» »

Vrnitev Commodore 64

Vrnitev Commodore 64

Tom's Hardware - Gotovo je med uporabniki Slo-Techa še kakšen, ki je začel svojo "kariero" z vtipkavanjem ukazov, kot so Load "$",8,1 preko rjave debele tipkovnice priključene na televizor.

In prav za take so Mammoth Toys izdelali Commodore 64 DTV. To je namreč srček Commodore 64 skrit v ohišju ene same igralne palice, ki se napaja preko štirih AA baterij in se priključi preko činč priključka na televizijski aparat. Sicer v popolnosti res ne nadoknadi tistega občutka, ko kasetar ni hotel naložiti igre, ali ko si neprijetno ugotovil da je crknila disketa, je pa več kot zadovoljiv približek za vse nostalgike, za katere emulator na računalniku ni tisto pravo. Na Tom's Hardware so zadevico preizkusili in za nameček še dodali nekaj velikonočnih jajčk.

Na novico nas je opozoril 3p.

?LOAD ERROR
"Prekleto! Daj mi šraufciger"

25 komentarjev

ferdo ::

še zdej se spomnim kako smo špilali BruceLeeja v dvoje >:D
Imam še ceu žakl te stare robe..

BigWhale ::

Mel bi..

bzp ::

A pa je dost kvalitetno za eno popoldne decathlona? :D

boych ::

Decatlon joystickov grob!
So pa ga izdelali v obliki najbolj zdržljivega joysticka, tega mi nikak ni uspelo uničiti!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

_pobesneli_ ::

Meni pa ga je uspelo odtrgat :)..tolk sm špilu neke formule da je šel na dvoje...po par urnem popravljanju smo potem špilalali naprej :>>
(btw je kdo kdaj vidu kako se priklopi koračni motor na commodore,neki bi se rad igral ta teden)
Gregor

Tear_DR0P ::

Ja to so bli cajti ko si še lahko sam popravil računalnik (bolje rečeno, splačal se je če si ga sam popravu)
Hm formule so ble zakon, sploh v dvoje :))

Od bratranca fotr (ja jst sm mel spectruma, za commodoreta pa ni blo keša) je kupil (čudak) en program za učenje matematike - in sma se z bratrancom učila matematiko na commodoretu, vse dokler se niso zaprla vrata sobe >:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

lorenz ::

Ta perverzija se da kupit tudi pri : Arktisu


arktis shop

sid911 ::

heh jas sem prejšnji teden našel svojega starega philipsovega videopac-a...in še vedno je blo carsko špilat na njem.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ferdo ::

jzt bi to kupil, in mi ne uspe, zgleda, da iz SLO ne moreš to nabavit?..

lorenz ::

ferdo: mislim da bi pri Arktisu moralo iti , sem lani nekaj kupaval za maca pa ni blo problemov .

Imajo pa se kup ostali zanimivih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lorenz ()

metalc ::

Kakšen mlajši bralec bi utegnil pomisliti, da gre za še eno 64 bitno arhitekturo :D

Frgazor ::

Ah... še pomnim čase, ko sem šparal cele mesece, da sem si kupil en model od quickshota za ekstremne nasilneže za 120 mark. Je bil lep, jeklen, pa ni zdržal niti enega dekatlona :> Drugače pa mam enega komodorčka konzerviranega na podstrešju za prihodnje čase.

3p ::

Mislim, da od tu komot dostavijo v SLO: http://www.gadgetstuff.com/product.asp?...

Žalost pa je, da na eBayu prodajajo zadevo (novo) že za $10, v evropi pa valja spet 30 evrov... ;((

icek ::

pa ma to autofire??? drugace je brezveze :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

Frgazor ::

Preden se kdo opeče in naroči zadevo iz Imerike, se naj zaveda da je zaenkrat samo ntsc verzija. Pal verzija pride šele kasnej letos.

ferdo ::

glede autofire, mam jzt đojstik, k ma elektroniko za autofire, frgazor ma pa spajkalnik;) :P

misso ::

Meni doma v omari še vedno leži 2Xcommodore 64, disketnik, 2X kasetarja, printer :D za comodore, pa 2 jostika taki kot na sliki(zgorni post) samo da je bil prozoren. Pa velik disket s špilim.

P.S. Vse v delujočem stanju :D . Morem kupit še monitor od coomodoreta da bom imel komplet :D

Littleman ::

čez 20-30 let boš pa dal potomcem za roj. dan in te bodo dali iz kože. nakar bodo ugotovili da je vrednost ''predvidoma zadnjega delujočega comodrja nepreceljiva in bodo mastno zaslužili. :D


P.S.

Jaz sem vstopil v svet računalništva ko so na svet prijokali prvi uporabni AMD in pa legendarni voodoo 2 -->pomoje lohka da je bil 3. Tako da z veseliko mero zanimanja spremljam vaše nostalgične spomine, ker sam mislim ,da sem v življenju samo enkrat igral na commodorja. Pa še to nisem vedu da je to to :8)

Jaffa ::

"Prekleto! Daj mi šraufciger" -> 8-) Ful dobro...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dead_Eye ::

Hehe. Mene pa zanima če ima še kdo kje na kaki kaseti igrico Bubble bobble, moja namreč vrže load error;( grrrrr

Pa btw se še kje da kupiti ali nekako povezati nov joystick na commodore, ker mi že počasi razpada. :)
The one and only

nosferatu666 ::

Ok, tole MORAM dobiti. Brings back memories...
Upam, da se bo našel kak uvoznik...

CaqKa ::

eh jaz bi rad sega genesis da bom lahko sonica špilal

misso ::

Ali bo sploh mogoče še katere druge igre igrati. Razen tistih ki so že v pomnilniku shranjene

P.S. imeti bi morej saj priključek za disketo 8-)

ferdo ::

to bo naslednja verzija..

misso ::

Sej naslednja verzija verjetno bo imela tudi 2 jostika :D , pa prilkjuček za 220V :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dogodki v Kiberpipi od 10. do 14.12.

Oddelek: Novice / Kiberpipa
102813 (2812) smash
»

Vaše najljubše Commodore64 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
665168 (5168) El Nino
»

Ugrabitelj uporabljal Commodore 64

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
244284 (3025) AndrejS
»

težave z emulatorjem (commodore 64)?

Oddelek: Igre
81424 (1273) tt1024
»

Kje do commodoreta 64 joystick?

Oddelek: Kaj kupiti
141313 (1010) Alec999

Več podobnih tem