» »

AOpen Pentium M mamaplata

AOpen Pentium M mamaplata

The inquirer - AOpen je predstavil dobro opremljeno namizno ploščo za Intel Pentium M procesorje, ki so sicer prvotno namenjeni prenosnikom, ampak si jih zaradi majhne porabe, posledično hladnega delovanja in hitrosti najbrž želi marsikdo videti v svojem namiznem računalu. Nova plošča je zgrajena okoli veznega čipovja Intel 915GM in je opremljena s krmilnikom S-ATA za diske, režo za grafiko PCIe, dvojnim gigabitnim LAN-vmesnikom PCIe, vgrajenim DVI-vmesnikom, zvokom 7.1, podporo za HDTV ... Podpira tudi pomnilnik DDRII s 533 Mhz ali navaden DDR s 333 MHz. Ploščo izdelujejo v formatu micro ATX. Cena? Še ni znana, prav tako se še ničesar ne ve o dobavljivosti tega izdelka. Za podrobnejši opis izdelka skočite sem, lahko pa si tudi preberete novico na strani proizvajalca.

15 komentarjev

krho ::

Uf Idealno za v dnevno sobo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BluPhenix ::

Se kar strinjam ja. Končno si bo lahko človek zgradil precej neslišno zadevo, brez uporabe vode.

Zadeva je tudi precej majhna, končno si bom lahko naredil multimedijsko napravo za v dnevno. :D

Zgodovina sprememb…

Ch4N93 ::

kakšna pa je kaj cena mobilnih pentiumov?
Ni nam lahko...

Arthur ::

~55k za 1.6, vsaj mesec al dva je bilo tko, pa se nisem dost zmotu.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Romčy ::

Kje se pa dobi M Pentiume

Tarzan ::

Mljask!

Kje se Pentiume M dobi?
Nemčija zagotovo, drugače pa po mojem tudi pri nas, če ne drugega pri kaki računalniški štacuni, kjer sami sestavljajo prenosne računalnike.

AtaStrumf ::

Prepozno je tole, je ASUS že izdal ASUS CT-479: Socket-478 to Socket-479 Adapter, ki naredi stvar precej cenejšo in hitrejšo, pa itak te plate ne bo zunaj še kar nekaj časa, mesec če ne celo dva pa še draga zna bit. Itak je pa Pentiuma M za na destop že povozil čas. Enostavno ni konkurenčen glede na ceno, če pa hočeš tiho mašino, je pa tudi kak mobilen Sempron 2800+ (90 nm D0) čist OK, pa še na navadno socket 754 plato paše. Skratka prepozno in še predrago je vse skupaj.

OwcA ::

Nisem tako prepričan, da je Pentiuma M povozil čas. Za svojo frekvenco so hitri (na res hitri plošči, kot re recimo Asusova P4C800-E, morda kar najhitrejši), navijajo se božansko, žrejo malo toka in posledično oddajajo malo toplote. Seveda ni za "navadne" uporabnike, ampak tem takšni adapterji tudi niso namenjeni.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

AtaStrumf ::

Owca pred relativno poceni S754 90 nm A64/Semproni bi bili P M na namizju zakon, zdaj pa enostavno ni več računice. Sploh nočem rečt, da je P M slab proc, samo nikakor pa ni _TOLK_ dober/boljši na _namizju_ da bi bil vreden svojega denarja.

Moonman ::

Pentium M na 3.1Ghz bi pa rabil jaz :D
Res pa je, da so zaenkrat še občutno predragi.

lp


Smorny ::

http://www.geizhals.at/eu/?cat=cpumobi&...

A je razlika med celeronom-M in pentiumum-M samo v velikosti cache? A so potem nekdanji pentiumi-m s 1024kb cache današnji celeroni-m?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

AtaStrumf ::

Kolikor sem jaz uspel pogruntat je novi Celi M celo boljši kot stari P M, ker je grajen na novem jedru in je 90 nm. Razlika med Celijem in Pentiumom M je dejansko samo v Cache-u in par funkcijah, ki skrbijo za nizko porabo, ki pa na desktopu praktično ni pomembna, tako da če bi že delal desktop "Centrino" se definitivno bolj splača vzeti Celija M in raje prišparat razliko za kaj drugega.

kuglvinkl ::

Mah, to nima smisla. IMO se bo folku čist snel, ko pirdejo ven 64-bitni WInsi XP. Če že ćeš met standard desktop.

Za HTPC pa rabiš mATX socket A plato, AXP M in MCP-T. Pa še to je luksuz.
Your focus determines your reallity

OwcA ::

Kolikor sem jaz uspel pogruntat je novi Celi M celo boljši kot stari P M, ker je grajen na novem jedru in je 90 nm.

Tudi Pentium M je 90 nm.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA EPIA

Oddelek: Kaj kupiti
101255 (983) shadow7
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312500 (9807) krneki0001
»

Procesorske novice

Oddelek: Novice / Procesorji
343192 (2219) PrimozR
»

Aopen odprl Pandorino skrinjico

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
243724 (2738) TribesMan
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345054 (3384) okfec

Več podobnih tem