» »

RAM in oznake le-tega

RAM in oznake le-tega

twosocks ::

Dejte mi povedat prosim:
Kok pinski rami obstajajo (od starih do dnovih), pa kako se imenujejo (EDO,DRMA; SDRAM), pa prbližno za katere serije računalnikov so bili kateri...

npr. EDO - 72 pin - 486

Hvala za odgovor

P.s.: Kva je DIMM?
P.p.s.: Imam tale problem: Imam edo RAM ki sem ga vtaknil v eno Tomato 4DPS plato k ma 133 AMD gor. No če dam 1ga starga (k mislm da je DRAM 4Mb, pa enga novga EDO 16 Mb mi sicer najde 20 Mb sam mi noče WInse zagnat,..je to normalno?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*
  • spremenil: twosocks ()

yjj ::

Pazit moraš da najprej zapolniš reže 0, nato 1 ,...

`ripper` ::

Jah no...glede na to, da mas na plati AMD 133 predvidevam, da je to ze plata z sivo brado. In take plate s sivo prado se obnasajo mal drgac k te dons, k pozre usak ram, k ga not utaknes. Prvo kot prvo je to: Pazi, kako filas banke (bank0,bank1) Drugo je pa to - starejse plate si mogu filat "simetricno". Se prav, ce si hotu met notr 8 MB rama, si mogu nataknt gor 2x4MB. Men je na moji stari plati sicer pozru tud neparno natikanje, sam se je zlo hitr znou sistem zrusit. Je pa tud hec to: recimo das u eno banko notr 8 pa 16 mega, pa ti ga zazna 32 mega :)) sam potem, ko on hoce sarat se po uni polovici 32 mega, k je ubistvu samo 8 mega velka (se pravi manjsi modul, mu ponavad ne znese zmerej s tem, ker pac nima dostopa do rama in enostavno zmrzne. Drugac pa ce rabs ram: Jest ti ugodno prodam 32 MB EDO 72pin rama. Samo 20 jurjev. :)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

`ripper` ::

aja pa se tole: mislm da so rami bli taki =)))

30pin so nucale 386ke pa stare 486ke
72pin je biu za 486ke visjega klasa (100+) pa za pentiume prve generacije ( u to skupino spada tud EDO)
Tist DRAM k pravs da mas DRAM kukr jst vem je tanova sorta rama - se prav te k so pc100 pa pc133.
te se seveda delijo se na SDR (single data rate) in pa seveda DDR (dual data rate). Za DDR nism cist zihr ce je iste oblike k SDR, ker ga pac se nism meu prilke vidt in otipat (sprobat?) :'(;)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

486 ali neki tazga

Oddelek: Strojna oprema
291455 (1055) the_unborn
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281422 (1137) andrej
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533627 (3021) AtaStrumf
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411618 (1099) Tic
»

vrste RAMa ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61381 (1293) asteroidk

Več podobnih tem