» »

microsoft excel

microsoft excel

pingolina ::

Rabim pomoč pri neki nalogi. Če kdo res obvlada z Excelom, naj se mi prosim javi. Najbrž ne bo težka naloga, ampak jaz res ne pogruntam kako!?

Imamo štiri študentke, ki so opravljale izpit in dosegle različno št. točk. Zanima me kako bi naredila (IF funkcija), da dobim v preglednici njihovo oceno. Formula pa mora veljati za vsako vrstico- mora biti ista! S kakšno formulo? Naj me kdo reši te zagate, prosim. Naštejem še te učenke:
Ana 85 točk
Barbara 36 točk
Živa 42 točk
Darka 66 točk

Hvala za pomoč.
Pingo

ToniT ::

Jaz take stvari rešujem z ukazom VLOOKUP()
Recimo da daš v stolpec e meje ocen, v stolpec f pa ocene:
st.e st.f
0 5
51 6
61 7
71 8
81 9
91 10

Potem je ukaz v stolpcu c (kamor vpisuješ ocene) naslednji:
=VLOOKUP(B1;$E$1:$F$6;2;TRUE)
V B1 poišče vrdenost, ki jo primerja v levem stolpcu iz matrike E1:F6 in v celico c vpiše vrednost, ki ustreza vrednosti iz stolpca 2 matrike. True na koncu pomeni, da išče približne vrednosti (za 85 najde 91 in vzame eno vrednost nižje).
Upam, da je koliko toliko razumljivo povedano.

pingolina ::

Glej! Obiskujem Visoko šolo za zdravstvo in imamo tole za nalogo pri informatiki, kar mi pomaga priti do višje ocene in si moram pomagati pač na različne načine, in eden je tudi tale po forumu.
Še nekaj. Jaz moram to nujno narediti z IF funcijo. Naj bi prišla dolga, dolga kača, saj pride več odvisnih funkcij še znotraj ene funkcije. Jaz sem to skušala naredit, ampak mi deluje samo prva funk., ostale (odvisne) pa ne.

Kriterij:
< 50 --> 5
51-60 -->6
61-70 -->7
71-80 -->8
81-90 -->9
91-100 -->10

Jz upam, da sem vso zadelo kar se da najlepše prikazala in upam, da bom našla rešitev. Hvala in LP
Pingo

borchi ::

pač gnezdiš if stavke.

=IF(pogoj1;vrednost_če_pogoj1_izpolnjen;IF(pogoj2;vrednost_če_pogoj2_izpoljnjen;IF(pogoj3........)))

recimo takole:

=IF(c3>90;10;IF(c3>80;9;IF(c3>70;8;IF(.....))))
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587781 (3358) -JM-
»

EXCEL vgnezdenje dveh vlookup funkcij?

Oddelek: Programska oprema
101850 (1549) prtenjam
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324699 (3308) xtrat
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202461 (2154) smetko
»

rabim pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
101360 (1253) nodrim

Več podobnih tem