» »

SNS -Vse o Slovenski nacionalni stranki-

SNS -Vse o Slovenski nacionalni stranki-

1
2
»

poweroff ::

A na slovenske radikale si pa pozabil? :D
sudo poweroff

Mipe ::

Veste, kaj nacionalizem dejansko pomeni? To, da si izboljšamo svoj položaj glede na druge narode... kot vsi vemo, se pri tem poslabša položaj kakega drugega naroda.

Seveda se večini med vami to zdi v redu - bolje oni kot mi - ampak to neizbežno vodi v konflikt. Sam sem naveličan konfliktov, svojim potomcem bi privoščil življenje brez konfliktov, vsaj nepotrebnih (na narodnostni, verski in politični ravni). Zato sem proti nacionalizmu, čeprav se včasih počutim ponosnega na to, da sem Slovenec.

Pa vendarle je ponos izvirni greh. Vedno, kadar je nekdo ponosen, sočlovek trpi posledice zaradi tega, ker zavedno vzpostavljanje razlike dela škodo po načelu ravnovesja; kjer vzamemo, drugi izgubijo. Dokler smo zadovoljni s tem, kar imamo, nimamo problemov. Ti se pojavijo le, ko se začnemo peteliniti ob nogometnih tekmah z Hrvaško; pol je pa hudir in prebivalci v okolici stadionov trpijo zaradi razgrajaških navijačev.

Eh, tako je to, meni je nogomet brez vezen, ker igrajo samo za denar in ne za zabavo. Navijači pa so tam samo zaradi brezvezne pripadnosti neki kliki, pri tem pa se izživljajo nad nedolžnimi.

Brez pretiranega ponosa lahko živimo bolje.

solatko ::

Nacionalizem je tudi to, da ne pustiš glih vsakemu od zunaj, da se vtika v tvoj narod, jezik, navade, praznike, simbole ....., tudi to, da ne pustiš, da bi neka nacionalka onesnažila tvojo okolico, da ne pustiš, da bi tvoj narod nekdo izkoriščal za svoje dobičke. Ni nacionalizem samo slabo. Radikalnega nacionalizma pa se je treba pazit. Če paziš svojo nacijo ne škoduješ nikomur, lahko pa ohraniš marsikaj za potomce in turiste, kar bi se brez malo nacionalizma razprodalo ali uničilo. Da si nacionalist, ni potrebno o drugih mislit slabo, poskočiš pa, ko brez razloga nekdo trobi okoli, kako zagaman narod živi tam pod alpami.

S.Dreamliner ::

Ne da se s tem strinjam ali en strinjam ampak slučajno sem naletel in bom nalepil bolk kot zanimivost:

Patriotizem je zadnje zatočišče za lopova. (Samuel Johnson)


Torej boj se politikov ki povdarjajo patriotizem. ;)

Sam pa se raje če že drži tega načela:

Pravi patriotizem ne pripada nobeni stranki. (Tobias George Smollett)


Se pravi ne zahtevaj od politike tega ampak sam deluj v skladu z tem če meniš da moraš in da je prav. Tisto kar bo ti politika zakamuflirala v celofan patriotizma bo najvrjetneje lopovščina. ;)



definitivno res. se strinjam.

kar se pa nacionalizma tiče, je tako kot je nekdo zgoraj rekel... ni zdrav. zdravo je zavedanje o sebi in svoji domovini, svojih korenin,...

zaničevanje drugih pa nikakor ni zdravo in pametno.

Mipe ::

Tako kot Muslimani poskočijo ob vsaki karikaturi o njih, ne? Med versko blaznostjo in 'gorečim' nacionalizmom ni velike razlike; v obeh primerih gre za bolestno pripadnost neki skupini.

Če bi kdo trobil naokrog, da smo Slovenci zagaman narod, bi se mu le posmehnil; navsezadnje tak človek, ki posplošuje tjavendan, ne more biti kaj posebnega. Meni besede nič ne škodijo, tuji prijatelji se vračajo na dopuste z nasmehi.

Če pa Sloveniji grozi nepravična okupacija, potem rade volje vzamem vile in baklo. Ne bi se pa upiral 'okupatorju', ki bi bil pravičen do nas Slovencev in drugih narodov; to bi bil napredek glede na dosedanje vlade in okupatorje.

belokranjec ::

Veste, kaj nacionalizem dejansko pomeni? To, da si izboljšamo svoj položaj glede na druge narode... kot vsi vemo, se pri tem poslabša položaj kakega drugega naroda.

Seveda se večini med vami to zdi v redu - bolje oni kot mi - ampak to neizbežno vodi v konflikt. Sam sem naveličan konfliktov, svojim potomcem bi privoščil življenje brez konfliktov, vsaj nepotrebnih (na narodnostni, verski in politični ravni). Zato sem proti nacionalizmu, čeprav se včasih počutim ponosnega na to, da sem Slovenec.

Pa vendarle je ponos izvirni greh. Vedno, kadar je nekdo ponosen, sočlovek trpi posledice zaradi tega, ker zavedno vzpostavljanje razlike dela škodo po načelu ravnovesja; kjer vzamemo, drugi izgubijo. Dokler smo zadovoljni s tem, kar imamo, nimamo problemov. Ti se pojavijo le, ko se začnemo peteliniti ob nogometnih tekmah z Hrvaško; pol je pa hudir in prebivalci v okolici stadionov trpijo zaradi razgrajaških navijačev.

Eh, tako je to, meni je nogomet brez vezen, ker igrajo samo za denar in ne za zabavo. Navijači pa so tam samo zaradi brezvezne pripadnosti neki kliki, pri tem pa se izživljajo nad nedolžnimi.

Brez pretiranega ponosa lahko živimo bolje.


Če je človek na svoj narod ponosen nikakor nepomeni da sovraži drugega! Prav nasprotno. Človek kateri spoštuje in ljubi svojo deželo(v našemu primeru Slovenija) bo skušal prikazati sebe kot slovenca in cel narod kot dober, spoštljiv do drugih. Tako se lahko širi dober glas o nekem narodu. Živimo v majhni deželi, ki pa lahko in preseneča z dobrimi ljudmi. S tujci se lahko razumemo čisto korektno, seveda če se oni korektno obnašajo do našega naroda. Prav iz nekorektnosti nekaterih tujcev do naše dežele izvira potem domoljubje kot sovraštvo do drugega naroda. Nikakor se nemorem in nobeden se nesme strinjati s tvojo trditvijo:"Brez pretiranega ponosa lahko živimo bolje". So časi kjer demokracija dela večje p_ _ _ _ _ _ _ _ kot bilo kareri komunizem al nacionalizem. Vse zasluge pa pripadajo medijem katere obračajo v mazincih pomembni gospodje na oblasti. Nepustite se slepiti z idejami kot so: Vsi lahko živimo kot prijatelji!!!. Poglejte kakšne prijatelje imajo tisti ljudje ki to govorijo! Prav oni sklepajo sovraštva. In to vse zaradi denarja. In samo denar lahko ubije pojem kot je domoljubje!! Prosim ne pa govorit o resnih temah kaj je nacionalizem in se delati pomembnega in zaskrbljenega kaj bo z našimi potomci, obenem pa govoriti o nogometu in zakaj ga pač nekdo nemara!! Izjavil si tudi:"Ne bi se pa upiral 'okupatorju', ki bi bil pravičen do nas Slovencev in drugih narodov". Prišel bo okupator ki bo pravično zlorabljal tvojo hčerko, sina, ženo. Samo da ti bo dal denar in tebe pustil namiru. Za takšne ljudje kot si ti slišimo od naših prednikov. Kako so se med vojno skrivali v jamah kot kakšni kremenčkovi. V knjigah jih lahko najdeš v rubrikah kot so NARODNI HEROJI!!!!

Mipe ::

Kot sem že rekel, bi se uprl tistemu, ki bi kratil moje pravice in pravice mojih najbljižjih. Ne bi se upiral tistemu, ki bi te pravice spoštoval. Če bi kdo prišel k meni posiljevat, bi kaj hitro našel vile v riti, pa tudi če ima dovolilnico samega cesarja.

Narodni heroji so tisti, ki so se uprli nasilni represiji okupatorja. Domobranci in ustaši so tisti, ki so vsevprek izdajali, ropali, posiljevali in pobijali. Partizani so jih zgolj pobili, pa so danes najhujši kriminalci, ker so branili svojce. Sicer je pa to druga zgodba.

Nacionalizem je sranje, pa pika. Samo ustvarja zlagano sliko o lastnem narodu. Zakaj smo tako ponosni na naše nogometne klube, v katerih je Slovencev zgolj za vzorec? A sami ne znamo brcat žoge? Saj pravim, navadno sranje. Ego boosting, so to speak. Nacionalizem vodi v ustvarjanje razlik med narodi, ki pa neizbežno vodi v nestrpnost.

Sploh ko imajo ljudje ene probleme, krivce zanje iščejo v drugih, najraje v drugačnih ljudeh. Pogosto so to Hrvati, Srbi, Bošnjaki, Romi, Romuni, muslimani itd. Lažje je obtoževati druge kot pomesti pred svojim pragom!

Dol mi visi za dober glas naroda, dokler delamo krivice drug drugemu. Dokler se to dogaja, mi dol visi za našo himno, ki spodbuja alkoholizem, dol mi visi za našo ceneno zastavo, ki se niti ne razlikuje od proruskih zastav, dol mi visi za Jelinčičeve govore, ker dobro vem, kakšen hinavec je, dol mi visi za strankarsko politiko, ker zaduši poštenjake, dol mi visi za narodne športe, ker navijači razgrajajo in uničujejo vsevprek.

Skratka, dol mi visi za Slovenijo, čutim se kot državljan sveta. Moj dom je čudovita dežela pod Alpami, kjer če grem na deželo, najdem čudovite ljudi, v mestu pa se drug drugega ignorira, tudi če se dogaja rop v živo. Poznate zgodbo o fantku, ki ga je oropala skupina močnejših fantov? To je bilo na prometni ulici, ljudje pa so kar mimo šli, čeprav so dobro vedeli, kaj se dogaja. Dol mi visi za naš apatičen narod.

Moje spoštovanje gre samo tistim, ki res nekaj naredijo zase in za druge, ne pa tistim, ki gulijo naslanjače, vrtijo zastavo, tulijo himno in sicer sploh ničesar konkretnega ne naredijo. Dol mi visi za hinavce.

Mimogrede, kdo med vami je šel na krvodajalsko akcijo? Krvi zelo primanjkuje, jaz pa sem storil svojo dolžnost. Kaj pa vi? Kaj vi naredite razen tega, da klamfate brezvezne slogane? Kje ste poštenjaki?

kmetek ::

Poštenjaki so umrli 25. 6. 1991 s to državo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Mipe> Mimogrede, kdo med vami je šel na krvodajalsko akcijo? Krvi zelo primanjkuje, jaz pa sem storil svojo dolžnost. Kaj pa vi? Kaj vi naredite razen tega, da klamfate brezvezne slogane? Kje ste poštenjaki?

Jaz sem pobral dve vrečki krvi (no, koncentriranih eritrocitov).

V zahvalo že skoraj 10 let prispevam v državno blagajno toliko, kot 7 povprečnih Slovencev.

Krvi pa ne morem dajat, k je zanič.

donfilipo ::

......Nacionalizem in nacizem bi bilo treba nekako ločiti. Če vzamemo, da je obema osnova nacija in nacionalna država, je treba potem pustiti možnost, da interes za dobrobit lastne nacije, ne gre nujno v škodo drugih. Obstaja možnost in verjamem, da celo pravilo, tako imenovanih 'nonzero sums', oblik sodelovanja ali sobivanja, kjer profitirajo vsi. Je že res, da nacionalistične stranke, to le nerade priznajo, in so radi tega v nemilosti globalistov, kozmopolitov in internacionale....ampak, bodimo pošteni, ravno nacionalna zavest, z odločnim pogledom, najprej na korist slovenskega naroda, (in potom bratskih jedinica:), nam je pravzaprav našo državico dala. Sama beseda je ožigosana kot beseda cigani, ve se zakaj. Nacionalsocializem, ki je bil tisto, kar je nacionalizem po SSKJ, je po porazu, tudi sam pojem nacionalizem zakopal v drek, kljub temu, da ga nekominternovske države, ohranijo kot pozitivno, državotvorno lastnost in definirajo tako, kot stoji v wikipediji. Ne nujno škodljivo miselnost. Za to imamo pri nas drugo besedo.... domoljublje, ki pa je po izvoru malce drugačna, a se jo mora uporabljati, zaradi ožigosanosti nacionalizma.
......SNS niso klovni, pa tudi čisti populisti ne. Zmago je sicer res rahlo kontradiktoren, a uspešen politik. Če smo praktično okroženi z nacionalističnimi strankami v sosednjih deželah, je prav, da imamo tudi pri nas nekoga, ki zna zarohneti nazaj v parlamentu in ne samo klicati na pomoč strička sama. Ta sicer res pomaga, a ponavadi dobro zaračuna in ja...prej preden udari po mizi, še kar precej časa počaka, da bo račun lahko res omembe vreden:) Če smo zlobni...srebro srebrenica ali zlato zlatenica...potem se šele dvignejo ušesa..... pač nafte nimamo:)
......Torej, če se že gremo slovenijo, brez določene mere nacionalizma ne gre. Tudi ali predvsem zaradi tega, ker ga v dobršnji meri premorejo skoraj vse sosede. V dobrem in večina tudi celo v adolfovem smislu. Je pa res, da imamo nacionalnih strank, izgleda v vsaki pokrajini po dve. No ja...Zmago je vendarle toliko faca, da bo zagotavljal ob pomembnih nacionalnih vprašanjih, vsaj budnost v parlamentu in upam se trditi, da je prav tako. Če včasih tako pogledamo to novo jaro gospodo, se mi zazdi, da bi nas prodali, za jeftine pare. (Smešno mi je bilo recimo, ko so se Hrvati drli, da neče da prodaju ni pedalj Hrvatske svete zemlje, zadnjič pa berem...morda naši mediji nakladajo....da prodajajo kar dva otoka. In veste, imamo tudi pri nas kar precej balkanskih običajev:) In potem se tudi drugi bolj polizani manekeni in alpinisti malce zadržijo, ko jim KGB, CIA ali UDBA predlaga donosne posle in to z obrazi poštenih slovenskih krpanov in soldatov:) Pri teh je res svinjsko veliko denarja in skušnjave...pri nas krjaveljnih pa zgolj smeh in pretežno tudi žalost.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škotska neodvisna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20834886 (26511) Vanich
»

Trend naraščanja podpore desnici v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
854511 (4511) jype
»

Zmago spet napihal

Oddelek: Loža
372405 (1561) Thomas

Več podobnih tem