» »

wifi na 2km

wifi na 2km

Istrian ::

Imam v stavbi A ADSL priklop v internet, stavba B, je od A oddaljena 2km.
Stavbi sta med seboj vidni.
Ali je kakšna možnost, da sta ti dve stavbi povezani.
Kaj potrebujem in koliko bi me to stalo.

Hvala

Matri[X] ::

Je mozno. Potrebujes 2 APja, ki podpirata prikljucitev zunanje antene ter 2 usmerjeni zunanji anteni s pripadajoco opremo za prikljucitev. Vseskupaj te pride okoli 100k z davkom.

Spajky ::

Mislim, da bi šlo z 2 zelo dobro usmerjerjeni anteni (Yagi mnogoelementna za 2,4GHz -ni pocen ali pa z dvemi (homemade) SatDish z "Can-tenna_ma" v fokusu) in pa še mogoče malo soft/hard "tweakan-a" Wlan mrežnima, kratek kabl za Sat sprejemnike. Če bi mel pa 2x zunanji Wlan adapter-z mrežnim dostopom, ga bi lahko montiral (pri obeh!) v škatli poleg antene, napajanje zanju pa preko Power Over Lan ... malo guglaj še ... zajebancije pa vsekakor bo, naj ti pomaga nekdo, ki se spozna na te zadeve ... Tle na oglasih so neki prodajali in delali homemade antene .... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Istrian ::

Nič ne bo, pride predrago se ne splača
Hvala

Brane2 ::

Ravno danes mi je kolega razlagal, da so lokalni radioamaterji naredili lonce za 2.4 GHz Wifi, ki naj bi s standardnim gearom nesli 10 km.

Za en lonc hočjo baje 23 kSIT.
On the journey of life, I chose the psycho path.

rfmw ::

23k? hmmm, so pa presneto dragi. Material za moj 2.4GHz WiFi lonec me je prišel okoli 3k, ok pa še kake tri ure dela... nikol ne prideš do 23k....

tile radioamaterji so hudi oderuhi!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Brane2 ::

Neki takegea sem tud jaz reku. Tip pravi, da so to naredili pošteno in da jih je samo strošek materiala prišel več kot 13 kSIT in da so recimo lonci štancani pri privatniku itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

rfmw ::

če so šli štancat serijo loncev, bi pa moralo biti vsekakor ceneje, kot 23k. Če ti je rekel, da so resno zastavili, jih vprašaj, če so izmerili smerni diagram in prilagoditev antene? Za tako ceno, bi morali!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

nejc_ ::

Da povem, kako sem imel jaz rešeno: dve piksni od fižola (nekaj 100SIT), kabel pa konektorji (še nekaj 100, mogoče 1000 sit) in to je to. Potem pa dve PCI kartici v 2 stari 486ki (linux) in zadeva je špilala BP - skupaj te vse to pride danes mogoče ene 20k SIT, če se malo potrudiš in preiščeš oglase. Ne rabiš nobenega AP ali česa podobnega. Preverjeno je delal 2 leti brez težav.

Brane2 ::

rfmw:
Če sem ga jaz pravilno razumel, je to stvar, ki jo je izračunal in poštimal Matjaž Vidmar in ki garantirano "nese" 10 km...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

rfmw ::

@Brane2

ja, kul, sej se ne prepiram s tabo, le hočem povedati, da za tako ceno (23k) moraš dobiti 100% zanesljivo-umerjeno stvar. Madona, sej za tak denar lahko kupiš spodobno komercialno usmerjeno WLAN anteno že tudi v Mlacomu. Poleg tega pa lahko "amaterji" naredijo še marsikatero napako pri gradnji antene (slabi-poceni konektor, neustrezen in napačno montiran konektor, ...), čeprav so lonec pravilno naredili. Drugače pa sem se tudi sam opiral na članke Vidmarja in skaliral dimenzije loncev iz radioamaterskih 23cm in 13cm področij na 2.4GHz>:D . Izmerjena prilagoditev je zadovoljiva (-10 do -20 dB), smerni diagram pač težko izmeriš brez ustrezne profi merilne opreme...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

ToniT ::

@rmfv
Oprosti, ampak primerjati Matjaža Vidmarja in njegove antene ter komercialne antene pri Mlacomu.....
Seveda je pa 23kSIT preveč.

rfmw ::

@ToniT

kaj hočeš povedati?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

ToniT ::

Hočem povedati, da če je Matjaž skonstruiral anteno, je le-ta zoptimizirana do konca in da se antene, ki jih kupiš pri Mlacom-u, ne morejo primerjati s to anteno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278347 (6440) VolkD
»

Wireless LAN - Prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
101507 (1394) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412345 (8899) pujsek_
»

Brez Zicni LAN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131835 (1566) PaJo
»

povezava dveh računalnikov na daljavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
111170 (1005) upirna

Več podobnih tem