» »

[C++ ] [ KDE ] KDevelop 3.2 Beta 2 & Qt4

[C++ ] [ KDE ] KDevelop 3.2 Beta 2 & Qt4

BigWhale ::

Je ze kdo preizkusil kaj od tega? Ko berem Changelog se mi kar smeji ;) Emerge pa ze melje.

Qt4, bo sedaj pod GPL/QPL licenco tudi za Windows! Kar pomeni precejsnjo prenosljivost GPL programov.

Nerdor ::

Pod windowsi bo podprt samo gcc ( Cygwin). Ker orodja kot so Visual Studio in CBuilder niso pod GPL. Tudi Borlandov bcc 5.5 ne bo podprt. Ni pod GPL.
Možno bo uporabiti CBuilderX (je free) in v tem IDE nastaviti gcc za windows in uporabiti qt4 knjižnice. Recimo, kot primer dobrega set-upa pod windowsi. Windows in MacX developerji se itaq lahko igrajo z odličnim VCF frameworkom.
... for lifetime!

BigWhale ::

Link?

Nerdor ::

... for lifetime!

BigWhale ::

No ja, jaz delam vse z gcc-jem, tako kot vecina OSS developerjev. Precej lazje je podpret (meni, kot razvijalcu nekega programa) samo en compiler, kot pa dva razlicna.

Poleg tega gcc laufa na praktico vsemu. MSVC pa samo na win.

64202 ::

Me zanima kaj mislijo s tem "podpreti"? Ene par defineov pa flagov za compiler, ali pa se grejo zanalasc kake gcc extension neumnosti? Tanov MSVC je namrec zelo C++ std. compliant.

Drugac pa ja, bi blo fajn zamenjat explorer.exe z initkde.exe :). Je ze kdo probal kde-cygwin? (uporablja linux -> win32 port GPL verzije Qtja)

NoUse4AName ::

Torej bi lahko kdevelop prenesli na winse brez kakšnih emulatorjev?

Zgodovina sprememb…

Nerdor ::

NoUse4AName: klikni na kdevelop screenshots. Desno spodaj imaš Kdevelop on Windows (Cygwin). ;)
... for lifetime!

BigWhale ::

No, ce bo qt4 za win in bo kde4 za win, potem se bos lahko znebil tudi tistega start knofa ;>

64202 ::

Da ne bom odpiral teme - a je mogoce komu uspelo prepricati kdevelop, da gre output aplikacije med debugiranjem v cloveka dostojen terminal (zunanji po moznosti), ne pa tist pateticen "application output" tab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Shaman ::

Ze ko je govora o Kdevelop. No odlocil sem se da bi rad programiral v C ++ in sem si emergal Kdevelop. Ampak v Linux-u sem dokaj nov pa, ce mi lahko kdo da kak nasvet kako in kje se zadeve pravilno lotiti ali svetuje kaksno knjigo, ki bi razlozila osnove. Nekaj izkusenj imam z programiranjem v DOS-u.

Hvala

BigWhale ::

64202:

Humm, jaz se nisem imel potrebe, drugace pa lahko tako resis zadevo, da si tam v Project Options | Run options popravis ime glavnega programa...

Jaz imam problem recimo, ker moram preden startam program en kup libov skopirat v dolocene direktorije, da jih program potem najde.

Naredis nekaj v stilu

xterm -e [exe]

pa ti bo odprlo xterm, notri pa startalo tvoj program.

BigWhale ::

Shaman, kaj bi pa rad pocel, programiral? Kaj pa? :)

Ko startas KDevelop, zacnes nov projekt in gres na konzolno aplikacijo pa je.

Ce bi pa rad kaj vec, pa se ti splaca pobrskat po starih revijah Monitor, tam je en uber cool clanek o KDevelop. ;>

64202 ::

> Naredis nekaj v stilu
> xterm -e [exe]
> pa ti bo odprlo xterm, notri pa startalo tvoj program.

Hm... dvomim, da se potem da debugirat (zdejle ne morm glih pogledat ali deluje, mam na tej kisti nek prastar prerelease od 3.0). Saj ves recimo, ko visual studio odpre console window, ce se gre za console program, nekaj tacga. Sicer sem pa zdaj nasel na wishlistu v bugzilli, samo ne kaze kaj prevec na kdev 3.2 :(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

BigWhale ::

> Hm... dvomim, da se potem da debugirat (zdejle ne morm glih pogledat
> ali deluje, mam na tej kisti nek prastar prerelease od 3.0).

Hm, naceloma, bi moralo delovati. Gdb se tako ali tako prihefta na proces in ne poganja exe datoteke. No vsaj pametno bi bilo, da bi tako deloval. :P

Druga ce pa poglej tale link. Tam spodaj levo, kjer je pise Run in External terminal. ;)

To bi moralo biti to? :)

64202 ::

Hm... tisti checkbox nic ne naredi. Tebi se odpre nov terminal?

BigWhale ::

Ja.

Hm, poglej buge... Jaz sem sedaj na 3.2.0-rc1 build, pa dela.

MasterMind ::

Debug howto.. very short :P. Greš v Project->Project Options->Debugger (pred pred zadnji) in si obkljukaš potrebne nastevitve. (Enable seperate terminal for IO application (zadnji)). Nardiš breakpoint nekje na začetku (v main() seveda) in greš po vrsticah :D. Tako meni deluje... (drugače je pa KDevelop itak zakon ;))

Aja, te nastevitve so za vsak projekt drugačne. Vsakič, ko narediš nov projekt, moraš ta postopek ponoviti.
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Kewl, ocitno bo treba sprobat tale rc. Samo upam da laufa na kde 3.2.3!

MM: E pa res, to ze zdaj dela! Matr ma tolk opcij, da sploh opazu nisem :)). E najlepsa ti dala :P
'Enable seperate terminal for IO application (zadnji)'

Zdaj je pa treba samo se vim kpart sprobat, pa mogoc mogoc gre komand lajn v vecna lovisca :). No, mogoce bi se tut od vima poslovil, ce bi editor v kdevu imel tko dober indenter. Ali sem pa spet kje falil kako opcijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

MasterMind ::

A misliš to, da ti sam dodaja presledke in to? Settings->Configure Editor (morš odpret eno datoteko) in malo pobrskaj naokoli. Lahko kasneje bolj podrobno pogledam in ti povem kje se določene stvari spremenijo...
Gentoo, KDE uporabnik.

64202 ::

Mislil sem to, da imam tukaj nekaj 10k c++-sa, pa mi niti enkrat ni bilo treba prtisnt tab-a. Ali pa ce copy-pasteas kodo notr in stisnes "indent", in se koda sama postavi. Je pa res, da na kakem Perlu ne deluje tako popolno, ampak sintaksa perla je itak v svoji kategoriji (turing ekvivalentno:).

MasterMind ::

Hmm... Nisem probal. Probi. (editor ima avtomatsko identiranje... in tudi več slogov identiranja :D)
Gentoo, KDE uporabnik.

64202 ::

Ok, tukaj imam zdajle kdev 3.1, tkole zgleda c indent, ce kar pises kodo in pritiskas enter na konc vrstice.
  if(a) {
	  abc(x);
	  for(a;;++a) {
		  }
		  if(a) {
			  abc a;
			  for(x;x;x) {
				  }
				  }
				  }


Tkole pa dela vim:
if(a) {
        abc i;
        for(a;a;a) {
                x = 5;
        }

        while(1) {
                k k;

                if(4 - 5)
                {
                        ab c;
                        if(a) {
                                fkjf f;
                        }
                }
        }

        if(a)
                a = 5;
}


Podpira tudi poljuben stil (un if(4-5) si oglej), torej pises tko ko ti pase, on pa dela kar mora. Pa zacnes kjerkoli vmes pisat in se avtomatsko postavi tam kjer mora bit. Pac, tipke tab ne nucas nikoli ever.

kopernik ::

Code formatter ima vsako spodobno orodje in čudilo bi me, če ga KDevelop ne bi imel. Pod formatiranje kode spada vse, od indenta do oklepajev in pravil, kdaj in kako se lomijo predolge vrstice.

MasterMind ::

Popravek! Formatiranje kode ima KWrite! KDevelop uporablja KWrite za pisanje kode. Seveda ta editor lahko tudi zamenjaš... (men se zdi, da tudi z KVim-om...)
Gentoo, KDE uporabnik.

kopernik ::

MasterMind:
Hvala za popravek :-), čeprav nisem hotel 100% trditi, da to res velja za KDevelop, saj ga bolj slabo poznam, ker sem ga uporabljal samo za eno stvar in še to že nekaj časa nazaj. Zato sem napisal v pogojniku ("čudilo bi me ...").


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C++ IDE on Windows

Oddelek: Programiranje
387016 (6108) noraguta
»

Code completion pri zastonjskih Ide-jih

Oddelek: Programiranje
161790 (1455) Gundolf
»

QT v4.0.0

Oddelek: Programiranje
141411 (1122) snow
»

Linux- kateri so solidni ne-KDE programi za osnovna opavila ?

Oddelek: Programska oprema
411585 (1310) jype
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
351646 (1011) fx

Več podobnih tem