» »

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Mislim, UMTS, vse ok, ampak 15k ?
očitno Mobitel misli to samo za poslovneže, pa za tiste ki majo preveč denarja...

Dejstvo je, da imaš zdaj internet za vsakim vogalom (ADSL) itd.. tako da, tale UMTS po mojem ne bo dobra naložba...

Konkurenca Mobitelu pa ima boljšo naložbo, Simobil pripravlja EDGE, sicer malo počasnejši prenos podatkov, vendar bojo cene nižje, pa tudi VELIKO več mobitelov podpira EDGE...


"EDGE ponuja EGPRS (Enhanced GPRS) s hitrostjo prenosa podatkov do 384 kb/s (teoretično do 480 kb/s), kar je enako kot UMTS v primeru, da se uporabnik premika. Teoretično UMTS omogoča tudi prenose do 2 Mb/s, vendar le kadar se uporabnik ne premika, oziroma kadar se giblje počasneje kot 5 km/h znotraj ene celice."
vir: Mobisux


>:D

več beri tukaj

MRtwister ::

obstaja vec paketov UMTS, osnovni bo 5000. tisti k je 15000 vsebuje 200 min pogovorov, 200 min videotelefonije...

Klemenn ::

ne vem no v bistvu poante v tem utmsu, da vidiš človeka ko se pogovarjaš, recimo da mu kej pokažeš edino



mene ne bo utms prepričal, da bom punco poklical, raje grem k njej >:D

ABX ::

Še dobro da je EDGE.

Drugače jaz bi pljunil 15k na mesec za flat rate. Samo tega pri Mobitelu ne bo nikoli.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ahac ::

egprs (edge) bodo iste cene kot gprs
torej flatrate 8k/mesec

glede Mobitelove videotelefonije pa ne vem.. po moje ne bo glih uspešno.. ne še.. sploh, k se mal hitrejš premikaš pa ne bo delal več pa še dost slaba pokritost bo v primerjavi z EDGE (kjer ne bo UMTS boš na navadnem GPRS)
mogoče čez par let..
sej folk še MMSov ne uporablja..

itak mislm, da Mobitel ne bi dal 22 miljard za koncesijo, če mu tega ne bi ukazala večinska lastnica, ki je imela pa ravno ene tolk luknje v proračunu..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

para! ::

mrTwelveTrees, 15k SIT/mesec bo plačal tisti, ki želi uporabljati storitve dotičnega paketa UMTS pri Mobitelu.

UMTS je seveda boljša tehnologija kot EDGE. Naj Simobil raje vlaga v sam UMTS, kot pa v razne podobne, a slabše tehnologije.

LP
Death before dishonor!

para! ::

Jeba, dokler si star ~14 let in se le redkokdaj premakneš stran od svojega kraja, greš lahko raje k punci, kot pa da jo le pokličeš.

Sicer pa je videotelefonija le ena izmed stvari, ki jih UMTS omogoča. Nihče ne trdi, da je ICUUCMe bistvo UMTSa.

LP
Death before dishonor!

plavko61 ::

PA ta UMTS si naj telekom nekam vtakne, jaz sem mnenja da je WLAN prihodnost packet povezav, pa še mnogo cenejši je...:)
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

jc ::

Pa sej umts lahko uporabljaš z obstoječim razmerjem, v unih 15 tisoč je všetith 200 minut pogovorov, 200 minut videopogovorov in 200 mB podatkov, z ostalimi paketi so pa cene iste kot v gsm omrežju, videotelefonija je pa 50 sit/min (zaenkrat je še zastonj). Un paket je za poslovneže ne pa za indivdualne uporabnike.

mrTwelveTrees ::

Jazz: ne; tudi jaz ne bi ulavgal v UMTS, ker kot prvaijo je v preizkusni fazi...
EDGE je za zdaj boljša izbira, sej če mi ne verjameš, bo pokazal čas...

Tody ::

UMTS je trenutno drag zaradi zakonov ekonomije... Se še spomnite koliko je bil NMT ali pa GSM pred 5-6 leti ???

moj_nick ::

Jst sm enkrat sel primerjat cene posameznih povezav za 700MB prenesenih podatkov. Rezultati so taki:
ADSL, SiOL, standardni paket za fiz. up.... nekaj 10 sit
Klicni dostop, Arnes... nekaj 1000 sit
GPRS, Mobitel, Maxi paket... 60ksit 8-O
GPRS, Mobitel, Mini paket... 100ksit 8-O 8-O

Dobicek, ki ga ima Mobitel, si izracunajte sami, jaz pa vem, da bom z mobilnim telefonom _samo_ telefoniral in tu pa tam poslal se kak smsek.

ABX ::

Si pozabil na Simobil flat rate GPRS.

SMS-je lahko pošiljaš zastonj z GPRS in Java GSM.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vikking ::

vsaka tehnologija ki pride čisto na novo na trg, je na začetku zelo draga, temu se reče pobiranje smetane.... sicer pa vam predlagam da si greste kupit en navaden gsm v srbijo, pa boste vidli kaj se reče pobiranje smetane... lahak tud v rusijo... al pa vprašte kulk vas pride 1 minuta pogovra iz srbije v slovenijo... tud tist lahko.,,, vsekakor ne pceni

SleepLess ::

Kdaj pa pride tale EDGE? Ker to bi bilo kar ql za ljudi brez DSL-ov pa kabelske.

madviper ::

Mobitel gleda dolgoročno (3G), ne pa tako ozko, kot npr. Vi (nikogar nočem žalit), zato je to kar pametna naložba. Bomo pač dobili v naši majhni državici veliko prej 3G, pa še ceneje bo, ker ne bo toliko stroškov z postavitvijo, ke ni Slovenija velika. Tako se bodo lahko druge države zgledovale po nas (nam pa ne bo potrebno govoriti kak je severnim državam prav, ker so toliko naprej, pred nami). Samo poglejte koliko pred namo so Japonci. A mislite, da je to poceni. Ni! Samo oni ne jamrajo, ampak delajo, pa plačajo! Saj so cene visoke, ampak te so za zdaj še samo za poslovne stranke. Tudi NTM je bil namenjen le poslovnim ljudem. Danes pa ga ima že skoraj vsak froc na ulici! Tako je bil na začetku tudi internet le za Ameriško vojsko (oz. za državno varnost), danes pa ga uporaljajo lahko tudi teroristi. Ljudje, nekoč bo videotelefonija nekaj popolnoma normalnega, kot je danes navaden pogovor, torej se nad tem ne pritužujte, ampak se veselite tega napredka. To je le korak naprej za Slovenijo.
I'd like to do something crazy!

_WilL_ ::

Ne skrbite za naš Mobitel, da se mu UTMS ne bi splačal.
Kdor pa meni da rabi tak prenos podatkov in video telefonijo, pa bo z veseljem plačal tistih 15k sit, saj jih sigurno sedaj pokuri krepko več, pač stvar REALNIH potreb.
Na dolg rok pa je sigurno to dobro za ljudske množice, saj bo recimo čez 3 leta cena padla na današnje cene navadnih gsm storitev, če pa bi to uvidli še malo kaneje pa se to samo odmika, kar je za nas slabše.
Na začetku pa kdor potrebuje to pač ima denar in s tem služi svoj denar in ne rabi tega za razkazovanje pred drugim.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

roCkY ::

Jaz niti 10 EUR/mesečno za te storitve ne bom nikoli dal. Tudi ko bom imel kakeršenkoli dostop bo promet res na minimumu dokler ne bo cena primerljiva stacionarnemu dostopu do interneta. Le zakaj bi plačeval več, če nekaj lahko počaka kakšno urco. Prvo generacijo aparatov pa itak ni nikol za kupit, če zadeve res ne rabiš oz. ti pomeni zanemarljiv strošek v proračunu.

Slikovna telefonija?? Kolko od vas uporablja web kamero? Ne da jo ima, jo uporablja vsak dan?
Da pa bom stari mami pošiljal kako zgleda nek kraj..., bo že počakala na slike (da niso več na papirju se je že pred časom navadila).

Cene pomoje ne bodo hitro padle, ker je Telekom državi (no država sama sebi) nakazal velike denarje za koncesijo. To morajo nekako čimprej dobiti nazaj.

Vprašanje pa je, kaj bo uspela nardit konkurenca s sorodnimi protokoli. Ali jih bo država pustila, da bodo sploh prišli v zrak? Ne mislim samo pri nas. Tudi kakšna bo možnost gostovanj po drugih državah?

Stacionarni telefon je (skoraj) nujen. Brez GSM-a se ne izide. Brez dostopa do interneta tudi ne gre več.
Koliko Slovenskih družinskih in osebnih ter tudi poslovnih proračunov še prenese dodatne stroške za komunikacijo?

Del populacije storitev rabi, del jo bo sprejel kot trend, del kar kot kulturo,... Trg zagotovo je. Kakšen pa tipajo. Glede na zanimanje pa bodo na daljši rok oblikovane tudi cene. In upajmo na več ponudnikov, čeprav ne čisto enake storitve.

Tody ::

Ja sej sam veliko folka že krorist gprs v povezavi z dlančniki ali laptopi in če bo en biznis men mogu plačat 15 k za en mesec ( notr je 200 minut pogovora 200 videotlefonije...) mogu dat za telefon 30 k... pri tem pa naredu za 300.000 sit dobička...

Poleg tega a nebi bilo lepo vidit kamero v živo na telefonu kakšno je vreme na krvavcu, kdo ti po sobi stika in podobno ?

GO UMTS >:D :D

swar ::

Ce bi mal finance prebral bi vidl da je mobitel dal do sedaj za umts nekaj cez 50 miljard sit in ob izracunu da pokrijejo samo ta strosek(kje je se ostalo) bodo morali do leta 2009 pridobiti na mesec cca 2700 uporabnikov ki naj bi zapravili cca 10k sit/mesec.Vecina ljudi si taksne tehnologije za tak denar ne bo mogla privosciti,ce bo prisla konkurenca umtsju,bodo cene padle a mobitel se vedno ne bo delal z dobickom(no ja sej so si baje naredl zaloge z nmtjem in gsmjem)...A kdo ve za kolko casa je bila podeljena ta umts koncesija se mi zdi da za 20let?...Dolgorocno se jim bo sicer splacal sam po takih cenah jest ne rabim videotelefonije ter oh in sploh hitrih povezav saj mi ze dsl 1mbit zadostuje,razen ce bomo v prihodnosti dldal kar na mobitel?Potem so tu se omejitve baterij....Pokazte mi en mobilnik kjer zdrzi baterija vsaj 24h pri always online netu.Obsojeno na propad tko kot je bil wap in kot bo mms.

Gavran ::

Po moje je UMTS pri teh pogojih brca v temo. Mobitel je preplačal koncesijo, postaviti pa mora še novo omrežje (nekaj tisoč novih baznih postaj). Simobil za EDGE potrebuje le nadgradnjo obstoječih baznih postaj (Kaj je cenejše?) Ne pozabite, da se mora investicija povrniti!. In bistvena težava: hitri brezžični prenos podatkov (UMTS ali EDGE) nima t.i. "killer aplikacije", to je tiste uporabne vrednosti, ki bi tehnologijo prodajala. Primerjava z NMT ali GSM tu ne drži, ta aplikacija za omenjeni tehnologiji je govorna telefonija. Lljudje so kupovali mobilne telefonske aparate zaradi stalne dostopnosti telefoniranja. In kdo potrebuje hiter prenos podatkov "na terenu"? In je za to pripravljen plačati? Po moje nekaj sto poslovnežev, nekatere službe, ki imajo terensko delo in pa nekaj tehnoloških frikov, ki "morajo"imeti neko stvar, zato da so glavni. Recimo, da bi bila aplikacija za široko potrošnjo širokopasovni priklop na internet, kot ga s flat rate tarifo ponuja Simobil. Pa še vedno je to uporabno le za tiste, ki nimajo kabla ali ADSL, taki pa tudi UMTS še dolgo ne bodo dobili, ker so po večini doma izven središč. EDGE je tu v lepi prednosti.

Gandalfar ::

Pa smo ze kaj vidl od EDGA razen obljub?

Tody ::

Ne glede na to kaj mi kle govorimo, so vrjetno strokovnjaki ki so vse preračunali izraćunali in naredili raznorazne raziskave glede tega... Mobitel je reku da odkar majo planet folk 300 % več uporablja GPRS oz protokol WAP. Če bo naredu zanimivo in res malce ceneje potem....

||_^_|| ::

Men se zdi da je glavni problem v tem da preskok iz GSM na UMTS ni tako velik kot iz NMT na GSM. Sploh zato ker danes že vsi uporabljajo GSM in bore malo ljudi ma po mojem razlog za UMTS.

_WilL_ ::

||_^_||: Imaš prav.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

BigWhale ::

In tako se bodo odprle neskoncne moznosti v se eni veji pr0n industrije...

... sprijaznimo se... vse te zadeve goni naprej samo pr0n...

:P

Zakaj hudica bi sicer rabil videt cloveka s katerim se pogovarjas?! ;>

Kiri ::

gandalfar: kolko smo pa do pred kratkim vidli od UMTSa? ravno tako kot od EDGA....EDGE bo v kratkem baje zacel se testirat pri nas...

bradek ::

UMTS je ze komercialno zunaj, kje je EDGE?
Sicer pa ce se je Mobitel zapufal za brezveze... jaki so potem strokovnjaki (ki mimogrede gonijo to podjetje ze "nekaj" casa), ane? Finance (casopis) so vredu dokler ne zacnejo prevec spekulirat z netocnimi podatki, potem se pa konca.

Sicer pa... od zacetka bo trajalo, potem se bo pa razpaslo kot gobe na dezju. Glavo stavim, zadeva je enostavno prevec vablijva. Naj me nekdo popravi ce se motim ampak mislim da sem nekje zasledil da je UMTS pogojno kompatibilen z wlan. Kaj to pomeni? Mislim da sami veste :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Gandalfar ::

@Brad3k:

glede na tole sta si konkurencni tehnologiji UMTS and WLAN – who will succeed?

bi bil pa vesel ce bos zgooglal kaksen proti dokaz, ker bi bilo utms+wlan zlo hudo met :)

bradek ::

Nasel sem nekaj povezav:

- http://akseli.tekes.fi/Resource.phx/tivi/nets/z-nethawk-oyj-06515551.htx - kako je s tem danes bi bilo zanimivo vedeti, ce kdo najde naj sporoci link, trenutno nimam vec casa raziskat zadevo
- http://www.umtsworld.com/umts/faq.htm#f38 kjer je kar nekaj informacij o tem, med drugim povezava do Nokia in wlan/umts

Mislim da bo nekaj kruha iz te moke. Upam vsaj :)

lp
M

Gandalfar ::

ugh .. tile ze sanjajo o 4G :/

pivmik ::

UMTS je recimo kul za gledanje nogometnih tekem.
Poslusanjem web radia in MP3jev direkt iz neta.
LP, Gregor GRE^

ABX ::

Edini problem je ta da Mobitel ne bo delal konkurenco Siol-u (kje je GPRS flat rate?). Njihove ponudbe se nikoli ne bodo prekrivale.

Zato smo nekateri tukaj zelo veseli da bo Simobil začel ponujat EGPRS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

madviper ::

Fantje! A vi živite v kameni dobi?!? :D Ne da bi žalo nikogar, ampak, Mobitel (ne da ga zagovarjam), se ziher ni šel špilat z 50 miljončkov investicije, za eno novo tehnologijo!

Fantje bojte ziher, da še boste prehitro glasbo poslušal z Nizozrmskih radiskih postaj kar preko neta!

Bo pa tudi veliko mladine bogatih staršev, ki si bojo omislili te telefončke, pol pa bojo glavni frajeri, ko se bojo preko videfonije pogovarjal med sabo!

Mislim, da je investicija dobra, kmalu pa jo boste tudi vi nucal, ko vas bojo v službi poslal na teren delat, pa boste potreboval hiter dostop do neta, kar na poti. Seveda vse na račun firme, kar boste še ekstra izkoristili, pa boste še ženo poklicali, ka bo za večerjo itn.

Seveda je to samo pogled v prihodnost z moje strani, ki je precej verjeten. Fantje, drugače pa se pustite presenetit.

Kar se pa tiče čudenja okoli 4G, naj vam povem še to zanimivost.
Ko smo govorili o 3G, kot o daljni prihodnosti, ko še je bila 4G znanstvena fantastika, so že razvijali 5G.

Torej UMTS ni nič napačnega, EGPRS pa je brcanje v temo, ker to je ja stara tehnologija. Poglejte malo ven iz Slovenije in videli boste, da so vsi usmerjeni bolj b UMTS, kot v EGPRS.

LP
I'd like to do something crazy!

teleban ::

Heh, eni tuki tko govorijo, kot da bo pa zdej Mobitel propadu zarad te naložbe v UMTS. >:D
No uglavnem jst tut sigurno ne bi dal 15000 sit na mesec za UMTS, ker tko kot je že en prej reku, Kdo pa aktivno uporablja web cam in ne samo da jo ima doma. Ok zdej se bo mogoče kdo najdu in bo reku ja zdej bom pa začel to uporabljat, ker je mobilno in se lahko pogovarjaš in se gledaš kjer koli že si. In fora tega UMTSja je glih v tej videotelefoniji (vsaj po moje) in sploh ne tok v hitrostih tko kot bi eni najraj zamenjal ADSL in bi si ubodl UMTS in bi pol na velko vlekl stvari iz p2p programov :D . Pri EDGE tehnologiji, kokr sm pa bral v eni reviji pa sploh ne bo mogoča ta videotelefonija, kar je (še enkrat) pa vsaj po moje bistvo UMTSa in teh hitrosti na GSMih.

ahac ::

V tujini operaterji vračajo UMTS koncesije tisti, ki so pa UMTS pognali so pa v glavnem zato, da ne bodo plačli ogromnih kazni zarad zamud. Ponujajo pa UMTS kot prenos podatkov ne kot videotelefonijo.
btw. Mobitel je z UMTS že zamujal, pa ni bil kaznovan.

Kot sem že reku.. prepričan sem, da Mobitel ne bi plačal 22 miljard, če mi ne bi ukazala država, ampak bi pač počakal na nižje cene.
Trenutno bo EDGE odlična konkurenca UMTS. OK.. ni še komercjalno pognan.. UMTS pa lahko nekateri testirate z tistimi usranimi Motorolami, ki se menda sesuvajo med pogovorom.. super..
Itak bodo moral podelit še kakšno koncesijo in takrat se bo Simobil pa še kdo lažje odločil zanjo, ker bo cena nižja pa tudi omrežje bo lažje gradit, ker bo oprema bolj izpopolnjena in cenejša. Res je, da bo Mobitel že imel UMTS, ki bi laufal, ampak Simobil bo pa imel EDGE, z katerim bo prehod na UMTS lažji.
Poglejmo trenutne razmere: UMTS: LJ in Brnik testno; EDGE: nikjer
Marca bo menda takole: UMTS: LJ in Brnik + malo okolice; EDGE: skoraj povsod.
Kaj ti pa bo UMTS, ko boš v večini države na navadnem GPRS (in na isti lokaciji bo obstajal EDGE)?
Vse kaže, da bo EDGE imel veliko boljš pokritost kot UMTS. In skoraj enake hitrosti. In flatrate. To govorim za 2004.

OK.. Japonska: Že od 1999 imajo imode, pri nas wap ni uspel.
Št. uporabnikov v NTTjevem FOMA 3G omrežju je DALEČ POD pričakovanji. Folk ostaja na 2G, ki je pri njih tudi dovolj hiter za imode in slikce ter tud filmčke pošiljat. In to je Japonska, ker ima ogromno uporabnikov telefone z fotoaparati in browserji z FLASHom, ter kjer veliko manj telefonirajo v avtu kot pa mi (v avtu težko videotelefoniraš, sploh če si tako kot večina Slovencev mnenja, da ti pač ne rabiš opreme za brezročno telefoniranje!!)

Ne da bi žalo nikogar, ampak, Mobitel (ne da ga zagovarjam), se ziher ni šel špilat z 50 miljončkov investicije, za eno novo tehnologijo!

Seveda ne. Z plačilom 22 miljard je bilo skoraj pogojeno zvišanje naročnine za fiksne telefone. Torej bomo tudi tisti, ki ne uporabljamo UMTS pridno plačeval stroške in pokrival tisto proračunsko luknjo.
Mobitel je država. In ker država rabi denar ga izsilijo od Mobitela oz. Telekoma. V zameno za 22 miljard se podraži fiksna telefonija in SiOLu se omogoči ADSL monopol! Tako pač to pri nas deluje!


ps.
Pred par leti se je govoril, da bo ISDN omogočal videotelefonijo. Na nemški TV sem celo vidu reklame. Kje je zdaj to?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

bradek ::

In ahac seveda zopet govori bedarije.

UMTS pokritje: v roku pol leta naj bi bilo pokrito 62% prebivalstva
WAP ni uspel?: Mobitel: 300% povecanost uporabe GPRS storitev od zagona portala Planet
Ker imas visjo narocnino zaradi UMTS koncesije (kot pravis ti), zakaj ostajas na Mobitelu? Kaj pa Simobil? Vega?

EDGE je pri simobilu se precej v povojih, ko bo, bomo primerjali, dokler pa zadeva ne stoji se jaz ne bi tako bahal z njo.

In mimogrede... telefoniranje v avtomobilu je prepovedano, ce nisi vedel, zato tista primerjava z videotelefonijo v avtu ni na mestu.


Pocakajmo da se obe tehnologiji razvijeta pa bomo potem ocenjevali. To, da je Mobitel molzna krava je pa itak znano.

FastWIND ::

Pa kaj se sekirate uporabljaš pač to kar potrebuješ.

ahac ::

UMTS pokritje: v roku pol leta naj bi bilo pokrito 62% prebivalstva

OHOHOHO!!! 62%!! Par največjih mest pa maš 62%.
Približno tako pokritost je imel Simobil na začetku, pa so se vsi pritoževal, da nikjer ni signala.

WAP ni uspel?

Wap je postal malo bolj popularen šele z Planetom in barvnimi ekrani. In to dokazuje, da je pomembna vsebina, ki jo ponudiš preko določene tehnologije. UMTS ali EDGE.. za uporabnika je to nepomembno.

Ker imas visjo narocnino zaradi UMTS koncesije (kot pravis ti), zakaj ostajas na Mobitelu? Kaj pa Simobil? Vega?

Nikoli nisem bil na Mobitelu. Govorim za Telekom naročnino.

EDGE je pri simobilu se precej v povojih, ko bo, bomo primerjali, dokler pa zadeva ne stoji se jaz ne bi tako bahal z njo.

Mobitel se z UMTS baha že nekaj časa. Že poleti enkrat sem vidu plakate. Pa omrežja ni blo še nikjer.

In mimogrede... telefoniranje v avtomobilu je prepovedano, ce nisi vedel, zato tista primerjava z videotelefonijo v avtu ni na mestu.

Slovenci radi telefoniramo v avtu pa če je dovoljeno ali ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Sergio ::

Teleforniranje v avtu NI prepovedano. Videotelefoniranje tut ne. Sam ljudje pač ne bi dal 50.000 sit za hands-free komplet.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

bradek ::

62% v pol leta, seveda pa ne bodo ostali pri tem.
Lepo da priznas da je WAP lepo zazivel.
UMTS je ze zunaj EDGE se vedno ne, zato ni na mestu spekulirati o necem (spet se ponavljam) kar je sele v povojih.

Sicer pa, vesel bozic ahac ;) Ce bi imel denar bi obema kupil UMTS telefon da bi se lahko kregala preko videa :)

Ibex ::

počakte ko pride 4g tehnologija naslednje leto

Gandalfar ::

tko kot 3g lansko leto :)

tejka ::

Brad3K

UMTS je ze zunaj EDGE se vedno ne, zato ni na mestu spekulirati o necem (spet se ponavljam) kar je sele v povojih.

Simobil je predstavil svoj EDGE (ne testni!!!) dva dni pred Mobitelovim (kao) komercialnim štartom UMTS-a. Trenutno ima Simobil nadgrajenih nekaj malega baznih postaj, do konca januarja bodo pokrili LJ in MB.

Mobitel ima z UMTS-om pokrito LJ in Brnik... vendar je ta pokritost bolj slaba, saj telefon non-stop zgublja 3G omrezje. Poleg tega pa se ne zna sam skonektat nazaj v 3G (bugi v SW telefona pač).

Tako da je kakršnakoli primerjava zdaj, ko imata še oba operaterja "težave" s svojima novima tehnologijama, kakršnakoli primerjava čist brezveze :)

In btw, videoklic je sicer cool zadevca, ampak samo za afnat :D

bradek ::

Je EDGE ze komercialno na voljo?
UMTS telefoni so buggy, normalno ker je vse novo, tudi edge bodo :)
Mobitel ni kao komercialno startal, ampak je kompercialno startal z umtsom :\
Lepo pa sama pravis da je nadgrajenih nekaj malega baznih postaj...

Se strinjam, primerjava zdej ko so tezave ni na mestu :)

tejka ::

Je EDGE ze komercialno na voljo?

Kaj pa je zate komercialno?

Simobilov EDGE je toliko "komercialen" kot Mobitelov UMTS. :D Sicer pri Mobitelu pravijo, da zdaj poteka predkomercialno obdobje - prenos podatkov in ostalo telefonijo plačaš glede na tvoj naročniški paket, videoklic je brezplačen. EDGE - prenos podatkov plačaš enako :)

UMTS telefoni so buggy, normalno ker je vse novo, tudi edge bodo :)

EDGE telefoni niso bugi... :) Oz. so ravno toliko, kot vsak nov telefon. Nokia 3200 in 6220 sta čisto normalno delujoča telefona, enako 6650 (nokiin UMTS), medtem ko za telefon, ki ga ta trenutek ponuja Mobitel, to ravno ne moremo rečt. :(

Gandalfar ::

Hm... lepo, da me simobil obvseca o kao superiornih storitvah. Jaz kot kupec vidim samo umts povsod. Kaj mi pomaga EDGE, ce bodo vsi frajerji imeli UMTS, ker se je simobil nesposoben trzit.

bradek ::

Do tega trenutka nisem vedel da je EDGE ze na voljo koncnim uporabnikom, hvala za razsvetlitev :)

Motorole in Nokie pac ne gre primerjat, ceprav tudi Nokie niso ravno blestece v prvih primerkih serije... In za to ni kriv Mobitel :)


Mam obcutek da si goreca zagovornica simobila, ce ne celo kaka predstavnica, jaz namrec govorim o tehnologijah medtem ko ti o ponudnikih :\

tejka ::

EDGE naj bi bil na voljo... poudarek na NAJ.. :( Mislim, da ga je Simobil bil prisiljen predstaviti kot odgovor na Mobitelov UMTS. :(

Mam obcutek da si goreca zagovornica simobila, ce ne celo kaka predstavnica,

He he ... zelo, zelo slab občutek imaš :D :D

jaz namrec govorim o tehnologijah medtem ko ti o ponudnikih

Mislim, da niti ne govoriva toliko o različnih zadevah... nekje prej si namreč napisal, da "UMTS je ze zunaj EDGE se vedno ne," --> predvidevam, da je to letelo na stanje v SLO. Še posebej, ker je bilo v taistem postu govora o pokritosti UMTS v SLO.

Če se motim, me popravi :) Sicer je pa težko govorit o tehnologijah, ki jih še nismo uspeli v celoti preizkusiti, in imajo še ogromno težav. In pri debati o tem se težko izognemo tistim, ki jih ponujajo.

Gandalfar ::

Mja .. sam vseeno bi lahko dali kaj promocijskega materiala na njihov web site .. bi se mali saj o cem za kregat :>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[siMobil] gprs/umts težave

Oddelek: Omrežja in internet
224019 (2764) tinodj
»

Rabim internet. Kako do njega?

Oddelek: Omrežja in internet
331785 (1785) Ibex
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462882 (2006) Pesimist
»

Mmobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
504955 (3102) Jan987
»

Mobitel d.d. zagnal tretjo generacijo mobilnih telekomunikacij - UMTS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
284706 (4706) DMouse

Več podobnih tem