» »

Red hat požel še eno zmago Linuxa

1
2
»

OrlyTM ::

Windows XP niso serverski operacijski sistem. Ce zelis to, mas na voljo vec drugih variant, med njimi tudi vec vrst Linux distribucij ;)

Kar se pa BSOD tice pa lahk sam recem, Welcome to the present time, kjer BSOD ni vec zelo pogost oz. nic bolj kot Black Screen na Linux platformah ... kot sem ga jaz ze videl na bankomatu :P

sploh pa v veliki vecini primerov BSOD ni tezava softwareja ampak hardwareja (in pripadajocih soferjev!)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

Daedalus ::

Hmm, kake gonilnike pa rabiš za bankomat0:) ;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrlyTM ::

hmm ... npr. za tipkovnico, citalec kartic, stevec denarja, graficno karto, monitor ... itd ... najbrz je se kej zraven ;)

velik reci, k lahk crkne in rezultira v pojavu BSODja, ane? ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Bančni terminal? ATM mašina?

Prideš magari nag in bos pred zaslon z vgrajeno tipkovnico in vtipkaš koliko denarja bi hotel potegniti s katerega računa.

Če so tvoji prstni odtisi OK, dobiš denar. Če ne, gre tvoja (magari nude) slika na pristojne organe.

Amen.

Linux je preveč sixty-sexy, da bi take fore dopuščal. IMHO.

OrlyTM ::

to bo fajn ja ... tele kartice so cela jeba ... zgubis, se zlomi, ukradejo, pozabis pin itd .... cel kup problemov brezveznih ... lepo prst na citalec in basta ... zadeva resena ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Jst ::

> Black Screen na Linux platformah ... kot sem ga jaz ze videl na bankomatu



OJOJOJOJOJOJOJOJ!!!!!!!!!!!!!!!

Tukaj pa vidiš, da bi tega človeka morali VSI dati na ignore.

Na bankomatih laufajo NT SP6 (v Slo).

Zdej si pa to ponavljaj, dokler ne boš še med spanjem tega vedel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Kaj pa ce se prst ne drzi roke? Samo teoreticno sprasujem... Biometrija ni dobra resitev, pa se gesla ne mores zamenjati.

Daedalus ::

Pol bojo pa folku roparji prste sekali stran>:D

> Linux je preveč sixty-sexy, da bi take fore dopuščal. IMHO.

Stvar razvoja softvera, IMHO. Winsi tud ne znajo sami od sebe prepoznavat prstnih odtisov in razločevat, če je oseba pred ATM mašino naga in kaj narediti v tem primeru. Drugače pa dobra izjava:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrlyTM ::

lej Jst, fantic, kdo pa je govoril samo o SLO? Zelel sm izpostavit, da se podobno lahko zgodi tudi na linux platformi (namrec okvara sistema, zaradi katere sistem obvisi) OK? OK!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

roko22 ::

Vidim, da je Jst zaznal OrlyTM mimosuvanje, ... čakam še na ostale.

Ponavljam: OrlyTM mimosuva glede poznavanja OSou že več let, glede na to, da mu še zmeraj niso jasni osnovni računalniški pojmi.

... in ko boš ponavljal v spanju "Na bankomatih laufajo NT SP6 (v Slo)." imej prst v riti in zbudil se boš moker in zadovoljen. Potem ti bomo ploskali, priznali da so Winblowsi res najboljši OS na svetu, ponuja vse tisto kar Linux ne in živel boš srečno do konca svojih modrih dni.

d20 ::

se en tak. najprej da srcek, pol pa pise o tisanju prstov v rit. :\
http://www.worldjumpday.org

Poldi112 ::

ROFL, tale s scrkom je huda.

Drugace se pa opravicujem OrlyTM. Ocitno sem se zmotil. On ni padel na MHz myth, ampak na stability myth.

Pa verjento je videl dos na tistem avtomatu, kjer ni bil moder ampac crn zaslon :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OrlyTM ::

Lej Roko ... me veseli, da se ti zdim tok zanimiv, da me spremljas ze vec let, res, polaskan sem. Mi je pa zal, da v vseh teh letih nisi uspel pridobiti funkcionalne pismenosti in se, tako kot vsi internet smartassi, posluzujes "tehnik" osebnega napada (bi napisal zaljenja, pa to pri men ne mors dosezt :\ ), polaganja besed v usta in obracanja zapisanih stavkov po svoji volji.

Ko bos utegnil tut razumet tisto, kar preberes, pol se pa lahko meniva dalje, dotihmal pa veselo podrkavaj na belocrne vrstice tvojega linux terminala in se pocuti skrajno pameten ... if it works for ya, I'm happy also :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Drugace se pa opravicujem OrlyTM. Ocitno sem se zmotil. On ni padel na MHz myth, ampak na stability myth.


ce bi bil to o stability vsaj myth, je pa kar resnica :) sj se boste naucil, nekoc ;)

Pa verjento je videl dos na tistem avtomatu, kjer ni bil moder ampac crn zaslon :)


raaaaajt :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Orli,

Pa imas kaj izkusenj, z razlicnimi operacijskimi sistemi? Mislim, koliko let si delal na enem in na drugem sistemu?

Kar se pa stabilnosti tice, imas kako referenco, ki bi dokazala, da je intel toliko bolk stabilen od AMDja? Meni oba enako delata.

OrlyTM ::

14 let izkusenj z racunalniki, windows XP furam od verzije RC1 dalje, prej sm mel Win2k in se prej WinNT 4.0 ... ostalo nebi prevec omenjal :8)

nekaj malega izkusenj z Linuxom (Mandrake, Turbo, Fedora core 2) ... nehal furat, ko sm ugotovil, da mi pol opreme (ja ja, ni najnovejsa, ni kriv linux, kriva je firma k ne nardi gonilnikov) ne funkcionira in velik podatek zame, manjek DirectX-a + kup programov, ki so v Windows okolju bistveno boljsi kot v Linuxu ... (predvsem programi za obelavo slik in grafike) ...

Izkusnje mam tut z nekaterimi drugimi sistemi, vendar zanemarljive ... tok da poznam sceno.

Referenca o stabilnosti Intel platforme vs. AMD sem jaz sam ... v nasem kraju sem "odgovoren" za precej masin in vecina AMDjevih strojckov dela probleme, vecje probleme kot Intelove masine. Svoj cas sem tudi sestavljal racunala in odtihmal mi je ostal tako grenak okus pri AMDju, da se danes tezko dol poziram ... vem, da niso za vse krivi procesorji temvec predvsem maticne plosce, kar pa ne spremeni dejstva, da je verjetnost, da bo racunalnik delal tezave, na AMDjevi platformi vecja kot na Intelovi.

a bo dost?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

borchi ::

Linux je preveč sixty-sexy, da bi take fore dopuščal. IMHO.

indeed!
l'jga

Daedalus ::

Ja, AMD-ja se je prijelo slabo ime predvsem zarad VIA čipsetov, ki so bili precej hroščati. Samo vseeno bi lahko malo updejtal svoje znanje okoli tega - nforce platforma je zelo dobra, celo VIA se je precej popravla. Tako da IMHO ob primerni izbiri komponent ni AMD platforma nič manj stabilna od Intela. Da pa bi procesor bil nestabilen - to pa prvič slišim. Če se pregreva, pol že - samo s tem ima zadnje čase težave predvsem Intel (Presshot:D ) Tvoje mnenje o stabilnosti pa naj ostane kr pri IMHO - nisi referenca, na žalost:P Mogoče samo ne znaš poštimat mašin, pol ti pa delajo probleme0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrlyTM ::

Da pa bi procesor bil nestabilen - to pa prvič slišim.


sj pa sm napisal, da govorim o kompletni platformi, ne samo o procesorjih, ja? Ja!
so pa tut procesorji delal probleme, ampak to pa se tisti AthlonXP modeli k je mel vsak tadrug okruseno jedro (ne vem, ce je zdej se tako). Ja, ja, spet vem, da je to kriv, tisti k je montiral .. ampak pri P4 se kaj takega ze od zacetka ne more narest ;)

Da ne gremo v debato o tem, kako previsoko temperaturo pohendla P4 in kako AMDjev proc ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Daedalus ::

> Da ne gremo v debato o tem, kako previsoko temperaturo pohendla P4 in kako AMDjev proc ;)

Pri obeh se mašina izklopi, je pa res, da imajo stari AMD proci "burnout" funkcijo:D Okrušena jedra? Kolko jaz vem, majo A64 vsi heatspreaderje na jedru, tak da bol težko.

Lej, v kolikor imaš vsaj približni nekaj pojma o dogajanju na področju računalništva v zadnjih dve letih, ti je lahko jasno, da je AMD prehitel Intel na področju razvoja procesorjev, ker je Intel sfalil celotno vejo razvoja procesorjev. P4 je bil na začetku obupno počasen, ko je začel kazat potencial, so se pa pojavle težave s porabo in pregrevanjem. Sej so pri Intelu sami priznali, da višji clocki niso več možni - preveč štroma in preveč vročine. Zdaj poskušajo z lepljenjem P4 jeder skupaj - samo tu jih zna odnesti deljenje FSB-ja in seveda - še večja poraba in še več vročine. P4M bojo itak pristali na desktop platformi, ker so odlični procesorji, samo to še ne bo tako kmalu. Pa ne vem, kako bo Intel prepričal kupce, da naj svojega Presshota 3.2 GHz zamenjajo za (karkoli že pač bo ime) 2.0GHz:D Tu jih bojo zgleda reševali partnerji, kot je Dell. Al pa bojo uvedli AMD-like označevanje hitrosti:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Orly, Kaj si pa mislis o novem Intelovem socketu?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Orli,

Tezko je govoriti o tem, da je stabilnost linuxa mit, ce ga niti dobro nisi uporabljal. Kar se pa procesorjev tice, pa bi moral vzeti malo vecji vzorec, nekaj masin za katere si 'odgovoren' se ni merilo. :)

OrlyTM ::

Orly, Kaj si pa mislis o novem Intelovem socketu?


isto sranje drugo pakovanje ... men je navadn ...

BigWhale --- Kdo je pa govoril, da je stabilnost linuxa mit? O stabilnosti sem govoru v zvezi z procesorji in za mene so moje izkusnje cist dovolj veliko merilo. Ni blo zgolj nekaj masin, jih je blo kr precej in vzorec tezav je bil precej jasen. Ne vem no ... sj nism se obupal nad AMDjem (in ploscami zanje) ampak pol leta nazaj, ko sm kupoval masino, mi niti na misel ni prislo, da bi vzel kaj drugega kot Intel platformo. Pa se danes mi stoji rockstable brez tezav, 24/7 ... ocitno sm se pravilno odlocu :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

roko22 ::

OrlyTM: Nevem kako lahko ti meni očitaš žaljenje, ko ti drugim neposredno butaš s svojimi komentarji, da je Linux nek nesposoben OS, ki ga nekateri z veseljem uporabljamo več let.

Glede na to, da nisi navedel niti ene reference, ki bi kazala tvojo strokovno in objektivno ocenjevanje OSa in procesorjev, ... sem nekako primoran reči, da se ti o OSih še zdaj ne sanja, kar potrjuje tudi tvoj komentar o nekem poskušanju namestitve neke distribucije na svoj računalnik.

V čast mi je spoznati vsako živo in neživo bitje na svetu, z namenom po novih spoznanstvih in učenju dobrega, ... in v čast mi je bilo spoznati tudi tebe pred leti. Vendar si le nekaj minut po najinem srečanju že (na moje veliko presenečenje) na veliko blatil Linux, pa dvomim, da se ti je že takrat kaj sanjalo o njem, kot tudi o tem za kakšen namen je bil narejen in čemu sploh služi.

Daedalus ::

Eh, jaz sem kupil v začetku januarja Asrock plato (via kt400) in Durona 1800, računalo lavfa 24/7, proc na 100% (folding), uporabljam za delo, včasih igre... In edina nestabilnost, ki jo zaznam je tista, ki jo povzročajo winsi:D Z linuxom še pa nisem imel težav - ne na tej, ne na prejšnji mašini. Ajde, enkrat na 100 let se kak eksperimentalni program nenapovedano obesi, samo za to pa mamo kill ukaz in konzolo. Winsi pa sploh, če delajo kdaj po par dni skupaj - ratajo počasni in neodzivni. Restart obvezen:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717777 (5314) opeter
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
202303 (1893) G-man
»

cene linux distibucij - je možno, da je Microsoft cenejši?

Oddelek: Operacijski sistemi
132288 (1784) nonenone
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342102 (1665) Lincolin
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554743 (3703) mile

Več podobnih tem