» »

računalnik ne prepozna celotnega diska

računalnik ne prepozna celotnega diska

primmy ::

Imam računalnik star priblj. 5 let in sem pred kratkim kupu disk 80GB hitachi 7200. Težava pa je v tem, da mi računalnik prepozna samo 32GB prostora na tem disku. Težavo sem hotel odpravit in sem flashal biose ampak mi vseeno prepozna enako (32GB). Zanima me kako bi bilo to lahko rešljivo. Imam pa matično Tyan S1854 (-A) Trinity 400. Probal bom sicer še s ponovno inštalacijo Winowsov. Trenutno imam xp sp2. Hvala za pomoč:)

Daedalus ::

Windows se ponavadi ne sekirajo za omejitev biosa pri prepoznavanju velikosti diska. Prej ko greš ponovno nameščat winse, si v disk management poglej, če nimaš slučajno ostalega prostora neparticioniranega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

primmy ::

Pregledal sem vse vendar nisem zaznal da bi bilo še kje kaj prostora neparticioniranega. Imam pa še en disk, poleg tega velik 10GB in ga smatra kot basic disk, tega 80GB pa kot dynamic. Pa ne vem kaj zdj to predstavlja...ali je mogoče v tem težava...ali je mogoče možnost, da je matična prestara?
Hvala za pomoč!

osrdek ::

Sem pred časom imel enak problem. To je standardni problem pri starih matičnih ploščah ker bios ne podpira večjih diskov od 32gb ali pa 64gb. In uradni biosi ponavadi nimajo odpravljen ta problem. Na tej strani najdeš popravljene biose ki majo odpravljeno to omejitev8-)

wims.rainbow-software.org - Award BIOSes - 32GB and 64GB bugs patched!

primmy ::

sm pogledal na strani ampak ni programa za mojo matično. Lahko uporabim program za matično, ki je prav tako Tyan znamke vendar druga različica? Moja je S 1854, na strani je pa S1894. Ali mogoče obstaja še kakšna internetna stran, kjer bi lahko dobil...
Hvala za pomoč!:)

osrdek ::

Probaj na tej DER AWARD BIOS 32 GB Bug Patch če kaj najdeš, pa še maš par linkov na strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171709 (1452) Tomay
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584780 (3606) Yamasaki450
»

Premalo diska...?

Oddelek: Strojna oprema
13936 (799) boštjan
»

Napaka v najovejšem članku!

Oddelek: Slo-Tech
121166 (938) Dalmatinc
»

Usivi 4x AGP

Oddelek: Pomoč in nasveti
201100 (867) einstein2

Več podobnih tem