» »

Branje e-knjig

Branje e-knjig

karafeka ::

Mogoče mal neumno vprašanje za tiste ki veste...

Na kakšen način oz. s kakšnimi napravami je najlažje (najbolj zdravo), najbolj praktično in nenazadnje tudi najceneje brati e-knjige (recimo v obliki PDF)?

Pa recimo, da ni možnosti tiskanja na papir, se pravi da obstaja samo elektronska verzija knjige.

LP

Myth ::

Zdaj sploh ne vem, če te prav razumem. Če si verjetno lastnik računalnika , bi bil dober nakup kakšen LCD zelo dobre kvalitete. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

blue ::

Jst si ponavadi pretvorim knjigo v mp3 http://www.nextup.com/TextAloud/ .

Poleg tega pa uporabljam še voice engine od at&t, ker je tako zvok dosti boljši.

karafeka ::

Hmm, tole pretvarjanje v govor se sliši zanimivo... če je besedilo angleško. Če je slovensko, potem pa najbrž ni tako dobrega rezultata.

Mr|ce
Hja, LCD sicer ni najbolj praktična rešitev (vsaj za mene), bolj sem imel v mislih kakšen dlančnik (oz. takšne bolj majhne naprave), pa ne vem če so dlančniki sploh namenjeni temu, pa tudi malo predragi so, da bi samo eknjige bral z njih.

V bistvu je tako, da bi rad prebral par eknjig v zvezi z računalništvom (linux, mreža itd..) pa mi ni ravno, da bi čist sključen sedel pred računalnikom.

Caligula ::

Dlančniki seveda to omogocajo brez tezav. Za branje knjig je dovolj ze kak star Palm za par jurjev. Samo priporocal bi ti kakega z barvnim zaslonom-po moznosti pocket pc-ala Ipaq 3635, ki se dobi za kakih 20 jurjev na bolhi. Mas potem gor Microsoft book reader, ki ma tudi cleartype in se zelo vredu berejo knjige pol. Mas pa clo za mobilne telefone razne javanske aplikacije,....

roli ::

Sam imam dlančnik palm zire.
Nanj namestim adobe acrobat reader for palm OS.
Vendar ko to knjigo obdelam na računalniku in jo pošljen na dlančnik in
želim to knjigo odpreti se pojavi nek error ali pa se dlančnik restarta.
Ko pretvarjam knjigo na računalniku mi napiše,da knjiga ni v formatu .pdf ( čeprav je )
vendar potem nadaljuje in knjigo pošlje na dlančnik tam pa se pojavi že opiana težava.
LP!
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program ki bere

Oddelek: Programska oprema
113616 (1423) dunda
»

Naprava za branje knjig

Oddelek: Kaj kupiti
142535 (1536) Firebat
»

Nadzor in zasebnost v informacijski družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
648958 (7343) poweroff
»

Delujoča digitalna ura na papirju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
475537 (3486) M.B.
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904971 (4163) Caligula

Več podobnih tem