» »

kX SBLive! Gonilniki

kX SBLive! Gonilniki

Tr0n ::

Ce ste eden izmed nesrecnikov, ki se vedno uporabljate SBLive! kartico za racunalnisko glasbo (like me :), vas bo morda razveselila novica o zelo dobrih 3rd party gonilnikih. Najdete jih @ kX Project. Podpirajo pa naslednje bonboncke:

  • Wave Recording & Playback
  • MIDI Synthesizer (Synth Engine)
  • MIDI UART In/Out
  • DirectSound 2D
  • DirectSound 3D (software emulation; 2-speakers mode only)
  • Soundfonts
  • Full ASIO support
  • DSP Microcode Loading/Unloading
  • Full AC97 I/O control
  • AC3 Software Decoding

    Prav tako podpirajo DSP efekte (ki si jih lahko celo sami napisete) in dinamicni routing. V audio programih sem z njimi dosegel tudi 5.33 ms latency cas, kar pa so ze vrednosti profesionalnih kartic.





  • Sumo ::

    Hmmm, kaj pa EAX?

    Tr0n ::

    EAX zaenkrat se ne podpirajo. To so gonilniki za glasbenike, manj za igre ali gledanje filmov.

    tha_man ::

    Oho, so končno zrihtali midi-out :\\ Fajn stvar, a še vedno slabša od shekanih driverjev za EMU-jevo APS kartico. Tukaj

    Zadeva je fenomenalna (za glasbenike seveda), a na žalost ne deluje pod NT sistemi. Osebno imam zaradi teh gonilnikov gor Win98 in vse programe za glasbo tam.

    Tr0n ::

    Jaz jih laufam v WinXP brez problema. V Reason-u delam zdaj z 5.33 latency, prej sem s Steinberg gonilniki dosegal okoli 12 ms, kar je bil ze luxus :). Opazam pa, da imam procesor preslab. 525 je ze zelo malo za resno delo. Bo treba tam okoli 2 GHz nabavit zdaj enkrat ;).

    APS gonilnike poznam, samo meni nikoli niso vredu delali (beri: slab latency, pokanje in sumenje ze pri visokih ms). Sem jih stestiral menda v treh sistemih, pa nikjer niso delali, kot bi morali.

    Aja, glede EAX. Zadeva se ni "uradno" implementirana, lahko pa dosezes isti efekt, ce si v kX DSP routerju sam zvezes gor efekte, ki jih rabis. Prilozeni so ze vsi standardni (Reverb, Chorus, Ring, AutoWah, TubeSound,...). Tako da dobis prostorski zvok, ce to res rabis :).

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: Tr0n ()

    tha_man ::

    Men je pri APS-u všeč mikser. Ima vse to kar sem mislu da bo enkrat v Creativovih driverjih, pa zgleda da tega ne bomo dočakali - niti pri Audigyju ;( Pri kx me moti da je tisti effect router kr' neki - moraš praktično vedeti kako 10k1 dela, da tam kaj zrihtaš. Saj ko bi imel kaka navodila bi blo ok...

    Tr0n ::

    Heh, Creative so lamerji. 10k1 je super cip, samo oni ne znajo gonilnikov napisat, ki bi ga izkoriscali. Tile njigovi gonilniki so drek od dreka :).

    kX router je pa cist simple. V helpu mas razlozeno :). V bistvu si lahko sam svojo konfiguracijo naredis, ce recimo ne rabis kaksnih izhodov/vhodov, ali ce hoces ASIO snemat (stereo ali 5.1,...). Kewl zadeva.

    Paramedic ::

    A pride to navadnemu uporabniku v poštev, za npr. DVDje, pa MP3je, pa kake igre? Al je to bolj za glasbenike? Pa kaj je ta latenca?
    OK, to bo vse :D
    End transmission.

    tha_man ::

    Ma ja, saj ne bi rekel če ne bi že vsega imeli. Ampak ne, oni gredo raje zadevo tolk poenostavit da se v midiju obnese praktično slabše kot prastari awe. Mislm ;((


    No, bom si jaz skinil novi kx, da vidim če je kul. Ko sem nazadnje probal pol stvari še ni delalo (midi out npr.).


    Paramedic, če se ne ukvarjaš z glasbo kar ostani pri Creativovih driverjih, vsaj zaenkrat. Latenca je pa zakasnitev od takrat ko ti pritisneš tipko, pa odo takrat ko računalnik npr. zaigra ton oz. spremeni določen parameter zvoku.

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: tha_man ()

    Tr0n ::

    Ma, ves kak dolgo ze Creative npr. obljublja ASIO podporo za svoje gonilnike. Pa nix! Da morejo cist ta tretji ljudje napisat gonilnike, ki so za parkrat boljsi od uradnih. Sramota.

    Paramedic: za DVDje in MP3je brez problema. Za igre pa ti ga ne priporocam. Jaz sicer ne igram iger v WinXP (zato mam 98SE), ampak kolko sem slisal, ne laufajo najboljse.

    tha_man ::

    Problem Creativa je da dela igričarske kartice. Audigy kao ima asio, pa dajmo si zdej kupit novo kartico ki bo imela z originalnimi driverji manj funkcij kot Live s kx ali ASP. Da ne omenjam Audigy Platinum Ex ki je kao za glasbenike. Yeah, right! Tistim 80 al 90 jurji dodaš še nekaj malega pa imaš že profesionalno kartico, ki Audigy tako poseka da je joj. Res ne bo imela EAX, ampak kdor hoče kartico za igre si bo itak kupu nekaj cenejšega. Nateg!

    Tr0n ::

    Yup :). Jaz sem si tak mislo kupit ali M-Audio Delta Audiophile 2496, Delta 66, ali E-mu ali pa Pulsar :). 24/96 kartice z 4 vhodi in izhodi pa gonilniki takimi, kot se sika :). Audiophile niti ni tak drag. 250 €. Dobro razmerje cena/kvaliteta (Computer Musik U.K. Best Soundcard 2001).

    tha_man ::

    Pa se take bolj eksotične stvari sploh dobijo pr nas? Jaz drugega kot Terrateca in Yamahe nisem najdu...

    Tr0n ::

    Pri nas mislim da Midiman nima zastopnika, v Avstriji in Italiji pa ja.

    KiLLeeY ::

    ko stisnem setup napis da MFC42D.DLL ni mogoce najti
    .. vzrok ?

    KiLLeeY ::

    tak je ce ne precitas navodil na strani :))
    porihtano zdaj

    Tr0n ::

    HEh :).

    Nova verzija je zunaj. Vsebuje popravke in nove DSP efekte (Mono/Stereo Vocoder, Overdrive2, Phase). N33t ind33d!

    KiLLeeY ::

    emm Tr0n .. instaliral, ves vesel zazenem Native Instruments Trakto DJ Studio 1.0 in .. POKAAA
    Prej sem lahko mel latency na 12, pa tudi na 9 je slo ... zdaj pa na 30 tak poka da groza ... kaj lahko naredim ?

    Tr0n ::

    V setup-u si moras nastavit. ASIO v Traktorju zaenkrat se ni podprt za Live kartice.

    Jaz imam izbran Master & Monitor 2x Mono, DX: kX Wave 0/1, latency pa na minimalno, torej 3ms.

    KiLLeeY ::

    mater ... nikak ne gre .. poka ko pra***a :)
    prides na irca mi bos mogoce lahko kaj bols svetoval plz ?

    Tr0n ::

    Preden instaliras kX moras vse stare gonilnike odstranit.

    KiLLeeY ::

    Pa ne more met to take veze, Btw Traktor 1.06 se zdaj niti zagnat noce (prej mi ni delal najbolse, zato ga nisem uporabljaj) .. Kiro verzijo mas ?

    Mam pa tudi compa bol svoh Celeron 433, 256ram, SB !live player, geforce2mx na Win Me (v Xp se nisem probal, samo je ze prej bol tak blo vse skup) ... mater nevem kaj bi se naredo :)

    P.S.: Prides na irc ? :))

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: KiLLeeY ()

    Tr0n ::

    Pa se kako vezo ma :). Saj ti pise pri navodilih za instalacijo.

    Jaz imam Traktor Studio v1.11 (najnovejsa) v WinXP pa lahko dam na najmanjso latency brez problema. Celeron 466, 256 Ram.

    KiLLeeY ::

    Tr0n PROOOOSIM bodi dusa pa pridi na irca pa mi sendni novega traktora .. PROSIM !! :)

    Tr0n ::

    Saj to ni od Traktorja odvisno. 1.06 bi morala tudi kewl delat.

    KiLLeeY ::

    1.06 se zdaj sploh vec ne zazene ...
    obstajajo se kaksni drugi driveri za live ? razen Creativovih ?

    tha_man ::

    Jaz sem zgoraj dal en link...

    KiLLeeY ::

    aha thx ... kak pa naj zaj zbrisem dol tote ? :D

    Tr0n ::

    Heh, v Startu ti naredi ikone. Drugace pa kxmixer --clear.

    KiLLeeY ::

    zda sem pa instalno ove vozace APSLive ... pa vse zgleda vredu, ko das mp3 predvajat se vse vidi kao kak tuce pa to, samo cuje se nena nic >:D
    ja0 ,, ocitno me fajn zabava to ja :)

    tha_man ::

    Imaš glasnosti dovolj visoko, da ni kaj na mute? Poglej še v tisti programčič ki se zraven mikserja inštalira in ždi v tray (ena rdeča ikonica s puščicah).

    KiLLeeY ::

    ma ja ... vse pregledal, tut v mixeru kaze kak tuce kao ... mah .. sem pac spet na starih driverih :)


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Različni zvoki na različne izhode

    Oddelek: Zvok in slika
    6963 (900) gruntfürmich
    »

    audigy 2 driverji

    Oddelek: Zvok in slika
    111326 (1089) N I C O
    »

    kx, asio driverji

    Oddelek: Zvok in slika
    6895 (838) Dr_M
    »

    Obdelava zvoka - AMD vs. INTEL

    Oddelek: Zvok in slika
    312171 (1691) partysound
    »

    zvočna do 150k

    Oddelek: Zvok in slika
    162258 (1943) LunKi

    Več podobnih tem