» »

MIDI keyboard - response time?

MIDI keyboard - response time?

PhotoBlaz ::

Ce se kdo ukvarja s glasbo....a mogoce kdo ve katero komponento je za zamenjat ce imam v nekem programu slab odziv MIDI-keyboard-a...se pravi je zamik med dejanskim udarcem na tipko in med tem da zaslisim zvok iz zvocnikov na racunalniku. Mislim da imam nastimano na 17ms, manj ne gre, ker zacne ropotat(nekak ne zmore).
Je za to kriva zelo slaba zvocna kartica (ena Genius iz leta 99 se mi zdi), al presvoh CPU (AMD Duron 900). Kaj je primarno za zamenjat da se bo ta response time skrajsal?
Se pravi a zvocna ne sfolga hitrejs, al CPU?
Imam pa ta racunalnik in keyboard na vikendu, tako da odgovor nabavi si boljsi racunalnik kompletno mi ne bo nic pomagal.

crusader ::

Saj si si ze sam odgovoril. Najbolje bi bilo oboje zamenjati, ampak v prvi vrsti je zvocna. Kupi tako, ki podpira ASIO standard, kreganje katera je boljsa in zakaj pa prepuscam drugim :D

PhotoBlaz ::

Se tudi meni zdi da je tista zvocna u k****.
V prvi vrsti bom sprobal mojo domaco Creative Live 4.1 pa bomo vidl kako pa kaj naprej ;)

Mam se eno vprasanje....Na tej moji domaci kartici doma imam priklopljeno se Live DRIVE II sprednjo enoto ki je povezana s kartico preko IDE kabla. Me pa zanima ce bom kupil zdaj npr. neko novo kartico od Creativa...ce kdo ve katera ima ta prikljucek za Live DRIVE prednjo enoto?

Thnx

CaqKa ::

poglej po creativovi strani katera ima tak priključek. pa predno jo kupiš jo probaj.

wonderboy ::

Audigyji majo mislm da vsi na PCI kartici možnost priklopa zunanje enote. Kar se pa latencyja tiče, sam mam kartico SB Live Platinum (prvo verzijo, ti pravš da maš drugo), pa nimam nobenih težav z latencyjem. Lahko da je problem tudi v programu s katerim obdeluješ glasbo; v nastavitvah morš zbrat taprav ASIO ganilnik.

PhotoBlaz ::

Ja doma imam Audigy-ja....tam kjer pa imam prikljucen synth pa kar eno crap zanic kartico.
A creative kartice imajo vse ASIO varianto al zopet samo Audigy-ji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PhotoBlaz ()

wonderboy ::

Na Audigyju bi ti moral brez problema delat. Tut sam sm poskusu zvočno na matični plošči pa je bla za en k, sej pravm z Livom pa ni problemov. Drgač pa sam uporablam program Cubase SX 2 za midije delat, pa ni nobenga latencyja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu zvočne

Oddelek: Zvok in slika
231745 (1281) __Devil__
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796324 (4791) strumf666
»

Pc za demo posnetke..cubase

Oddelek: Kaj kupiti
342774 (2400) Axis69
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012232 (8120) OwcA

Več podobnih tem