» »

Naprava za branje knjig

Naprava za branje knjig

eudyptula ::

Težava je sledeča.

Iz meni neznanega razloga izgleda, da na vsem svetovnem tržišču ne obstaja dostojen bralec e-knjig. Nekaj takih naprav sicer obstaja (najbolj znan je verjetno Sonyjev ebook reader), vendar imajo marsikateri problem, kot je recimo nerazumna cena (ki je ponekod primerjliva s ceno PCja), pri čemer imajo le kakšnega pol gigabajta spomina in praktično ne znajo nič drugega kot prikazovati en ali dva formata e-knjig. Pa še ta ponavadi nista tista, ki bi ju človek hotel.

Kar iščem je naprava, ki ima vsaj gigabajt spomina (ali pa možnost razširitve s spominsko karico, USB ključem...) in je sposobna prikazovati vsaj dva izmed običajnih formatov (pdf, doc, txt...) na ekranu velikosti primerljive s stranjo knjige. Ne zahtevam ne vem česa od zmoglivosti baterije ali drugih funkcij, dokler je cena za stvarco razumna glede na to, kaj zmore. Zadeva je lahko specializiran ebook reader, dlančnik... Skratka karkoli ki ustreza navedenim zahtevam.

Če kdo ve za kakšno tako mašinco naj lepo prosim to tu napiše :)

Phoebus ::

temu kar iščeš se reče tablet pc. Tak, brez tipkala.

LjubimPeezde ::

sicer ne vem od kje je pol giga rama premalo za knjige -> konec koncev gre gori recimo 100 debelih knjig! Če bi bila luknja za spominske kartice bi bilo odlično..

A ni tako da ima ta Sonyev reader poseben zaslon ki blagodejno vpliva na branje in je precej manj utrujajoč od raznih wannabe bralnikov aka tablet PCji!

eudyptula ::

Tablet PC ne pride v poštev, ker so cene teh zelo visoke, in jaz napravo potrebujem samo za branje knjig, ne pa da mi bo nadomeščala laptop.

512 Mb se ti mogoče zdi veliko, ampak treba je računati tudi na PDF-je, marsikateri od teh pa je velik 50-100 mb in še več (ker ima slike), posebno ko gre za knjige, ki jih imam in potrebujem največ (medicinski in biološki učbeniki, atlasi...).

Tudi z manj spomina lahko shajam, vendar v tem primeru niti slučajno ne mislim plačati nekaj sto evrov. Sonyjev ebook reader ima res zaslon, ki je očem prijetnejši in tudi uporablja manj energije (troši jo samo, ko obrneš stran), ampak je ta mašina za to kar ponuja odločno predraga.

[SkA] ::

Pa saj ta Sonyjev book reader podpira SD in Memory stick kartice. Cena pa je $279.99? Kaj bi še rad? Vsak povprečen dlančnik košta toliko, s tem da se razni LCD displayi po prijaznosti do oči ne morejo kosati s tem. Če je tebi to odločno predrago glede na ponujeno, potem raje nočem vedeti, kaj si boš na koncu kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

LjubimPeezde ::

Če ima tudi za memory kartice je stvar ugodna in zadovoljiva!
Sedaj je pa še mene prijelo da si omislim tole>:D Kakšne debele knjige (beri 1000 strani in podobno) je prava muka brati recimo na postelji! S tem pa se lepo zlekneš in lepo bereš in prelistuješ.
eudyptula: ne bodi škrtica pa si omisli tole. Potem pa poročaj kako se ti zdi:D

drola ::

Se morda to dobi kje v Slo?
https://drola.si

eudyptula ::

Mogoče ima Sony ebook reader res boljši ekran od večine dlančnikov (za moj okus premajhen za branje knjig, ampak ajde), ampak kaj pa druge funkcije? Glede na to, kaj vse ostali dlančniki znajo, se mi ne zdi fer, da neka naprava ki ne zna nič drugega kot prikazovat tekst in slike stane enako ali pa še več. Poleg tega je treba računati še na doplačilo za nakup zgledne spominske kartice, pa smo tam.

Poleg tega ga vsaj do sedaj po mojih izkušnjah na slovenskem trgu ni za dobiti, torej pridejo zraven še cene poštnine, po vsej verjetnosti pa bo pri nas, če do nas sploh pride, še dražji. Logično je, da je zadeva precenjena, glede an to, da na trgu trenutno sploh nima konkurnečnega izdelka. Verjetno bo treba počakat :|

Je pa malo žalostno da pri taki poplavi raznih mp3 in video playerjev (ki so, btw, strojno bolj zahtevni, in primerjaje cene) na vsem svetu ni neke naprave za branje knjig ki bi bila solidna in vredna svoje cene. Pove nekaj o naši kulturi :D

LjubimPeezde ::

lede na to, kaj vse ostali dlančniki znajo, se mi ne zdi fer, da neka naprava ki ne zna nič drugega kot prikazovat tekst in slike stane enako ali pa še več. Poleg tega je treba računati še na doplačilo za nakup zgledne spominske kartice, pa smo tam.

Branje e-bookov na dlančniku se ne more niti primerjati s tem na Sonyu. To so drugi svetovi.Sej a pri dlančniku se pa spominska kartica kar zraven običajno dobi al kako?
Od robe ki je na trgu nova nekako ne moreš pričakovat "kitajske" cene! Počak še enih par let pa bo zihr tut cena in število modelov primerno!

Zgodovina sprememb…

[SkA] ::

Mogoče ima Sony ebook reader res boljši ekran od večine dlančnikov (za moj okus premajhen za branje knjig, ampak ajde), ampak kaj pa druge funkcije? Glede na to, kaj vse ostali dlančniki znajo, se mi ne zdi fer, da neka naprava ki ne zna nič drugega kot prikazovat tekst in slike stane enako ali pa še več. Poleg tega je treba računati še na doplačilo za nakup zgledne spominske kartice, pa smo tam.

Poleg tega ga vsaj do sedaj po mojih izkušnjah na slovenskem trgu ni za dobiti, torej pridejo zraven še cene poštnine, po vsej verjetnosti pa bo pri nas, če do nas sploh pride, še dražji. Logično je, da je zadeva precenjena, glede an to, da na trgu trenutno sploh nima konkurnečnega izdelka. Verjetno bo treba počakat :|

Je pa malo žalostno da pri taki poplavi raznih mp3 in video playerjev (ki so, btw, strojno bolj zahtevni, in primerjaje cene) na vsem svetu ni neke naprave za branje knjig ki bi bila solidna in vredna svoje cene. Pove nekaj o naši kulturi

Po tej tvoji logiki je televizor televizor, računalniški zvočniki so enakovredni audiofilskim zvočnikom in nevem kaj še vse. Ne kupuješ jabolka ampak elektroniko.

Dlančnik sem dal kot primerjavo, ker je nekaj najbližjega temu ebook readerju, čeprav svetlobna leta narazen. Dlančnik vsebuje manj spomina (torej ti nakup SD kartice ne uide), kot ti ga ponuja tale ebook reader, zaslon je manjši (in manj primeren za večurno branje), njegova avtonomija občutno krajša. Tole vsebuje display specifično narejen za večurno branje teksta. Od tu razlike v ceni in od tu ne moreš ti ravno reči "ampak dlančnik lahko naredi še vse XXX". Ja, lahko naredi, ampak za to kar ti rabiš pa naredi občutno slabše. Cena tega je še vedno na rangu dlančnika? Ves point je v tem, da stokaš da se ti zdi predrago, istočasno pa nimaš ene konretne zadeve s čimer jo lahko primerjaš. Avto je drag? Proti letalu niti ne.

Kot sem ti že povedal - IMHO je zelo zmotno pričakovati, da boš dobil nekaj podobnega temu Sony ebook readerju za 50-100 evrov. Mogoče zgolj kak počasen in oversized dlančnik kake čudne japonske firme, ampak ti bo potem ko boš začel zadevo uporabljati, konkretno žal.

Pove pač o naši kulturi, da ljudje očitno informacije dobivajo na drugačen način oziroma jih radi prebirajo drugače. Meni se tole zdi konkretno brezveze, ampak če bi že - potem bi vzel tega Sonyja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

sparx ::

Če govoriš o kvalitetni napravi za branje knjig je to verjetno ta trenutek pri nas dosegljiv edino ILIAD od IREX-a. Uporabljajo E-PAPIR, kar je po mojem mnenju daleč nad vsem ostalim kar se prodaja kot e-knjiga (ie. e-reader od sony ki ima LCD ekratn). Branje ni urtrujajoče, sonce ni problem...
Cena pa te bo verjetno odvrnila. Jaz sem to že videl v živo - se človeku kar zlušta kaj takega imeti.

http://www.irextechnologies.com/product...

[SkA] ::

Tud sony ma e-ink btw.

eudyptula ::

S 100% gotovostjo lahko trdim, da naprave te vrste SO predrage za svojo vrednost, in edini razlog za to je ta, ker so "specialna" roba, ki jo kupi zelo malo ljudi. Tako je z vsako stvarjo, ki ni na vse pretege masovno producirana. Če bi bili mp3 playerji proizvajani v zelo majhnih količinah bi bili prav tako zasoljeno dragi.

Tale iLiad je čudovita zadeva, ampak cena pa, ja :D

V popolnem svetu bi blo res lepo in očem blagodejno imeti napravo z e-papirjem, v realnem svetu pa še vedno iščem nekaj, kar lahko vzamem kamorkoli s sabo, omogoča nekaj uric avtonomije, zna odpreti pdf in tekst, in shranit vsaj nekaj knjig. Pri tem pa ne stane celo premoženje. Kar se mene tiče je lahko tudi nek starejši dlančnik s črnobelim ekranom, dokler ustreza tem zahtevam. Nekateri smo pač na malo omejenem proračunu.

[SkA] ::

Potem vzami pač en rabljen dlančnik, ane? Samo toliko, da ti povem - si fenomen, če ti bo to na koncu ustrezalo, zaradi občutno majhnega displaya in resolucije. Ideja je že uredu, v praksi pa zadevo hitro opustiš.

Dragi bi bili, predragi pa ne. Ampak pustimo raje to, da ne bo časovno potratna debata o tem da je potrebno ločiti med relativnimi ocenami in cenami na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Firebat ::

@eudyptula:Kako si se na koncu odločil glede nakupa?

Ostala ponudba podobnih zadevc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143307 (24607) AgiZ
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13429053 (22308) trnvpeti
»

PDF book reader

Oddelek: Kaj kupiti
163474 (2567) opeter
»

Nook končno tu

Oddelek: Novice / Android
4114513 (13122) borchi
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319855 (14503) Lion29

Več podobnih tem