» »

rabim pomoč v excelu

rabim pomoč v excelu

pingolina ::

Rabim pomoč pri neki nalogi. Če kdo res obvlada z Excelom, naj se mi prosim javi. Najbrž ne bo težka naloga, ampak jaz res ne pogruntam kako!?

Imamo štiri študentke, ki so opravljale izpit in dosegle različno št. točk. Zanima me kako bi naredila (IF funkcija), da dobim v preglednici njihovo oceno. Formula pa mora veljati za vsako vrstico- mora biti ista! S kakšno formulo? Naj me kdo reši te zagate, prosim. Naštejem še te učenke:
Ana 85 točk
Barbara 36 točk
Živa 42 točk
Darka 66 točk

Hvala za pomoč.
Pingo

robbe ::

Daj še kriterij.... Drugače pa z popolnoma enako formulo ni možo, moraš spreminjat celico.:\

iso2000 ::

Narediš eno for zanko, ki ti zašiba po vseh celicah, ki jih moraš sprocesirat, potem pa na vsaki celici zaženeš še if funkcijo. Kaj je tukaj problematičnega? Če sem jaz prav razumel, bi ti rad na podlagi točk delil ocene - 85 točk=4, 36 t =1, 42 t =1 itd?
Torej bi naredil nekaj takega: Toleni čisto pravi programski jezik, je pa podobno:
for n =1 to 40
if sheet1.cells(2,n) < 50 then
sheet1.cells(3,n)=1 'tukaj si že določil, da kar je manjše od 50 je šut
else if sheet1.cells(2,n) > 50 and sheet1.cells(2,n) < 65
sheet1.cells(3,n)=2 'tukaj si pač dodelil oceno 2 če je točk med 50 in 65
.
.
.
end if
end for
Kot si verjetno opazil, ti ocene vpisuje v tretji stolpec cells(stolpec,vrstica) - morda je v resnici ravno obratno.

Nekaj takega lahko napišeš v excelu tam ko imaš Visual Basic urejevalnik. Za čisto točno skladnjo se mi sedajle ne da iti gledat, poglej v help, imaš te osnovne funkcije opisane (Visual Basic for applications). Nato še prirediš makrotu neko poljubno kombinacijo tipk in to je to.
Verjetno se da to narediti tudi preko kakšnih čarovnikov ali česa podobnega, a jaz se vedno lotim zadev na ta način, če imam več celic za obdelovat po enakem principu.

Če še kaj rabiš pa kar vprašaj

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

iso2000 ::

Se opravičujem, ker sem cel odgovor pisal moškemu - zavedel me je podpis Pingo...:8)

pingolina ::

Mora biti možno. Glej! Obiskujem Visoko šolo za zdravstvo in imamo tole za nalogo pri informatiki, kar mi pomaga priti do višje ocene in si moram pomagati pač na različne načine, in eden je tudi tale po forumu.
Kriterij je čisto enostaven:
>50 --> 5
51-60 -->6
61-70 -->7
71-80 -->8
81-90 -->9
91-100 -->10

Pa prosim po "domače" razloži. Hvala.
Pingo

ildo ::

Kaj pa če uporabiš združen IF stavek na tak način:



Spreminja se samo argument B1 - število točk posamezne študentke, formula pa velja za vsako vrstico.

Sicer imas pa razlago v Help-u od Excela (za IF funkcijo).

LP Ildo

BlackHole ::

Evo, po domače in "enostavno":

predvidevajma, da imaš ocene napisane v stolpcu A navpično navzdol, v stolpcu B1 pa je tale formula:
=IF(AND(A1>50;A1< 61);6;IF(AND(A1>60;A1< 71);7;(IF(AND(A1>70;A1< 81);8;IF(AND(A1>80;A1< 91);9;(IF(A1>90;10;"ni opravil")))))))
To formulo skopiraj po stoplcu B navzdol (povleci).

A B
1 70 7
2 65 7
3 80 8

Za znakom "< in pred 61(71)(81)(91)" so presledki, zbriši jih prej. Pač slo-tech mi ni dovolil objavit cele formule drugače.
voila!
LP Marko

nodrim ::

V Excelu ni priporočljivo uporabljati številk v samih formulah ...

zato naredi tabelo s študentkami in njihovimi točkami ter ocenami .. zraven pa še ločeno tabelo za kriterije ... tako bo tudi prilagajanje kriterijev veliko enostavnejše ...

upam, da je vse razumljivo na sliki .. drugača pa vprašaj ...

pingolina ::

HVALA vsem, ki ste mi pomagali. Sem izbrala najbolšo rešitev in se je izšlo. Fantje, res ste fejst! Bom še prišla po vaše nasvete, saj bom zagotovo še rabila pomoč.
Lep pozdrav vsem skupaj, pa se še kaj pišemo, ne!?
Pingo

zigi ::

@nodrim - Zakaj pa ni priporočljivo uporabljati številk v formulah?

nodrim ::

jah, enostavno zato, ker jih je pol nepregledno in zamudno popravljat .. če imaš vrednosti lepo v celicah je vse skupaj veliko bolj udobno ...

te ocene so zelo dober primer ... če hočeš spremenit kriterije za ocene, jih v mojem primeru lepo pregledno popraviš v tabelci s kriteriji in se izračuni takoj posodobijo ...

to velja za karkoli, pa tudi, če samo neko cifro deliš z 2 ... bolje, da je ta 2ka nekje v celici, ker jo boš mogoče nekje moral nekoč spremenit v 3ko ;) in če se takšna formula potem ponavlja v več celicah, ti je tako niti kopirat ni treba, ker formule sploh ne rabiš popravljat ...

vem, da zgleda da včasih to res ni potrebno .. samo je bolje, da takšne stvari preprečiš vnaprej ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel IF funkcija

Oddelek: Programska oprema
236409 (3416) Cofko Cof
»

Calc/excel delo s tabelo

Oddelek: Programiranje
131357 (1124) salabajs
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223650 (3373) Mobidick
»

[EXCEL] Pogojno kopiranje na drug list

Oddelek: Programiranje
61699 (1621) StratOS
»

Prosim za pomoč pri VBA

Oddelek: Programiranje
351965 (1768) apachee

Več podobnih tem