb Twinmos SP PC3500,
Sapphire Radeon X800XL, Audigy2 ZS, Tagan 420w

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Nick_ ()

Dr_M ::

nej mi ena dobra dusa pove, kako hudica lahko usposobim 2x stereo izhod, ker se zvok precej poslabsa ce dam na 4.1
rabim samo za musko in bi rad samo stereo. z originalnimi driverji se to ne da.
a se da slucajno s ksnimi drugimi?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creative Labs po več kot dveh letih izdal gonilnike za X-Fi zvočne kartice za Linux

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344890 (3469) RejZoR
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364201 (3098) Jst
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796562 (5029) strumf666
»

zvočna do 150k

Oddelek: Zvok in slika
162360 (2045) LunKi
»

kX SBLive! Gonilniki

Oddelek: Zvok in slika
311540 (1254) KiLLeeY

Več podobnih tem