» »

Dlančniki

Dlančniki

1
2
»

SuperStipe ::

Lepo da se mladina tehnolosko opremlja. Taki in drugacni gadgeti so fine igracki, obcasno se uporabne ;)

Boeing ::

To je vse res, kar je napisano... dejansko rabiš ga v srednji šoli glih en drek, razen pri testih, kjer pa ti ga tvoji nadrejeni, mislieč, da imaš notri 3 super pametne kitajce in atomsko bombo, seveda vzamejo.

In potem nisi naredil nič.

Zaradi mene, d0rk, si kupi 4150, in uživaj z njim. Hudo bo, ko se boš čez čas spomnil, da tega dejansko ne rabiš in se boš tolkel po glavi.

Konec koncev pa, mi lahko ubogemu zmedenemu (verjamem da pred nakupom si malo zmeden, jaz sem bil tudi ob vseh teh testih :)) siromaku tule natvezimo kar hočemo, če si dejansko želi imet to zadevo jo bo pač imel, pa lahko tule vsi skupaj vržemo čreva na plot :).

Postavljam pa eno bolj konkretno vprašanje: se da preko WiFi z PPC postavit nekakšnen LAN... to bi blo jako uporabno, u know, izpiti ipd fore :) ?

btw: caligula: maš prav glede informacij na netu, ampak dvomim, da bo prfox vesel, ko mu bo hotu pr zgodovini namest bitk razlagat, kako so gradil queen mary 2 :D

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

d0rK ::

Ja fantje no .. Pa sej sm reku , da:

-Dlančnik uporabljam ze 2 tedna ... In se kaksen mesec ga bom. Da vidim ca ga res rabim.
-Cez eno leto bom na fakulteti ... In sodec po vasih besedah, mislm da ga bom tam lahko potem bolj izkoristil ...
-Ce se le olocim, da ga kupim, in mi cez ne vem pol leta ne bo vsec, ga lahko dam ocetu, ki je itaq izrazil zeljo da bi ga imel.

Menim, da ni treba sedaj ne vem kako filozofirati o cem aliga potrebujem ali ne ;) ...
Saj menim, da se bom to vprasanje vprasal sej se 100x preden ga zared kupim.

Ta tema je bila narejena le zato, da bi mi vi pomagali pri odlocitvi KAJ naj kupim, v primieru CE ga kupim.

:)

Lep pozdrav,

d0rK

Caligula ::

Sam res, kaj je zdej s to starostno diskriminacijo? :D

d0rK ::

Heheh.

Torej..Dlančnik določen ....Sedaj pa, dodatna oprema? :D

-256 MB SD kartica ... Je to dovol? :]
-Tipkovnica ... Kupil bom rabljeno ... Se to splaca kupovat rabljeno ? Nova je prevej draga :'(
-Lepa usnjena torbica 8-)

Se kaj? :D

Lep pozdrav,

d0rK

SuperStipe ::

Kartica 256 ce ne bos glih zelo veliko MP3jev gor hotu met je cist zadost.

Tipkovninca ... hmm, probi se nadrkat pisat po ipaqu.

d0rK ::

SuperStipe,

za mp3je nameravam v naslednem tednu kupiti:

Creative Zen Xtra 60 GB 8-).

Ohišje pa bom pobarval na črno.

That beeing said ... Ali se da ohišje iPAQ-a pobarvati na črno? Namreč bi zelo sedlo skupaj z mojim telefonom. 8-)

Je to mozno?

Glede tipkovnice pa, na dlancnika sem ze navajen pisati, ampak bi tale tipkovnica prisla prav pri kaksnih daljsih notesih.

Lep pozdrav,

d0rK

Boeing ::

256M maš relativno zadosti placa za "dlančniško" delo... se pravi razni dokumenti itd itd itd... za multimedijo pa sam veš, kolk placa ponuca... btw: en 700M divx, prekodiran na 240*320 z malo manjšim bitrateom slike in zvoka gre na eno 512M, pa še mal placa ti ostane... če mal bolj agresivno kodiraš, gresta tut dva na pol giga.

Tipkovnice... če misliš it na kak družboslovni fax, kjer so večinoma sam zapiski oz. text, pol vsekakor ja... če greš na kak fri, kem, strojno ipd. ti tipkovnca jako malo pomaga, ker so večinoma skice :).

Splača se "pogruntat" kakega kolega, ki je slučajno v US, da ti jo prinese, po možnosti še kakšn memory card... tipkovnice so tam po $50, pri nas po 20-25 jurjev :).

Torbico dobiš itak zraven, najprej uporabljaj originalno nekaj časa, da vidiš kako ti je všeč, večinoma se folku kar dopadejo originalne (meni je tudi všeč), pa pol če ti eventuelno ne bo sedla, kupiš eno extra.

btw: kar resnično rabiš od dodatnega materiala so backup stylusi :). Men je ratal že po 1 tednu zgubit originalnega, tak da resno razmišljam o strošku 2500 sitnih za 2 nova :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

d0rK ::

Hehe Boeing,

na pravo imam namen iti =).

Hum amerika.. Morda ...So tudi SD kartice tam cenejse?


Lep pozdrav,

d0rK

SuperStipe ::

amazon.com ... 512SD kartica za 100$, sam jo posiljajo samo po USA.

Caligula ::

Ma tukaj jo kupi, ker dobis ze za 17 jurjev al pa clo manj 256 MB SD pa se, ce se ne ujame z dlancnikom ti jo zamenjajo...
Drugace pa bi si na tovjem mestu raje kupil KAJ TAKEGA pa mas MP3je na dlancniku (ker IPAQi majo odlicen zvok na slusalkah) in se za marsikej druzga jo lahk pol uporabljas. Skoda kesa za razne Muvote,..

Pa itak ga lahk tud na avtoradio prklopis pol,.. al prek kasete al pa ce mas audio in(ce ze mas avto)...

Tipkovnica se najbolj splaca taka prek IRa. Mislm, da so po okol 15 jurjev. Pocak se mal, da bos res rabil, ker je cedalje cenej to.

Pozabi na barvanje ohisja. Al pa prebarvaj telefon. Pa nasploh, ce bos prev ec o takih stvareh sanjal ti bomo taki, ki mamo take stvari za otrocje, nehal svetovat >:D

Pa to ves, da das na 1 giga kartico lahk gor ze cel DIVX film, ..

d0rK ::

Caligula :'( ok. :p
Drugale pa ... tistga Zena bom kupil ... Je zakon stvar in ultimativno nasomestilo za Cd-Player.
Dobim ga pa za 80 k sit, tko da je veliko bolj ugoden ce gledas da ima 59 GB vec prostora od kartice stane pa 30.000 Sit vec.

Torej ...

Dlančnik: HP iPAQ h4155 Pocket PC
Tipkovnica: Foldable keyboard for iPAQ 4100
Etui: Leather belt case for iPAQ 4100
Kartica: Ena 256 MB SD kartica ...
Dodatki: Nekdo je omenil da je brihtno kupiti dodatne folije. Kaksne folije so to, kje se jih da kupiti in koliko stanejo?

Torej mi lahko svetujete, katere SD kartice delujejo najbolje z iPAQ-i. 256 MB mi bo vec kot dovolj, saj nimam name a gledati filme na dlancniku:P.

Lep pozdrav,

d0rK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

zile ::

Dlančnik sux. Če nimaš dodatne baterije zdrži 3 ure. Zzzzz, beda. Kaj šele da bi musko poslušal. Da ne rečem, kaj se zgodi k ti baterija crkne in nimaš backupa... >:D

CCfly ::

Za muzko zadeva zdrži dovolj dolgo, če ugasneš ekran. In ponavadi imajo dlančniki backup baterijo za pomnilnik. Je pa res da se PPC glede baterije pač ne morejo meriti z dobrimi starimi Palm-i.

Boeing ::

Zile: jezus, kako si ti zadaj...

drugače pa ja, baje je res dobro met une anti-scratch folije. Se baje dobro obnesejo.

Glede baterije... osebno mi drži okoli 6 ur, backup mam tudi dosti dolg nastavljen, poleg tega pa je pa še backup kondenzator, ki omogoča 30 minutno menjavo baterije - kao + pozitivna lastnost looxa - ne rabi polnilca, ampak samo navaden adapter. Charge anywhere, anytime :D.

Vglavnem... bi se mogo res že sredi sahare zgubit, da bi doživel data-loss.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

gorjanc ::

No da še jaz lonček pristavim. Nameravam kupiti dlančnik uporabljal pa bi ga predvsem kot matematično orodje. Zanima me ali dlačnik na tem področju lahko konkurira grafičnemu kalkulatorju.

Boeing ::

Gorjanc:

Space Time

Preberi si teste tega softvera na linkih, ki so zraven napisani...

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gandalfar ::

Men je palm zdrzal dober teden igranja igrc v soli .. to je 6h pri normalni uporabi oz. koliko je cifra pri normalni bateriji? Palm je imel tudi vec kot en mesec..

d0rK ::

Hej,

nasel sem se par uporabnih stvari:

- 3 v Enem Pisalo
- Zascitne Folije

Rabim samo se eno SD kartico ... Kdo ve katere se obnesejo najboljse?

Lep pozdrav,

d0rK

CCfly ::

Za matematiko sem imel na Palm-u tole: http://easycalc.sourceforge.net/.

SuperStipe ::

Folije so zakon, moj ekrancek je se vedno prakticno kot nov.

Caligula ::

Doork, ok za ZENa. Sej je kul. Drugac tipkovnico pa kupi tako preko IR porta, ker je uporabna z vsemi dlancniki pol-ne sam z Ipaqom-ce bos kdaj prodajal, menjal dlancnik,.. skratka boljs je pa se cenej je.

d0rK ::

Ok ok ... Ampak zanimajo me SD katice ... Katero naj kupim? =)

Me pa vedno bol mikajo kaksne gigabajtne, da si lahko cel film gor spravim ... Ampak to je drago, tako da bom najbrz kar 256MB uzeu ... Ampak najprej je treba dolocit proizvajalca, ker sem slisal, da niso vse kartice kompatibilne z ipaqom. Torej s katerimi deluje najbolj?

Nasel sem tele proizvajalce SD kartic:

-Panasonic
-SanDisk
-Viking

Poznate se kaksnega?


Lep pozdrav,

d0rK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Caligula ::

Tuki je princip preprost.
Pogledas kera je najcenej. Sploh ce majo kje v fizicni trgovini pol probas ce dela..
Drugac pa vzames najcenej pa ce ne dela vrnes in ti dajo drugo-pac doplacas pol, ce majo kako mal drazjo al pa dnar nazaj,..
Zacnes pa pri najcenejsi. Al pa na Bolhi kako rabljeno, ce je poceni pa se takoj lahko probas. Te stvari itak nimajo kake obrabe, ker nimajo gibljivih delov.

d0rK ::

Ok, stanje je taksno ... Kupil bom naslednje:

- SanDisk 512MB SD Card
- Leather belt case for iPAQ 4100 30 $ + postnina
- Zascitne Folije ok. 27 $ + postnina
- 3 v Enem Pisalo 10 $ + postnina
- IR Tipkovnica 80 $ +postnina

Najti moram to 512 MB kartico za okoli 100 $, ce se le da novo, in me pride skupaj ok. 50.000 Sit. + postnina, ki naj nebi bila cez 10.000 Sit.

Phew .. To nanese velik ... Sedaj pa upam na pocenitev iPaq-a drgac bo huda :\.

Lep pozdrav,

d0rK

P.S. Komentarji navedenih artiklov so zazeljeni. :)

d0rK ::

Ziv!

Evo...Noc je, jz pa gledam, katero kartico bi izbral.

Odlocal sem se med:

- SanDisk 512MB Secure Digital Card
- Kingston 512MB Secure Digital Card

Ampak me je tale cena prepricala v nakup prvega.

P.S. Komentarji so ponovno zazeljeni.

Lep pozdrav,

d0rK

zile ::

Boeing: Moj Fujitsu-Siemens Pocket Loox 600 zdrži 3 ure. Go figure ...
D0rk: Kupi 512Mb. Še ta ti bo kmalu premal. 110$ je O.K. cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Caligula ::

Pol je Loox pozeruh. Men je vsak Ipaq na netu prek Bluetootha zdrzal po 6 ur.

Boeing ::

zile: Loox 600 ma 1520VA baterijo, kar je pa nekaj popolnoma drugega kot 1500mAh baterija... Namreč, prva značba pove, koliko "moči" je sposobna baterija shranit, medtem, ko ti drug podatek pove, koliko naboja zadeva zdrži, in v tem je tudi razlika v porabljanju moči oz. navedbi operating časa.

Sicer pa ja, loox-u 600 baterije držijo okoli 3-4 ure. Maš čisto realne izkušnje. 610 je napedoval - imam izkušnje z obema.

dOrK: kupi si 512 - tako kot je Caligula rekel, multimedija požre ogromno prostora, in zakaj bi mel 2x 256, če maš pa lahko 512.


LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

d0rK ::

Hehe,

sej bom uzeu 512 MB. Me tale opcija, da shrans gor kaksen film zelo privlaci.

Zdej pa najdt cim ugodnejsi nacin, da tole vse kupim...

Se kaksni predlogi?

Lep pozdrav,

d0rK

Boeing ::

Potrošniški krediti, hehe:D

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

JAh na 512 Mb lih ne gre cel film. Bi oral met 1 GB pol sam se pol bolj splaca CFII, ker so cenejse sam to je se vedno skor 50 jurjev. Sam Microdrive od IBMa se pa ne splaca, ker zlo rad crkne pol si pa v riti.

CCfly ::

Kaj ti pomaga 700 MB DivX na zaslonu ~320x240 ?

SuperStipe ::

Kaksni South Parki bi bli cist ql za pogledat.

d0rK ::

No ja ... Bo 512 MB dovol v vsakem primeru, cetudi ne bom dajal filmov gor =).

Poceni trgovine poznate kaksne? Najraje bi nasel trgovino, ki prodaja vse ali cim vec od nastetih dodatkov, dlancnik bi pa v Sloveniji kupil.


Lep pozdrav,

d0rK

Boeing ::

Sicer se mi upira tole pisat, ampak mlacom ma dejansko zlo ugodne cene CF in SD kartic... čeprav, mimovrste je tut zelo primerljiva in osebno skor raj pr njih uzamem pa dam malenkost več, pa mam ziher urejeno garancijo, ne pa tale kretenski mlacom...

Ampak to je že druga zgodba.

CCfly: sej ne bo 700M. Ga enostavno prekodiraš na manjšo velikost in malenkost slabši zvok in je. Prekodiranje je pa z povprečno mašino, cca axp 2200+ fertik za kako urco, mogoče celo manj.

HP-ji so pa skor najugodneji pr gambitu in mimovrste. Razglej se.


BTW: Microdrive je hudičevo dobra pogruntavščina, če si business user (se pravi malo tresenja in mehanskih šokov) in imaš XL baterijo. Drugače sem pa na netu zasledil oceno, da baje 1G microdrive skuri toliko štroma kot osvetljen LCD na dlančniku. Go figure :\


LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

d0rK ::

Thanks Boeing.

Caligula ::

Sem mel Microdrive-1 Gb. Dvakrat v garanciji crknil-cisto umirjena uporaba dlancnika pac,.. pol sem ga pa prodal, ko sem spet novega na servisu dobil. Way too sensitive. Raj Flash pa ceprou mal drazji.

Filme se da prekodirat na manjse ja. More se ti dat pa je.

Boeing ::

Hehe Caligula, grobijan >:D .

Realno gledano so microdrivei res zlo občutljivi. Že če sam iz strojniškega vidika pogledaš, so sestavni deli tam noter podvrženi hudim stresom, glede na dimenzije. Če bi bil CF-II standard recimo, enkrat debelejši kot je navadni CF, pol bi bli microdrivei bistveno bistveno bolj zanesljivi. Tuki se vsaka desetinka pozna :).

Flash pa je fino, da je vsaj 8x speed. Drgač zna bit pr večjih koločinah hudičevo počasn... čist tak, bay the grede :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

zile ::

En prodaja Pocket LooX-a za 60k. Se mi zdi ugodno. Check it out, d0rK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Caligula ::

Ze prodan
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri dlančnik...

Oddelek: Kaj kupiti
282158 (1613) sequAn
»

dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
61398 (1338) R0K
»

Dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
61108 (1037) R0K
»

Nakup dlančnika

Oddelek: Kaj kupiti
111300 (1144) SkIDiver

Več podobnih tem