» »

486 ali neki tazga

486 ali neki tazga

Klemenn ::

no začelo se je tak.-.

brat mi je domov prnesu en comp in reku, nej zrihtam

jzst stvar odprem (oborožen s sesalcem), posesam, in gledam naprej

prvo kar pogledam je, kje je proc

najdem ena velika rebra, brez venta. si rečem ok, mogoče je pa tut tak to blo dobr, ne vem :|..gledam naprej, pogruntam da bi lahk jzst tm dal gor ne 5x5 cm vent in bi blo to čist ok

pošlatam rebra, nakar se premaknejo. zdi se mi čudno, saj se moj c466 ne premakne nikamor z hladilnika (pasta vmes). dam dol proc, fak, sploh ni termalne paste gor! nakar ugotovim da je to socet 7, intel pentium izdelan leta 92 ali 93, ne ugotovim pa frekvence ; tole sem prepisal iz ene vrstice pri procu ;

c6400873-0806

na samem jedru pa sem opazil, da piše il33 , je to mogoče 33mhz mašina?

aja, pri nanašanju termalne paste, kam jo nanesem ; rebra pridejo čez cel proc, za drug hladilnik nimam, kaj pa spodi, pod proc, v socket dobesedno, tm pa nič ne dajem? :\

Matek ::

Pa kaka termalna pasta, pa kaki ventilator. To so stare mašine, tega ni. Dobro, mogoče mu kaka kapljica ne bi škodla, ampak bo veselo delal tudi brez paste. 33 MHz verjetno pomeni fsb, moj pentium je imel tudi 33 fsbja (x3 =100), pa smo ga navili na 133 (povečal množilnik na 4>:D).

Aja, pa zakaj bi ti dajal gor pasto pa to, če stvar ne dela, ne bo pasta pomagala.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Binji ::

1. Ce je Pentium pol ni 486:\
2. Ti stari proci niso rabli niti termalne paste niti aktivnega hlajenja (odvisno od modela), ceprav ne bi niti eno niti drugo skodilo

Tko da ti sam tista rebra fino prpopej gor (more bit ksna finta da se za procesor zakaci) in ce se ni skurlo more delat
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Klemenn ::

ja jutri bom šel v bližnjo trgovinco po kapljico termalne paste, škodit ne more :P


zdej moram sm še ugotovit, kaj za vraga je tole
:\

Matek ::

Daj povej ti najprej kake znake življanja daje od sebe oziroma zakaj si ga sploh razdrl.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bobby ::

od Pentium cpu dalje so vsi mel aktivno hlajenje. to kat maš ti je skor sigurno 486-ka 33Mhz. dej pasto vmes pa en vent gor našraufej pa mal sreče in seveda poišč jumperje za množilnik in napajanje pa nafrizirej. z mal sreče boš mel 486-ko na 66 ali 75Mhz-jih.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Matek ::

bobby ni res, jaz sem mel pentiuma 100 MHz, ki je imel gor samo ena velka rebra.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

mmmato: računalniška firbčnost pač :D

sej ga ne grem niti probat, k je moj brat tolk pameten, da mi je pozabu prnest miško pa tipkovnico, zdej pa nimam kej delat :D

bobby ::

res MadManMato ampak v tem primeru si pa SIGURNO imel kišto tko narejeno in sestavljeno, da si imel "zračni tunel",v tem primeru se strinjam,drgač pa ne.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Matek ::

Bobby, ni res, nobenega tunela, niš, navadna kišta, kot jo mam zdej (seveda ni AT ampak AT), sam da je na procu blo pasivno hlajenje, 100%.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bmen ::

Ibm na modelu PC-330 s procesorjem P166 nima aktivnega hlajenja na procesorju.

Na sprednji stani ohišja je en cca 8 cm ventilator, ki piha na coast cache modul in spomin, mogoče pa pomotoma kaj pihne tudi na procesor :D, pa kišta še kar neče crknit. Proc je po celem dnevu dela mlačen. Hladilna rebra pa so velike cca 5 x 10 x 1.5 cm

Aja dela pa že cca. 5 let (raje kako leto več) vsak dan najmanj po 8 ur (včasih pa cel teden, ker se mi ga ne da ugašat.) Tudi disk strašne kapacitere 540MB še ka dela.

CaqKa ::

jebediah:
pinov procesorja NE mazat s termanlo pasto. procesor crkne kak boš računalnik vklopo. cccc
em kaj nimaš monitorja?
ponavadi se hitrost procesorja in rami pokažejo na začetku. neodvisno če imaš gor priklopleno tipkovnico....

darkolord ::

:D :D :D :D :D
moj p200 je delal ene pol leta brez venta, o pasti pa itaq neduha ne sluha... tam do p166 dela mrez problema brez paste in venta, samo rebra morajo bit gor

Klemenn ::

pentium 133 se reče tej fragmaschini >:D


povejte mi kaki rami so not, in ali jih kdo proda? :\

ali3n ::

Zelo verjetno je not EDO RAM (mislim da 72-pinski) - imajo zarezo pribl na polovici;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klemenn ::

tak se tut men zdi, k sem meu na 166pentiumu tut edo rame :\

proda kdo?

Azrael ::

Procesor je 100 % Pentium, ker je plata Socket 7.za 486 je Socket3.
Glede EDO RAMa .Sam imam gateway P120 s 16 MB RAM. Imel sem priliko dobiti 2x32 MB in 2x16 MB:D.Ko sem jih namontiral je zadeva spisala 16 MB;(( ,tako ,da sem moral menjat še plato. Tako da nove RAMe prej preizkusi, če delajo na tvoji plati. Ja pa še to: za Socket 7 morata v isti spominski banki biti enaka RAM modula - ne bo ti delalo če mešaš RAM različne velikosti in ali proizvajalca. Tako, da moraš kupiti EDO RAM vedno v paru.


Nekoč je bil Slo-tech.

Klemenn ::

trenutno imam 2x4mb, to pomeni da moram recimo kupiti 2x 16 (če bo delalo)?

kaj dam lahk noter še eno palčko 4mb potem? ker mam 3 slote

bmen ::

ne
vedno v paru 16MB = 2 x 8MB
32MB=2.16 ...

Klemenn ::

kaj pa to?

pod grafične kartice imam ati vga wonder

pod neznano strojno opremo, pa imam še

pci-vga compatible display adapter?

nič jasno :\

Azrael ::

3 sloti za RAM ? Ali je mogoče 3. slot za 168 pinski SDRAM ? Če je tako lahko iščes kakšen starejši 66 Mhz RAM ,ki bo verjetno cenejši od EDO RAM. Vendar pozor v tem primeru ne smeš mešati med seboj 72 in 168 pinskega RAMa, ker boš verjetno skuril plato in RAM! Glede neznane grafike pa v BIOS preveri ali imaš še kakšno integirano grafiko.
Ali mi lahko poveš za katero plato gre (oznake) ?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Klemenn ::

pardon, niso 3 ampak 4 sem zdejle pogledu še enkrat nisem dobro vido prej :\

CaqKa ::

kaj si nor.. da bi jaz mel na moji 486 4 slote pa v roki držal še 4 16mb module :)))))))))))

kuglvinkl ::

Ja, jaz sem bil tolk vzhičen, da sem si naredil poličko za ključe iz tega :).

pod grafične kartice imam ati vga wonder

pod neznano strojno opremo, pa imam še

pci-vga compatible display adapter?


Poizkusi inštalirat VGA driverje (generic, default nekaj takega), da ti povozi prejšnje. Pol pa reboot in naloži prave.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

to z grafo sem že zrihtu, pač sem un pci-vga compatible display adapter nastavu tud kot ati vga wonder, pa je delovalo, in sem lahk tut resolucijo spreminjal, edin tako je delalo!

CaqKa: kaj si hotu s tem povedat? :\

CaqKa ::

več rama kot boš mel v 486ki lepša bo roza barva na monitorju.:D

Klemenn ::

:D :D :D

the_unborn ::

vec rama ko bos mel noter bols ti bo laufal unreal2:D

Binji ::

Ja..mogoce se ti bo celo Setup zagnal:D >:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

the_unborn ::

ja, v dos-u:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

Oddelek: Navijanje
223513 (829) sbawe64
»

Drag EDO ram

Oddelek: Strojna oprema
151326 (962) 333333
»

486 DX4s kateri RAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71036 (949) Tomay
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281411 (1126) andrej
»

hlajenje proca pa grafikulje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131147 (888) element

Več podobnih tem