» »

Problem z RAMi

Problem z RAMi

Dejani ::

Pozdravljeni!

Torej - pred kratkim sem kupil rame in sicer 512 DDR PC 3200 400. Ker se sam ne spoznam najbolj na te reci, sem pozabil pogledat, ali morda moja maticna plosca sploh podpira ram s temi karakteristikami. Imam namrec maticno plosco tipa ASUS P 4 S 8 X - X , v cigar katalogu pise, da podpira PC2700/PC2100/PC1600 . Problem je v tem, da sem dosedaj imel noter 256 DDR 400, ampak to pa je tudi vse, kar mi je uspelo razbrat z nalepk na samem ramu. Predvidevam da ni 3200.
Poizkus:
1) Ko sem dal zraven teh ramov se nove in sicer tako, da so bili 256 Mb v prvi dimm rezi, 512 pa v drugi. Ze ob vklopu se je oglasil pisk, zato sem ugasnil racunalnik in probal drugo varianto.
2) 512Mb sem dal v prvo rezo, 256Mb pa v drugo rezo in pisak ni bilo vec. RAcunalnik se je normalno zagnal v windowse, vendar je po minuti "ZMRZNIL". Izklopim racunalnik in probam se zadnjo kombinacijo.
3) V racunalnik zmontiram samo 512Mb in sedaj lahko normalno delam in pisem to temo.

Torej, ali kdo ve v cem je fora - prijatelj mi je namrec rekel da bi morali 3200 rami delovati normalno tudi ce maticna plosca podpira max 2700. Temu sem nasprotoval - ampak vidim da deluje. Ena varianta bi se bila, da ne smes zdruzevat 3200 in 2700 ( to bi pojasnilo neuspeh 1 in 2 poizkusa ). Seveda bi bil zelo vesel, ce bi lahko imel 768 DDR rama, zato vas mojstre tukaj prosim da mi svetujete in delite z menoj kakrsnekoli koristne podatke

Upam da teme nisem narobe uvrstil, kot tudi to da ta tema se ni bila obdelana - v tem primeru se iskreno opravicujem!!

LP, Dejan
Dejan

jeszt1 ::

Meni se je to že večkrat zgodilo in si stvar razlagal tako, da se nekateri čipi med sabo pač ne razumejo najbolje. Na srtečo imam več računalnikov (6) in med vsemi rami najdem tiste ki se razumejo. Stvar je zamudna ampak do sedaj sem vedno vsakemu našel primeren par ali več njih.
Iz posameznih primerov sem se naučil le to, da večja ko je razlika v generacijah čipov (beri letih) majša je možnost da se bodo trpeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeszt1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395335 (4196) Pyr0Beast
»

512Mb več?

Oddelek: Strojna oprema
442154 (1284) para!
»

Ram

Oddelek: Kaj kupiti
181698 (1501) MEDENA
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308793 (6521) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329070 (5533) AtaStrumf

Več podobnih tem