» »

Glede linux distribucije

Glede linux distribucije

AnubisOfDoom ::

v glavnem stvar je taka, da bi sel kuj na linux, ampak sm mel zdej ze 2x probleme z linuxom...
Kero distribucijo bi nalozu na "domac" racunalnik? Igral bi tut igre, pa rad bi da se mi posodablja cim lazje. Ali Gaim laufa pod linuxom? sem skoraj totaln zacetnik, rd bi pa tut dokaj stabilno stvar...

Gandalfar ::

Daj si gor ubuntu.

GAIM je ze zraven.

Igre bos pa lahko igral tiste, ki delujejo pod linuxom.

AnubisOfDoom ::

recimo CoD, Q3A, pa kaj podobnega, drugega tko l tko ne igram... kaj pa je s P2P? pa kodeki pa to a je ze vse noter? Kaj se pa uporablja KDE ali GNOME?

Gandalfar ::

Q3A ni panike. CoD pa se menda tudi da z malo tweakanja.

Kodeke ti bomo dali navodila. Uporablja se pa GNOME

AnubisOfDoom ::

pol pravis, da ni tezko presedlat? ok dons al pa jutr bom probu... wish me luck ;)

AnubisOfDoom ::

zanima me se, kako je z mrezo med linuxom in winsi, ker imamo vcasih LANparty in pol spilamo, a ne bo tezav, ce bom namesstil te spile...

Gandalfar ::

Ne bo.

STASI ::

Da ne bom odpiral nove teme. Včasih sem mel cd z linuxom gor, kateri je ko sem restartal računalo zagnal linux kot predstavitev linuxa(ni se instaliral). Ta cd sem zgubu pa me zanima kje bi dobu tak linux da bi zadevo najprej sporbu pol pa vidu ce se splaca instalirati?0:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

CCfly ::

Knoppix, Gnoppix, Ubuntu LiveCD, ...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

christooss ::

Aljo tukaj pa imas super vodic za zacetnike.

Razlozi ti vse kako in kaj od kodekov do stvari ki jih rabis za server. Res skoraj vse kar normaln clovk rabi

Ce kar kol neves pa ni omenjeno v temu vodicu imas pa moznost obiska zdi se mi da sedaj ZE uradnega foruma imajo posebno mesto kjer govorijo samo o igrah in ni vrag da bi blo tm tud od cod
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Nerdor ::

Gandalfar: ali obstaja slovenski apt-get mirror za ubutu? Tako kot je www.debian.org.si
... for lifetime!

Gandalfar ::

ftp.si.debian.org je slovenski. In slovenski ubuntu mirror ne obstaja.

Nam najbljizji je v avstriji: http://www.ubuntulinux.org/wiki/Archive

christooss ::

Sej lahko uporabljas debianove mirrorje. Men brez problema dela vse cesar v ubuntu arhivih ni.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

AnubisOfDoom ::

ej hvala vam folk, zdejle bom naredu backup, zvecer se bom pa lotu. ni vrag d mi ne rata... pa btw hvala za un forum, sj s spili se bom pol ukvarju, najprej morm vse zadeve usposobt pol pa zacnem spoznavat linux

AnubisOfDoom ::

zanima me se, ce CoD dela cist normalno v linuxu, tko kot na primer q3 al pa ut, brez kakega emulatorja, ce pa dela z emulatorjem, koliko se to pozna na hitrosti

Gandalfar ::

Kar pozabi na CoD v prvem mesecu uporabe.

AnubisOfDoom ::

informativno mi pa lahko poves, ce ves :D

Pithlit ::

Sej ti je povedu...
Life is as complicated as we make it...

CCfly ::

Call of Duty riše prek OpenGL-a, kar pomeni da kar se tiče grafike dela enako hitro kot v Windowsih, vse ostale gre pa v bistvu čez en nivo, ki "pretvarja" Windows sistemske klice v Linux-ove. Torej ostalo malenkost počasneje vendar zanemarljivo.
Priporočam da poslušaš Gandalfarjev nasvet. Namestitev Cedege (vsaj tiste različice, ki je dostopna zastonj) ni za začetnika.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

AnubisOfDoom ::

aha hvala, sej zdej se bom najprej mal razgledu po linuxu pol bom pa zacel mal instalirat pa to

AnubisOfDoom ::

ok kul... linux is up 'n' runnin'

mam ene par tezav ;)

1. ko hocem instalirat nvidia drajverje mi jav da morm zlovdat kernel, pa ga ne morem, ce dam pa "NO" mi pa napise da nimam sourca od kernela, da ga ne more skompajlat zame, kksna resitev?

2. ko hocem namestit skype, mi jamra za neke librarye, ki pa jih sploh ne morm instalirat, mislm da libqt ne vem tocno, mate ksno idejo?

civic_ ::

pingo 3.1 je slovenski pingo.org
vector/jast ga mam in sem zadovoljen vectorlinux.com

Gandalfar ::

Zgodovina sprememb…

AnubisOfDoom ::

ok skype mi je ratal... ni blo tezko, sm mogu par kniznc instalirat, z drajverjom pa ne gre, k napise da ga ni vec v apt-get ?!?!? pa se zanima me kk instaliram mp3 codec...

Gandalfar ::

Dej poglej linke.

Mp3 codec je pa v vseh predvajalnikih. Ne rabis extra instalirat.

AnubisOfDoom ::

ok drajver naj bi bil usposobljen, saj mi ob zagonu gnoma pokaze nvidiin logo, ampak pol ne morem dostopat do nvidia settings v menuju... pa nalozu sm xmms pa mi ne dela, ikona je sam zazene se ne. pa se to me zanima, kk si dolocim vec resolucij, ker zdej lohk zbiram sam med 640x480, 800x600 in 1024x768, rd bi pa se vecje, pa tut refreshment rate kako spremenim

CCfly ::

ok drajver naj bi bil usposobljen, saj mi ob zagonu gnoma pokaze nvidiin logo, ampak pol ne morem dostopat do nvidia settings v menuju...
Vpiši glxinfo in glxgears v lupini in povej, če strojno pospeševanje deluje.

pa nalozu sm xmms pa mi ne dela, ikona je sam zazene se ne.
Napiši xmms v lupino in povej, če ti izpiše kakšno napako.

pa se to m zanima, kk si dolocim vec resolucij, ker zdej lohk zbiram sam med 640x480, 800x600 in 1024x768, rd bi pa se vecje, pa tut refreshment rate kako spremenim
Popravi specifikacije od monitorja v /etc/X11/xorg.conf.
npr.:
Section "Monitor"
Identifier "Nokia"
HorizSync 30.0-110.0
VertRefresh 50-150
Option "dpms"
EndSection
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

AnubisOfDoom ::

se opravicujem za dvojni post

AnubisOfDoom ::

libmikmod.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
Inconsistency detected by ld.so: ../sysdeps/generic/dl-tls.c: 72: _dl_next_tls_modid: Assertion `result = _rtld_local._dl_tls_max_dtv_idx' failed!


tole mi napise pri xmmsu

nvdidia dela zdaj, ko napisem nvidia-settings dela :D

grem zdej se monitor nastavit, kaj pa kaksen dober pejdz za teme za gnome?

AnubisOfDoom ::

se zmerej nimam resolucij na voljo, kk bi to popravu? pa refreshment rate

Gandalfar ::

sudo apt-get install libmikmod2

AnubisOfDoom ::

kul hvala xmms mi dela... kaj pa glede resolucije? kaksna ideja, nastavu sm z ukazom xf86config al conf ne spounem se :D sam v meniju jih pa se zmer ne morem zbirat

AnubisOfDoom ::

evo dela sve, online support roxa, zdj pa mission: games

christooss ::

Cod ubuntu forums

Loki instaler CoD

Evo prva je iz foruma druga pa je povezava na install file

Uzivej ob igranju
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

AnubisOfDoom ::

hmmm zanima me kako spremenim v konzoli dovoljenja za neko mapo... instaliru sm LimeWire, pa sm bil root, zdj ga lohk pa sam kt root zazenem, pa bi rd d bi ga tut kot navadn user...

mte ::

man chown - sprememba lastnika
man chmod - sprememba pravic

christooss ::

Ali pa poglej tale link raj kr oboje
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

jRk0 ::

A dela half-life in s tem tudi cs 1.6 v linuxu? :)
Ce o laufa, bom kuj prestopil =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Gandalfar ::

Laufa. Half Life I obcutno boljse kot II

matjash ::

Pravkar sem pobral ubuntu linux - live in če sem prav razumel lahko tega oziroma vse live verzije tudi inštaliraš na disk. Zanima me kako je to izvedljivo in če je to priporočeno za začetnika v linuxu?

Hvala
... bolje pozno kot nikoli.

hruske ::

Jah .. verzija je Live, dobiš pa še namestitveno. Če se le da, vzemi namestitveno, ker je nameščen sistem potem čistejši.
Rad imam tole državico. <3

christooss ::

Nope Ubunta se ne da instalirat na disk. Vsaj cko sem nekje prebral. Cko da mors pobrat namestitveno verzijo.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje naj dol potegnem pravi linux, malo pomoci =) ?

Oddelek: Operacijski sistemi
141899 (1597) hdx
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032773 (20314) Trubadur
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006479 (5023) SkIDiver

Kateri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
321410 (1034) BigWhale
»

Katera dist LINUXA

Oddelek: Operacijski sistemi
472238 (1576) mte

Več podobnih tem