» »

Nov članek: Test mišk

Nov članek: Test mišk

Slo-Tech - Je že res, da jih večinoma ne maramo in da so enim ljubke, drugim se gabijo. Spet tretjim smrdijo, četrti pa pravijo, da imajo prijeten vonj. Gotovo jih ni pametno nenadzorovano puščati v stanovanju, a za računalnik jih vendarle potrebujumo. Vsaj navadni smrtniki. je spisal članek s primerjavo miši, na srečo ne tistih ogabnih in smrdečih, pač pa v-rokah-držečih. Prijetno branje vam želimo!

108 komentarjev

«
1
2 3

Jakka ::

Končno! :\

Grem hitr brat.

ferdo ::

kaj pa cenejše miške? a ni bilo dovolj časa?
no, ja.. tudi s tem, pa čeprav samo štiri primerki, sem zadovoljen..vsaj nekaj.

mene zanima, kako se meri argonomijo miške:)
jaz miško premikam s tremi prsti in ne z dlanjo. in mi argonomija miške čist nč ne pomaga...

SkyNet ::

Prebral sem le tisto o MX1000. Ne vem zakaj avtorja tako moti, da če se miško dvigne se senzor ugasne in po njegovem naj bi bilo to slabo v streljačinah kje se pogosto miško dviguje. Ja človek, kje si pa še videl da bi v streljačini kdo miš v luftu (ali samo pri miru) držal celih 7 sekund?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Luke ::

Js uporablam MX1000 že lep, čas za igranje mohaa, pa sem vedno med prvimi tremi po fragih; če bi miška res mela tak lag, sigurno ne bi bil. Pa strinjam se s tem, kar je napisal SkyNet. Z miško res ne kriliš po zraku.

humanoid ::

Test je malce prekratek, zajete so samo najdražje badass miške, ki si jih malo ljudi kupi (izvzeta neumna mladina, ki kupuje miške in podloge za 50k SIT, ampak oni razmišljajo z nečem drugim, ne z glavo). Škoda, da ni še testa Genius-ovih miši, ki so zelo sumljivo podobne Logitechovim, za moje pojme je ergonomija od Geniusa celo oljša, samo je kvaliteta platstike in programja slabša. Upal, sem na test Logitechove MediaPlay miške pa je ni not :( Pa kakšne od Microsofta, nenazadnje imajo zelo kvalitetne izdelke.
Če ne pa je test še kar dober, tudi zaključek, samo nekateri se ne bodo sprijaznli z njim, ah internet gre itak v kura*, ko so sami debili gor.

AirDevil ::

Še eden uporabnik MX1000. Se 100% strinjam z zgornjima odgovoroma. Igram zelo strastno Call of Duty in meni se nikakor senzor ne ugasne tako hitro. Sem preveril doma in se mi ugasne po 7-ih sekundah. In ker je v članku tako napisano da, je pomembno hitro špilanje, jz res ne vem kaj počne človek z miško 7 sekund v zraku, ga prej fentajo. Tako da jz nikakor nebi te miške tako v nič metov zaradi tega. Možno je pa da je imel defektno miško in jo nej gre zamenat in potem preizkusi.

Phoebus ::

Za 99% ljudi je MX1000 veliiiiiiiko boljša miš od razorja. Če se tako ocenjuje miške, naj se test poimenuje test miši za hard gamerje, ne (splošni) test miši.

RabeS ::

sem uprabnik mx 1000-ke in mi sploh ni žal dnarja, samo akumolatorček bi lahko bil vzdržljivejši, ta miš je zakon;)

Banananjam ::

Sej ni držu miši 7s v luftu. Če dvigneš mx1000 se laser iz varnostnih razlogov ugasne (da se nebi šel folk starwars >:D ) in potem ko postaviš miš na tla potrebuje nekaj časa da se skalibrira nazaj.

jRk0 ::

a mi lahko kdo pove, zakaj niti ene cene za misi ni v testu? wtf?
You fuck up once, you loose two teeth.

kanabis ::

Si mogu dodat k MX 1000 da jo lahko daš v žep trenirke in delaš z njo čisto normalno..kar jaz počnem ko mi mali sin išče miš po mizi ker hoče on premikat...tega druge niso sposobne.
JAz sem z akumulatorjem super zadovoljen. Miška dela nekje od 5-8 ur aktivno vsak dan in mi nekj 10 dni.
Miška je za moje pome daleč najkvalitetnejša do sedaj odzivnost je v špici, ta ki je delal test pa zgleda da ima nekaj proti tej miši!
Ja miš vzraku...hm to mogoče samo ti delaš ker se verjetno skriješ pod mizo ko te pri COD oziroma ne vem kaj igraš skriješ pod mizo, pa še miško vzameš samo za vsak slučaj da jo ne prerešetajo.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanabis ()

DominusSLO ::

Test se mi zdi zelo v redu, tudi jaz pa pogrešam cene.

IceBreakr ::

Torej je BOF uvozil Diamondbacka? Kakšn je sploh interes za te miške? Na netu pride ca. 14k sit (s poštnino vred)....
IceBreakr

bmandelj ::

tudi jaz se uporabnik mx 1000 in moram povedati da boljse miske se nisem videl, dela na vseh podlagah (preverjeno na steklu prevleki od sedezne ipd).
dviganje miske ni problem se nikoli me ni noben sprazil ker se miska ni skalibrirala ce sem jo dvignil, (to se mi slisi tako - ne ynam igrat ampak je miska kriva da sem zgubil), teza je pa tudi cisto normalna (imam raje malo tezje miske).
mx510 pa ni vec najbolja logitechova miska s kablom ampak je MX518.

razer viper ima pa en velik minus ki ni napisan -- DESIGN

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Marjan ::

Me veseli, da Slo-tech še objektivno kdaj prikaže kake podatke.

Ker malo že preseda utečen stil o mogočnosti kakega softwarea, če potem številke čisto nekaqj drugega pokažejo.

humanoid ::

BOF ima DiamondBack za 11.990 SIT, v Cool-PC pa skoraj 14k SIT... boooo, zakaj je taka razlika mi ni jasno in resnici na ljubo me niti ne briga.
Pred nakupom je itak najboljše izdelek sprobati in primerjati cene med trgovinami, kot vidimo v Sloveniji, lahko prišparaš celo 50%, če greš v drugo trgovino, kje je tu logika mi tudi ni jasno.

njok ::

Katera podlaga do 5k pase zraven teh misk?

Keki ::

MX 510 nima Negativnega pospeška (negative acceleration). Imela ga je MX500 v 510 pa je to odpravljeno. Verjetno je avtor malo površno prebral source literaturo. :\ :\ :\ :\ :\

Sam jo uporabljam že lep čas in ga še nisem opazil. Igram CS na ultra low sensitivity (1 v igri in dokaj znižan v windowsih)
Prav tako je miška za igre bol primerna brez drajverov.

:P :P
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Keki ()

Keki ::

Njok, za do 5k se ti ne splača kupovat podlage.
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

Macketina ::

Ker gre za test misk ki so narejene in ustvarjene pretezno za spile, mi je jasno zakaj so opisane te miske kot so.U bistvu bi morale biti samo MX510 in Razer DB :D vse ostalo je za resnega igrackarja neprimerno.Se pa strinjam z zakljuckom.
Imam DB, kupljen v BOFu za 12K, toliko je bila tudi cena MX510, samo zame nikoli ni bilo dileme kaj kupiti.1600DPI se ne pozna v praksi (rabili bi resolucije visje od 1600x1200 za izkoristek vseh teh moci), samo to je samo en od podatkov.
Zanima me kako je bil test izveden...predvsem koliko casa se je navajal opisovalec na vsako posamezno misko.Jaz zase vem da sem rabil za Razer Boomslanga 2000 3 tedne da sem se je navadil.Problem je ker je miska bila tako hitra in odzivna.Na DB sem se potem navadil v parih dneh, samo vecinoma ker sem prej imel ze noro odzivno mis.

lp
Macketina!

freserovski ::

bi lahko bili dali še konkurenta Microsoft zraven ;)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Matek ::

Tisti, ki so žalostni, ker nisem testiral tudi boljših mišk, žal, test je bil planiran samo za badass high level miške, namerno usmerjen v bolj gamersko področje, kjer se čutim najbolj kvalificiranega za testiranje. Morda se v prihodnosti lotim tudi cenejših mišk, kjer je ponudba dosti širša (genius, ki ga je nekdo omenil, typhoon).

Kar se tiče cen, če kupujemo miš takega razreda, kot so te v testu, se ponavadi ne sprašujemo preveč o ceni, ampak vsekakor imate prav, na primerjanje cen sem čisto pozabil. Bom naslednjič bolj pazljiv, hvala.

Vsi, ki tako hvalite MX1000 (kar veliko vas je), koliko od vas lahko reče, da ste testirali vse omenjene miške in igrali z njimi, pa se vam mx1000 še vedno zdi najboljši. Jaz sem imel vzporedno priključene različne modele in razlika je bila opazna. Sledenje je sicer OK, ker ima tako ali tako enak senzor kot MX510, ampak omenjen lag zaradi brezžične povezave me je motil. Tistih 7 sekund za izklop ste morda narobe razumeli, po 7 sekundah se senzor POPOLNOMA izklopi, takoj ko miško dvigneš, pa skoči v power saving mode. In to me je zelo motilo, pri low sens igranju je treba miško pogosto prestavljaš pri hitrih obratih, da jo imaš vedno na sredini podlage in tisto preklapljanje senzorja je moteče. Resno. Saj ne rečem, da se ne bi dalo na miško navaditi, ampak je dosti slabša od ostalih primerjanih. Tistim, ki ste se pohvalili s tem, da ste kljub mx1000 prvi v COD na publicu, pa ne bom nič rekel.

Test je na objavo čakal že nekaj časa, napisan je bil pa še dlje nazaj, zato nisem omenil Mx518, ki je trenutno res najboljša logitechova ožičena miška.

O podlagah se bom še razpisal v kratkem, tako da boste dobili tudi podatke o tem. Njok, če ti na hitro odgovorim, do 5k bi jaz kupil kakega Xtraca zoom.

Keki, ne vem kaj je "source literatura", sem pa prebral večino dokumentacije MX510 in se prav dobro zavedam, da so pri Logitechu povedali, da je negative accel odstranjen, žal pa se v igri še vedno pojavlja, tako da mi nobena literatura ne koristi. Strinjam se, da je privzeta windows podpora za miško boljša od logitechovih driverjev, ampak nima naprednejših funkcij, poleg tega pa se da z advanced mouseware utilityjem vključiti OS podporo in obenem uporabljati mouseware gonilnike, tako da to ni problem.

Na miške sem se navajal kak teden, žal nisem imel več časa, ker je treba izdelke vrniti trgovinam, ki jih posodijo, sicer bi jih uporabljal še dlje.

Microsoftove miške so bile v začetku predvidene za testiranje, namen sem imel sprobat explorerja 4.0, ampak žal se nikjer več ne da dobiti ožičene verzije, tako da testa nisem opravil, ker ne bi imel največ smisla, če izdelek ni dobavljiv.

Morda bi res moral testirati samo DBja in mx510, ampak že zdaj se ljudje bunijo, da je mx1000 preslabo ocenjen, kaj bi šele rekli, če bi ga izključili že v začetku. Se pa strinjam, ja, ti 2 miški sta edini primerni trenutno za resno igranje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

BBB ::

Kaj je pri miših negativni pospešek? Prosim za jasno in jedrnato obrazložitev. Lahko navedete tudi link, kjer je tako obrazloženo. Se vnaprej zahvaljujem.

rzhektor ::

Ni mi jasno kak nekateri ne morete prehvaliti tisto, kar imate, (tu mislim predvsem lastnike mx1000), čeprav veste, da se stvar ne obnese najboljše. Ni to prvi test, v katerem so popluval mx1000 in prepričan sem tudi, da ni zadnji.

Nekateri tukaj tudi pluvate po avtorju, češ da je pristranski. On je imel možnost testiranja mišk. Edino on tukaj je sprobal vse miške. Večina lastnikov mx1000, ki tko hvalite svojo miš, še ni probalo mx510 oz razerja, ker če bi, nebi svoje trdil in bi ugodovil, da so 10 jurjev vrgli stran. To jih najbolj boli in tega se globoko v sebi tudi zavedajo.

btw: nimam nobene od testiranih mišk

Matek ::

Negativni pospešek je pojav, ko se pri hitrejšem gibanju miške zmanjša hitrost gibanja kazalca.

Verjetno poznaš nastavitev pospeška iz windowsov, ki ti pomaga, da se kazalec premika zelo malo, če miš počasi premikaš, ko pa bolj trzneš, pa skoči dlje. No, negative acceleration je taka zadeva, samo v obratni smeri.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

tut sam posedujem mx1000 ze ene 2 tedna in lahko zavrzem vse stiri minuse, ki so navedeni za to mis.

zamika zaradi brezzicnosti pri tej miski NI. to je prvo dejstvo.
teza. hvala bogu,da je tezka, drugac je pr online spilih vec v zraku, kot na podlagi. neb meu nc proti ce bi bla se tezja.
ugasanje. ja, predolg se dela, ce jo dvignes. ugasn bi se mogla takoj, ko je 1mm nad podlago.
superiornost laserja... zadeva me nekak spominja na kuglo in je definitivno mnogo bolj natancna zadeva, kot pa osvetlitev z ledico.
btw, probu sm ogromno podlag, ampak slabo dela samo na steklu. na ogledalu dela bp. :)
in dela tut v radiju vsaj 5m (vec nism probu) tut skozi steno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

aja, pa se neki mi je zelo usec pr mx1000. spodi ni lucke :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rzhektor ::

Dr_m:

Pa si probu MX510 al pa novga razerja????

Matek ::

Dr_M, sploh ne bom komentiral, večina ljudi ve zakaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

ja en kolega ma viperja.
ceprov nej bi bla to neka super duper huda miska, me sploh ni impresionirala. po ksni blesceci povrsini kdaj pa kdaj celo mal dela. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Dr_M, sploh ne bom komentiral, večina ljudi ve zakaj.

ja sej vem, da nimas nobenih argumentov. in ja, ljudje vejo, samo ti ne ves.

precej slab test. zal. vec srece prihodnjic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rzhektor ::

Dr_M:
Ti si en idiot. Sam pluvaš po ostalih. Napiš ti kak test pa bomo mi ocenil, če je test dober al slam.

Men se zdi test vredu in realen glede na to, da so do istih zaključkov prišli pri reviji Joker 4 revije nazaj.

Matek ::

ja sej vem, da nimas nobenih argumentov

Tvoji posti pa kar kipijo od njih.

zamika zaradi brezzicnosti pri tej miski NI. to je prvo dejstvo.
ugasanje. ja, predolg se dela, ce jo dvignes. ugasn bi se mogla takoj, ko je 1mm nad podlago.
aja, pa se neki mi je zelo usec pr mx1000. spodi ni lucke :)

Izjemno argumentirano, kako naj sploh spodbijam take trditve?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

rzhektor: jokerja beres?? hehehe.

tolk o idiotih. :)
in z veseljem pluvam po takih, ki sirijo krivo vero.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

njok ::

MMM, kul, bom pocakal se na test podlog.

HeMan ::

DR_M viper ni super duper miška. Preberi test, če te zanima zakaj. :)

Roadkill ::

Jah meni se zdi uredu "test"... zakaj "test" je precej jasno.. Ke ubistvu ni test ampak primerjava podatkov in MMM-ova mnenja o miškah.
Ni tukaj kakih hudih meritev zadaj (ali pa sem slabo preletel test).

Glede mx1000.. ko sem ga jaz sprobal, je imel lag. Potem mi je frend povedal, da se da preklopit na "game mode", kjer se laserček nikoli ne ugaša itd in ni laga... nisem pa še videl tega v akciji..

Sam sem nabavil razerja diamondbacka prvi dan, ko je prišla pošilka v cool-pc, sepravi imam miško že več kot 4 mesece in nimam pripomb.
Prvi mesec me je motila pozicija dveh stranskih gumbov in nanju nisem nič bindal, sedaj pa brez vsakršnih težav uporabljam vse in mi je miš praktično iz dneva v dan bolj všeč.


Eno vprašanje za vse, ki takoo zeloo hvalite mx1000: "Katero podlogo imate?"

Dr_M ::

Izjemno argumentirano

a ti morm narisat? ti bo potem kej bl jasn?
prva vrstica je dejstvo in ne rabis argumenta, druga in tretja pa moje mnenje. a rabis ksn argument za to?

MMM od tebe res nebi pricakoval takih neumnosti. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Jah meni se zdi uredu "test"... zakaj "test" je precej jasno.. Ke ubistvu ni test ampak primerjava podatkov in MMM-ova mnenja o miškah.

Roadkill ima tule prav, to sem že sam poudarjal v uvodu članka. MouseBench 99 žal ne obstaja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

Eno vprašanje za vse, ki takoo zeloo hvalite mx1000: "Katero podlogo imate?"

eno za 250sit :) iz blaga, da ne drsi prevec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matek ::

Dr_M, ja, jaz sem imel doma kup miši, se ubadal z njimi več kot en mesec in napisal par tisoč besed testa, ti pa imaš en MX1000 2 tedna, pa je vse kar rečeš o njem dejstvo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

MadManMato: znam bit zelo picajzlast. in ce jest recem, da nima zamika, potem ga nima :)
no, in nism edini ki to pravim. to pravi vsak, ki ima to misko in jo je uporabil v razlicnih situacijah. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Roadkill ::

Dr_M s tem (250sit za podlago) si dokazal, kdo je tukaj nekompetenten za dajanje kakršnih koli ocen (ti, če nisi opazil).
Vsaj kar se tiče intenzivnega gaminga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Roadkill ::

mx1000 by raziel

Zanimivo branje, ki ga je napisal nekdo, ki je zelo precenjen, a vseeno malo kdo ve o tej zadevi več kot on.

Xplicit ::

jest mam mx700 :D pa mam namen menjat pa bom pomojm kr tega dimondbacka uzel, sam me mal mot k vsenaokrog svet un 'laser' oz. rdeca svetloba


bomo vidl, ga morm prej sporbat.
btw - a kdo ve ce se ga da v bofu ali bigbangu sprobat (priklopt da se vid kak deluje)?

Matek ::

Xplicit, tega Diamondbacka lahko dobiš v 2 barvnih različicah - Magma je praktično prozorna in se res precej sveti, Chameleon je pa precej manj transparentna, tako da če te to moti, kupi drugo.

Preizkušanje je čisto odvisno od prodajalca, če boš lepo vprašal in če se mu bo dal, ti bo najbrž pustu, IMO v Bofu prej.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

goranTNT ::

Tud sam imam mx1000 in sicer tm ze ene skor pol leta in moram rect da do zdej nism zasledil taksnih problemov. Igram kr precej prek neta in to uspesno, tko da ce bi miska mel res zamik, temu nebi bilo tako. Lahko jo samo pohvalim, (pa ne zato ker jo imam, ampak ker je dejansko dobra). Moti me le edino nekoliko vecja teza, sam se kr hitro navadis.

Roadkill ::

Samo sprobavanje mišk je mal tricky.
Meni se je DB zdel vsaj bizaren, ko sem ga prvič sprobal, pa čeprav sem tako zagrizen pristaš simetrničnih miši, da me kar srce boli, ko imam MXa v roki. :)

No samo ker ne moreš dobit miške na probo za dva meseca, je to next best thing.

Roadkill ::

Definirajte "dobre rezultate na netu", pa bo debata naprej precej boljša.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347358 (2177) enemon
»

Kakšen procesor in grafo imate

Oddelek: Strojna oprema
465373 (4636) Riff
»

Analni sploni odnosi v porastu med mladostniki

Oddelek: Loža
236846 (5835) imagodei
»

Romantična večerja v Lj

Oddelek: Loža
267986 (7416) Zeberdee
»

Prijetno presenečen...

Oddelek: Kaj kupiti
5905 (795) the_unborn

Več podobnih tem