» »

Poviševanje frekvenc .......

Poviševanje frekvenc .......

Jeronimo ::

Lep pozdrav!

Rad bi pospešil svoj računalnik. Sicer sem malo preletel članke o tej temi....... vendar se čisto najbolje ne znajdem .... tko da .... upam da se bo kdo našel in mi malo pomagal.

Sistem:

ASUS A8N-SLI DELUXE SOK."939", NVIDIA nForce4 SLI, PCIE, SAT
Procesor AMD ATHLON 64 3000 939 BOX
Ram DDR 1GB GeIL PC4000 Ultra Platinum DualChannel (2*512)
GV-N66T128D Geforce 6600GT 128MB DDR3 PCI-Ex16 TV izhod+DVI - 1,6 ns RAM (heatpipe hladilni sistem)
Trdi disk MAXTOR 160Gb 7200rpm SATA 8Mb
Napajalnik SILENT POWER LC6550-550W


Kaj si želim?

Kot sem prebral ... se da marsikaj narediti za povečanje zmogljivosti. Vendar je sistem dovolj močan, zato bi se osredotočil samo na softverko overclockanje - ali softmode (če sem si prav zapomnil).

torej - povečal bi frekvenco procesorju, ramu in grafični kartici. Kako je z matično ploščo ne vem ..... nekaj sem na hitro preletel navodila za Asus plato in videl da imajo možnost preko biosa poviševati frekvence ..... ko smo ravno pri tem .... pri člankih sem videl, da prideš pri neki stopnji povečevanja frekvence do nestabilnosti sistema. Recimo, da pretiravaš pri ... procu..... Kako lahko vrneš osnovne nastavitve pri ponovnem zagonu? To je dobro vedeti. :)

Keri programi bi bilo za mene primerni (glede na to, da nisem ne vem kakšen znalec na tem področju)? In kako naj se lotim zadeve ........

Ohišje je primerno hlajeno z dvema ventilatorjema ..... tko da tukaj ne bi smel imeti problema


Res lepa hvala za vse odgovore.

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Gaber ::

Hehe, eden redkih ki se je dejansko spravil brat preden sprašuje:D... No ja, še mal branja ti ne uide...

Evo 2 topica, v katerih je bilo že govora o podobni konfiguraciji:
klik
klik

Sam mam isti proc&plato, proc mi laufa na 2.4GHz(270x9), gre pa stabilno do 2.6(330x8)...
Če naviješ preveč vrjetno ne boš pršu niti v Winse in te vrže nazaj v bios setup, kjer pač odviješ...
Pazi na PCI lock, HTT drži okol 1000, ko dviguješ voltažo pazi na temperaturo... Rame lahko po defaultu pustiš na 1:1 (max DDR400), tvoji morjo it bp do 250 FSB... Aja, pa priporočam da si snameš najnovejši bios (če si ga še nisi)...

Jeronimo ::

:D ja .. rad preberem vsaj toliko, da približno vem o čem je govora.

Sem prebral tiste članke ..... sam .... tole mi bo delal kar težave .... mam jaz občutek...... preveč nepoznanih stvari s premalo opisi, kako se tem stvarem streže ......

Bom downloadov nov BIOS ..... to mislim, da mi bo šlo ..... :)))

Kaj pa če bi si en vzel čas in mi na mojem compu pokazal kako se tem stvarem streže .... vmes pa se spije kakšno pivo, dva ali tri????

Sem iz Lj ......

:D

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Hmmmm .... imam datoteko za BIOS ..... in kako namestim nov BIOS? :8)

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Gaber ::

Najbolj enostavno je da uporabiš Asus update (na priloženem CDju od plate)... Probi, ce ti pa kej ne bo jasno pa vpraši, hihi...

Jeronimo ::

:D

Ja najboljš da vprašam ...... koga že?

:\

Tole bi vprašal - naložil sem nove driverje za GF 6600 iz uradne GIGABYTOVE strani - verzija 7.1.2.4. prej sem imel ... 6.8 ... pa še neki.

Zdej se je pa pojavil problem pri 3D Marku. prvo sceno naredi OK, ko pa bi moral it na drugo ga vrže ven (prej tega ni delal). Sem ponovno ga inštaliral - vendar ni spremembe. Po vsej verjetnosti so to Driverji ... če se ne motim.

Obstajajo kakšni boljši in zaneslivejši driverji ?

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

boštjan ::

probaj te
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Jeronimo ::

Boštjan: Hvala lepa. Kako pa je s tem da piše da so DEMO verzija? So OK kljub temu da niso končna verzija?

Imam pa nek nov problem ..... Inštaliral sem si Utilityes z original ASUS inštalacijskega CD-ja. Med temi stvarmi je bil en programček za zviševanje voltaže .. itd - torej za povečevanje frekvenc. Privzeto je bilo nastavljeno avtomatsko poboljšanje frekvence procesorja od 100% - 110%. Sem izprobal 110% in frekvenca se je dvignila iz 1800 na skoraj 2000. Potem sem dal nazaj na 1800 mgh. V tem orodju je obstajala še ena možnost - neka NOD funkcija ali nekaj podobnega (nisem se najbolj zapomnil kratice). Ko sem jo obkljukal je računalnik po 2 sek zmrznil - in windowsi se niso hoteli več naložiti. Po parih poizkusih sem obupal in se lotil ponovne inštalacije iz zagonskega CD-ja - vse naredi - dokler spet ne pride do tega, da začne inštalirati Windowse - in zmrzne. In sedaj ni variante da se windowsi naložijo. Ker veliko funkcij naredi (naloži zagonske file, formatira disk ....... ) predvidevam da procesor deluje. Ali je možno, da sem s tisto funkcijo zjebal funkcijo delovanja procesorja? Oz. ali lahko v BIOSU pogledam kako je s procesorjem in ponastavim defoult frekvence? Oz. kaj za vraga se je zgodilo, da mi noče več inštalirat operacisjkega sistema. :D Sicer sem vprašal že v prejšnjem postu, ker ni bilo odgovora bi še enkrat. Če se bom še igral z višanjem frekvenc - in zaradi prevelikega overclocka računalnik zmrne .... kako naj nastavim nazaj na delujočo frekvenco?????

HVALA

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Še tole sem pozabil povedati - Z istim utilityes iz ASUS CD-ja sem 5 minut pred tem flashal BIOS - sam po tem je OK delovalo ... skor ne verjamem da bi bil to vzrok ... ali?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Gaber ::

V setupu stisneš Delete da prideš v bios, pol pa F5 za defaults, pa pomoje pol še F10 za save...

Jeronimo ::

Gaber: Lepa hvala - bom probal. Sicer sem že razmišljal, da bi ja morala biti možnost v BIOSU nastaviti frekvence ........ :) . No ... na napakah se učimo ... naslednjič bom prej pomislil, šele na to šel v ponovno inštalacijo .... hehehehe

LP
J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72940072 (20631) igor0203
»

7600 GS samo 8k v 3dmarku 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
675262 (3706) GrimReaper
»

AsRock K7VT4A-PRO plata, mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
302105 (1562) glinik
»

navijanje winfast px 6600

Oddelek: Navijanje
482842 (1626) Nande
»

Neuspešno navijanje

Oddelek: Navijanje
5798 (707) zee

Več podobnih tem